חוות דעת על מערכת לגיימינג - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוות דעת על מערכת לגיימינג

skylink

Recommended Posts

היי,

בתהליך מחשבתי לגבי רכישת מערכת חדשה לגיימינג, תקציב באזור ה6.5-7 א'.

יש כבר של 500 ג'יגה (יש גם של 120 למערכת אבל הוא ישן מאוד).

כרגע גיימינג ב1080 אבל רוכש לטווח ארוך אז כנראה שעם השנים יעלה.

http://www.rsm.co.il/product.asp?u=בנה-מחשב&product_system=1035

אשמח לשמוע את דעתכם, עיקר ההתלבטות היא ברמת הלוח אם, זכרונות ומארז (מחפש מארז פשוט בלי אורות וקשקושים), כמו כן לא מתכנן אבל הבנתי שהמאוורר שמגיע עם המעבד רועש בטירוף אז גם על הגדר בנושא הקירור.

רב תודות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני יודע המאווררים שלהם טובים, מסקרן אותי לדעת למה אתה חושב שכדאי להחליף, לדעתי לא צריך.

כל מה שבחרת נראה לי סבבה לגמרי,

אבל אם אתה קונה דיסק חדש, למה לא לקנות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ronen7777

לפי מה שאני יודע המאווררים שלהם טובים, מסקרן אותי לדעת למה אתה חושב שכדאי להחליף, לדעתי לא צריך.

כל מה שבחרת נראה לי סבבה לגמרי,

אבל אם אתה קונה דיסק חדש, למה לא לקנות NVMe ?

אם אתה מתכוון ב"שלהם" לWraith Prism של אז לפי מה שקראתי ברשת הוא מצוין, הוא אפילו עושה עבודה טובה על ה3900X אבל מנגד אומרים שהוא רועש מאוד, השאלה היא האם הוא רועש במאמץ של OC או שהוא רועש מאוד באופן כללי.

כך שתמורת כ-200 ש"ח אני פותר את כל הלבטים של רעש או ביצועי כי מה שבטוח הוא שאני לא אדע להחליף בעצמי בעתיד.

כמובן שאם יש פידבקים חיוביים שסותרים את מה שרשמתי לעיל אז כמובן שחיסכון של 200 ש"ח בקירור יכול ללכת ל200 ש"ח במקום אחר, בגדול ה200 ש"ח האלה הם ממש לא make or break כי התקציב שלי בעל גמישות.

לגבי למה לא לקנות NVME  כי להבנתי ולאחר בדיקה עם חבר שמבין מאוד לא תורם מעבר לכונן רגיל לביצועים בגיימינג אלא יותר לאנשים שצריכים לעבוד עם כמויות גדולות של DATA שזה לא המצב בגיימינג כך שאין לי שום טעם להשקיע בטכנולוגיה הזאת בשלב הזה.

זאת גם אחת הסיבות שאני לא קונה לוח כי אני גם לא רואה את עצמי משתמש בNVME בPCIE4 בעתיד כי אין לי שימוש לזה.

אם במידה ובעתיד יתגלה שהטכנולוגיה הזאת תורמת גם לגיימינג אז זאת תהיה חומרה עם יחס עלות-תועלת גבוהה יותר מאשר היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר מדברים על יחס עלות תועלת...

יכולת הרי לחסוך בספק כח לקחת bronze או אפילו bronze

ולוח אם יכולת לבחור משהו יותר זול, בלי לדים ופחות פיצ'רים,

וגם מארז בטוח אפשר לקנות בפחות,

אז דווקא בדיסק שאולי לא יוסיף לך פריימים, אבל בשימוש כללי ואפילו בזמן שלוקח למשחקים לעלות, יכול להוות יתרון,

והמחיר שלו הרי לא בשמיים, זאת תוספת לא רצינית... 

אם כל כך חשובים לך הביצועים לגיימינג, היית צריך ללכת על i7-9700, הרי לפי כל ההשוואות - לגיימינג, הוא לוקח את ה 3700X

עריכה: לגבי המאוורר, אני מאמין שאם היתה בעיה גורפת במאווררים האלה לגבי הרעש שלהם, היינו מוצאים על זה אינפורמציה בקלות, וזה לא המצב, אז זה הכי הגיוני להניח שהרעש לא חריג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ronen7777

אם כבר מדברים על יחס עלות תועלת...

