הקמת RAID0 בעזרת SSD בחיבור SATA וכרטיס עם יציאות SAS - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הקמת RAID0 בעזרת SSD בחיבור SATA וכרטיס עם יציאות SAS

ha
 Share

Recommended Posts

יש לי מספר דיסקים שיושבים בבית. שניים של רבע טרה ועוד אחד רגיל של טרה, ובמחשב יש לי כרטיס SATA עם שתי יציאות שמחובר לצורב BR. חשבתי להשתמש בבקר RAID חדש של ארבעה ערוצים במקום הכרטיס SATA הנוכחי לקנפג RAID 0 עם שני ה ולחבר בנוסף את הדיסק של הטרה וצורב BR.

מצאתי כרטיס LSI SAS 9210-8i 8-port 6Gb/s PCIe x8 HBA RAID SATA Controller במחיר זול (100 ש"ח לכרטיס מקופסה פתוחה) וכבלי תיאום SAS ל SATA

כרטיס https://www.ebay.com/itm/LSI-SAS-9210-8i-8-port-6Gb-s-PCIe-x8-HBA-RAID-SATA-Controller-card-M1015-9211-8I/142676059703?_trkparms=aid%3D555021%26algo%3DPL.SIMRVI%26ao%3D1%26asc%3D20190711100440%26meid%3D8f5adb3895304718a0e13c02a93d6ec1%26pid%3D100752%26rk%3D4%26rkt%3D13%26mehot%3Dpp%26sd%3D122725996813%26itm%3D142676059703%26pg%3D2047675&_trksid=p2047675.c100752.m1982

כבל תיאום SAS ל SATA: 

https://www.ebay.com/itm/1M-Mini-SAS-SFF-8087-36-PIN-to-4-SATA-7-P-HD-Splitter-Breakout-Cable-Q4Y5/122725996813?epid=2269356736&_trkparms=ispr%3D1&hash=item1c930a190d:g:qt4AAOSwextZyokZ&enc=AQAEAAAB4BPxNw%2BVj6nta7CKEs3N0qWlVBRmRuUiN4lQ73T5ZH1DPmnFJ%2FWE3w9DC0WnkvqdnnxcYnQ3mZU6hSI3rkIBtCZtdb0bZP8VqI1zjyRCGZ%2BWkDmeNqHT8%2BUf%2FJZFKMmvSHhrrdXYUpwHmB55olbRHbxev3%2FQ80zW1bQBa5SPcYUry9FRCYFfpIietKbJHckH%2BxBP9bSigkpZeoFR3%2FOtSI0%2B4DRzHvX8q%2FA5b5SHCHL6E6sBrV%2F%2FyIYsiu9iMv7iS7H0qyEozeJXKxR2FogEYfmjuDVF%2BARaJDbhX%2FIGCrVq%2BDZbTuwOME7EJ04KhjQh%2BEHT5JZpAIzxNbjgl%2BatQ3%2BRNxDqEzaCMGudWTSGW6ApI3NrUZsbIcwihSYlPg2ZPyE68IYeUGgfCl2jtjk9ZEABxx3uWKdPTMfbUEjqm6WfgitocCzfV36NNFy0qLKfZz4g4r6LACZJDSyemXGnZyEbaNQOZLrzfquxiPSwhN3QUzgLZ3JpLO2RnZP15h%2BOLDSbdm3ufyM0sqFgryZiCkbURFpuEvcmkufbFD9TycKxifkrNeUs7dE9G%2Fmlat1gdDZgbRjcsA8a6vnPYp%2FWjS26eKQbK4GBeXOelJd1Dc49nwlhARcbFA80gc5M9yHnvA%3D%3D&checksum=12272599681385d63d5fc98446a8ab8306e836fdd21a

קודם כל, הרעיון הזה יעבוד?

ניתן לחבר דיסקים שונים לSAS ולהפעיל אותם בנפרד?

פים ראשונה שלי עם SAS, משהו נוסף שאני לא יודע או לא חשבתי עליו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ha

קודם כל, הרעיון הזה יעבוד?

זה יעבוד. כל הניהול של המערך יתבצע מתוך הממשק שלו, שנגיש אחרי POST.

ציטוט של ha

ניתן לחבר דיסקים שונים לSAS ולהפעיל אותם בנפרד?

לערבב סוגים שונים של איחסון זה לא רעיון טוב. בחומרה הזאת כמובן שלא מספקת storage tiers כמו בציוד רציני.

.

ציטוט של ha

פים ראשונה שלי עם SAS, משהו נוסף שאני לא יודע או לא חשבתי עליו?

