זעיר, מהיר וניתן לשדרוג: עתיד האחסון על פי טושיבה - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זעיר, מהיר וניתן לשדרוג: עתיד האחסון על פי טושיבה

yonatan.mendelson

Recommended Posts

חחח אם לדבר הזה יהיו ביצועים ... הוא ימכר לכולם בסופו של יום והטוב שביניהם ימכר במחיר מופקע. זה שוב מוכיח שעל הנייר יש טכנולוגיות שרק מחכות, ובפועל תמיד יהיה מקסום רווחים. לא זכור לי מתי, מי ולמה גרמו לנו (לי) לתחושה שלטכנולוגיה אין מעצורים ואנחנו עומדים להשתדרג כל שנה..... (בפועל זה נכון אבל התהליך של 2 צעדים קדימה -> צעד אחד אחורה הוא תהליך מעייף.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של 1stcowgirl

חחח אם לדבר הזה יהיו ביצועים ... הוא ימכר לכולם בסופו של יום והטוב שביניהם ימכר במחיר מופקע. זה שוב מוכיח שעל הנייר יש טכנולוגיות שרק מחכות, ובפועל תמיד יהיה מקסום רווחים. לא זכור לי מתי, מי ולמה גרמו לנו (לי) לתחושה שלטכנולוגיה אין מעצורים ואנחנו עומדים להשתדרג כל שנה..... (בפועל זה נכון אבל התהליך של 2 צעדים קדימה -> צעד אחד אחורה הוא תהליך מעייף.)

משתדרגים, האמיני לי. רק שמסיבה לא ברורה כתבי הטכנולוגיה (כולל כאן) לא בודקים מה חדש ברשימת ביצועי PASSMARK של כונני (כבר אין אבחנה בין HIGH END לרגילים - כולם באותה רשימה, וזה כבר ראוי לציון).
הצניחה במחירי הפלאש והזינוק המדהים במהירות - זו הבשורה הגדולה של השנה הזו (וקודמתה), לצד עוד ירידות מחירים יפות, והפייט המוצלח של מעבדי רייזן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של 1stcowgirl

משתדרגים, האמיני לי. רק שמסיבה לא ברורה כתבי הטכנולוגיה (כולל כאן) לא בודקים מה חדש ברשימת ביצועי PASSMARK של כונני (כבר אין אבחנה בין HIGH END לרגילים - כולם באותה רשימה, וזה כבר ראוי לציון).
הצניחה במחירי הפלאש והזינוק המדהים במהירות - זו הבשורה הגדולה של השנה הזו (וקודמתה), לצד עוד ירידות מחירים יפות, והפייט המוצלח של מעבדי רייזן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ClassMulder

בגלל סכנת שבירה לדעתי. M2 הוא ארוך יותר מכרטיס DIMM והסיכון שהוא יישבר גבוה משמעותית. גם קשה יותר לנעול אותו במקומו אם הוא אנכי

אבל הוא קצר יותר, ועתיד להתקצר עוד... ניתן לסגור טוב כמו שסוגרים כרטיסי

זו אגב אופציה מס' 2 - שיתקע לתושבת שטוחה בלוח כמו כרטיס . יאפשר הוספת מפזרי חום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yw1971

אבל הוא קצר יותר, ועתיד להתקצר עוד... ניתן לסגור טוב כמו שסוגרים כרטיסי זיכרון

זו אגב אופציה מס' 2 - שיתקע לתושבת שטוחה בלוח כמו כרטיס זיכרון. יאפשר הוספת מפזרי חום.

לא כשהוא עומד. אם תנסה לסגור אותו עם בריחי פלסטיק כמו כרטיסי , תראה שאצבעות אנושיות לא יגיעו לשם בקלות, או אולי בכלל. וגם ישרטו בדרך. חלק מתכנון של זו הנדסת אנוש. חלק חשוב מאוד. גם ככה לוחות אם מכילים רכיבים ששורטים ופוצעים בקלות. הרעיון הוא להקל על אנשים, לא להקשות עליהם כדי לדחוף יותר רכיבים ללוח. רוב הפשרות שנעשות בתכנון של לוחות אם נעשות כדי להקל על טכנאים ומרכיבים. ובצדק.

לגבי חריץ דומה לזה של כרטיס , זו אפשרות, אבל אני חושב שבחרו בדרך הנוכחית גם כדי לבדל מזכרונות וגם כדי לחשוף יותר שטח פנים למטרת יעיל יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צעד מבורך התושבת תגן הרבה יותר טוב על הכונן וגם במחשב נייח שכן הוא יהיה סגור וכך אפילו מכה או התעיה או מה שלא יהיה לא יזיזו לכונן במיוחד שיש אנשים שהמחשב עומד אצלהם ולא שוכב לכן ה שיש היום עלול לצאת ממקומו (כן גם כשמוברג) לכן לדעתי זה באמת רעיון ממש ממש מעולה ונישאר רק לקוות שיתפוס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...
ציטוט של ClassMulder

לא כשהוא עומד. אם תנסה לסגור אותו עם בריחי פלסטיק כמו כרטיסי זיכרון, תראה שאצבעות אנושיות לא יגיעו לשם בקלות, או אולי בכלל. וגם ישרטו בדרך. חלק מתכנון של לוח אם זו הנדסת אנוש. חלק חשוב מאוד. גם ככה לוחות אם מכילים רכיבים ששורטים ופוצעים בקלות. הרעיון הוא להקל על אנשים, לא להקשות עליהם כדי לדחוף יותר רכיבים ללוח. רוב הפשרות שנעשות בתכנון של לוחות אם נעשות כדי להקל על טכנאים ומרכיבים. ובצדק.

לגבי חריץ דומה לזה של כרטיס זכרון, זו אפשרות, אבל אני חושב שבחרו בדרך הנוכחית גם כדי לבדל מזכרונות וגם כדי לחשוף יותר שטח פנים למטרת קירור יעיל יותר.

הנדסת האנוש היא אחד הדברים הפחות ניכרים בתיכנון (או , אם כבר). למה למשל הסלוטים צריכים להיות מתחת לכרטיס המסך? הגיוני יותר שיהיו ליד הזיכרון (שם גם יהיה חשוף יותר לרוח מהמאוורר של המעבד). אבל המסורת חזקה יותר מאשר לשנות את כל התיכנון. 

לכן אני מסיק שהבחירה לא נעשתה בצורה מושכלת, אלא מהירה - לתת פיתרון מהיר ובלי שינויים, שיעלו כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...