התייעצות בשדרוג מחשב לצרכים בסיסים - עיצוב ואופיס. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות בשדרוג מחשב לצרכים בסיסים - עיצוב ואופיס.

metttalllica92

Recommended Posts

שלום,
אני מחפש לשדרג קצת את המחשב.
המטרות והשימושים שלי - גלישה באינטרנט, תוכנות אופי ועיצוב Adobe.

כרגע, המחשב מתפקד טוב באופן כללי, אבל עם תוכנות העיצוב וגם עם האופיס הוא לפעמים ממש מקרטע.
תקציב - אני לא רוצה לעבור את ה-1,000 ש"ח. חושב שהפתרון הוא בעיקר בלוח אם חדש+מעבד.

נתוני המחשב שלי:

1. לום אם - ASUS P5QC
  2. מעבד - QuadCore Intel 2 Quad Q9550, 2833 MHz (8.5 x 333)
  3. כרטיס מסך - GTX 1050 2048MB
  4. זכרון פיזי - 8GB DDR2
  5. משתמש בשני מסכים במחשב - האחד 17' והשני 22'.
  6. מערכת הפעלה - 10 64Bit
  7. ספק כוח - 450W
  8. כונן קשיח - KingSpec 240 gb 256GB hdd 2.5 + ישן של 1GB.

מכיוון שאני לא מבין גדול בחומרה, חשוב לי שתמליצו על דגמים ספציפיים שיתאימו לנתונים שיש לי. לדוגמה, אם קונים אז שיתאים למארז.

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מארז שיכול להכיל את ה-P5QC יתאים לכל לוח נורמלי שיש בחנויות, זאת לא בעיה אבל מעבדים ולוחות מודרניים משתמשים ב-DDR4 ולא תהיה שום דרך להשתמש ב- הקיים אז השדרוג חייב לכלול גם . אם ספק הכוח שלך בגיל של המעבד והלוח אז גם אותו הייתי ממליץ כבר להחליף.

מבחינת מה שמשתלם היום לקנות, מעבד רייזן 3600, לוח סביר וזכרונות (16GB) עולים בסביבות ה-1500 שקל. כדי לנסות להתקרב יותר לתקציב אפשר לקנות מעבד דור קודם רייזן 2600 ולוח בסיסי מאוד, יותר מזה לא הייתי מקצץ בטח לא אם אתה משתמש בתוכנות של אדובי.

הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il

מעבדים - Socket - AM4
YD2600BBAFBOX-PC - AMD - AMD RYZEN5 2600 (Gen2) - With New PC Only - 6 Cores, 12 Threads - 3.4/3.9Ghz - 65w TDP - 12nm  - BOX with Wraith Stealth Cooler...
בקניית מחשב חדש בלבד - שלוש שנים אחריות - יבואן רשמי
 כמות:  - 1 - 550/539 ₪ 

לוחות אם - Socket AM4
B450M-HDV - ASRock - AM4 - B450 - 2x DDR4 Supports DDR4 3200+ (OC) - 1x PCIe 3.0 x16, 1x PCIe 2.0 x1 - HDMI, DVI, VGA - 6x USB 3.1 Gen1 (2 Front, 4 Rear) - 4x SATA3, 1x Ultra M.2 (PCIe Gen3 NVMe x4 and SATA3) - Realtek Gi...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 259/254 ₪ 

זכרונות - - לנייח
F4-3000C16D-16GISB - G-Skill - 16GB (2x8GB) DDR4 3000 Mhz CL16 - 1.35V - Aegis Series...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 376/368 ₪ 

1185.00 / 1161 ₪ 

עד 12 תשלומים ללא ריבית.
המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה
הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר
https://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=166848

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה המקיפה.

אם הגדלת התקציב הזו למעבד 3600 תקנה יתרון טוב, אז אני מוכן לבצע אותה - מה גם שלא יהיה צורך להחליף מארז (דבר שישב לי בראש).

