רייזן, TR, או Intel Core X-series? בלי שיקולי מחיר - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רייזן, TR, או Intel Core X-series? בלי שיקולי מחיר

ClassMulder

Recommended Posts

איזה מהם הטוב ביותר מבחינת ביצועים במשחקים ותוכנות, שמירת ביצועים לאורך זמן (כך שלא צריך לשדרג מהר מדי), ותאימות עם תוכנות ומשחקים?

שימו בצד את נושא המחיר. אני מעוניין לדעת רק לגבי ביצועים, תאימות, ו-FUTUREPROOF.

ולנמק. לא סתם לזרוק "קח רייזן, אל תחשוב יותר מדי".

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכנות מקצעיות יודעות לנצל ריבוי ליבות כהלכה. אז אתה רוצה כמה שיותר ליבות.

משחקים , כל עוד אינם מוגבלים על ידי כרטיס המסך ,  מפיקים  ביצועים יותר גבוהים עם בעלי  מהירות שעון יותר גבוהה.

אז למשחקים אתה רוצה כמה שיותר גה"ץ.

מי שמצליח כיום להגיע ל 5 גה"ץ זה רק , אז  אתה רוצה  אינטל עם כמה שיותר ליבות  שיכולות להגיע ל 5גה"ץ.

אם אין הגבלת תקציב אז יש דברים מופרכים כמו w-3175 או  core i9-9980xe .

גם במקרה זה, מידי פעם תמצא תוכנות שמעדיפות את צורת החישוב של ומצליחות לתת ביצועים יותר טובים .

במשחקים , ריבוי הליבות המוגזם לפעמים עומד בעוכרם  והם מפיקים ביצועים פחות טובים מ 9700k/9900K   . 

אני לא הולך להחליף את המערכת שלי לפחות בשנה הקרובה וכנראה גם יותר מזה , אבל עם כל הרצון הטוב לתמוך באנדרדוג ולא בחברה החזירית והמנופוליסטית , ככל הנראה שאני ( כמי שאינו עובד עם תוכנות מקצועיות ) הייתי רוכש 9700k  ( כמי שאינו  מאמין ב HT ) .

בכל מקרה, בהצלחה, הדיון שפתחת כנראה רק יביא  לויכוח אינסופי . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דבר כזה יותר Future Proof!

כל יום יש משהו חדש בפתח... 10 ננו של , TR של 7 ננו חדשים בקרוב עומדים לצאת.

אנשים שרכשו כרטיסי קיבלו בפרצוף כרטיסי סופר, מהירים יותר.

בקיצור, זה "מעגל קסמים" שלא נגמר. 

אתה צריך למצוא את האיזון הנכון לשימושים שלך במחשב, משחקים, תכנות מקצועיות.

כרגע בזמן הנוכחי נותנת את האיזון הטוב ביותר במחיר/ביצועים.

אני לא קונה את הקטע שאנשים כותבים: "הכסף זה לא העניין", זה ממש לא אחראי... גם אם זכית בלוטו!

אפילו ג'ף בזוס לוקח בחשבון שיקולים כלכליים בזמן רכישות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוסיף על דבריו של urib ש-Futureproof היה תמיד מיתוס.

גם מערכת יקרה מתיישנת באותו קצב כמו יתר החומרה מהדור שלה כך שיוצא שמשלמים פרמיה על דברים שלא צריכים או על מעטפת ביצועים תיאורטית שלא בהכרח באה לידי ביטוי.

או במילים אחרות: במקום לקנות מערכת ב-10,000 ₪ מתוך כוונה להשתמש בה עשור, מקבלים תמורה גדולה יותר מקניית שתי מערכות מאוזנות ב-5,000 ₪ לאורך אותו עשור (המספרים הם סתם בשביל ההמחשה).

צריך לבדוק מהו המפרט הכי מתאים לשימושים (בדרך כלל נמדד ביחס עלות-תמורה בשימוש נתון או בחתך רוחב כשהתקרה היא קפיצה במחיר שגדולה מתוספת הביצועים בפועל. אם מדובר במערכת לעבודה אז מערכת השיקולים היא קצת אחרת כי מחפשים בדרך כלל מקסימום ביצועים ואמינות בשימושים מאוד ממוקדים) והבסיס הזה אמור להספיק לכמה שנים טובות (הייתי אומר לפחות 4 או 5), אולי עם איזה שדרוג של כרטיס גרפי, כונן או עוד קצת תוך כדי שמאפשר להאריך עוד יותר את חיי השירות של הפלטפורמה הבסיסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והנה שני הסנט שלי, כהרחבה לדברי המומחים -

האלוהים מצוי בפרטים הקטנים.

כלומר, כל דבר יעבוד על כל מערכת, השאלה איך.

אז אי אפשר להמליץ על א' או ב' מבלי לדעת במדויק

מה  יעשה  במחשב.

לכל מערכת יש את היתרונות והחסרונות שלה.

לכן רק תמונה כללית אך גם מפורטת תאפשר

להכריע מה הכי מתאים עבורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסתכל על זה קצת אחרת. מבחינתי מערכת שתדרוש פחות שדרוגים לאורך זמן שווה את הכסף שהושקע בה. אני משחק משחקים כבדים יחסית, משתמש בתוכנות CAD, ועורך קצת לפעמים. המסך שלי ברזולוציית 2k על 27 אינץ', והוא מספק אותי.

היה לי נסיון קצר עם לפני כמה וכמה שנים. אין לי שום דבר נגדם, אבל נראה לי שתאימות תוכנות היא טיפה לרעתם ביחס לאינטל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ClassMulder

נראה לי שתאימות תוכנות היא טיפה לרעתם ביחס לאינטל.

אתה מתבלבל בין תאימות  לביצועים.

ואם כבר ביצועים, הדברים דינמיים ומשתנים.

אי אפשר לדקלם דברים שהיו כדברים שישנם או שיהיו.

זו מין מטוטלת בין החברות ( בפרספקטיבה לאורך זמן ).

פשוט כל פעם צריך לעשות רוויזיה על מצב הדברים

בפרק זמן הרלוונטי ( לפני קניה ).

זה לא אומר דבר וחצי דבר על המצב  בעתיד, אם כבר

דובר על futureproof ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...