איך לתחזק את המחשב לאחר פרמוט - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך לתחזק את המחשב לאחר פרמוט

shay1231

Recommended Posts

ציטוט של Jabberwock

תוריד CPU-Z וצלם את לשונית SPD.

ציטוט של andralamusya

גם אין לשלול בעיה בדפדפן או בכרטיס מסך או שהכרטיס מסך חלש מדי.

הבעיה קוראת בלי קשר לגלישה באינטרנט. הכרטיס מסך לא ישן ובטח שלא חלש. 

אני מעלה את דגם הכרטיס בתמונה מצורפת כאן. והמסך בכלל מחובר לחיבור ה של הלוח אם. המסך על רזולציה 2560X1080

ציטוט של About:blank

הייתי ממליץ גם להוריד את כלי הבדיקה של יצרן ה-SSD והכוננים הקשיחים ולבדוק מה מצבם.

הארד דיסקים תקינים. ראה תמונה מצורפת  

Screenshot (5).png

Screenshot (6).png

Screenshot (8).png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של shay1231

הבעיה קוראת בלי קשר לגלישה באינטרנט. הכרטיס מסך לא ישן ובטח שלא חלש. 

אני מעלה את דגם הכרטיס בתמונה מצורפת כאן. והמסך בכלל מחובר לחיבור ה HDMI של הלוח אם. המסך על רזולציה 2560X1080

הארד דיסקים תקינים. ראה תמונה מצורפת  

Screenshot (6).png

הנקודה היא כזאת, לסדרה הזו יש כרטיסים מצויינים ויש גם זבל שעל רזולוצייה כזאת זה כבר לימיט, מספיק להפעיל ברקע ברזולוצייה כשלך+אתר שיטי כלשהו עם ADS כבד של , ופתאום אפילו משחק שיטי כמו פארם והמחשב מתחיל לקרטע או פתיחת לשוניות מרובות בדפדפן גורמים ללאג אינפוט גם אם המעבד והארדיסק לא full load או אפילו ריבוי צגים ברזולוציות מטורפות.
גם סוג הכבל כמו עם תקן ישן מאוד יכול לגרום לבעיות במסכים חדשים שלא תואמים.

מעבר לזה למה אתה מחובר לHDMI של הלוח אם ולא לכרטיס מסך החיצוני?

האם הדרייבר של הכרטיס מסך המובנה (intel) מותקן?
האם הדרייבר של הכרטיס מסך החיצוני (amd) מותקן?
האם ניסית לחבר את המסך לכרטיס מסך החיצוני כולל מהאתר של היצרן? נעשה שינוי כלשהו באופן עבודת המחשב?
*אל תסתמך על שהווינדוס אפדייט נותן, הם לרוב עושים בעיות.

ואשמח למפרט מלא מה שלא נתת בדיון, קשה לענות על עיוור (מעבד, לוח אם, , ספק כוח, מסך, כרטיס מסך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

אלו זיכרונות 3000MHZ CL15.

בביוס תפעיל XMP.

בוצע. רק שאלה קטנה סתם בשביל הידע הכללי...לעולם לא ראיתי את מסך הביוס במחשב הזה לפני ובגלל שהבעיה הזאת לא קרתה בעבר אני רוצה לדעת האם יכול להיות שהגדרות הביוס יכולים להשתנות מעצמן? 
כמובן שאעבוד עם המחשב קצת ואעדכן. 
תודה.

כמה סמן ה-MX500 כבר אצלך? בדקת גם את הקשיחים?

למען הסדר הטוב, תוריד את הכלי דל Crucial מפה ותבדוק בו מה מצב בריאות הכונן.

