עזרה ברכישת בקר רכיבים - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה ברכישת בקר רכיבים

eido300

Recommended Posts

אני מאוד מתקשה להבין מה אתה מנסה לעשות עם מערכת שמורכבת מ-40 מקלטי yk04. להבנתי הם לא מקודדים וכולם מכוונים לאותם תדרים, במילים אחרות בכל מקרה אותו שלט יפעיל את כולם מה זה משנה אם יש 40 או יש רק אחד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

האמת שלא מצאתי spec ממש מסודר ל-yk04 אבל לא ראיתי שיש אפשרות להבדיל כל צמד משדר-מקלט אחד מהשני ולפחות באתר של adafruit כתוב שזה בלתי אפשרי.

לפני שרצים לבדוק את ה-spec של כל מיני משדרים אחרים הייתי עושה מחדש חושבים על המבנה של המערכת. לדעתי לשימוש כזה שאתה מתאר שבו כמה אנשים צפויים ללחוץ בערך בו זמנית על השלט והמערכת אמורה למצוא מי לחץ ראשון למערכת אלחוטית יש בעיות מהותיות ברמה הפיסיקלית. ברגע שיותר ממשדר אחד משדר אז אפילו אם הם שולחים קודים שונים השידורים עצמם יפריעו ויחסמו אחד את השני. תדמיין את מה שקורה במצב המוכר כשכמה אנשים מנסים לדבר בו זמנית בקשר צה"לי, מי שהמשדר שלו יותר חזק או שהוא יותר קרוב לאנטנה הוא היחיד ששומעים אותו והוא חוסם את כל האחרים. עקרונית צריך לתת לכל משדר תדר אחר אבל אני לא בטוח שיש מספיק ערוצים נפרדים ולא חופפים פנויים שמותר להשתמש בהם.

עוד כמה דברים שעוברים לי בראש:

- נראה לי לא הגיוני לבנות מכשיר שיש בו 40 אנטנות מקלט נפרדות כשאנטנת מקלט אחת אמורה להספיק.

- אולי במקום משדרים ומקלטים מיוחדים אפשר להשתמש משהו סטנדרטי כמו wifi או BT? (גם פה יש בעיות טכניות שצריך לחשוב עליהן)

- אולי במקום משדרים פיזיים למשתתפים תהיה בטלפון שלהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה
חשבתי על בלוטוס וwifi, אבל גם בהם יש בעיות, ואני מעדיף משהו בסגנון של plug&play.
אפליקציה מחייבת פלאפון שיכול לתמוך באפליקציות האלה, אני בונה על זה גם לכאלה שאין להם כאלה פלאפונים, או שלא מעונינים להתקין סתם .

איך אפשר לחבר רק מקלט אחד?
עד כמה שאני יודע הג'וקים שמשתמשים בהם ב(yk04 (2262\72 מקבלים כתובת על ידי מצב הרגלים, אדמה, מתח או צף (לא מחובר) אולי אזמין ואנסה לשחק עם זה.

גם אני חששתי מהעניין של ריבוי השדרים, אבל אמרתי שזה שווה ניסיון, נתחיל עם כמה בודדים, ונראה איך מתקדם, חוץ מזה אני זוכר שלפני כמה שנים היו חברה שהחליטו לעשות מנגינה מהצופרים של הרכב, היה אחד "מנצח" שהוא הורה איזה קבוצה תפעיל את הצופר ועוד כמה עשרות אנשים שהפעילו את הצופר מהשלט של הרכב, אני מאמין שהשלטים של הרכב לא שונים מהקיטים האלה, לכן זה שווה ניסיון.
אנסה כמה אפשרויות, רק מקווה שלא אצטרך להתחיל לקנות קיט rf וג'וקים 2262\72 ולהתחיל לבנות אותם, אין לי כח לזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מטריצה עם 170 נקודות זה משהו קטן מאד. כל 5 חורים מחוברים יחד, זה 17 קווים משני צידי המטריצה.

גם זה לא נראה לי שהכיוון הנכון... 

עוזב רגע איך אתה מתכנן לחבר את החוטים, תמצא לזה פתרון.

