רכישת כרטיס זיכרון למחשב נייח - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רכישת כרטיס זיכרון למחשב נייח

ניבר

Recommended Posts

היי,
ברשותי מחשב נייח שקניתי לפני כעשר שנים.
משמש אותי לגלישה באינטרנט ואופיס בלבד (אין משחקים).
לפני שיורדים עליי למה איני זורק אותו וקונה חדש אציין שלאחרונה החלפתי מאווררים והוא עובד ממש טוב.
הזיכרון חלש וברצוני להגדיל את הזיכרון הקיים מ-2G ל-4G.
בלוח אם יש 2 סלוטים, על כל סלוט מותקן כרטיס "קינגסטון" מסוג: KVR800D2N6/1G
לוח אם ( ASUSTeK, P5KPL-CM ) תומך בזיכרון באופן הבא : , עד 4G, מהירות:667 / 800 /1066(o.c).
מעבד: PENTIUM DUAL CPU E-5200 @ 2.50GHZ
אצטרך 2 כרטיסים כ"א של 2G , אין לי ניסיון  עם רכישת .
אשמח אם תוכלו להנחות אותי איזה כרטיסים מומלץ לקנות (מותג, מהירות), היכן קונים, האם כדאי לרכוש ברשת (אמזון , איביי וכו').
תודה רבה!
ניבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל זיכרון בתדר 800Mhz מיצרן מוכר יתאים (תמיד ייתכנו בעיות תאימות, אבל הסיכוי לזה נמוך יחסית).

בגלל שזה זיכרון ישן המבחר לא גדול. אפשר למצוא בשוק היד השנייה (בארץ או איביי), אבל חיפוש מהיר מצא שיש אצל @plonter. אני מקווה שיש באמת במלאי (לכן תייגתי את נציג החנות שיוכל לעדכן אותך אם אין/להציע דגם אחר שאולי כן יש במלאי).

אפשר למצוא אותו גם כאן, אך לי באופן אישי אין ניסיון עם החנות הזאת (אני לא רומז שיש איתם איזו בעיה, רק שלי אישית אין ניסיון איתם).

מדובר באותו דגם שיש לך כיום, רק בנפח 2GB למודול, כך שהסיכוי לבעיות תאימות קטן עוד יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...
ציטוט של About:blank

כל זיכרון DDR2 בתדר 800Mhz מיצרן מוכר יתאים (תמיד ייתכנו בעיות תאימות, אבל הסיכוי לזה נמוך יחסית).

בגלל שזה זיכרון ישן המבחר לא גדול. אפשר למצוא בשוק היד השנייה (בארץ או איביי), אבל חיפוש מהיר מצא שיש אצל @plonter. אני מקווה שיש באמת במלאי (לכן תייגתי את נציג החנות שיוכל לעדכן אותך אם אין/להציע דגם אחר שאולי כן יש במלאי).

אפשר למצוא אותו גם כאן, אך לי באופן אישי אין ניסיון עם החנות הזאת (אני לא רומז שיש איתם איזו בעיה, רק שלי אישית אין ניסיון איתם).

מדובר באותו דגם זיכרון שיש לך כיום, רק בנפח 2GB למודול, כך שהסיכוי לבעיות תאימות קטן עוד יותר.

היי!

רציתי לעדכן אותך שקניתי 2 סטיקים של קינגסטון מסוג: KVR800D2N6/2G

להפתעתי כשהדלקתי את המחשב הוא לא עלה. מסך שחור.
עכבר ומקלדת לא מגיבים.

מצ"ב תמונה

כרטיס זיכרון למחשב_2 גיגה.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב לא מזהה אותם גם אם אתה מנסה להתקין רק אחד מהם בכל פעם (תנסה את שניהם בנפרד בכל אחד משני חריצי הזיכרון)?

כדאי גם לבדוק אם יש עדכון . אתה יכול לבדוק מהי גרסת ה- הנוכחית בעזרת CPU-Z ולהשוות לגרסה האחרונה באתר היצרן.

אני מניח שהתשובה היא לא, אבל יש לך דרך לבדוק בלוח אחר?

המודול בנפח 2GB הוא Dual Rank לעומת ה-1GB שהוא Single Rank. בגדול ולשם פשטות (סה כמובן לא מדויק לגמרי), 2R פירושו שכאילו התקנת שני מודולי זיכרון בחריץ. באופן כללי כל עוד לא מערבבים ולא מתקינים כמה מודולים כאלה באותו ערוץ (בעיקר בלוחות ישנים יחסית) לא אמורה להיות בעיה. סדרת ה-Value של גם ידועה כאמינה למדי בכל הנוגע לתאימות... אבל ייתכן שבדגם הלוח הספציפי שלך יש בעיית תאימות עם מודולי הזיכרון האלה.

אם עדכון BIOS (רק למען הסדר הטוב ובהנחה שאתה לא נמצא כבר על הגרסה העדכנית ביותר) וניסוי כל אחד מהמודולים בנפרד בשני חריצי הזיכרון לא פותר את הבעיה, ואם אין אפשרות לבדוק בממחשב אחר כדי לאשר/לשלול בעיה במודולים עצמם, הייתי מחזיר את הזיכרון לחנות ופונה לתמיכה של בשאלה איזה מודולים 2GB הם יודעים שנתמכים בוודאות בלוח כי אני לא מוצא את רשימת ה-Memory QVL (רשימת הזכרונות שהיצרן בדק בלוח).

על פי מודול הזיכרון שלהם בנפח 2GB שמספר הדגם שלו הוא CT25664AA667 נתמך בלוח. זה שעובד בתדר נמוך יותר משלך, אבל זה זניח. עדיף נפח (כשחסר) על תדר, כך שאם לא מקבלים.מאסוס את רשימת ה-QVL אפשר ללכת על זה.

עריכה: מצאתי את חוברת הלוח (כשחיפשתי מקודם באתר של קיבלתי רק דף ריק עם התמונה של הלוח).

בפרק שעוסק בזיכרון מופיעה ההערה הבאה:

This motherboard does not support memory modules made up of 128 Mb 
chips or double sided x16 memory modules.

מה שמאשר שהזיכרון לא נתמך בלוח. ייתכן שעדכון יפתור את זה, אבל לא בטוח.

בחוברת גם מופיעה רשימת ה-QVL, אבל אין שם כל כך התייחסות למודולים בנפח 2GB כך שהיא לא ממש עוזרת.

הייתי מנסה עדכון , ואם זה לא עזר מחזיר טת הזיכרון וקונה את זה של או בודק מה עוד יש בשוק ומוודא שהמפרט לא תואם למגבלת התמיכה של הלוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...