מחשב גיימיג נייד או נייח? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב גיימיג נייד או נייח?

roney tal

Recommended Posts

שלום לכולם

אני רוצה לקנות לבני בן ה 13 מחשב גיימיג 

ההתלבטות היא בן לנייח, אני מבין שנייח עולה פחות למרות שאם אני לוקח בחשבון עלות מסך ומקלדת העלות עולה יחסית לנייד 

עוד שיקול הוא לגבי ניידות - אוטוטו הילד עולה לחטיבה ותיכון ויתכן שהוא ישמש אותו שם

ראוי לציין כי הילד נוטה לכיוון מחשב נייח 

לגבי המפרט בגדול- מעבד - 7 2700x או i7 9700k

כרטיס מסך - 2070

16gb-ram

עוד משהו לסיום - הבן שלי יקרא את כל התגובות והילד מבין עניין בנושא כלומר שניתן לרדת פה לרזולוציות גבוהות לגבי המפרט הטכני 

אשמח לקבל המלצות בנושא כמו כן אשמח לקבל המלצות ליצרנים מובילים בשוק כך שעלות תועלת תהיה הגובהה ביותר 

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחשב נייח אתה מקבל תמורה יותר גבוהה למחיר

שאתה קונה מחשב נייח הביצועים שאתה מקבל הם על סמך המפרט הטכני, זאות אומרת אתה קונה 3600 + 2070GTX זה הביצועים שאתה מקבל (כמובן שצריך לשים מתאים אבל בנייח זה די פשוט)

במחשב צריך יותר לקראו ביקורות כי שקונים מחשב עם 2070GTX + 9750H הביצועים מאוד תלויים ביכולת הקירור של הנייד

מחשביים ניחיים גם משתלם לשדרג לאחר שנתיים-שלוש - להחליף כרטיס מסך בעיקר

תלוי בתקציב יכול שבכלל משתלם לקנות נייח למשחקים ונייד פשוט או אם התקציב גבוהה (סביבות 12000+ אז יש מחשבים שהם כוללים חומרה מהירה וגם דקים וקלים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כמו נייח עם כרטיס גרפי מלא עם ספק מתח. 

הרבה בעיות התחממות בניידים ואין להם מאוורר יעודי לרכיב הגרפי שנוטה לקרוס 

אחרי שימוש ומאמץ לאורך חודשים ושנים.

ההלחמות פשוט מתפרקות ונמסות.

מעבדים גרפיים מגיעים ל-80-90 מעלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק נייח אלא אם מסיבה כלשהי הוא חייב להתנייד כל הזמן.

לא לשכוח שלחלקים של נייח לרוב יש אחריות גדולה יותר למשל ספקי כוח היום עם 5 עד 10 שנות אחריות (שקטים יותר - מאוורר שמסתובב החל מטמפ' מסוימת), כונני עם 5 שנות אחריות ושאר החלקים בדר"כ עם 3 שנות אחריות חוץ מדיסק קשיח שבימינו יש לו שנתיים אחריות לעומת זאת על לרוב האחריות היא שנה עד 3 עם תשלום על הרחבת האחריות למרות שיש שמגיעים מראש עם 3 שנים ללא תוספת.

היום יש כבר דור שלישי למשל הRyzen 7 3700X יעלה אצל TMS בגרסת הBox במחיר של 1480ש"ח בעוד שהi7 9700k יעלה 1800ש"ח בגרסת הTray.

למרות שציינת כרטיס מסך לא ציינת בדיוק על איזה רזולוציה וקצב רענון אתה מתכנן לשחק?

לנייח יש אפשרות התאמה אישית עם מבחר גדול יותר של חלקים לעומת זאת אין אפשרות לבצע התאמה אישית גדולה כ"כ למחשב .

בסרטון הראשון אפשר לראות את ההבדל עם אותו כרטיס המסך(RTX 2070) על מחשב נייח לעומת .

;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

נייח, אם בעתיד יצטרך ללימודים אז תקנה לו אולטרא בוק ששוקל בין קילו לקילו וחצי תלוי בתקציב.

מחשבי גיימינג שוקלים לא מעט, חבל על הגב של הילד.

ויש עוד מגוון סיבות למה אני נגד לגיימינג, אבל זה שולי לעומת הבריאות של הגב של הילד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...