cat 5\6\7? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

cat 5\6\7?

No-One

Recommended Posts

שלום חברים.

אני מחובר במהירות 40mbps עם מודם+ראוטר:

TP-Link Archer VR600 V2.0 AC1600 Gigabit VDSL/ADSL 1600Mbps

1.האם יש איזהו הבדל בין במהירות\יציבות הגלישה וההורדות בין cat 5\6\7 או אחרים.

2.אם אני אחבר 2 מחשבים ברשת ביתית ע"י כבל, האם אז יהיה הבדל? 

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

לא. כבל CAT5e ו-CAT6 יעבירו לך גם ג'יגה במרחקים של סביבה ביתית רגילה/משרד. אם משחילים בקירות וכדומה אז עדיף ללכת על CAT6, בכל מקאה אחר CAT5e מספיק בהחלט.

CAT7 הוא לא תקן רשמי (ככה שגם אם אתה קונה כבל כזה אתה לא יכול להיות בטוח מה קיבלת בפועל) ולא מיועד לסביבה ביתית גם בגלל עוביו/קשיחותו ובעיקר כי אין בו צורך. עד שבסביבה ביתית יהיו מהירויות גבוהות מ-10Gbps עוד יקח זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי את הנתב הנ"ל. קרה לי ששמתי כבל FLAT שבהתחלה זוהה כ-1000mbps ואחרי זמן מסוים בזמן משחק , חוויתי התנתקויות משונות. ב-LOG של הנתב הקישוריות ירדה ל-100mbps.

אז שים לב שאתה לא שם כבל סיני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

הוא תקן ISO ולא תקן תקשורת מוכר של IEEE הנהוג יותר בתעשיה.

תקני ISO יכולים להיות בעייתים כי בגדול בעלי עניין שמוכנים לשלם יכולים להגדיר תקנים שמשרתים את האינטרסים שלהם. במקרה הזה קטגוריה 7 נוצרה עבור מאכזי נתונים וארגונים גדולים הזקוקים לקצבי העברת נתונים של 15mbps ומעלה. זה כמעט מקרה פרטי ולא שימוש נפוץ.

אבל הבעיה היותר גדולה היא שכשקןנים כבל CAT 7 זול מסין או מחנות שכונתית, אתה לא יכול לדעת בוודאות מה אתה מקבל. גם אם יש צורך בכזה כבל (ובסביבה ביתית אין עדיין ציוד שתומך ביותר מ-10gbps), מומלץ לחפש מספק לשוק המקצועי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

יש לי את הנתב הנ"ל. קרה לי ששמתי כבל FLAT

ציטוט של Jabberwock

אז שים לב שאתה לא שם כבל סיני

מזל שיש לנו אותך. :)

שמתי על הכוונת כבל Flat באלי אקספרס.

ציטוט של About:blank

מומלץ לחפש מספק לשוק המקצועי.

קניתי פעם כבל CAT7 בKSP בדרום, הייתי צריך כבל 10 מטר וזה מה שהיה.

היום כבר לא צריך אורך כזה. עדיף להמנע וללכת על 5E\6?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבל CAT7 רלוונטי רק אם אתה רוצה להעביר נתונים בקצב של יותר מ-10gbps וכאמור יש לזה מחיר בדמות כבלים עבים ופחות גמישים (לפחות סוג הכבלים שאני מדבר עליהם).

הסוויץ' שלך לא מעביר נתונים בקצב של יותר מ-1gbps ואני מניח שכך גם המחשבים. בשביל זה מספיק כבל CAT5e.

אם אתה רוצה כבר להתכונן לעתיד (הדי רחוק), קנה כבל CAT6 ותהיה מוכן גם לעידן ה-10gbps.

אתה יכול גם לקנות CAT7, אבל זה לא ייתן לך כלום ובאוםן אירוניממשהו אתה עלול למצוא את עצמך עם כבל (זול) פחות מוצלח מאשר CAT6 תקני.

