התייעצות ברכישת ציוד ופריסה - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות ברכישת ציוד ופריסה

Guy950

Recommended Posts

שלום חברים,

אחרי חודשיים של מריבות ותסכולים מול חברת החלטתי סופית שאני עוזב את התשתית שלהם ואת הספקית הוטנט ועובר לפייבר של חברת פרטנר.

אחד הדברים המאוד נוחים בציוד של חברת הוט היה שכל ממיר מיני היה מוציא קווי וכל המחשבים בבית חוברו לאינטרנט קווי, לצערי לא נראה שיש פתרון כזה לחברות אחרות ועכשיו אני צריך לארגן את הדברים בעצמי.

בדירה שאני מתגורר בה יש ארון תקשורת מרכזי בדירה, מהארון יוצאים כבלים אל כל החדרים בדירה ככה שאם אשים שם ראוטר אז אוכל לחבר בקווי מחשבים מכל החדרים דרך חיבורים בקירות.

הבעיה בארון שהוא קטן וצפוף, לכן יש בו מקום רק למודם קטן ולכן אני יוצא מנקודת הנחה שאצטרך לשים בארון את הראוטר/מודם של חברת פרטנר ומאחד החיבורים בארון להעביר תעבורה לראוטר שיישב במקום אחר בדירה ויפיץ WIFI.

יש לי אבל שאלה, אני יודע שבשביל לעשות דבר כזה אני אצטרך להגדיר את הראוטר/מודם שבארון למצב גשר אך אני רוצה שאותו הראוטר/מודם ישמש גם את שאר החדרים בדירה ויספק להם קווי בנוסף לכך שיעביר תעבורה לראוטר.

האם זה אפשרי? אם ההסבר או השאלה לא ברורים אז אשמח לפרט יותר.

אם זה כן אפשרי, אשמח לקבל המלצה לראוטר חזק עד מצידי 700 ש"ח. הדירה היא 100 מ"ר בקומה אחת ולכן אני צריך שהראוטר יכסה את כל הדירה.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

כמה מחשבים אתה צריך לחבר דרך הכבלים ?

כי בראוטר של פרטנר יש 4 יציאות של גיגה כ"א.

יש לפרטנר גם פיתרון ( בתשלום חודשי ) של רפיטר לאלחוט.

בקיצור, תמתין שיגיעו, תראה מה יציעו  ומשם תמשיך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהארון תקשורת יוצאים כבלי (ובכל חדר יש נקודת רשת?) או כבלים קואקסיאלים (של הוט)?

עד כמה שידוע לי אי אפשר להפוך את המכשיר של פרטנר למודם בלבד. אם אתה צריך יותר חיבורים קוויים ממה שהוא מספק תצטרך להשתמש בסוויץ'. אם אתה רוצה תקדורת אלחוטית יותר טובה תוכל לקנות נקודת גישה.

קליטה אלחוטית היא בעייתית מהבחינה שאי אפשר להבטיח כיסוי מסוים בלי לעשות סקר בשטח וקצת ניסוי וטעיה. הכיסוי מושפע מדי הרבה גורמים ככה ששטח הבית, מס' קירות וכו' הם רק אונדיקציה כללית.

עריכה: ומה שכתב נפוליאון. מומלץ לראות איך מתפקד הציוד של פרטנר, איפה החוסרים ואז לבחון איך להשלימם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

היי

כמה מחשבים אתה צריך לחבר דרך הכבלים ?

כי בראוטר של פרטנר יש 4 יציאות של גיגה כ"א.

יש לפרטנר גם פיתרון ( בתשלום חודשי ) של רפיטר לאלחוט.

בקיצור, תמתין שיגיעו, תראה מה יציעו  ומשם תמשיך.

מדובר ב2 מחשבים ויש גם חיבור ישיר לטלוויזיה חכמה, אז אני צריך 3 חיבורים וחיבור אחד נוסף לראוטר אז זה מתאים בול.

לא ידעתי שלפרטנר יש רפיטר לאלחוט, אבדוק את זה.

