הוספת זיכרון נוסף, כיצד מומלץ למקם את הזיכרונות? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הוספת זיכרון נוסף, כיצד מומלץ למקם את הזיכרונות?

lesForce

Recommended Posts

שלום לכולם

אני שוקל לקנות עוד סטיק חדש בודד של 8GB זיכרון 3 כאשר במחשב הקיים ישנם כרגע 2 סטיקים של 4GB.

בעת ההתקנה, כיצד מומלץ למקם את הזיכרונות?

אפשרות הראשונה:

7FPpBFK.jpg

אפשרות שניה:

UNIk6rj.jpg

שאלה נוספת, האם יש הגדרות כלשהם שעלי לשנות\לוודא בביוס לאחר ההתקנה?

לוח אם - asrock z68 pro 3 m

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף מאוד מאוד לקנות 2*4 כדי לקבל מהירות מלאה.
לשים אחד של 8 כנראה יגרום לכל היכרונות לאבד ממהירות הכתיבה\קריאה. הם עובדים הכי טוב בזוגות, אפשר לקרוא על זה בMANUAL של לוח האם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון שהמצב האידאלי הוא לעבוד בתצורת ערוץ כפול, אבל ברוב השימושים תוספת הביצועים של ערוץ כפול היא זניחה. זה יותר בא לידי ביטוי בפעולות שדורשות המון I/O, אבל זה לא מה שעושה המשתמש הביתי הממוצע.

למשתמש הביתי הממוצע עדיף נפח מספיק (אם חסר) מאשר רוחב פס. יותר חשוב לוודא שהזיכרונות עובדים באותו תדר, תזמונים ומתח. כלומר שמודול הזיכרון החדש יהיה בתדר ותזמונים שווים או עדיפים לאלה של הזיכרונות הקיימים ושהם עובדים באותו מתח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל עוד יש מספר זוגי של מודולים של , המערכת תעבוד בתצורת ערוץ כפול (וליתר דיוק: הנפח המשותף יעבוד בתצורת ערוץ כפול ויתרת הזיכרון בערוץ בודד. במקרה הנ"ל יעבדו 8GB בערוץ כפול וה-4 הנותרים בערוץ בודד). אבל כשיש מספר אי-זוגי של מודולים, המערכת תעבוד בתצורת ערוץ בודד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה אם קונים במיוחד או שכבר בכל מקרה יש סטיק של 8 GB. כמובן שעדיף עוד על פני ניצול מקמסימלי של המהירות במיוחד בנפחים כאלו נמוכים.
אם קונים במיוחד אז שווה ללכת על 2*4GB ובמדריך של לוח האם יהיה רשום איך הכי טוב לעשות את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על העזרה.

לאחר התשובות שקיבלתי פה, ביטלתי את ההזמנה של הסטיק היחיד של ה-8 מאמזון.

אני כרגע מכוון את החיפושים על 2 סטיקים של 4GB כפי שהמלצתם. אני מעלה תמונה של הזיכרון הקיים אצלי, ורוצה לשאול האם בחיפוש על מנת ללכת כמה שיותר בטוח כדאי לחפש רק זכורונת מהדגם KVR1333D3N9 (בהנחה שזה אכן שם קוד של הדגם הספציפי, ומה שאני צריך בכלל לחפש...?)

T9Ms8qi.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לטעמי, בהחלט מומלץ לנסות לאתר בדיוק את אותו דגם. או לחילופין, לרכוש קיט שלם של ארבעה מודולים זהים שתואמים לחומרה שלך.

הסיבה היא שתזמונים בדרך כלל שונים מדגם לדגם. ואפילו הבדל קטן עשוי לגרום לכל מיני בעיות מוזרות. לפעמים זה פחות לגבי יציבות המערכת, אבל יותר לגבי האטות בלי סיבה במהלך העבודה.

זה הנסיון שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...