הלפטופ לא עובד יותר אם סוללה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הלפטופ לא עובד יותר אם סוללה

Remus

Recommended Posts

הי,

יש לי לפטופ asus vivobook 15 שקניתי לפי קצת פחות משנה, היום פתחתי אותו וחיברתי לו הרדדיסק אחר(הייתי צריך כמה קבצים ממנו) אחרי שהחזרתי הכל לקדמותו המשב לא נדלק יותר בלי שהכבל חשמל מחובר.

אם אני מחר את הכבל ואני שם את העכבר על האיקון של הסוללה הוא כותב שהוא מחובר אבל לא מטעין (כתוב יש לי 98 אחוז) עם אני מנתק את הכבל המחשב נכבה ולא נדלק כל עוד לא החזרתי את הכבל.

רציתי לדעת אם יש לזה פתרון ומה הסיכוי שהרסתי משהו בחומרה או את הלוח אם או לא יודע מה, או שהוא סתם השתגע בגלל חלפת ההרדדיסקים.

וגם נסיתי להוציא את הסוללה והכבל להחזיק 30 שניות את כפתור הכיבוי ואז להחזיר הכל ועדין לא עבד.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Remus

רציתי לדעת אם יש לזה פתרון ומה הסיכוי שהרסתי משהו בחומרה סוללה או את הלוח אם או לא יודע מה, או שהוא סתם השתגע בגלל חלפת ההרדדיסקים.

היי

כל התשובות נכונות.

קח לחברה ואל תספר את כל הסיפור.

פשוט תגיד שזה לא עובד על  .

תקווה לטוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אלכס גרנשטיין

שאלה לי לי אליך כשפתחת אותו האם כיבית אותו ניתקת אותו מהחשמל והוצאת את הבטריה כאן חשוב לי לדעת לפני שנמשיך הלאה?

ניתקתי מהחשמל וכיבית אותו, הסוללה גם מחוברת בפנים היא לא נשלפת לא רציתי לפרק אותה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

היי

כל התשובות נכונות.

קח לחברה ואל תספר את כל הסיפור.

פשוט תגיד שזה לא עובד על  סוללה.

תקווה לטוב.

לצערי הרב יש בחלק מהברגים שפתחתי מדבקה, באחריות הוא כבר לא, לכן חשבתי שאצליח לסדר משהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Remus

ניתקתי מהחשמל וכיבית אותו, הסוללה גם מחוברת בפנים היא לא נשלפת לא רציתי לפרק אותה

רגע כשבאת לנתק את הכונן הקשיח אז רק ניתקת מהחשמל והשארת את הבטריה בפנים אני מדבר על בטריה שנטענת על ידי מטען

אם במידה והיא היתה במשחב אז ככל הנראה נגרם לה נזק כלשהיא כי בדרך כלל כשרוצים להחליף משהו במחשב אז שלב ראשון אחרי שעושים לו כיבוי ומנתקים מהחשמל אם הוא מחובר אז חייבים לשלוף את הבטריה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Remus

לצערי הרב יש בחלק מהברגים שפתחתי מדבקה

טוב, אתה בבעיה.

רק בשביל הסדר הטוב.

המדבקות היו על ברגים של הסרת מכסה תחתון

או על ברגים של רכיבים פנימיים ?

במילים אחרות - האם יש אפשרות להחליף כונן בלי לפגוע במדבקות האחריות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אלכס גרנשטיין

רגע כשבאת לנתק את הכונן הקשיח אז רק ניתקת מהחשמל והשארת את הבטריה בפנים אני מדבר על בטריה שנטענת על ידי מטען

אם במידה והיא היתה במשחב אז ככל הנראה נגרם לה נזק כלשהיא כי בדרך כלל כשרוצים להחליף משהו במחשב אז שלב ראשון אחרי שעושים לו כיבוי ומנתקים מהחשמל אם הוא מחובר אז חייבים לשלוף את הבטריה

בדיוק מה שעשיתי, אם הסוללה נפגמה איך המחשב בכל זאת מזהה אותה ? ויש דרך לדעת בוודאות שזה רק הסוללה ולא קיצרתי איזה משהו בלוח אם? לא בא לי להשקיע בסוללה חדשה ולגלות שלא נפתרה הבעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

טוב, אתה בבעיה.

רק בשביל הסדר הטוב.

המדבקות היו על ברגים של הסרת מכסה תחתון

או על ברגים של רכיבים פנימיים ?

במילים אחרות - האם יש אפשרות להחליף כונן בלי לפגוע במדבקות האחריות ?

על בורג אחד שמחזיק גם את ההרדדיסק וגם את הסוללה הייתה מדבקה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשעובדים על לפטופ, הדבר הראשון שצריך לעשות זה להסיר או לנתק את הסוללה (לנתק מהלוח במחשבים שבהם היא לא נשלפת). זה עניין של בטיחות, לא רק לחומרה אלא גם למשתמש.

כשהמחשב עובד, כנס למנהל ההתקנים (Device Manager), אתר את מנהל ההתקן של הסוללה, לחץ לחיצה ימנית עם העכבר ובהסר אותו. אם יש יותר משורה אחת, הסר את כל מה שמופיעה בו המילה ACPI.

בסיום, הפעל מחדש את המחשב (כשהוא מחובר לחשמל), הנח למערכת לעלות ולטעון את הכל, המתן עוד כמה דקות (למקרה שהיא טוענת דברים ברקע) ונתק אותה מהחשמל.

אם זה לא עזר, אפשר לנסות דוב, רק שהפעם התחל בניתוק הסוללה מהלוח, לחץ על כפתור ההפעלה/כיבוי במשך חצי דקה, הנח למחשב לעמוד ככה עוד דקה לערך, חבר את הסוללה ללוח ונסה שוב.

אם זה לא עוזר, אולי נגרם נזק לסוללה/מערכת החשמל ובמקרה כזה הייתי פונה לנותן השירות. גם אם אין אחריות (ודי בטוח שינסו להתנער מהאחריות) כדאי לברר כמה עולה תיקון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...