חוות דעת על הצעות למחשב נייד לתלמידה בסכום של 3000-3500 - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוות דעת על הצעות למחשב נייד לתלמידה בסכום של 3000-3500

amia11

Recommended Posts

ציטוט של Jabberwock

ה-i7-8565U סתם גימיק. הבוסט המירבי לליבה בודדת יותר פתוח.

ה-Dell Inspiron 5482 יקר כי הדגם ב-KSP עם כרטיס מסך ייעודי. מיותר למדי.

הנה בלי:

https://www.bstudent.co.il/Dell-Inspiron-5482-i5-8265U-–-14-256GB-SSD-8GB-4Y-WIN10.html

באמת נראה אטרקטיבי להוציא נושא המשקל שהוא גבולי. אבל כמו שאמר חברך צריך להתפשר על משהו אז אני צריך לבחור אם המשקל הזה יהיה deal-breaker או שלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משקל סטנדרטי למדי - 1.7KG.

אפשרויות הרחבה - חריץ פנוי ואיחסון 2.5" 7mm SATA פנוי.

ניידים יותר קלים כדוגמת הזנבוקים יכולים להיות פחות עמידים וללא אפשרויות הרחבת חומרה.

הנה דוגמה לאסוס זנבוק:

Asus ZenBook 14 UX433FA-A5090T

ללא מסך מגע אך עם משקל נוצה, רק 1.09KG.

זיכרונות מולחמים. הרחבת אחריות עוד 529₪.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

משקל סטנדרטי למדי - 1.7KG.

אפשרויות הרחבה - חריץ זיכרון פנוי ואיחסון 2.5" 7mm SATA פנוי.

ניידים יותר קלים כדוגמת הזנבוקים יכולים להיות פחות עמידים וללא אפשרויות הרחבת חומרה.

הנה דוגמה לאסוס זנבוק:

Asus ZenBook 14 UX433FA-A5090T

ללא מסך מגע אך עם משקל נוצה, רק 1.09KG.

זיכרונות מולחמים. הרחבת אחריות עוד 529₪.

זו הנוצה מהחידה "מה כבד יותר קילו נוצות או קילו ברזל?" 🙂

באמת קל מאד ל14 אינטש. 

כשאתה אומר פחות עמידים, האם הכוונה שמתקלקלים יותר גם בשימוש נורמלי או יותר רגישים למכות\נפילות וכיוצא בזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של amia11

באמת נראה אטרקטיבי להוציא נושא המשקל שהוא גבולי. אבל כמו שאמר חברך צריך להתפשר על משהו אז אני צריך לבחור אם המשקל הזה יהיה deal-breaker או שלא.

עדכון:

ישבתי עם הבת שלי שהכינה טבלת השוואה מקיפה של 8 דגמים שעלו בשרשור עם ההבדלים לפי הקריטריונים שחשובים לה. והנטייה ללכת בסיכומו של דבר למפרט הזה (שהמליצו לי עליו שני אנשים בשרשור) למרות המשקל הגבולי. 

תודה לכל מי שענה לי ועזר לנו להתכנס.

שתי שאלות משלימות:

1) מסך המגע כאן לא כולל עט. כמה עולה עט מומלץ מתאים למחשב? האם יש כמה דגמים של עטים או שיש דגם ספציפי?

2) לא מצאתי במפרט מה משקל המטען. האם ידוע לכם היכן מופיע המידע הזה? במחשב שלי בעבודה יש לי מטען ראשי כבד יותר ומטען קל יותר לנשיאה. האם יש גם כאן אפשרות לבחירת סוג המטען או לקניית מטען שני לנשיאה ואם כן איפה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של amia11

שתי שאלות משלימות:

1) מסך המגע כאן לא כולל עט. כמה עולה עט מומלץ מתאים למחשב? האם יש כמה דגמים של עטים או שיש דגם ספציפי?

