השוואת משחה תרמית: 12-8 מעלות הבדל עם OC! - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השוואת משחה תרמית: 12-8 מעלות הבדל עם OC!

omertgm

Recommended Posts

קישור לסקירה המלאה באתר GURU3D

זו בדיקה יסודית, כל משחה קיבלה 72 שעות המתנה לפני הבדיקה שכללו גם עבודה אינטנסיבית.

מישהו יודע מה רמת המשחה שמקבלים בהרכבות מחשב בחניות השונות בארץ או מה מגיע עם המעבד מ- או אינטל?

איזה מהמשחות אפשר לקנות בארץ?

untitled-4.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם גופי קירור שבקופסא של יש משחה של קולר מאסטר. לא חושב שמדובר במאסטר ג'יל. התכונות של המשחה הזאת היא שהיא קשה יותר כי היא צריכה להצמד לגוף הקירור באריזה ולשמור על מרקם שונה.

יש מעבדות שמשתמשות ב-MX-4, למעשה הרבה שאני מכיר. יש מעבדות שמשתמשות בזבל גנרי שמגיע בקופסאות גדולות מסין.

רוב המשחות כיום במעבדות משתמשות במה שמגיע עם הקירור למיטב ידיעתי, ככה שזה תלוי בבחירת הקירור.

אף אחד לא הולך להוציא את המשחה הזאת ולמרוח לך Kryonaut על המעבד, כן, בוא נבין את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Conductonaut  זה לא בדיוק משחה טרמית זה מתכת טרמית, ואם אני לא טועה הטיפול בה הוא מעט שונה וצריך להחליף אותה בזמנים יותר קצרים.

אם למישהו יש ניסיון אשמח לשמוע, ויכול לספר על זה אשמח לשמוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

אף אחד לא הולך להוציא את המשחה הזאת ולמרוח לך Kryonaut על המעבד, כן, בוא נבין את זה.

נראה שהוא עולה סביבות 50 שח באמזון, לא נורא אם בונים מחשב חדש להשקיע בזה קצת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד צריך לקחת את תוצאות הבדיקות האלה בערבון מוגבל משום שיש כמה משתנים שיכולים להשפיע. למשחות שונות מרקם שונה ומאפיינים פיזיקליים שונים שמשפיעים במידה מסוימת על צורת/אופן המריחה ואם לא מתייחסים אליהם אפשר לפגוע בתוצאות שמקבלים (זה די זניח כמובן, אבל אם רוצים לדקדק...).

כמו כן, צריך לקחת את התוצאות בהקשר המתאים. הבדיקה נעשתה במצב שאפשר להגדירו כקיצון. רוב המערכות לא נמצאות ב-OC מרבי ואם בודקים בסטוק או בהעלאת מתח מתונה יותר (או על מעבד שלא פולט חום בצורה חריגה יחסית לתקופתו) ההבדלים יהיו קטנים יותר (וגם ככה הם לא משמעותיים אם משווים בין משחות טובות נפוצות).

מהניסיון שלי, למערכת ממוצעת כל משחה תרמית שהיא לא זבל גנרי תהיה בסדר וההבדלים יהיו זניחים מבחינה מעשית גם במאמץ/OC. זה יותר תלוי בקירור מאשר במשחה. הדרך כלל יש משחה או שתיים שנותנות את התמורה הגבוהה ביותר מבחינת ביצועים-מחיר-נוחות עבודה-זמינות ובהחלט אפשר להסתפק בהן.

וחבל שהם לא הוסיפו לבדיקה פד גרפיט. מניסיוני הדל (ולכן אני סקרן לדעת לגבי ניסיונם של אחרים) הוא מתפקד כמו משחה תרמית טובה ולא צריך לרענן אותו מדי תקופה. החיסרון הוא שאי אפשר ממש למחזר אותו (כי הוא מקבל את הצורה המסוימת של משטחי המעבד וגוף הקירור והוא לא חומר גמיש שלאחר מכן חוזר לצורתו המקורית) מה שפחות מתאים לסביבת בדיקות או למעבדה בגלל העלות המצטברת, לפחות נכון למחירים בעת כתיבת התגובה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מסירים את שני ה- outliers שבקצוות, הפערים מצטמצמים משמעותית.

למעשה ההבדל מדבר על נקודות בלבד (בלי הקצוות) במעלות צלסיוס,

או בעצם ההוכחה שההתפלפלות בדגם המשחה התרמית - הינה השקעת הרבה אנרגיה על מעט תוצאה.

מה שאותי מעניין אלו שתי המשחות הכי מפורסמות בארץ noctua ו- mx4 , לא מפליא שהן צמודות זו לזו. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...