דרוש מחשב ביתי שמריץ פורטנייט, כ- 2.5K - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דרוש מחשב ביתי שמריץ פורטנייט, כ- 2.5K

Yuval Shay-El

Recommended Posts

ציטוט של Jabberwock

2 סוגיות:

• כשהבן ילך אל חבר ויראה איך פורטנייט נראה אצלו הרבה יותר יפה.
  • שווה התעסקות עם פיקסלים והגדרות איך לגרום לפורטנייט להיות שחיק? 720P 960P. יש לך זמן לזה?

רק על דבר אחד ב-KSP צדקו. צריך כרטיס מסך ייעודי.

זה חייב לעבוד ב- 1080P באיכות שלא תגרום תיסכול.  
אני אגב בעין לא רואה הבדלים קיצוניים בין שתי התצוגות בלינק ששלחת (2400G מול 3400G), ה- 2400G נראה לי קצת יותר חד, אבל זה יכול להיות סוביקטיבי. 3400G כתוב קצת יותר fps , אבל אני לא יודע אם מישהו רואה בעין את ההבדל בין 37 ל - 40 fps (בקולנוע זה בכלל 24 fps) 

בכל מקרה אני לוקח לתשומת ליבי את ההמלצה לכרטיס מסך ייעודי. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה לא מאוד "צריך" 5 2600, אבל הוא פשוט מביא תמורה נהדרת לכסף, וכנראה שאין טעם לחסוך 100, 150 שח בשביל פחות מזה.

המפרט של @Jabberwock בהחלט מוצלח.

אם אתה כבר לוקח כרטיס מסך, קח את מה שהוא הציע. חבל לקחת כרטיס מדור קודם, ההבדל במחיר לא שווה את זה.

אני הייתי לוקח סטיק אחד של 8GB. (בעיקר במידה שלוקחים כרטיס מסך)

הייתי שוקל לקחת SSD של חברה כגון . רק לאחרונה נכוונתי מ של SP. (חברת שקר שמוכרים באמאזון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Yuval Shay-El

זה חייב לעבוד ב- 1080P באיכות שלא תגרום תיסכול.  

ועל כך המלצתי.

ציטוט של Yuval Shay-El

אני אגב בעין לא רואה הבדלים קיצוניים בין שתי התצוגות בלינק ששלחת (2400G מול 3400G), ה- 2400G נראה לי קצת יותר חד, אבל זה יכול להיות סוביקטיבי. 3400G כתוב קצת יותר fps , אבל אני לא יודע אם מישהו רואה בעין את ההבדל בין 37 ל - 40 fps (בקולנוע זה בכלל 24 fps) 

כי אתה לא משווה נכון. תסתכל על סירטונים שכוללים כרטיס מסך ייעודי. הגראפיקה הרבה יותר יפה ושחיקה.

ולא אכנס לעניין למה 24FPS אינו שחיק. אם יש למישהו זמן להוסיף על זה, שיבורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Ido.G

אם אתה כבר לוקח כרטיס מסך, קח את מה שהוא הציע. חבל לקחת כרטיס מדור קודם, ההבדל במחיר לא שווה את זה.

ומצד שני @Yuval Shay-El מכוון לכרטיס המסך המובנה של 3400G.

וכבר כתבתי פה בעצמי יותר מפעם אחת(מדהים כמה יש נטייה להתעלם פה בפורום)

ציטוט של RoronoaZoro

המפרט של @Jabberwock מTMS הוא המפרט העדיף(כרטיס מסך וספק כוח טובים יותר).

לגבי החלק הזה

ציטוט של Ido.G

הייתי שוקל לקחת SSD של חברה כגון Kingston. רק לאחרונה נכוונתי מ SSD של SP. (חברת שקר שמוכרים באמאזון)

לגבי Addlink זה כבר נשאל פה בפורום אמנם לא ספציפית אותו הדגם

עזרה בחיפוש מידע Addlink SSD 1.0TB S70 - פורסם ינואר 17

ציטוט של djelectric

1. לא יודע. אני מכבד את הפרסום באתר, אך מחכה לדעת עוד

2. מיקרון

3. לא יודע, חושב תוצרת פייזון

4. SLC? זה 3D TLC של מיקרון

5. זיכרון של הבקר? DDR3L בנפח 512MB, לא רע סה"כ.