2) לא מצאתי במפרט מה משקל המטען. האם ידוע לכם היכן מופיע המידע הזה? במחשב שלי בעבודה יש לי מטען ראשי כבד יותר ומטען קל יותר לנשיאה. האם יש גם כאן אפשרות לבחירת סוג המטען או לקניית מטען שני לנשיאה ואם כן איפה?

1. לא כולל עט ע"פ הסקירה הבאה(אמנם עם i7-8565U אבל מזכירים את הi5-8265U)

https://www.notebookcheck.net/Dell-Inspiron-14-5000-5482-2-in-1-i7-8565U-Convertible-Review.374211.0.html

ציטוט

Accessories and Warranty
There are no included extras, adapters, or pens outside of the AC adapter and warranty card.

The standard one-year limited warranty applies with options to extend up to four years. Please see our Guarantees, Return policies and Warranties FAQ for country-specific information.

ע"פ יש דגם מסוים

https://www.dell.com/il/p/inspiron-14-5482-2-in-1-laptop/pd

ציטוט

notebook-inspiron-2-in-1-5482-14-pdp-10a

עט Active Pen מסדרת Premium של | ‏PN579X
עט מגנטי עם תאימות גמישה לפרוטוקולים מרובים לקבלת חוויה טבעית של ציור וכתיבה. זמין רק בצגים בעלי תאימות ל- Ink.5

הכי זול שמצאתי עם אחריות יבואן רשמי לשנה ב500ש"ח

https://www.orpc.co.il/items/2439877

2. ע"פ אותה הסקירה מהשאלה הראשונה אלו המידות של המטען, שלא תקבל בכלל את הפרטים האלו לרוב באתרי הרכישה כי אם תעבור על אתה תראה שיש אתרים שפשוט כותבים למשל אפילו על המשקל משקל שהוא החל מ ולא משקל מדויק.

ציטוט

We are able to record a maximum load of 49 W from the small (~9.5 x 3.8 x 2.6 cm) 45 W AC adapter.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. קח בחשבון שלא כל מסך מגע מתאים לכתיבה בעט, אם זה לא כתוב במפורש אז בדרך כלל הוא לא מתאים. את העט עצמו צריך להתאים לפי הדגם של המחשב והטכנולוגיה של מסך המגע, בהרבה מקרים אפילו לאותה חברה יש כמה עטים שונים שכל אחד מתאים רק לאוסף דגמים מסויים.

2. בדרך כלל בקטגוריה הזאת המטענים הם 65W-45W והם די קלים  ככה שלא טורחים ליצר דגמים שונים של מטען. במחשבים שאותם ניתן לטעון מ- Type C אפשר למצוא מטעני צד שלישי שאולי יהיו קצת קלים יותר. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

1. קח בחשבון שלא כל מסך מגע מתאים לכתיבה בעט, אם זה לא כתוב במפורש אז בדרך כלל הוא לא מתאים. את העט עצמו צריך להתאים לפי הדגם של המחשב והטכנולוגיה של מסך המגע, בהרבה מקרים אפילו לאותה חברה יש כמה עטים שונים שכל אחד מתאים רק לאוסף דגמים מסויים.

בלינק הספציפי ששלחו למחשב לא מוזכר נושא העט אבל בלינק של לגבי 5482 זה כן מוזכר. האם יכול להיות שיש וריאנטים עם ויש בלי או שאני יכול להבין שיהיה שם?

ציטוט של RoronoaZoro

עט Active Pen מסדרת Premium של Dell | ‏PN579X
עט מגנטי עם תאימות גמישה לפרוטוקולים מרובים לקבלת חוויה טבעית של ציור וכתיבה. זמין רק בצגים בעלי תאימות ל-Windows Ink.5

500  ש"ח? אאוץ.

האמת שבלינק ששלחת יש חוסר התאמה. למה בעזרים אכן מופיע PN579X אבל בתיאור המילולי מופיע לינק ליד הכיתוב "לכתוב על גבי המסך: השתמש בעט Active Pen האופציונלי4 כדי לצייר או להוסיף הערות במצב מחשב לוח." ואם אתה לוחץ על ה4 מופיע "עט Active Pen‏ | PN338M נמכר בנפרד". אז זה הראשון? השני? שניהם? אף אחד מהם?