הכל יעבוד בלי שום בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה.

הממשק שאתה מתאר עולה לפני המערכת הפעלה? יש לבקר SAS הנוכחי תוכנת ניהול כלשהי מתוך וינדוס 7? (כמו ה rapid storage שיש לי כרגע לבקר RAID בלוח האם)

השימוש שלי בפורטי ה SATA האחרים (למעט הזוג של ה RAID) הוא חיוני. עקב חוסר בחריצי הרחבה נוספים אחליף את כרטיס הבקר SATA בבקר SAS.

נערך על-ידי ha
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

קיבלתי את הכרטיס ואני לא מצליח להפעיל אותו... הכרטיס SATA שהיה מותקן הוסר הכרטיס החדש מחובר לסוקט (הלד הצהוב דולק) ו PORT 0 מחובר באמצעות כבל התיאום (שני ושני קשיחים).

-בזמן ההדלקה אני לא רואה שום דבר שמופיע לפני עלית הביוס של לוח האם, עם הכרטיס SATA הקודם הייתה מופיעה רשימת הדיסקים שחוברו אילו.

-הווינדוס לא רואה את הכרטיס ב Device manager ולא את הדיסקים המחוברים אילו.

רעיונות?

נערך על-ידי ha
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מופיע דבר כאשר המחשב עולה, לחיצה על ^C לא מביאה אותי למסך ההגדרות.

לא מופיע משהו חדש ב"התקנים אחרים".

זה נראה כאילו הכרטיס לא מחובר למחשב, אפילו שהלד דלוק....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החזרתי את הכרטיס לסיני, שהוא ישבור את הראש. אין מצב שאסכן מידע בגלל כרטיס לא תקין.

אפשר המלצה על כרטיס RAID אחר באותו סדר גודל של מחיר? (עד 200 ש"ח)

ד"א, אני לא יודע אם זה קשור ללוח אבל יש לי Z87 XPOWER של MSI עם i5 עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידכון קצר: הזמנתי מאמזון את N N.ORANIE 4-Port SATA III 6Gbps PCIE RAID Host Controller Card Support HyperDuo SSD Tiering IPFS Hard Disk Port Multiplier 88SE9230 Chipset ב 200 ש"ח.

אקבל (בתקווה) עוד שבועיים ואז אבדוק את הקמת ה RAID

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

קיבלתי את הכרטיס אתמול, תקעתי אותו לאחד ה PCIX16 הפנויים ו.... כלום😠 ניסיתי להתקין את הדרייוור של הכרטיס (משהו שכבר הרבה זמן לא הייתי צריך לעשות. ברגע שמוכנס כרטיס/התקן חדש WIN7 מורידה את הדרייוורים אוטומטית) ועדיין הוא לא מוצא את הכרטיס. הפעלתי מחדש את המחשב והוא נתקע כשהוא מגיע לווינדוס, עליתי בסייפמוד והצלחתי לבצע (בקושי, המחשב נתקע תוך כדי...) ריסטור-פוינט ללפני ההתקנה והמערכת חזרה לפעול...

בסטאפ של הלוח אם ישנה יכולות לראות את הלוח אם ואת כל מה שמחובר אליו, אני לא רואה את הכרטיס. עברתי על כל ה PCIX16 הפנויים האחרים ובכולם הוא לא מזוהה אע"פ ששני הלדים הכחולים (מחוברים לו שני SSD) דולקים ומהבהים מעט בזמן עלייה.

איך להמשיך? לא סביר כי קיבלתי שני כרטיסים תקולים אבל על הלוח אם מותקן כרטיס הרחבה (ל SATA בחריץ PCIX1) והוא עובד מצויין כך שלא סביר שכל ה PCIX16 האחרים תקולים.

אני דיי מתחיל להתייאש מהמערכת הזו, אולי אחכה שהלוח אם החדש יגיע ואבדוק עליו (ה שלי הוא כנראה חתיכת זבל עם כל התקלות שקרו לי איתו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

עידכון קצר. התקנתי את ה N N.ORANIE 4-Port SATA III על הלוח החדש של אסוס והוא עובד מצויין, הבעייה הייתה בלוח הדפוק של . בגדול, המהירות שלו דיי טובה. אני מגיע לבערך 0.75 ג'יגה בייט לשנייה ב RAID0 עם שני של חצי טרה לפי CrystalDiskInfo. הלוח החדש תומך ב M2 כך ש RAID0 עם שני M2 של חצי טרה מביא אותי ל 1.35 ג'יגה בייט לשנייה, היה יכול להיות ממש לא רע אם הכרטיסים לא היו מתחילים להתחמם ל 80 מעלות... בהזמנה הקרובה אני עומד להוסיף שני מאווררים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