צריך להיזהר מכבלים זולים. אם אתה מזמין מסין ל-UGREEN יש כבלי איכותיים למדי. ככלל אצבע, תשתדל גם להימנע מכבלי שטוחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם כבלים 6/6a יש המון באיכות גרועה, גם אותם צריך לקנות ממקור טוב, אם לא קונים ממקור טוב זה די חסר משמעות מה רושמים על הכבל. לכן לשיטתי זה שאין לcat7 את התקן של הTIA/EIA זה חסר משמעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

בקופסה של המכשיר כלולים כבלי רשת 5e.

נכון, הבעיה היחידה היא שזה הכבל היחידי בצבע לבן בסטאפ שלי, וממש מציק לי בעין.

הכל התחיל מזה שבתמימות חיפשתי כבל LAN איכותי שחור. משום מה לא מצאתי לא ברשת בארץ.

התחלתי לחפש באליאקספרס...

קיצור סגרנו CAT6 של UGREEN :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

גם כבלים 6/6a יש המון באיכות גרועה, גם אותם צריך לקנות ממקור טוב, אם לא קונים ממקור טוב זה די חסר משמעות מה רושמים על הכבל. לכן לשיטתי זה שאין לcat7 את התקן של הTIA/EIA זה חסר משמעות.

זה נכון. לא חסרים כבלים גרועים מכל הסוגים. לכן גם אני המלצתי לקנות רק ממקור אמין.

לגבי התקן, זה חסר משמעות ולא חסר משמעות כאחד. תלוי בגישה ובצרכים. מהניסיון הדל שלי (גודל מדגם קטן) כבלי CAT7 שמסתובבים במקומות דמהם קונה מדתמש ביתי הם לא משהו.הזולים 7העלומים לא עומדים בכלל אפילו בתקן ISO. לעומתם, יש פחות נפילות עם CAT6 ממקור אמין. אני באופן אישי ממליץ על CAT6 לסביבה ביתית מהסיבה שהסיכון קטן יותר ועד שיהיה צורך להעביר נתונים בקצה גבוה יותר, יעברו כנראה עוד כמה שנים טובות

זאת לא טעות לקנות כבל CAT7 (טוב), אבל חשוב להבין מה קונים כדי שכל אחד יוכל לקבל החלטה מושכלת לפי צרכיו ותפיסתן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בידוד טוב יותר בין הזוגות השזורים וגם הגידים עבים יותר. בדיוק כמו עם CAT7 יש לזה מחיר בדמות כבל עבה ולרוב נוקשה יותר. אלא אם מדובר בבית מאוד גדול, אין יתרון שיבוא לידי ביטוי על פני CAT6.

אני בכלל חושב שליישומים מעשיים, הנחושת די מיצתה את עצמה ב-1gbps. צריכת החשמל, החום וחוסר תמיכה ב-PoE מעל 10gbps (לפחות כרגע).

לא מן הנמנע שכשרתות 10gbps ומעלה יהפכו ליותר נפוצות, השוק יעבור יותר לסיבים אופטיים ולחיבורי SFP במקום RJ45.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשובה לשאלה בפתיחת השרשור: מגבלת המהירות כיום היא בראש ובראשונה מהירות התקשורת החוצה, לאינטרנט,

כך שכל עוד שיש  ביתית בסיסית של 1Gbps, היא לא תגביל אותך בגלישה והורדות וכו'.

אם רוצים לשמור על אפשרות שדרוג בעתיד ברשת הביתית (נניח ל-10Gbps),

עדיין CAT6 הוא התשובה הטובה ביותר כי הוא תומך במהירות הזו,

וחבל להשקיע כיום יותר מכך, כשמחיר מימוש 10Gbps הולך ויורד עם הזמן.

המקום היחיד שיש לשקול על כבילה אחרת\טובה יותר זה אולי אם בונים בית חדש ונדרשת החלטה איזו תשתית כבילה לשים בקירות.

סרטון שמציג בצורה טובה את האפשרויות השונות לרשת 10Gbps,

אם כי הוא בן תשעה חודשים אז יכול להיות שהמחירים קצת השתנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...