יכולת הרי לחסוך בספק כח לקחת bronze או אפילו Antec bronze

ולוח אם יכולת לבחור משהו יותר זול, בלי לדים ופחות פיצ'רים,

וגם מארז בטוח אפשר לקנות בפחות,

אז דווקא בדיסק NVMe שאולי לא יוסיף לך פריימים, אבל בשימוש כללי ואפילו בזמן שלוקח למשחקים לעלות, יכול להוות יתרון,

והמחיר שלו הרי לא בשמיים, זאת תוספת לא רצינית... 

אם כל כך חשובים לך הביצועים לגיימינג, היית צריך ללכת על i7-9700, הרי לפי כל ההשוואות - לגיימינג, הוא לוקח את ה 3700X

עריכה: לגבי המאוורר, אני מאמין שאם היתה בעיה גורפת במאווררים האלה לגבי הרעש שלהם, היינו מוצאים על זה אינפורמציה בקלות, וזה לא המצב, אז זה הכי הגיוני להניח שהרעש לא חריג.

לאחר שהיו לי בעיות עם ספקים בעבר אני לא מתפשר בתחום הזה בפחות מ-80+ גולד.

בלוחות אם ההפרשים בין הלוח שלקחתי ללוחות הפשוטים יותר הוא זניח (כ-100ש) ואתה מקבל לוחות עם בקרי חשמל וקירור טובים יותר.

מארז כפי שציינתי לא סגור, זה סוג של placeholder בשלב זה.

מבחינת מעבד אין הבדלים מהותיים בין 3700X ל9700 וההבדל במחיר הוא לטובת הAMD שהוא גם מעבד בטכנולוגיה חדישה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה בעיות היו לך ? גולד לא מעיד על איכות ספק הכח... 

הפרש של 140 שח ללוח זול יותר (B450M-DS3H) לא יתן לך הבדל בביצועים בכלל, ואין לך בעיה להוסיף קצת כסף בשביל "איכות",

לאומת זאת, זה גם בערך ההבדל בין המעבדים, ודווקא כן יש הבדל בביצועים, תסתכל על כל ההשוואות של המשחקים, כולם אומרים שאינטל עדיף.

דיסק עולה קצת יותר, אבל יכול לתת לך ערך מוסף ולבוא לידי ביטוי בזמן עלייה של משחק או מי יודע מה תעשה עם המחשב בעתיד...

לאומת gold vs bronze למשל שמקסימום חוסך לך קצת בחשבון החשמל ולא נותן לך שום דבר מעבר לזה.
מה שאני מנסה להגיד זה שאתה לא חוסך בGOLD איפה שלא ממש צריך, אבל כן חוסך ב שדווקא כן עדיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

אין לי הערות למפרט, חוץ מלגבי כונן ה - .

לא רוצה ? זכותך.

מנגד, למה ללכת על ה"דבר" הזה ?

אולי הוא בסדר, אבל עדיין די עב"מ.

אם אתה הולך על SATA , קח או 860 EVO,

או MX500.

ADATA מייצרים אחלה כונני , מסידרת 8200, 

אבל מה שבחרת, לא השפיץ בקלמר ...   :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

היי

אין לי הערות למפרט, חוץ מלגבי כונן ה - SSD.

לא רוצה NVMe ? זכותך.

מנגד, למה ללכת על ה"דבר" הזה ?

אולי הוא בסדר, אבל עדיין די עב"מ.

אם אתה הולך על SSD SATA , קח או סמסונג 860 EVO,

או Crucial MX500.

ADATA מייצרים אחלה כונני NVMe, מסידרת 8200, 

אבל מה שבחרת, לא השפיץ בקלמר ...   :)

מניח שאשקיע יותר בSSD, יש לי בעיקרון EVO860 120 ג'יגה במחשב הנוכחי אבל הוא בן 5 ואני לא יודע אם זה רכיב שהייתי רוצה למשוך למחשב החדש, האם אני טועה וכונני עמידים יותר?

ציטוט של ronen7777

איזה בעיות היו לך ? גולד לא מעיד על איכות ספק הכח... 

הפרש של 140 שח ללוח זול יותר (B450M-DS3H) לא יתן לך הבדל בביצועים בכלל, ואין לך בעיה להוסיף קצת כסף בשביל "איכות",

לאומת זאת, זה גם בערך ההבדל בין המעבדים, ודווקא כן יש הבדל בביצועים, תסתכל על כל ההשוואות של המשחקים, כולם אומרים שאינטל עדיף.

דיסק NVMe עולה קצת יותר, אבל יכול לתת לך ערך מוסף ולבוא לידי ביטוי בזמן עלייה של משחק או מי יודע מה תעשה עם המחשב בעתיד...

