שדרוג השילוש למטרות גיימינג - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג השילוש למטרות גיימינג

ShakedB

Recommended Posts

שלום רב,

החברה טסה עוד מעט לארה"ב, היא תביא לי כרטיס מסך חדש, כנראה משהו ברמה ש 2070, ושוקל שתביא לי שילוש חדש.

היום יש לי i5 2500K שרץ על ה4.5 גיגה הרץ, עם מים של אנטק antec kuhler h1200 pro

מתכנן לעשות OC, השימוש הוא גיימינג בQHD עם מסך 144 (משחק תחרותי בעיקר)

ממה שקראתי לגיימינג עדיף רייזן, השאלה איך זה משתנה שמכניסים OC לעניין כי זכור לי שהם פחות מוצלחים בזה.

מבחינת תקציב, נניח 400 דולר? אם התקציב לא מתאים אשמח להכוונה טובה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוב המשחקים עדיין יש לאינטל יתרון קל אם כי ההפרשים כמעט לא משמעותיים. בתקציב אתה יכול להכניס i5 9600K, לוח Z390 ו-16GB , יחד עם הקירור שכבר יש לך זה כנראה יתן את הביצועים הכי טובים במשחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

ברוב המשחקים עדיין יש לאינטל יתרון קל אם כי ההפרשים כמעט לא משמעותיים. בתקציב אתה יכול להכניס אינטל i5 9600K, לוח Z390 ו-16GB זכרון, יחד עם הקירור שכבר יש לך זה כנראה יתן את הביצועים הכי טובים במשחקים.

התשובה נשארת נכונה גם במידה ועושים אוברקלוק? 

כמובן שזה משתנה פרטנית בין מעבד למעבד, אבל ניקח "ממוצע"

ההתלבטות שלי היא בין ה3600 ל9600K.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבדי AMD מהדור האחרון עוברים OC לא ממש טוב ולרוב זה לא ממש משפר ביצועים, בחלק מהמקרים הביצועים יורדים.

מעבדי אינטל עוברים OC יפה עם קירור מתאים (קירור מים שיש לך אם אפשר להשתמש בו הוא אידיאלי).

למשחקים אינטל עדיפה למרות צמצום פערים משמעותי של בדור האחרון.

אם המטרה היא גיימינק ורק גיימינג ב-FPS גבוהה אין ממש מה להתלבט, 9600K ולהמהיר כמה שאפשר הוא הכי משתלם (אפשר לבדוק גם 8700K בהזדמנות או יד 2 שיכול להיות שווה מבט).

כדי לבדוק, נדמה לי שיצאו SKU חדשים מסדרה 9 של ללא גרפית כחלק מהמעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

ל-QHD עדיף כבר רייזן 3700X.

ד"א i5-9600K אינו כולל HT, אך אם התקציב אינו מספיק בהחלט תלך עליו במיוחד שיש לך כבר קירור מתאים.

לא ממש נכון, 3700X משווה ביצועים מול 9600K רק אם לא מבצעים OC ל-9600. אחרי OC הוא בנחיתות.
3700X גם יקר ב- 100$...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא מתוכנן OC, ובהנחה שב-QHD הכרטיס מסך הוא הגורם המגביל, 3700X יעזור כשיש נפילות FPS.

תוספת 2 ליבות פיזיות בנוסף לריבוי ליבות יתן יותר FUTURE PROOF מסוים.

לווא דווקא ההשוואה כנגד i5 9600k אלא גם כנגד רייזן 3600.

מכיוון שמתוכנן OC התמורה של ה-i5 תהיה יותר טובה (כשלעצמו). אם זה היה i5 9400 ביכלל לא הייתי ממליץ! שהוא i5 8400 במסווה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכם חברים, כרגע מאמין שאלך על ה9600KF או הK מה שאמצא זול יותר.

מבחינת לוח, יש המלצה? מעדיף שתתנו לי כמה אופציות שפחות או יותר באותו הרמה, ואני אנסה לדוג לי את הזול מבינהם בזמן שהיא תהיה בארה"ב.

כעקרון אין לי דרישות מיוחדות, כמובן שיהיה טוב לOC, אופציה לכרטיס מסך שני יהיה נחמד.

אגב, ה9600 הוא גם 8600 במסווה לא? אני הולך לעשות OC, ככה שהתדר בוסט רלוונטי להערכתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ShakedB

אגב, ה9600 הוא גם 8600 במסווה לא? אני הולך לעשות OC, ככה שהתדר בוסט רלוונטי להערכתי.

סתכל פה:

https://hwzone.co.il/community/topic/591620-חוות-דעת-מפרט-ב-4k-לא-כולל-מסך/?do=findComment&comment=5143509

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...