אם הקווים של הכרטיסים האלה הם רק חיווי ON/OFF, אז הייתי משתמש באיזה שהוא מרבב או Shift registers כדי להקטין את כמות הכניסות לארדואינו אם אתה רוצה שהוא יהיה קטן, ולא הולך לכיוון האנלוגי.

אם אתה מתעקש על האנלוגי, שכנראה יעבוד אם לא יהיו לך יותר מדי רעשים, אז הייתי משתמש בכמה כניסות כדי לאפשר מרווח גדול יותר בין המתחים שנוצרים כדי שגם אם יהיו רעשים והנחתות, יהיה מרווח בטחון והם לא ישפיעו.

את תשתמש בכניסה אחת, אז 5V יתחלק ל-40 זה 125mV

אם תשתמש ב-4 כניסות, אז המרווח יגדל ל-0.5V.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך ראוטר ישן תוכל לחבר אותו לרספברי פיי ולעשות שרת WEB.

הטלפונים יצטרכו פשוט להתחבר לוייפי של אותו ראוטר ובדפדפן להיכנס לכתובת IP מקומית שהראוטר נותן לרספברי פיי (אפשר לקבע אותה כסטאטיק). גם אם אין לראוטר הכל יעבוד כ-LOCAL NETWORK.

מה דעתך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של 4Project

מטריצה עם 170 נקודות זה משהו קטן מאד. כל 5 חורים מחוברים יחד, זה 17 קווים משני צידי המטריצה.

גם זה לא נראה לי שהכיוון הנכון... 

עוזב רגע איך אתה מתכנן לחבר את החוטים, תמצא לזה פתרון.

אם הקווים של הכרטיסים האלה הם רק חיווי ON/OFF, אז הייתי משתמש באיזה שהוא מרבב או Shift registers כדי להקטין את כמות הכניסות לארדואינו אם אתה רוצה שהוא יהיה קטן, ולא הולך לכיוון האנלוגי.

אם אתה מתעקש על האנלוגי, שכנראה יעבוד אם לא יהיו לך יותר מדי רעשים, אז הייתי משתמש בכמה כניסות כדי לאפשר מרווח גדול יותר בין המתחים שנוצרים כדי שגם אם יהיו רעשים והנחתות, יהיה מרווח בטחון והם לא ישפיעו.

את תשתמש בכניסה אחת, אז 5V יתחלק ל-40 זה 125mV

אם תשתמש ב-4 כניסות, אז המרווח יגדל ל-0.5V.

תודה על התשובה.

אתה צודק, בדוגמא של המטריצה התכוונתי רק להראות שבתאוריה יכולים להיכנס כמעט ארבעים רסיברים בגודל הזה, לא שבאמת אשתמש בה.

חשבתי על מרבב לפינים הדיגיטלים, אבל אז אצטרך כמות של 160 פינים רק לdata לכן הלכתי על כיון של להוסיף לכל פין data נגד ולחבר אותם לפין אחד כך שבסופו של דבר יצא רק פין אחד אך המתח שהוא יוציא ישתנה לפי הלחצן שילחצו עליו, כך שכבר נרד רק ל40 פינים שצריך לקרוא, כיון שלרספברי אין כניסות אנלוגיות אצטרך להוסיף, חשבתי להוסיף רק ארבע אבל אם ילחצו על כמה שלטים ביחד לא תהיה לי דרך לדעת על מה לחצו, ולנתב אותם כמו שרציתי כנראה א"א, אז אצטרך להוסיף מרבב של 16 או אולי אפילו 2 כאלה ככה יהיו לי כמעט ארבעים כניסות אנלוגיות.

אני עכשיו בודק אם אפשר לעשות קומבינה כך שלא אצטרך 160 כניסות דיגיטליות אלא פחות ואז זה יחסוך לי קצת בלאגן של קריאה אנלוגית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

אם יש לך ראוטר ישן תוכל לחבר אותו לרספברי פיי ולעשות שרת WEB.

הטלפונים יצטרכו פשוט להתחבר לוייפי של אותו ראוטר ובדפדפן להיכנס לכתובת IP מקומית שהראוטר נותן לרספברי פיי (אפשר לקבע אותה כסטאטיק). גם אם אין לראוטר אינטרנט הכל יעבוד כ-LOCAL NETWORK.