בעייה מרגיזה, RAID פתאום נעלם לי ב WIN10, אני רואה את הכרטיס במנהל התקנים אך נעלמה התוכנת בקרה של הכרטיס. כרגע זה לא ממש קריטי כי אני עדיין בשלבי האצה של המחשב החדש ולא משתמש בו אבל איך לעזאזל אני מוצא אותו? אני חושש מהתקנת התוכנה מחדש כי אני עלול לאבד את הדיסקים (RAID0) אבל בסופו של דבר אעשה זאת אם לא תהיה ברירה. איך אני מונע היעלמות חוזרת?

על מה צריך ללחוץ כדי להגיע לכרטיס לפני שמערכת ההפעלה עולה? ניסיתי ^I ו ^H אבל אף אחד לא מביא אותי לתפריט הכרטיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

ממשיך להיות מתוסכל....

החופש הכפוי איפשר לי סוף סוף לעבוד על המחשב החדש (מגיע ל 5 גיגה הרץ, 60 מעלות ב 100% מעבד אם אתם שואלים😥) ואני פשוט משתגע עם כרטיסי ה RAID.

ה N N.ORANIE 4-Port SATA III על הלוח החדש של . יש לי שלושה סלוטים פנויים של PCIX16, וווינדוס 10 מוצא אותו בכל אחד מהם. אלא מה, רק השימוש בסלוט הראשי (המיועד לכרטיס מסך) מאפשרת לתוכנה של (MarvellTray) לגשת אילו. התוכנה הזו דפוקה לחלוטין, היא פותחת דף בדפדפן הברירת מחדל ו... מתקבלת שגיאת שהכתובת לא חוקית ולא מאפשר להמשיך הלאה! בסופו של דבר רק ה ie הישן אפשר לי להגיע לדף (אחרי שהזהיר אותי לא להכנס) שמדווח על כל מיני אירועים שונים ובפינה ישנו לחצן המאפשר להכנס ל RAID סוף סוף. התקנתי RAID0, התוכנה לא מאפשרת כלום חוץ מסוג ה RAID וגודל הקלאסטר (32/64K). לפי CrystalDisk אני מגיע לבערך 300MB עם שני דיסקים (ישנים למדיי) של 2 טרהבייט).

-יש תוכנה אחרת שיכולה לטפל בכרטיס? התוכנה הישנה של על המחשב הישן שלי עובדת יותר טוב מהזבל הזה.

-למה אני לא מצליח להכנס לביוס של הכרטיס בזמן עלייה? ^I ו ^H לא עושים כלום.

-מה הסיפור של הסלוט של הכרטיס מסך? כרגע אני עובד עם מה שבא על הלוח אם אבל מתוכנן שם כרטיס רציני (1070) שידרוש את רוחב הפס של הסלוט הזה. אני מגדיר משהו לא נכון בביוס?

ה LSI MegaRAID SAS 9260-8i. קניתי (שוב) כרטיס מסדרת ה 9200 כי אני צריך יותר משני RAID והוא אסון. 10 מוצא אותו אבל אז אני נתקע. ה CD התקנה שלו לא כולל דריוורים או תוכנת התקנה אלא מספר קבצי HTML שבאחד מהם יש לינק לתוכנה. הדף שאני מגיע אילו אינו פעיל ומפנה לדף אחר ששואל מה דגם הכרטיס שלי אבל באופציות שלו לא מופיע 9260...

בסוף מצאתי את התוכנה המחורבנת שלו MegaRAID Storage Manager אבל לאחר התקנה התוכנה מבקשת ממני לתת את הכתובת של הסרוור(?) בו אני משתמש וכל זמן שהיא לא מקבלת אותו לא ניתן להמשיך...

במסמך ההתקנה נאמר יש להתקין איזהשהו רכיב של 10 כדי להתקין את התוכנה אבל בוורסיות החדשות של 10 הוא כבר לא קיים.

מה הסיפור? אם יש כאן מישהו שהתקין את ה  MegaRAID Storage Manager אשמח אם יסביר לי איך להמשיך.

אני מנסה למדוד את הטמפרטורה של הדיסקים ב RAID השונים וה CrystalDiskInfo ו Sentinel נותנים לי ערכים שונים מאוד במדידה של ה RAID0 (של הלוח אם) עם שני SSD של חצי טרה. ה Sentinel רואה את הדיסקים של ה MarvellTray וה CrystalDiskInfo לא.

-מה התוכנה הטובה ביותר שתכסה לי את כל הדיסקים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...