הרצתי כבר עם התוכנה ההיא אבל הורדתי גם את מה שהמלצת וזה מראה שכל הכוננים תקינים 

ציטוט של andralamusya

הנקודה היא כזאת, לסדרה הזו יש כרטיסים מצויינים ויש גם זבל שעל רזולוצייה כזאת זה כבר לימיט, מספיק להפעיל יוטיוב ברקע ברזולוצייה כשלך+אתר שיטי כלשהו עם ADS כבד של פלאש, ופתאום אפילו משחק שיטי כמו פארם והמחשב מתחיל לקרטע או פתיחת לשוניות מרובות בדפדפן גורמים ללאג אינפוט גם אם המעבד והארדיסק לא full load או אפילו ריבוי צגים ברזולוציות מטורפות.
גם סוג הכבל כמו HDMI עם תקן ישן מאוד יכול לגרום לבעיות במסכים חדשים שלא תואמים.

מעבר לזה למה אתה מחובר לHDMI של הלוח אם ולא לכרטיס מסך החיצוני?

האם הדרייבר של הכרטיס מסך המובנה (intel) מותקן?
האם הדרייבר של הכרטיס מסך החיצוני (amd) מותקן?
האם ניסית לחבר את המסך לכרטיס מסך החיצוני כולל דרייברים מהאתר של היצרן? נעשה שינוי כלשהו באופן עבודת המחשב?
*אל תסתמך על דרייברים שהווינדוס אפדייט נותן, הם לרוב עושים בעיות.

ואשמח למפרט מלא מה שלא נתת בדיון, קשה לענות על עיוור (מעבד, לוח אם, זיכרון, ספק כוח, מסך, כרטיס מסך).

קודם אתקן את עצמי ואומר שההיפך, בדקתי והמסך מחובר בכבל לכרטיס מסך אבל מפתיע אותי שאתה קורא לחיבור הזה מיושן, זה הסטנדרט בכל העולם היום. יותר חדיש מ DVI ובטח שמ VGA. 
כל הדרייברים הותקנו דרך התוכנה DRIVER BOOSTER למעט הדרייבר של הכרטיס קול החיצוני. 
וכן נתתי פירוט של רוב הדברים במחשב. אתה יכול לראות בתמונות שהעליתי. 

IMG-8117.JPG

Screenshot (9).png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה מופיע כשאתה לוחץ על הלחצן SMART עבור ה-SSD? לפי CrystalDiskInfo הכונן אצלך בערך חצי שנה (זה נכון?) והבריאות שלו (שקשורה בגדול לכמות המידע שנכתב אליו) היא כבר 84%. אתה כותב אליו הרבה מידע באופן קבוע? כי אם לא, זה משהו שצריך לעקוב אחריו בלי קשר לבעיה שעבורה פתחת את הדיון.

כמו כן, בצילום המסך האחרון מופיע שטמפ' ה- היא 41 מעלות. אני מניח שזה במנוחה. זאת טמפ' גבוהה קצת. איפה מותקן ה-SSD?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה מופיע כשאתה לוחץ על הלחצן SMART עבור ה-SSD? לפי CrystalDiskInfo הכונן אצלך בערך חצי שנה (זה נכון?) והבריאות שלו (שקשורה בגדול לכמות המידע שנכתב fאליו) היא כבר 84%. אתה כותב אליו הרבה מידע באופן קבוע? כי אם לא, זה משהו שצריך לעקוב אחריו בלי קשר לבעיה שעבורה פתחת את הדיון.

כמו כן, בצילום המסך האחרון מופיע שטמפ' ה-SSD היא 41 מעלות. אני מניח שזה במנוחה. זאת טמפ' גבוהה קצת. איפה מותקן ה-SSD?

לא, זה לא נכון. הכונן נמצא אצלי משהו כמו שנה וחצי. לא הבנתי את השאלה של איפה מותקן ה . אם הכוונה היא לחיצוני או פנימי אז פנימי בתוך המחשב בכונן C. צירפתי תמונה שמראה מה כתוב כשאני לוחץ על SMART. 

Screenshot (10).png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי היכן הוא מותן במארז? בכלוב הדיסקים? מאחורי לוח האם? הוא נמצא בנתיב האוויר של מאוורר כלשהו? (גם אם לא, אין צורך לשנות כי לפי הנתונים החא הגיע לכל היותר לטמפרטורה של 57 מעלות וזה תקין).