ציטוט של Yuval Shay-El

3400G כתוב קצת יותר fps , אבל אני לא יודע אם מישהו רואה בעין את ההבדל בין 37 ל - 40 fps (בקולנוע זה בכלל 24 fps) 

צפייה בוידאו שונה מלשחק משחק ששם תרגיש את המשחק מקרטע ומטושטש יותר לעומת חד וחלק יותר, גם הFPS במשחק לא נשאר יציב וקבוע כמו בוידאו למרות שאפילו היום לוידאו יש 60FPS ורואים את ההבדל(וכמובן יש גם מעבר).

*אל תשכח לבחור בנגן הYouTube הגדרות שתואמות את המסך שלך 1080p60.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

ועל כך המלצתי.

כי אתה לא משווה נכון. תסתכל על סירטונים שכוללים כרטיס מסך ייעודי. הגראפיקה הרבה יותר יפה ושחיקה.

ולא אכנס לעניין למה 24FPS אינו שחיק. אם יש למישהו זמן להוסיף על זה, שיבורך.

ייתכן שלא הבנתי,  gaming  זה לא התחום שלי, יש לי כנראה מה ללמוד. אבל, כאמור אני מבין מדברייך שעדיף כרטיס מסך ייעודי בשילוב עם 5 2600, רק שאין פה הסכמה על הכרטיס, אם מבוסס על GTx1050 או GTx1650 ואם 2GB מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של RoronoaZoro

חוץ מזה שלא נראה לי אם פותח הדיון יודע אם הוא צריך או לא ולפני שיופיעו הצעות אחרות יש את חוקי הפורום שאומרים

ציטוט

תחסוך לי ולעצמך את זה.....   :kopfpatsch:

ציטוט של napoleon45

הרי היה להם מחשב בבית.

כדאי קודם לברר מה המצב מבחינת מערכת הפעלה, לא ?

ומסתבר שיש שלושה.

אני כיוונתי שאולי היה / יש להם רשיון ריטייל על 10 או אפילו 7.

מיותר להדביק לי כוונות מעבר לזה, בלשון המעטה.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Yuval Shay-El

מדברייך שעדיף כרטיס מסך ייעודי בשילוב עם RYZEN 5 2600, רק שאין פה הסכמה על הכרטיס, אם מבוסס על GTx1050 או GTx1650 ואם 2GB מספיק.

דווקא הגענו להסכמה. המפרט שהבאתי עדיף. נקווה שיש לחנות את כל החלקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Ido.G

אני הייתי לוקח סטיק אחד של 8GB. (בעיקר במידה שלוקחים כרטיס מסך)

למה? לפני 5 דק' לימדו אותי פה שעדיף פעמיים 4GB בשביל dual channel  (ושעדיין יש 2 סלוטים להרחבה), אז מה היתרון בסטיק אחד של 8GB?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

ואני זה שבדרך כלל מבקש ממך לחסוך ממני🤦‍♂️

ציטוט של napoleon45

חבל לא כתבת מההתחלה הייתי יכול לומר עד כמה אני בטוח שזה OEM.

לא התכוונתי להדביק לך כוונות אתה קבעת על סמך מה שכתבתי, בדיוק כמו שאני לרוב בשלל דיונים אחרים קובע על סמך מה שאתה כותב לי.

ציטוט של Yuval Shay-El

ייתכן שלא הבנתי,  gaming  זה לא התחום שלי, יש לי כנראה מה ללמוד. אבל, כאמור אני מבין מדברייך שעדיף כרטיס מסך ייעודי בשילוב עם RYZEN 5 2600, רק שאין פה הסכמה על הכרטיס, אם מבוסס על GTx1050 או GTx1650 ואם 2GB מספיק.

מה שבטוח GTX1650 עדיף על המובנה מעבר לזה ציינת אחרי עריכה שאפשר לחרוג

ציטוט של Yuval Shay-El

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?  2.5K אפשר חריגה

השאלה כמה(?) כי ב2875ש"ח אפשר כבר לקחת GTX1660 6GB.

ציטוט של Yuval Shay-El

למה? לפני 5 דק' לימדו אותי פה שעדיף פעמיים 4GB בשביל dual channel  (ושעדיין יש 2 סלוטים להרחבה), אז מה היתרון בסטיק אחד של 8GB?