ציטוט של About:blank

מהארון תקשורת יוצאים כבלי רשת (ובכל חדר יש נקודת רשת?) או כבלים קואקסיאלים (של הוט)?

עד כמה שידוע לי אי אפשר להפוך את המכשיר של פרטנר למודם בלבד. אם אתה צריך יותר חיבורים קוויים ממה שהוא מספק תצטרך להשתמש בסוויץ'. אם אתה רוצה תקדורת אלחוטית יותר טובה תוכל לקנות נקודת גישה.

קליטה אלחוטית היא בעייתית מהבחינה שאי אפשר להבטיח כיסוי מסוים בלי לעשות סקר בשטח וקצת ניסוי וטעיה. הכיסוי מושפע מדי הרבה גורמים ככה ששטח הבית, מס' קירות וכו' הם רק אונדיקציה כללית.

עריכה: ומה שכתב נפוליאון. מומלץ לראות איך מתפקד הציוד של פרטנר, איפה החוסרים ואז לבחון איך להשלימם.

אני אחדד בשביל הסבר טוב - בפועל יש לי 2 ארונות תקשורת בדירה, הארונות נמצאים אחד על השני, כאשר ארון אחד הוא של ופורס לכל הדירה כבלים קואקסיאלים והארון השני פורס לכל הדירה כבלי CAT6 (מבדיקה שאני עשיתי לפחות אלה כבלי CAT6) ולכל חדר יש חיבור LAN מקובע בקיר שמוביל אליו. 

בארון תקשורת עצמו יש כרגע רק כבלים, צריך להביא איש מקצוע שיחתוך את הכבלים, ישים חיבורי LAN ויבדוק עם טסטר איזה חוט מוביל לאיזה חדר בדירה.

ובנוגע לניסוי וטעייה, אתה חושב שאני בעצם צריך לחפש איש מקצוע שיבוא ויסקור את הדירה עם ציוד או שאתה חושב שהטכנאי של פרטנר יהיה מספיק מוסמך לזה? 

אני לא מתכוון להעליב את הטכנאים של הוט/פרטנר/בזק/כו' אבל בכל פעם כשאחד כזה היה אצלי, תמיד קיבלתי את הרושם שהם רוצים לעשות את המינימום עבודה ולהתקין וללכת, ואני צריך שמישהו שמבין בזה באמת יסביר לי איך אני מוציא את המקסימום האפשרי בדירה הזאת.

ובינתיים המסקנה שאני באמת מסיק מהתגובות של שניכם זה שבאמת קודם אשים את הציוד של פרטנר ואראה איך זה מסתדר מבחינת כיסוי, יכול להיות שבינתיים אני סתם מגדיל ראש עם הראוטר הנוסף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק אפשרות להתקין Patch panel בארון תקשורת. ככה יהיה לך נוח לנהל את החיבורים, למרות שבדירה ממוצעת יש רק כבלים ספורים אז אפשר לשים תווית ולהסתדר גם ככה.

סתם לידיעה, הפתרון שבו משתמשיםמף להעברת הרשת על גבי הכבלים הקואקסיאליים נקרא MoCA. אתה יכול לקנות מתאמים כאלה לבד (יש בכמה דרגות איהות), אבל אין טעם אם הבית שלך מרושת (כי זאת גם הוצאה לא מבוטלת אז לא משהו שכדאי להשקיע בו סתם כדי שיהיה).

אתה יכול לעשות סקר לבד. תוריד לטלפון כלי כמו WiFi Analyzer וסתובב בבית כשאתה בודק את עוצמת האות בנקודות שונות. אם יש נקודות מתות או שאין בהן כמעט קליטה, הן אזורים בעייתיים. למרבה הציר גם אם תזהה כאלו קשה יהיה לתת המלצה חד-משמעית לגבי פתרון כי צריך בגדול לבדוק עם הציוד שאתה מתכנן להתקין. עם זאת, בגלל שיש לך נקודת בכל חדר, מקסימום תקנה שתי נקודות גישה ותמקם אותן כך שיושג כיסוי מלא או לפחות מרבי.