1. ספק הכוח שלי חדש - כשנה.
  2. אשמח לקבל קישור למעבד הזה בפלונטר (של ה-3600) + מדוע רשום על חלקם שזה רק בקנייה של מחשב חדש?
  3. לגבי הלוח אם -  אם מתאים למעבד הרלוונטי ולטעמך נחשב מספק לצרכים - אז מעולה.
  4. ראיתי זכרונות בכתבה פה במחירים מעולים באמזון, האם הם מתאימים ללוח אם?

https://www.amazon.com/Patriot-Signature-2666MHz-PC4-21300-PSD416G2666K/dp/B07CBCW3XB

https://www.amazon.com/Ballistix-Sport-PC4-24000-288-Pin-Memory/dp/B07MD3W585

באופן כללי, אם ניתן למצוא במחיר טוב יותר את לוח האם ואת המעבד בהזמנה מחו"ל אז אשמח לקבל ממך, לפחות, את שמם כפי שאני צריך לחפש באתרים ואולי ממה להיזהר (כל מיני אותיות קטנות כאלה).

שוב, תודה רבה על העזרה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מצויין אז אין צורך להחליף אותו

2. מעבד 3600

https://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=100-100000031BOX

מי שקונה מחשב שלם יכול לקבל הנחה על חלקים מסויימים, יש להם בחנות את אותם מוצרים גם ללא קניית מחשב שלם רק במחיר קצת גבוה יותר.

3. לוח האם יתאים למעבד אבל הוא מאוד בסיסי, הייתי ממליץ על משהו קצת יותר טוב אם התקציב מאפשר.

4. הזכרונות יתאימו, קח בחשבון שביצועי המעבד מושפעים במידה מסויימת ממהירות הזכרונות. בקישור הראשון אלו עם תזמונים די איטיים למרות שהמחיר אכן מפתה. בקישור השני המהירויות כבר טובות אבל המחיר (אצלי מופיע 100$ עם משלוח?) כבר מאוד קרוב לקניה בארץ. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אז מעבד במחיר של כ-920 ש"ח + שני זכרונות במהירות 3000MHZ ?
  2. איזה אחר היית ממליץ בטווח מחירים סביר בהנחה שאני מנסה לצמצם עלויות?

עד כה אני באמת לא רואה יותר מדי שווים באינטרנט על כלל החומרה שאנחנו דנים עליה.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שהזכרונות 3000 שקישרת אליהם חזרו למלאי במחיר טוב, אני הייתי מזמין אותם מייד. לגבי המעבד קשה להאמין שתמצא כלשהו, זה דגם שרק יצא והמבצעים הם על המלאי שנשאר מהדור הקודם. 

שני דברים שכדאי שתהיה ער להם:

- לוח האם דורש עדכון ביוס לפני שתוכל להרכיב לו את המעבד (המעבד מאוד חדש), מהבחינה הזאת עדיף קנות את הלוח בארץ ולבקש מהחנות לבצע את זה בשבילך (בחינם).

- אחרי השדרוג יכול להיות שחיבורי הUSB על המארז לא יעבדו עם הלוח החדש. הלוחות חדשים הם עם 3, הלוח הישן שלך וכנראה גם המארז (לא כתבת דגם) הם עם 2 אולי אפשר באיזו קומבינה לחבר אותם אבל לא בטוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי

1. הזמנתי את שני כרטיסי 3000 כפי שהכנסתי כאן בלינקים.
  2. את המעבד אקנה כפי שהמלצת בארץ.
  3. אעשה מה שאתה מציע לגבי עדכון מול החברה ממנה אני קונה, אבל האם יש לך המלצה סופית על בשבילי?

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי

1. הזמנתי את שני כרטיסי 3000 כפי שהכנסתי כאן בלינקים.
  2. את המעבד אקנה כפי שהמלצת בארץ.
  3. אעשה מה שאתה מציע לגבי עדכון מול החברה ממנה אני קונה, אבל האם יש לך המלצה סופית על בשבילי?

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

לוח הייתי הולך על זה: 

https://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=PRIME-B450M-A

לגבי SR או DR לא הייתי מייחס לזה חשיבות

הזמנתי את הזכרונות מחו"ל ואת המעבד של רייזן 3600 + לוח האם השני שהצעת (ה-Prime).

בעת ההזמנה, ביקשתי לעדכן עליו את הביוס.

תודה רבה על הסיוע!

ציטוט של Jabberwock

כמה יצא?

רשום שיחזור למלאי ב-16 לאוגוסט.

ביצעת הזמנה מוקדמת או קנית שזה עוד היה במלאי?

ביצעתי את ההזמנה, יצא לי 74$ בערך כולל משלוח - שני כרטיסי 8GB SR  כפי שמוצע שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...