אני מניח שהוא מתכוון לזה שתוכל להוסיף ללוח כמה שיותר בעתיד בהתחשב בזה שהמגבלה של הלוח הספציפי זה עד 64GB(אני בספק שתגיע לזה), וכל חריץ יכול לקבל עד 16GB.

גם אם כרגע אתה לוקח 2x4GB ובעתיד אתה יכול להוסיף ב2 החריצים הנוספים עד 2x16GB ותגיע ל40GB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

ומסתבר שיש שלושה.

אני, אגב, לא התכוונתי לאפשרות של התקנה לא חוקית. לפעמים יש אפשרויות חוקיות שמיקרוסופט לא רוצה שנדע עליהן, כגון רישיון משפחתי שנדמה לי שהיה פעם. בגלל זה תיארתי את המצב הכולל בבית. אבל אני מבין שכנראה אין מוצא מרכישת 10 והמחיר לא ירד מ- 410 ש"ח לערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי התיאור שלך, אכן כן, תצתרך לרכוש .

ואם יורשה לי בכללי, ה - 2500 שקל זו לא אקסיומה.

נכון, אתה לא וכו' וכו', אבל הדרישות לכל דבר רק עולות ועולות.

לכל הפחות, קח מפרט שיאפשר להתקדם עם הזמן,

כי זה מגיע הרבה יותר מהר ממה שחושבים.

אז לא העלות שקיבלת בחנות, ברור, אבל גם 150 / 250 מעל לתקציב

הם לא סיפור רציני בפרספקטיבה הנכונה.

בהצלחה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Yuval Shay-El

מסיבה כלשהי הנחתי שהלוח שהציעו הוא עם 2 סלוטים בלבד. אבל זו היתה הנחה שגויה.

בכל מקרה, הקטע של "ערוץ כפול" הוא זניח לחלוטין, בטח ובטח כאשר לא משתמשים במעבד הגרפי המובנה במעבד.

מחזק: יש הסכמה שעדיף לקחת 1650 מ 1050.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Yuval Shay-El

המחשב הביתי המשפחתי קרס, צריך להקים מחשב חדש, שבניגוד למחשב הקודם

יוכל גם להריץ משחקים כגון פורטנייט. לא הייתי קורא למחשב - מחשב גיימינג

אלא מחשב ביתי עם יכולות גרפיות שמאפשרות להריץ פורטנייט ברמה סבירה.

ראינו (אני והבן שמגלה התעניינות במפרטי המחשב) באינטרנט המלצה למחשב גיימינג למתחיל מבוססת 

על AMD RYZEN 5 3400G שהכרטיס הגרפי המובנה שלו מספק (כנראה) יכולת מספקת להרצת פורטנייט.
מצאתי מפרט דומה להמלצה ב- KSP   במחיר 1.7K :

https://ksp.co.il/?uin=16111&select=.269..391.#complist

אבל כשבאתי לחנות אמרו לי שהיכולת הגרפית של המעבד לא מספיקה, שצריך להוסיף כרטיס גרפי, שצריך להגדיל ספק, שעדיף מעבד i5, שצריך עכבר גיימינג, פד גיימינג, מקלדת גיימינג וכו' וכו', ובקיצור הוציעו אותי עם הצעה ב- 5.5K (כולל ווינדוס 10 הום OEM ב- 500 ש"ח, שזה כבר שאלה אחרת אם אני חייב או לא...)

זה הרקע. בקיצור, מחפש מפרט למטרות כמו שהגדרתי : מחשב ביתי + גיימינג בסיסי (פורטנייט)

תודה מראש

---------------------------------------------------------
אני מוסיף את השאלון בעריכה, לצורך הבהרה אם דרוש :

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?  2.5K אפשר חריגה

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? ביתי משפחתי (אינטרנט, אופיס, סרטים) + משחקים ברמת פורטנייט

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)? לא

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)  אין

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? רצוי, אך לא קריטי. מחשב נמצא בסלון בסביבה משפחתית, לא בחדר שינה...