לאומת gold vs bronze למשל שמקסימום חוסך לך קצת בחשבון החשמל ולא נותן לך שום דבר מעבר לזה.
מה שאני מנסה להגיד זה שאתה לא חוסך בGOLD איפה שלא ממש צריך, אבל כן חוסך ב NVMe שדווקא כן עדיף.

אקח בחשבון מה שאתה אומר, תודה.

בגדול הSSD נועד עבור מערכת ההפעלה, יש לי SSD של 500 ג'יגה שנועד למשחקים והוא חדש לגמרי אז אני לא רוצה לרכוש בשלב הזה לפחות\ האם יש טעם לקחת של 150-200 ג'יגה רק אם זה עבור הווינדוס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של skylink

בגדול הSSD נועד עבור מערכת ההפעלה, יש לי SSD של 500 ג'יגה שנועד למשחקים והוא חדש לגמרי

מה הדגם?

זאת בעיה לקנות נפחים קטנים ואח"כ אין מה לעשות איתם ביגלל הרצון לשדרג לנפח יותר גדול.

למערכת הפעלה SSD אידיאלי שאינו NVME יהיה MX500 או EVO 860.

ממליץ כבר לקנות 1TB של SSD NVME במחיר מוזל כמו זה: https://ksp.co.il/?uin=63008

אפשר להוריד עוד 50₪ עם קוד קופון

ציטוט של skylink

אבל מנגד אומרים שהוא רועש מאוד, השאלה היא האם הוא רועש במאמץ של OC או שהוא רועש מאוד באופן כללי.

באופן כללי שאין מאמץ הוא ירעיש רק אם יש בו דפקט (יש מקרים כאלו).

נראה מיותר להחליף , המעבד שבחרת אינו 3900X.

בגיימינג סביר להניח שלא תשמע אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

מה הדגם?

זאת בעיה לקנות נפחים קטנים ואח"כ אין מה לעשות איתם ביגלל הרצון לשדרג לנפח יותר גדול.

למערכת הפעלה SSD אידיאלי שאינו NVME יהיה CRUCIAL MX500 או Samsung EVO 860.

ממליץ כבר לקנות 1TB של SSD NVME במחיר מוזל כמו זה: https://ksp.co.il/?uin=63008

אפשר להוריד עוד 50₪ עם קוד קופון

באופן כללי שאין מאמץ הוא ירעיש רק אם יש בו דפקט (יש מקרים כאלו).

נראה מיותר להחליף קירור, המעבד שבחרת אינו 3900X.

בגיימינג סביר להניח שלא תשמע אותו.

יש לי 120 ג'יגה evo 860 שקניתי עם המחשב לפני 5 שנים והוא משמש אותי למערכת הפעלה ויש לי 500 ג'יגה samsungs evo 860 שקניתי לפני כמה חודשים ואני מתקין עליו רק משחקים, בינתיים לא קרוב להתמלא. 

כך שלא רואה סיבה להחליף את ה500 ג'יגה, המחשבה שלי במקור הייתה להוסיף עליו עוד אבל פשוט כרגע אין לי שום צורך בעוד נפח ואם אצטרך בעתיד אוכל לרכוש

אני כן רוצה ssdיף ייעודי למערכת הפעלה ו250g יספיק בכיף והוא לא יקר במיוחד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של skylink

אני כן רוצה ssdיף ייעודי למערכת הפעלה ו250g יספיק בכיף והוא לא יקר במיוחד

הסמסונג EVO 860 יותר איכותי ויותר מהיר ממנו.

דבר נוסף, ב- יש השפעה לנפח על המהירות.

טעות גדולה מאוד לקנות נפח של 120GB.

ה-500GB של צריך לשמש כמערכת הפעלה.

ישמע יותר הגיוני אם תוסיף עוד של 500GB שישמש לגיבוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

הסמסונג EVO 860 יותר איכותי ויותר מהיר ממנו.

דבר נוסף, ב-SSD יש השפעה לנפח על המהירות.

טעות גדולה מאוד לקנות נפח של 120GB.

ה-500GB של סמסונג צריך לשמש כמערכת הפעלה.

ישמע יותר הגיוני אם תוסיף עוד SSD של 500GB שישמש לגיבוי.

אולי במקום לקחת טרה של כונן מכני לקחת כבר טרה של ssd? 

יש דגם מומלץ שגם לא יקרע את הכיס? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...