איך לרסט את הביוס בלי סוללת CMOS?? עזרה בבקשה - Alfawise B1 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך לרסט את הביוס בלי סוללת CMOS?? עזרה בבקשה - Alfawise B1

עידן ריווקין

Recommended Posts

שלום לכולם,

יש לי מחשב מסוג alfawise b1 שהביאו לי מסין סוג של רכיבי מחשב נייד שעשו מהם גיימינג , מה שקרה שניסיתי לחבר מסך משני למחשב דרך חיבור DP (יש למחשב חיבור DP אחד וHDMI אחד) והמחשב לא הגיב בכלל לחיבור המסך השני, חשבתי אולי כתוצאה מכך שהכרטיס המובנה פעיל (יש למחשב כרטיס 960m gtx וintel 530), הלכתי לביוס וביטלתי את הכרטיס תצוגה ע"י כך שהפניתי את המחשב לחריץ הPCIE שבפועל מה שנמצא עליו זה הSSD שלי מסוג M2 (טעות..), ה960m GTX כנראה שיושב על יציאה אחרת שעדיין לא ברורה לי, המצב הנוכחי הוא שאני מדליק את המחשב אין צג הכל עובד כראוי אבל אני גם לא יכול לגשת לביוס ולהחזיר את הגדרות ברירת המחדל.

הלכתי על הדרך הפיזית לאפס את ביוס דרך הסוללת CMOS אבל הפלא ופלא אין סוללת CMOS ולכן אין לי מושג מה לעשות!

אשמח לעזרתכם, מצ"ב תמונה הלוח מבפנים - הרמתי גם את גופי הקירור בCMOS לא נמצא גם שם.

alfawise b1 motherboard.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פתחתי עשרות מחשבים בכולם יש מכנה משותף - אין ג'אמפר לאיפוס. הסוללה בעצם נמצאת על התקן הזה.
למה אתה לא מפרק את הסוללה?
ניסית לחבר מסך ליציאה אחרת כשהמחשב כבוי ולאחר מכן להפעיל את המחשב? תחזור על הפעולה עם כל יציאת תצוגה אפשרית עד שתראה תצוגה.
במידה ואתה לא בטוח אם המחשב כבוי או תקוע - תלחץ על מקש ההפעלה\כיבוי במשך 2\3 דקות ותשחרר, זה אמור לעשות hard rest

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדלקה וברגע שניתן כיבוי ?אשמח להבין בהרחבה למה התכוומת איישם את זה עכשיו, יש השהייה כזו מרגע שהדלקת שכפתור ההדלקה לא מגיב ורק אחרי כמה שניות שתמשיך ללחוץ כיבוי הוא מגיב (מקווה שהבנת) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היות ויש למחשב ביוס זהה לשלי תנסה על עיוור בהפעלה שלו להיכנס לביוס (מקש delete)
לאחר כמה שניות אתה בטוח שהוא שם תלחץ על F10 ואז אינטר

אחרי זה תלחץ על מקש ESC ואז אינטר

זה אמור להפעיל מחדש את המחשב ואני בתקווה שזה יסתדר

במידה ולא עוזר, תפעיל את המחשב ותן לו לסיים להיטען(יש לרוב נורית חיווי)
לאחר מכן תלחץ על F2 ואחרי זה תלחץ F10 > אינטר > ESC > אינטר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מחשב שתואם לתקן ATX יש הגדרה של 5 שניות לחיצה על לחצן ההדלקה\כיבוי שגורמת לכיבוי "קשה". פשוט תדליק את המחשב,ף תחכה שניה ואז תחזיק את כפבתור ההפעלה דלוק עד שהמחשב יכבה. תעשה את זה כמה פעמים עד שתגיע לביוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א -  did you rtfm ? הוא אמור להגיע עם הוראות אנגלית.

ב- אם הסוללה לא נמצאת בצד העליון של הלוח אז היא כנראה נמצאת בצד התחתון .

ג-  רואה בצד שמאל של התמונה משהו צהוב מבצבץ מלמטה ? יש מצב שזאת הסוללה והיא מחוברת עם כבל ללוח . 

alfawise-b117.thumb.jpg.c7e559c262e278b5156e82e90b98706b.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או פטיש 5 קילו או מברג , מה שנראה לך יותר מתאים לפתיחת ברגים . 

אתה צריך לנתק אותה לכמה דקות , אפשר ליתר בטחון לקצר את הרגלים שאליהן היא מתחברת לאחר שתנתק אותה . 

כמובן שהכל מבוצע כאשר המחשב אינו בחשמל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...