התלבטות לגבי לוח אם עבור 3700X - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות לגבי לוח אם עבור 3700X

mzn

Recommended Posts

אהלן,
נושא שקצת נחפר ברשת, אבל אני זקוק לתשובה שיותר קשורה לשוק הישראלי (כי לצערי המבחר אצלנו לא גדול בלוחות AMD).
אני כנראה אקנה מTMS, ומתלבט בין Gigabyte B450 ELITE לבין Gigabyte X570 ELITE
זה הבדל של כמעט 500 ש"ח.

אני לא מתכנן שום OC ולא מתכנן להשתמש בPCIE 4 בעתיד הקרוב, גם של 3,000MB\S מספיק לי 😏
מה שמפריע לי ספציפית ב450 ELITE הוא החוסר בUltra Durable Technology בחיבור הכרטיס מסך. 
הלוח הנוכחי של המחשב שלי הוא הסיבה שאני מחליף מחשב בעצם, כי הוא פשוט עושה בעיות ומכבה לי את המערכת מידי פעם, לא יודע אם זה בגלל התושבת או משהו שקשור לתושבת הRAM, אבל זה ללא ספק הלוח עצמו.
לכן אני מעדיף להשקיע כמו שצריך בלוח, כשהכי חשוב לי זו האמינות. 
בהקשר של אמינות, האם M.2 אמינים יותר או פחות מSSD? 

אשמח לתובנות, גם להצעות של לוחות אחרים, תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל על ה - 500 ש"ח.

כל לוח מתקלקל בבוא היום, עם או בלי

Ultra Durable Technology ושאר ירקות

של שיווק כזה או אחר.

דווקא ללוחות 570 העכשויים, כלומר שאך זה יצאו,

יש סיכוי גדול יותר לתקלות כאלה ואחרות.

לכן, קח את ה 450 וסע לשלום.  :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוח ה-570 שציינת עולה יותר מכפול מה-450,

כך שגם אם ה-450 יתקלקל ותקנה עוד לוח 450, יישאר לך עודף.

מה עוד שאם יתקלקל, כנראה כבר יהיו לוחות טובים יותר בסכום הזה.

ממש No Brainer

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של mzn

תודה לכולם, אלך על הB450 ELITE.

לא יודע אם קנית עדיין אבל אני באותה דילמה כמוך, קונה מערכת חדשה מבוססת 3700X ואחרי הרבה כתבות וביקורות שקראתי החלטתי לא ללכת על כי לפי כל ביקורת הרכיבים שם בלוחות אם לא טובים כמו בMSI.

כמעט בכל מקום הMSI הם הלוח הכי מומלץ לכאלה שעושים OC וגם לא, הדגם הכי מומלץ הוא הTOMAHAWK אבל הבא אחריו (לפעמים לפניו) הוא ה MORTAR.

הTOMAHAWK לא נמכר בארץ לפי מה שראיתי אז אני הולך על השני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של golde

תקנה את ה B450 PRO AORUS  ולא את הelite הם אותו מחיר +-

האודיו ציפ עדיף בפרו הציפ  LAN עדיף ב PRO יותר I/O  ביוס כפול ויותר אופציות

מציע שתציצו בלינק הבא: 

https://linustechtips.com/main/topic/1046357-motherboard-tier-list-x570-update/

ותראה את הדירוגים ואיפה נמצאים הלוחות של GB. 

אני חושב שLinus הוא בהחלט דמות שאפשר להסתך עליה כשבוחרים חומרה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא. יוטיוברים הם ממש לא מקור מהימן לדברים האלה באופן אוטומטי.
  2. אף פעם אסור להסתמך על מקור אחד ולא משנה מה דעתך עליו. תמיד צריך להצליב מידע ממספר מקורות.
  3. הרשימה הזאת היא מאמץ קהילתי, כך שגם אם אדם כזה או אחר נתפס כמקור מוסמך ומהימן, לא הוא זה שהכין את הרשימה (ורשימת דירוג ספקי הכוח באותו פורום היא עדות טובה לחוסר המהימנות של "חוכמת ההמונים" בדברים כאלה).
  4. ולסיום, הרשימה מדרגת את הלוחות בהתאם לאיכות מערכת החשמל שלהם (לדעתם של המדרגים). זה רלוונטי אך ורק למי שמבצע משמעותית שמחייבת העלאת מתחים ניכרת לרכיבים השונים בניסיון לפרוץ את מעטפת הביצועים. מכיוון שאי אפשר להמהיר את מעבדי רייזן 3000 (טכנית אפשר, אבל הם מגיעים לבד קרוב מאוד למה שאפשר להשיג בהמהרה ידנית), אם לא מדובר בהמהרה לשם הספורט אין בכלל טעם לנסות. מי שעושה זאת לשם הספורט יודע מה עליו לחפש בלוח. עבור מי שלא, מערכת החשמל היא בכלל לא שיקול.

בכל מקרה, מומלץ לוודא עם החנות שממנה קונים לוח B450 שהוא מגיע עם גרסת עדכנית שהוסיפה תמיכה במעבדי רייזן 3000. אם יש במלאי לוח לא מעודכן, כל חנות שמכבדת את עצמה תעדכן את הלוח לפני מסירתו ללקוח אבל כדאי לוודא זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של About:blank
  1. לא. יוטיוברים הם ממש לא מקור מהימן לדברים האלה באופן אוטומטי.
  2. אף פעם אסור להסתמך על מקור אחד ולא משנה מה דעתך עליו. תמיד צריך להצליב מידע ממספר מקורות.
  3. הרשימה הזאת היא מאמץ קהילתי, כך שגם אם אדם כזה או אחר נתפס כמקור מוסמך ומהימן, לא הוא זה שהכין את הרשימה (ורשימת דירוג ספקי הכוח באותו פורום היא עדות טובה לחוסר המהימנות של "חוכמת ההמונים" בדברים כאלה).
  4. ולסיום, הרשימה מדרגת את הלוחות בהתאם לאיכות מערכת החשמל שלהם (לדעתם של המדרגים). זה רלוונטי אך ורק למי שמבצע המהרה משמעותית שמחייבת העלאת מתחים ניכרת לרכיבים השונים בניסיון לפרוץ את מעטפת הביצועים. מכיוון שאי אפשר להמהיר את מעבדי רייזן 3000 (טכנית אפשר, אבל הם מגיעים לבד קרוב מאוד למה שאפשר להשיג בהמהרה ידנית), אם לא מדובר בהמהרה לשם הספורט אין בכלל טעם לנסות. מי שעושה זאת לשם הספורט יודע מה עליו לחפש בלוח. עבור מי שלא, מערכת החשמל היא בכלל לא שיקול.

בכל מקרה, מומלץ לוודא עם החנות שממנה קונים לוח B450 שהוא מגיע עם גרסת BIOS עדכנית שהוסיפה תמיכה במעבדי רייזן 3000. אם יש במלאי לוח לא מעודכן, כל חנות שמכבדת את עצמה תעדכן את הלוח לפני מסירתו ללקוח אבל כדאי לוודא זאת.

לא מדובר כמובן בסתם יוטיוברים אלא בחבר'ה מקצועיים שבנו לעצמם מוניטין כמביני דבר.

וכן אתה צודק שעיקר הבחינה היא לOC אבל כחלק מההתייחסות שלהם מדובר על כך שGB (בעיקר) מתקמצנים מאוד על הרכיבים בלוחות אם ולא מדובר רק על מערכת החשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...