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? לא מתוכנן, אלא אם כן מומלץ

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? ווינדוז כנראה שכן, והרכבה בחנות.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. אין העדפה, איזור מרכז.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? מוקדם ככל האפשר.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים ספציפיים? יציאת HDMI, וגם אפשרות חיבור למסך שני (רצוי).  

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב?  לא במיוחד, בתנאי שהמחשב מספיק חזק כדי לתמוך בתוכנות נפוצות 3-4 שנים.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

זה מה אמרו לך בקי אס פי??? אל תכנס לשם יותר הם שקרנים כנס ליוטיוב ותבין שניסו להשחיל אותך....קי אס פי רק שתדעו פעם המלצתי להרבה עליכם אבל עברו הרבה מים ונהיית חזירים ואני יעשה לכם בדיוק ההיפך לא יכנסו אליכם הרבה מהיום גועל נפש!!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ea80

זה מה אמרו לך בקי אס פי??? אל תכנס לשם יותר הם שקרנים כנס ליוטיוב ותבין שניסו להשחיל אותך....קי אס פי רק שתדעו פעם המלצתי להרבה עליכם אבל עברו הרבה מים ונהיית חזירים ואני יעשה לכם בדיוק ההיפך לא יכנסו אליכם הרבה מהיום גועל נפש!!!!

אני בד"כ קונה ב- KSP,  החנות קרובה לביתי והמחירים הוגנים. הפעם בהחלט התאכזבתי. אני לא אחזור על כל הסיפורים שהמוכר אמר, אבל הם בפירוש לא נשמעו אמינים. ייתכן, אגב שההצעה שהרכיבו לי היא טובה כשלעצמה, אבל היא חורגת לחלוטין ממה שהגדרתי לו בהתחלה בנוגע לתקציב ולשימושים. כל מה שהוא השיג זה להבריח אותי מהחנות. טעות של המוכר. הוא היה צריך להתחשב במה שהצגתי לו ומקסימום לעשות התאמות קלות.  
אני כנראה עדיין אחזור לחנות לקנות רכיבים ספציפיים, כשאני יודע בדיוק מה אני רוצה והמחיר שלהם טוב. אבל פה, כשהיתה להם הזדמנות לעשות מכירה של מערכת שלימה -- הם פשוט פיספסו. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Yuval Shay-El

אני בד"כ קונה ב- KSP,  החנות קרובה לביתי והמחירים הוגנים. הפעם בהחלט התאכזבתי. אני לא אחזור על כל הסיפורים שהמוכר אמר, אבל הם בפירוש לא נשמעו אמינים. ייתכן, אגב שההצעה שהרכיבו לי היא טובה כשלעצמה, אבל היא חורגת לחלוטין ממה שהגדרתי לו בהתחלה בנוגע לתקציב ולשימושים. כל מה שהוא השיג זה להבריח אותי מהחנות. טעות של המוכר. הוא היה צריך להתחשב במה שהצגתי לו ומקסימום לעשות התאמות קלות.  
אני כנראה עדיין אחזור לחנות לקנות רכיבים ספציפיים, כשאני יודע בדיוק מה אני רוצה והמחיר שלהם טוב. אבל פה, כשהיתה להם הזדמנות לעשות מכירה של מערכת שלימה -- הם פשוט פיספסו. 

אני מאוכזב כי אתה לא הראשון שאומר את זה וזה מתחיל לעצבן שכל האירגונים שוכחים מי נותן להם את המשכורת....הצרכן!!! זה תמיד היה ככה והגיע הזמן שיכבדו

מחשב ב5 אלף!בשביל פורטנייט זה כבר פיצץ לי את הפיוז.... זו בושה! במיוחד היום, שיש תחליפים הרבה יותר טובים וזולים בדיוק כמו שאמרו לך אם לא ה3400G אז הדור הקודם ואם לא זה ...אז כל מעבד 4 ליבות עם כרטיס מסך פשוט היה מעיף את המשחק הזה

יש לי מחשב עם 1080TI כוננים מהירים מעבד רייזן 6 ליבות הכל למשחק ספציפי כבד!!!(STAR CITIZEN) הוא לא עלה לי 5.5K

כולל מסך שהשגתי ב400 שקל:)  טעות של החנות שלקחה על עצמה את הטעות

קיצר מאוד מאוכזב ממה שקורה היום בKSP

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...