עזרה ברכישת בקר רכיבים - עמוד 3 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה ברכישת בקר רכיבים

eido300

Recommended Posts

אתה יכול לשרש את האוגרים למאות קווים. כמו שרשמתי, תקרא על זה, יש הרבה הסברים ברשת היום.

מה רע באנלוגי?

1. אין לך כניסה אנלוגית ב-PI, צריך כרטיס חיצוני שיעשה לך את ההמרה

2. פחות אמין מדיגיטלי, במיוחד כשיש הרבה קווים ומרחק גדול

3. אתה טוען ש-40 כרטיסים זה לא מרחק גדול, אני חושב שזה יותר מדי לקווים האנלוגיים, במיוחד עם כל הרעשים שיהיו מכל הכרטיסים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של 4Project

אתה יכול לשרש את האוגרים למאות קווים. כמו שרשמתי, תקרא על זה, יש הרבה הסברים ברשת היום.

מה רע באנלוגי?

1. אין לך כניסה אנלוגית ב-PI, צריך כרטיס חיצוני שיעשה לך את ההמרה

2. פחות אמין מדיגיטלי, במיוחד כשיש הרבה קווים ומרחק גדול

3. אתה טוען ש-40 כרטיסים זה לא מרחק גדול, אני חושב שזה יותר מדי לקווים האנלוגיים, במיוחד עם כל הרעשים שיהיו מכל הכרטיסים

טוב, אני רואה שאתם מתעקשים על דיגיטלי, אני אלך על זה, נראה איך יסתדר.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נהיה  מגוחך לגמרי, הרספברי יכול לקבל רק 3.3v בgpio שלו, זה די דופק לי את כל העסק הזה, ממש מתחשק לי להעיף אותו ולקחת במקום, הדבר היחיד שטוב בו הוא שהוא מתחבר למסך/מקרן ולכן אני חייב אותו אחרת מזמן הייתי אומר לו שלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רספברי זה מחשב עם קתץ בקר.

ארדואינו זה בקר נטו.

אם אתה צריך בקרה, אז לעשות את זה עם זה כנראה הכיוון הנכון יותר.

אם אתה צריך מחשב שמחובר למסך, אז רספברי מן הסתם זה הכיוון.

אם הקווים של הכרטיסים שלך מוציאים 5V, אז מחלק מתח עם 2 נגדים זה כל מה שצריך כדי להוריד אותו ל-3.3V.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון אתה צודק, אם הולכים על אוגרי הזזה גם לא צריך הרבה מחלקי מתח, יש מעט חיבורים שנכנסים לבקר.
לאחרונה שקלתי את מה שכתבו כאן שאפשר לחבר רק רסיבר אחד, וחשבתי שאולי זה באמת אפשרי.
הpt2262\72 עובדים עם 6 רגלי כתובת, כל רגל יכולה להתחבר לפלוס, למינוס וצף (לא מחוברת לכלום).
חשבתי לחבר כל רגל לפין gpio אחר ופשוט לשחק עם הרגלים אחד אחרי השני להחליף בין input\output, וכך לשנות את הכתובות שהג'וק מקבל, (בתיאוריה לפחות) אפשר לקבל עם רסיבר אחד שדרים מכל השלטים, כמובן בשביל להקל עליו אפשר לחבר כמה רסיברים, עכשיו שצריך נגדים, לא יודע אם זה אפשרי.
גם בלי הנגדים אני לא יודע אם זה אפשרי, אבל זה בטוח שווה בדיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני איבדתי אותך מזמן...

הכרטיסים מוציאים 5V?

אוגרי הזזה יעבדו ב-5V בלי בעיה. אתה משרשר אותם כדי שיתקשרו אחד עם השני.

אז מה נשאר? לחבר אותם ל-PI?

יש רכיבים לתאום בין 5V של הרכיבים ל-3.3V של PI.

צריך רק רכיב אחד כזה כי כל השאר עובד במתחים ה"טבעים" שלהם.

חפש "מתאם רמות לוגיות" ברשת. באנגלית זה Logic level converter

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק במאה אחוז, אם משתמשים באוגרי הזזה צריך רק מחלק מתח אחד.
כתבתי מקודם שחשבתי על עוד רעיון, שהוא בינתיים תיאורטי לגמרי ואני אפילו לא בטוח שהוא יכול לעבוד, אבל הוא בהחלט שווה ניסוי, ואם הוא יצליח - אני חושב שהוא עדיף אפילו על אוגרי הזזה, ולצערי אני די בטוח שאם פיני הgpio מוציאים ומקבלים רק 3.3v אין סיכוי שהוא יצליח.
אני מציע לך לקרוא את מה שכתבתי מקודם, יכול להיות שזה מסורבל קצת, אבל עם הידע הרב שלך בכל הקשור לרכיבים אני מאמין שתצליח להבין מה התכוונתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...
  • 2 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...