מה דעתך?

תודה על ההצעה.

אני עדיין שוקל את העניין של wifi אבל אני משאיר את זה כאפשרות אחרונה, כי אני רוצה שכל אחד יקבל שלט ממני ולא ישתמש במכשיר שלו, ומסיבות מסויימות לעשות שלטים כאלה זה קצת פחות פרקטי בשבילי, לכן מבחינתי זה אפשרות אחרונה למרות שבתכלס זה הכי הגיוני, ועם הרעיון הזה אפילו לא אצטרך יעודית, כך שזה יותר מקל על העניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

האמת שלא מצאתי spec ממש מסודר ל-yk04 אבל לא ראיתי שיש אפשרות להבדיל כל צמד משדר-מקלט אחד מהשני ולפחות באתר של adafruit כתוב שזה בלתי אפשרי.

בדקתי את הרסיבר, ומצאתי שהרגליים של הג'וק שאחראיות על הכתובת לא מחוברות לכלום, חוץ מטולי מקום אחד אבל אמי לא יודע אם זה מכוון..., בכל אופן יש מעל פס high ןמתחת פס low כך שאפשר להלחים רגליים לhigh\low או להשאיר צף וככה לשלוט בכתובת ובעצם להתאים זוג שלט-רסיבר.

IMG_20190730_233309.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של eido300

חשבתי על מרבב לפינים הדיגיטלים, אבל אז אצטרך כמות של 160 פינים רק לdata לכן הלכתי על כיון של להוסיף לכל פין data נגד ולחבר אותם לפין אחד כך שבסופו של דבר יצא רק פין אחד אך המתח שהוא יוציא ישתנה לפי הלחצן שילחצו עליו, כך שכבר נרד רק ל40 פינים שצריך לקרוא, כיון שלרספברי אין כניסות אנלוגיות אצטרך להוסיף, חשבתי להוסיף רק ארבע אבל אם ילחצו על כמה שלטים ביחד לא תהיה לי דרך לדעת על מה לחצו, ולנתב אותם כמו שרציתי כנראה א"א, אז אצטרך להוסיף מרבב של 16 או אולי אפילו 2 כאלה ככה יהיו לי כמעט ארבעים כניסות אנלוגיות.

אני עכשיו בודק אם אפשר לעשות קומבינה כך שלא אצטרך 160 כניסות דיגיטליות אלא פחות ואז זה יחסוך לי קצת בלאגן של קריאה אנלוגית.

איך הגעת ל-160 קווי DATA?

תקרא איך shift-register עובד. אתה יכול לחבר מאות קווים לבקר ותשתמש רק בכמה פינים בודדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי שלכל רסיבר יש 4 קווי data ביחד זה 160

עם אוגר הזזה אפשר להוסיף כמדומני 8 כניסות תמורת (במקרים מסויימים) 2 פינים דיגיטלים נצטרך להמון אוגרים בשביל זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

אתה צריך קלט-מקבילי פלט-טורי. עדיין עדיף מפתרון אנלוגי...

ציטוט של 4Project

איך הגעת ל-160 קווי DATA?

תקרא איך shift-register עובד. אתה יכול לחבר מאות קווים לבקר ותשתמש רק בכמה פינים בודדים.

אתם בטוחים? אצטרך 20-30 כאלה...

מה כל כך רע באנלוגי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

איך חשבת לעשות את האנלוגי?

סולם נגדים? גם שם תצטרך מגבר שרת.

ADC צריך גם זרם כדי לדגום את המתח.

adc ומולטיפלקסר.

http://CD74HC4067 16-ערוץ אנלוגי דיגיטלי מרבב הבריחה לוח מודול לarduino 2 V-6 V מיקרו מדויק מודול https://s.click.aliexpress.com/e/bjJPCyZa

http://I2C מודול ADC ADC 16 קצת ערוץ 4 עם מגבר רווח פרו לarduino RPi 1 יחידות https://s.click.aliexpress.com/e/bhy7vFzq

לא הבנתי את הבעיה עם הadc, אשמח אם תסביר אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...