מחשב נתקע על מסך שחור+ כרטיס מסך תקוע על 450Mhz - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נתקע על מסך שחור+ כרטיס מסך תקוע על 450Mhz

segev22

Recommended Posts

בוקר טוב חברים

בשבוע שבועיים האחרונים התחילו מספר בעיות יחד, הבעיות התחילו בעיקר לאחר שדרוג גרסה של ווינדוס:

1. FPS נמוך מאוד במשחק שאני משחק כבר שנים - ממש קטיעות.

2. מדי פעם במהלך משחק \ גלישה באינטרנט המסך הופך לשחור ופשוט נתקע עד שמכבים אותו.

3. עקב הסיבות הללו החלטתי לעשות כמה בדיקות על הכרטיס מסך, הטמפרטורה תקינה ולמרות זאת החלטתי למרוח משחה טרמית (בכל זאת כרטיס בן 4-5 שנים). מה שכן ראיתי שהכרטיס עובד בטווח של 300-450 מגה הרץ כאשר מהירות העבודה של המעבד הנ"ל היא 1100Mhz, מהירות הזכרונות  של הכרטיס תקינה.

מה ניסיתי לעשות עד עכשיו?

ניסיתי לחזור אחורה בדרייברים של הכרטיס מסך - לא עזר כלום.

חזרתי לגרסה הישנה של הווינדוס - ה-FPS חזר למצב "תקין" אך עדיין מקבל מסכים שחורים ומחשב תקוע + תדר עבודה נמוך של כרטיס המסך.

יש לי כרגע שתי חשדות:

1. כרטיס מסך

2. ספק כח

המערכת שלי:

לוח אם MAXIMUS IX HERO

מעבד i7 7700K

זכרונות 32Gb Gskill 3200mhz

קירור מים למעבד.

מערכת הפעלה על SSD M.2 960 EVO

שני ארדיסקים

כרטיס מסך R9 270X .

ספק כח Seasonic S12G 550W

אני מתכנן לקחת את הכרטיס מסך לבדיקה במחשב נוסף עם ספק כח חזק בהרבה אך אשמח לשמוע אם יש לכם דרכים \ תוכנות נוספות לבדיקות ולדעת בדיוק איזה רכיב תקול ?

בכל זאת כרטיס מסך נורמלי למערכת שלי יעלה לפחות 2000 שח וספק כח ברמה גבוהה יעלה סביב ה-600 שקלים - למרות שאני מעדיף להחליף את הכרטיס הישן..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון, הכרטיס מסך נבדק במחשב אחר ועובד מצוין מעבד עובד במהירות המקסימלית על אותו משחק שאותו אני משחק עם 140FPS...דרך אגב המחשב שעליו ביצעתי את הבדיקה די דומה בחומרה , אותו לוח אם ומעבד רק ספק שונה !

אז כרגע החשד העיקרי הוא על הספק כח.

האם יש דרך לאבחן ספק כח תקול דרך תוכנה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי חברים מעדכן מה בוצע עד כה

התקנתי את הווינדוס מחדש כפי שdorba3 המליץ - מחשב עדיין ממשיך להתקע על מסך שחור כשכ.מסך מתאמץ. תדר העבודה הסתדר.

ביצעתי בדיקה מעמיקה של הזכרונות באמצעות memtest86 והבדיקה יצאה תקינה ב-100% עם 0 שגיאות.

צעד הבא: החלטתי להעביר מחר את המחשב לבדיקת ivory שם רכשתי את הספק כח שעדיין באחריות יצרן. במידה והספק תקול אני כבר אקנה ספק כח חזק יותר , ואת הספק שאני אקבל מטעם מימוש האחריות אני אמכור.

במידה ויש לכם רעיונות לבדיקות נוספות ובידוד הבעיה , אשמח לשמוע , כל רעיון או ביקורת .

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, לאחר חיפוש מעמיק ברשת "התקלה" נפתרה. בסך הכל היה מדובר על הגדרה בהגדרות מתקדמות של ניהול צריכת חשמל, ניהול צריכת החשמל פעל גם על Pci-E , פשוט כיבית את ההגדרה הזאת והכל חזר לקדמותו. בלי קריסות ובלי ירידת ביצועים.

בכל מקרה כל העניין עשה לי גם חשק לשדרג את הספק כח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...