המלצה לראוטר לכ40 צרכנים - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לראוטר לכ40 צרכנים

ag43

Recommended Posts

עקב צורך לאחד מספר סביבות הדגמה בעבודה אני צריך ראוטר שינהל את התעבורה וישאר יציב.

הראוטר יחובר להוטבוקס (500\10) שיוגדר כברידג'.

יחוברו אליו 2 סוויטצי 24 פורט, אקסס פוינט אלחוטית אחת וראוטר נוסף (DOUBLE NAT).

לכל הציוד הנ"ל יחוברו כ20 מדפסות, 5 מדפסות ועוד כ15 מחשבים.

עיקר התעבורה תהיה הדפסות, ומעט מאוד smb.

מדובר על סביבת הדגמה כך שאני לא מתכונן להשקיע בציוד מקצועי. כל שאר הציוד כבר קיים.

איזה ראוטר יחזיק את כל זה בצורה סבירה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

EdgeRouter X או EdgeRouter X SFP אם אתה חושב שאולי כדא י להשקיע בשקע SFP וב-PoE (אבל זה PoE של Ubiquiti שעובד במתח של 24V ולא לפי תקן 802.3af) בכל שקעי הרשת.

אני מניח שכל הציוד נמצא באותו Subnet, או לפחות שכל המכשירים שצריכים לתקשר זה עם זה נמצאים באותו Subnet.

אפשר גם לשקול שימוש ב-Pfsense (קופסה סינית שאליה תותקן המערכת או להשמיד מחשב ישן בהוספת כרטיס מתאים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ברור לי למה בזמן האחרון מזכירים את UBIQUITI בכל חור.

אין צורך לא בPOE לא בSFP (אני בכלל לא רואה צורך בSFP היום)

כל הסיבה למעבר הזה היא שכל הציוד (מלבד הראוטר השני) צריך להיות באותו סאבנט.

PFSENSE זה רעיון. נראה אם יש חומרה מתאימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ag43

לא ברור לי למה בזמן האחרון מזכירים את UBIQUITI בכל חור.

כי מקבלים יופי של תמורה למחיר.

אם אתה לא צריך SFP או PoE אז תלך על EdgeRouter X שבאזור ה-250 ₪ נותן פתרון ניתוב ופיירוול קומפקטי ודי רב-עוצמה (מבחינת מה שאפשר לעשות איתו).

pfsense היה הבחירה המועדפת עליי, אבל החומרה לא זולה (כלומר אין קופסה שעולה כמו ER-X שאפשר פשוט להוריד מהמדף). הבנתי שאתה מחפש פתרון תקציבי, ומכאן ההצעה ל-ER-X.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממשק של סדרת EdgeMax של Ubiquiti התפתח לא מעט עם השנים והיום אפשר לעשות דרכו הרבה, אבל בלב זאת עדיין גישת *nix וכשרוצים להגדיר משהו שהוא קצת יותר מהגדרות בסיסיות צריך לרוב להתעסק עם שורת הפקודה. לא סיפור, אבל לפעמים קצת מציק כשכל מה שרוצים זה לשנות משהו במהירות בלי להתחיל לפתוח סשן SSH.

לדעתי ממשק הניהול של Pfsense שלם יותר, אבל זה סובייקטיבי מן הסתם.

כל היתר תלוי כמובן בחומרה שעליה מריצים את הפתרון.

היתרון הכי גדול של Pfesense הוא שאתה לא מוגבל על ידי החומרה. מהתקן בסיסי וחסכוני באנרגיה ועד לשימושים שדורשים כוח עיבוד רציני, אתה יכול לבנות את/לשדרג אל פתרון החומרה המתאים ולהעביר את ההגדרות (ברוב המקרים) ככה שאין צורך בהתעסקות גדולה מדי.

אם יש לך ציוד שאפשר להשמיש לבניית פתרון Pfsense, הייתי מתחיל משם.

אם רוצים פתרון מוכן שאפשר לחבר לחשמל ולהתחיל לעבוד תוך זמן קצר, אז ER-X כי פתרון מקביל של Netgate עולה משמעותית יותר (סביבות ה-700 ₪; אלא אם כן הכל עדיין במסגרת התקציב) ולא בהכרח עושה יותר מבחינת כוח עיבוד 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ag43

ציטוט

לedge Router יש managment port?

לא כברירת מחדל. אבל אפשר להגדיר כזה.

אם המכשיר מוגדר כ-WAN+LAN, פורט eth0 הוא ה-WAN ויתר הפורטים משמשים כסוויץ'. כדי ליצור פורט ניהול, מוציאים את אחד הפורטים מהסוויץ', נניח את eth4, ומגדירים עליו שרת DHCP עם Subnet שונה מזאת של הסוויץ ומגדירים האזנה ב-DNS עבור פורט eth4 ומקבלים פורט ניהול. אפשר גם להוסיף כללים בפיירוול/שרת כדי להדק את האבטחה עוד יותר.

ציטוט של none77

גם לmikrotik יש מוצרים זולים יחסית לתמורה.

בהחלט. זאת עוד אפשרות, אם כי באופן אישי מצאתי את ממשק הניהול שלהם מאוד לא אינטואיטיבי. לפחות לפני שנתיים כשהתעסקתי עם אחד המכשירים שלהם ברצינות. אני גם חושב שהתמיכה של Ubiquiti (נציגי התמיכה הטכנית, לא הקהילה כי בשני המקרים יש קהילה די פעילה) טובה יותר.

ציטוט של ag43

איך מעבירים HOTBOX 4 למצב bridge?

אין לי מושג, אבל זכור לי שהיה איזה דיון על זה פה בפורום. תכף אחפש.

עריכה: הנה הדיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ag43

החשמל והמקום שמחשב ייעודי יתפוס הם השיקולים נגד PFSENSE. אולי אשים אותו על מכונה וירטואלית ואייעד לו פורטים.

אני משתמש בבית ב-Netgate SG-5100 עם pfSense ומאוד מרוצה. ביצועים מעולים ויציבות מקסימלית. לדעתי צריכת החשמל דומה לראוטר מסחרי ל-SMB.

https://www.netgate.com/solutions/pfsense/sg-5100.html

Batnun

.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...