16% בלאי ב-3000 ומשהו שעות פעילות זה קצת גבוה לדעתי. אפשר לשאול מה השימושים העיקריים במחשב? אתה כותב לכונן נפחים גדולים בכל יום (מתקין את מערכת ההפעלה לעתים קרובות? מסיר ומתקין משחקים בתדירות גבוהה? כותב קבצים גדולים כמו קובצי או גקץרפיקה)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

16% בלאי ב-3000 ומשהו שעות פעילות זה קצת גבוה לדעתי. אפשר לשאול מה השימושים העיקריים במחשב? אתה כותב לכונן נפחים גדולים בכל יום (מתקין את מערכת ההפעלה לעתים קרובות? מסיר ומתקין משחקים בתדירות גבוהה? כותב קבצים גדולים כמו קובצי וידאו או גקץרפיקה)?

לא. יש שם כולה 250 ג'יגה. אבל כן מתקין ומסיר תוכנות לעתים קרובות. לא משחק במשחקים. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

אלו זיכרונות 3000MHZ CL15.

בביוס תפעיל XMP.

לצערי הבעיה עדיין נותרה בעינה. יש מצב שעכשיו זה קורה פחות אבל זה עדיין קורה. אני כבר נואש ולא יודע מה לעשות :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

איזה כרטיס מסך ברשותך?

נתק אותו לגמרי מהמחשב ותשתמש במובנה (חבר את ה-HDMI ישירות ללוח אם).

AMD R7 200 series

כמו שציינתי לפני כמה תגובות, אין לי אפשרות לחבר אותו ללוח אם כי הוא לא מתחבר ומופיע לי הדבר הבא: 

הסרת את האנטי-וירוס? איזה עוד תוכנות רצות ברקע?

מה מחובר למחשב ב-USB חוץ ממקלדת ועכבר?

למה עלי להסיר את האנטי וירוס? הבעיה היתה גם כשלא היה אנטי וירוס אז אני לא חושב שהוא הבעיה. לא רץ שום דבר ברקע חוץ מהאנטי וירוס. 
מה עוד מחובר בUSB חוץ מהמקלדת והעכבר? המסך. בצד אחד הוא למחשב ובצד השני הוא מחובר למסך אבל לא בUSB. 

IMG-8135.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

היי, זה שוב אני. 
לאחר התייעצות עם מספר אנשים הגעתי למסקנה שזה כנראה ה למרות שהתכנה מראה שהוא תקין ולכן החלטתי להחליף אותו. הוא נקנה מאמזון ועדיין נמצא באחריות. הם שלחו אותי לדבר עם היצרן (crucial). דיברתי איתם והם אמרו לי לשלוח להם את הכונן וברגע שהם יקבלו הם ישלחו לי אחד אחר. 
עכשיו מבחינתי הדבר הזה זה חתיכת תהליך וראיתי שיש אופציה של clone שמעתיקה את כונן ה בדיוק כמו שהוא לכונן אחר. הבעיה היא שלא בא לי להוציא עכשיו סתם כסף ולקנות כונן רק בשביל העתקה ומצד שני להתקין את ה מחדש ואת כל התכנות גם לא דבר שאני רוצה לעשות.
יש לי עוד שני כונני HDD. אני יכול לגבות את כונן ה SSD (שעליו נמצאת גם מערכת ההפעלה וכל התוכנות) לאחד מהם? לשלוח את הכונן ואז שאקבל אחד חדש להעביר שוב לכונן ה SSD? האם התהליך כדאי או שדברים יסתבכו בדרך?

מה לדעתך הדרך הטובה ביותר? האם כדאי לי כבר לקנות SSD חדש וזהו?

תודה.   

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה חושב שהבעיה ב-SSD?

בכל מקרה, אתה יכול לשכפל את תוכן הכונן לכונן קשיח ואחר כך בחזרה ל-.

רק שאחרי השכפול מהקשיח בחזרה ל-SSD טני ממליץ לבדוק את הגאומטריה של המחיצות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...