אני לא רוצה לקנות בסכום כזה ולגלות שזה לא מתאים, כמובן. אני רואה גם שאפשר למצוא את PN579X בחצי מחיר באיביי (ואמזון). השאלה אם יכול להיות הבדל או שאני יכול לקנות שם באותה מידה? 

שאלה נוספת: קרוב שלי מגיע לאילת בזמן הקרוב. לגבי הדגם הזה לא ראיתי הבדל משמעותי במחיר (כי מצאתי שם רק את המודל היקר יותר עם הכרטיס הגראפי, שאמרו כאן שזה מיותר). האם הייתם משנים את ההמלצה לאור הביקור באילת למשהו אחר או שהייתם נשארים עם מה שבחרנו? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של amia11

בלינק הספציפי ששלחו למחשב לא מוזכר נושא העט אבל בלינק של Dell לגבי 5482 זה כן מוזכר. האם יכול להיות שיש וריאנטים עם ויש בלי או שאני יכול להבין שיהיה שם?

לפי הלינק באתר של דל לא ראיתי שיש ווריאנטים עם מסכים אחרים אז אני מניח שהוא תומך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של amia11

אני לא רוצה לקנות בסכום כזה ולגלות שזה לא מתאים, כמובן. אני רואה גם שאפשר למצוא את PN579X בחצי מחיר באיביי (ואמזון). השאלה אם יכול להיות הבדל או שאני יכול לקנות שם באותה מידה? 

לא רציתי להציע מחו"ל בגלל זה

ציטוט של amia11

קניה מאמזון פחות נראית לי

למרות שאתה מתייחס פה ספציפית למחשב הנייד.

בכל מקרה המחיר אכן כמעט חצי מחיר(תלוי במוכר)

https://www.ebay.com/itm/Stylus-Active-Pen-PN579X-for-Dell-Premium-New-XPS-15-2-in-1-15-9575-9250-XPS12/323812736652
https://www.ebay.com/itm/Stylus-Active-Pen-PN579X-for-Dell-Premium-New-XPS-15-2-in-1-15-9575-9250-XPS12/153497712279

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לידיעה: לא ראיתי כאן התייחסות לנושא מודל העט המתאים וגם באתר של Dell אז חיפשתי באתר Dell הגלובלי ולהבדיל מהאתר הישראלי, שם יש התייחסות לתאימות עטים לדגמים (https://www.dell.com/en-us/shop/dell-premium-active-pen-pn579x/apd/750-abeb/handhelds-tablet-pcs?ref=p13n_ena_pdp_mv&c=us&cs=19&l=en&s=dhs).

וגם מצאתי את ההשוואה הזו https://www.windowscentral.com/best-dell-active-pen-or-stylus שהניחה את דעתי לגבי המודל הרצוי (PN579X כמו שאמרתם). אמנם יש מודלים נוספים אבל לאור ההשוואה כנראה שכדאי ללכת על PN579X. 

אמנם לא רציתי לקנות מחשב בחו"ל אבל לגבי עט, אין מקלדת בעברית ואני מניח שהאחריות לא תעזור מעבר למה שאראה בימים הראשונים ממילא (ובודאי לא אם דגם העט לא תואם למכשיר) אז אני נוטה לא לשלם כפול עבור זה.

יש מחשבות לגבי השאלה על אילת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

אהההההה

איך לומר,  עצור.

הדיון הזה לא זז לכיוון הנכון.

כלומר, ה - DELL 5482  הוא הכל חוץ מנייד טוב,

או טוב מאחרים.

עצתי לך, לרדת מעניין העט , מסך מגע ושאר ירקות.

עם כל הכבוד לנאמר כאן ולטבלה של הבת שלך,

עדיף להתרכז בנייד שיהיה טוב לדבר אחד מאשר

לקחת בינוני -  לכמה מטלות.

כמובן שהכל במסגרת התקציב, ואני גם לא רואה

סיבה להיתפרע גם בסעיף הזה.