וסתם שאלה. למה אתה צריך לחבר עוד ראוטר לראוטר של פרטנר? בשביל פיירוול והיכולת לשלוט על הניתוב או בשביל הרשת האלחוטית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שה-Patch Panel נשמע כמו רעיון טוב. זה מוזר להודות אבל בדירה עצמה יש 4 חיבורים בקירות, ומשום מה בארון יש 8 כבלים. חלקם מאוד עבים ביחס לחוטים האחרים אז אולי אלה כבלי וכבלי טלפון, אולי אלה כבלים שמגיעים מחוץ לדירה וזה מה שבזק/פרנטר צריכים? לא יודע. אביא מישהו שיסדר את הארון.

והראוטר הנוסף הוא הסיבה שפתחתי את השרשור הזה, מה שאני חשבתי זה שאם הראוטר של פרטנר לא יספק את הסחורה מבחינת WIFI אז שאשתמש בראוטר איכותי נוסף בשביל הWIFI. 

הרעיון היה שאחבר אותו באחת הנקודות שמגיעות לארון ואז אעביר תעבורה מהארון לראוטר הנוסף והוא ישמש לWIFI בדירה. 

בדיעבד אני מבין שזה לא רעיון כזה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Guy950

לא ידעתי שלפרטנר יש רפיטר לאלחוט, אבדוק את זה.

https://www.google.com/search?q=פרטנר+mesh&oq=פרטנר+ME&aqs=chrome.1.69i57j0l2.13713j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8

https://shop.partner.co.il/catalog/shop/clearsale-devices/devices-store/--2?planId=180698&tabKey=14bf9a6e-e11d-4bca-9e9a-6bc28042dd75t0e55flvuqyvdms5fqr13g04

אבל כמובן אפשר רפיטר  רגיל נניח של TP- LINK או דומה

ואז לא תשלם תוספת תשלום חודשית.

בכל מקרה, מצבך טוב מאוד, כי יש לך תשתית בילד אין.

הכי הרבה, תצתרך סוויצ' בסיסי.

כל זה נאמר כהשלמה לדבריו של   About:blank ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתב (ראוטר) הוא התקן רשת מאוד מסוים עם.תפקיד מוגדר. המכשירים המוכרים לציבור הרחב בשם ראוטרים או נתבים הם למעשה מכשיר משולב הכולל , סוויץ' ונקודת גישה אלחוטית (ולפעמים גם מודם לתשתית בזק). מצד אחד זה נוח, אבל מצד שני יש למכשירים האלה חסרונות ומגבלות לעומת קניית כל רכיב בנפרד.

מכיוון שאי אפשר להפוך את הנתב של פרטנר למודם בלבד, שימוש בשני ראוטרים ייצור לך בעיה של מנגנון NAT כפול. אפשר להתגבר על זה, אבל זה לא אידאלי. אפשר גם להפוך את הנתב (בדרך כלל) רק לנקודת גישה, אבל אז התמורה שמקבלים נמוכה יותר לעומת נקודת גישה ייעודית באותו סדר גודל של מחיר.

אתה יכול לקנות כמו ה-Archer C7/C9, אבל אם לא תעשה בו שימוש כנתב וכסוויץ', הייתי באופן אישי ממליץ לקנות נקודת גישה אלחוטית ייעודית כמו Ubiquiti Unifi-AP-AC-Lite/Pro.

שני הפתרונות האלה א ורים לכסות דירה ממוצעת (עם קליטה נמוכה יותר בממ"ד), אבל כאמור אי אפשר להבטיח כלום.

הראוטר של םרטנר יכסה אלחוטית לפחות חלק מהבית. לכל הפחות את החדר שבו הוא נמצא. התקנת נקודת גישה נוספת בקצה השני של הבית תאפשר לך להשיג כיסוי מלא. זה הפתרון שאני הייתי ממליץ עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...