אינטל מגבירה קצב: מחירים משתלמים פי 2 בדור מעבדי האקסטרים החדש - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אינטל מגבירה קצב: מחירים משתלמים פי 2 בדור מעבדי האקסטרים החדש

yonatan.mendelson

Recommended Posts

אני מתשדל להשאר כמה שיותר ניטרלי ולהמנע מדיונים בנושא, אבל נראה שאינטל סוף סוף קיבלה את ה-memo, גם אם זה 2 דורות בתוך . הרבה קולות נשמעו מחוץ לאינטל ואני בטוח שגם בתוכה לגבי חשוב להתעורר למציאות המחירים כיום.

האופטימיות שלי נשארת מאוד זהירה בנושא, ויש הבנה לגבי מהות דחיית ההשקה של Threadripper הבאים. הם לא באים כעוד תשובה, וכניסת ZEN2 לעולם ה- צפויה להיות דרמתית יותר מכניסה של כל אחרת שלפניה.

אני מאוד מקווה שאם איכשהו באורך פלא מעבד שמקביל ל-9980XE לכל הפחות יעלה 999, בעלי 12-16 ליבות גם הם יהפכו לזולים. חיתוך מחיר בחצי זאת התחלה טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליאור, לומר שהמחירים של מנופחים יחסית לביצועים לא יגרום לך להישמע פחות נייטרלי - זו המציאות.

אתה בטח לא צריך להישאר נייטרלי כשמדובר בצרכנים מול חברה כזו חזקה, וזה העניין, לא אינטל מול .

אני שונא מונופולים וחברות דומיננטיות שאין לך ברירה אלא לקנות את מוצריהן ולשלם פרימיום מופרך.

אינטל ואנוידיה בראש הרשימה שלי. אז יכולים לומר שאיני נייטרלי.

אין לי טענות לטכנולוגיה עדיפה. אני מפרגן.

למעשה הזמנתי אתמול GTX 1660 כי הוא יותר מתאים לצרכים שלי מאשר 590.

וכן...לטכנולוגיה עדיפה צריך לשלם פרימיום. השאלה היא כמה פרימיום. שילמתי 20%, שבעיניי זו פרמיה סבירה.

עם אינטל, מאז יציאת 2 בבירור מי שקונה מעבד שולחני של משלם פרימיום על נחותה.

אתה ושכמותך שבעלי השפעה על אחרים צריכים להשמיע את קולכם בעניין.

כמו התייחסות ששמעתי ב-Hardware Unboxed: מה זה ה-"S" ב-9900KS?

זה עבור Spend More 🙂

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגמה מעולה, ירידת מחירים רצויה בהחלט.

מקווה שבדור הבא לשולחניים הם יביאו שיפור דומה בכדאיות ואז התחרות באמת תפתח מול .
שווה לחכות עוד שנה כדי להחליף מערכת בניגוד למה שהיה בעשור האחרון בו לא היו כל שינויים ששווים את ההשקעה.

מי שמכניס שיקולי מונופול, אנדרדוג ושאר תפיסות עולם אידיאליסטיות לרכישה שהוא עושה מחברה קפיטליסטית גלובלית יתאכזב מהם מאוד בשלב זה או אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שהם לא מספרים מה השיטה. אבל אפשר לנחש מאחר ואנחנו אוטוטו מתכווצים. (אפרופו מתכווצים) השיטה: כל השאריות, וכל הREJECTS, כל היתרות וכל מה שנשאר במגירות ההנדסה של ה , הם הולכים לדחוף שם. מה שאומר (לפי ההיסטורי) שמדובר על תדרים יותר גבוהים. _ (אבל מגיע להם קרדיט על זה כי הם באמת אלופים בתדרים). אז זהו, לפני ה10NM או 7NM או מה שזה לא יהיה, הם הולכים למצוץ את הלשד ל _ (כאילו ממש עד שהפיזי לא יוכל יותר להיות משהו שנקרא "מוצר מוגמר".... ןעובד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שמעניין אותי, זה אם הם יוציאו סדרות חדשות של , ואם הן יכללו מימוש של PCI EXPRESS 4.0 - אחרת הם לא ממש מהווים תחרות לדור השלישי של רייזן. לוחות כאלה עם המעבדים החדשים יכולים להוות סיבה בשבילי לשדרג מ-X99

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכות יכולות להינות מאוד מ-PCI-E 4.0,

אבל מה היתרונות ש-PCI-E 4.0 נותן למשתמש השולחני הממוצע \ גיימר?

מישהו בכלל מנצל עד תום את 3.0?

נראה לי שלפחות ל-95% מאיתנו זה סתם Buzzword במלחמה בין לאינטל.

אם תעביר את כל החוכמה שצברו בחמש שנים של ייעול תהליך ה-14nm אל תהליך ה-10nm כבר בגלגול הראשון שלו,

זה יעזור להם מאוד בתחרות מול .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם אתה מחכה לשדרג, חכה עוד שנה, למה היא פלטפורמה "מתה" כלומר זה יהי הדור האחרון לאותו לוח, שנה הבאה הם כבר ישנו תושבת מה שייתן טווח שדרוג רחוק יותר בהמשך. ואם יעברו ל10 MM זה בהחלט יהיה שווה להמתין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השקופית הזו היא טריק שיווקי של חברה נואשת. שימו לב RELATIVE PERFORMANCE. בין זה לבין העובדה שזו הצהרה של היצרן ולא בדיקה של צד שלישי ניטרלי, לבין העובדה שזה עדיין מיוצר ב 14 ננומטר, הייתי לוקח את ה"חדשה" הזו עם הרבה מאוד מלח ומחכה לביקורות רשמיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של david3030

ואם אתה מחכה לשדרג, חכה עוד שנה, למה X299 היא פלטפורמה "מתה" כלומר זה יהי הדור האחרון לאותו לוח, שנה הבאה הם כבר ישנו תושבת מה שייתן טווח שדרוג רחוק יותר בהמשך. ואם יעברו ל10 MM זה בהחלט יהיה שווה להמתין.

גם זה לא בטוח בשל היסטוריית החלפת התושבת (כמעט) בכל דור של אינטל. המקרה של X299 נראה כרגע היוצא מן הכלל, ולא מן הנמנע שמה שהוביל להמשך השימוש באותה תושבת וערכת שבבים הם Ryzen עם התמיכה המוצהרת לשלוש שנים קדימה והחיפזון להוציא משהו לשוק בתגובה שהיה קל יותר להשיג על פלטפורמה קיימת (והרי גם המיקרוארכיטקטוה לא השתנתה בין Skylake-X ל--X).

אני באופן אישי חושב שאופק שדרוג מעבד הוא קצת מיתוס. די נדירים המקרים שבהם פלטפורמה מאוזנת שנקנתה לשימוש מסוים איבדה רלוונטיות בתקופה של 3 שנים לערך כל עוד השימוש לא השתנה, ולכן אני לא רואה בהחלפת תושבת תכופה כזה חסרון/עוול. עם זאת, במקרה של עד שלא יוכח אחרת בעקביות, לא הייתי ממהר לבנות על אופק שדרוג גם בפלטפורמת אקסטרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...