בקיצור, LESS IS MORE ......

בהצלחה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

היי

אהההההה

איך לומר,  עצור.

הדיון הזה לא זז לכיוון הנכון.

כלומר, ה - DELL 5482  הוא הכל חוץ מנייד טוב,

או טוב מאחרים.

עצתי לך, לרדת מעניין העט , מסך מגע ושאר ירקות.

עם כל הכבוד לנאמר כאן ולטבלה של הבת שלך,

עדיף להתרכז בנייד שיהיה טוב לדבר אחד מאשר

לקחת נייד בינוני -  לכמה מטלות.

כמובן שהכל במסגרת התקציב, ואני גם לא רואה

סיבה להיתפרע גם בסעיף הזה.

בקיצור, LESS IS MORE ......

בהצלחה !

לא כל כך הבנתי לאן אתה חותר. המחשב שהמליצו עליו 2 אחרים כאן לא טוב? מאיזו בחינה? על מה אתה היית ממליץ ולמה?

לפי הבנתי אין חשיבות גבוהה לעוד 15% בביצועי מעבד (מעבר למעבד שהומלץ במודל זה) לצרכים שלה אבל מסך מגע עם עט יכול לתת לה שימוש לנושאי ציור וכדומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של amia11

לא כל כך הבנתי לאן אתה חותר. המחשב שהמליצו עליו 2 אחרים כאן לא טוב? מאיזו בחינה? על מה אתה היית ממליץ ולמה?

לפי הבנתי אין חשיבות גבוהה לעוד 15% בביצועי מעבד (מעבר למעבד שהומלץ במודל זה) לצרכים שלה אבל מסך מגע עם עט יכול לתת לה שימוש לנושאי ציור וכדומה.

למה להפריע לי בחופשה  ?  🙂

עם כל הכבוד ל"ביפנוכו" של , הגיע הזמן

להתייחס למה שבאמת חשוב, וזה אמצעי הפלט / קלט

שבנייד, או בלשון העם, המסך והמקלדת.

ובתחום הזה, הנייד " הנבחר"  הוא לא משהו בלשון המעטה.

זה די מופיע גם בלינק הביקורת שניתן כאן בדיון.

או כדי להיות ברור יותר, מקלדת בסיסית באיכותה,

מסך לא ממש בהיר ועם צבעים בסיסיים ביותר

ולא פחות חשוב - עם pwm  של 200 הרץ 

לכל אורך הבהירות. וגם התגובתיות לעת היא לא משהו.

עדיף כבר זנבוק קליל.

עתים ופוטושופ - לפעם אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

למה להפריע לי בחופשה  ?  🙂

עם כל הכבוד ל"ביפנוכו" של נייד, הגיע הזמן

להתייחס למה שבאמת חשוב, וזה אמצעי הפלט / קלט

שבנייד, או בלשון העם, המסך והמקלדת.

ובתחום הזה, הנייד " הנבחר"  הוא לא משהו בלשון המעטה.

זה די מופיע גם בלינק הביקורת שניתן כאן בדיון.

או כדי להיות ברור יותר, מקלדת בסיסית באיכותה,

מסך לא ממש בהיר ועם צבעים בסיסיים ביותר

ולא פחות חשוב - עם pwm  של 200 הרץ 

לכל אורך הבהירות. וגם התגובתיות לעת היא לא משהו.

עדיף כבר זנבוק קליל.

עתים ופוטושופ - לפעם אחרת.

קודם כל מי אישר לך לצאת לחופשה באמצע כל הלחץ הזה? 🙂

תמיד יש פשרות. האמת שלגבי המקלדת, לא זכור לי שהתבאסתי ממקלדת של מחשב. המסך כמובן יותר משמעותי.

בכל מקרה, חיפשתי את המודל המדויק "זנבוק קליל", שהמלצת עליו, אבל לא מצאתי אותו. אפשר לינק כדי לראות מה הנתונים שלו כדי שאפשר יהיה להשוות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...