הודעה חשובה בקשר למעבדי Ryzen 3000 ולוחות אם מהדורות הקודמים - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הודעה חשובה בקשר למעבדי Ryzen 3000 ולוחות אם מהדורות הקודמים

fusion-x

Recommended Posts

שלום,

הודעה זו מופנית לכל מי שמתכנן להרכיב בעצמו מחשב, מבוסס מעבד מסדרה 3000 החדשה, בשילוב לוח עם צ'יפסט 4xx ( או סדרה 3xx) שאמורים לתמוך במעבדים החדשים.

מי שבוחר לקבל מחשב מורכב זה לא רלוונטי, כי המעבדה תבצע את מה שמתואר בהמשך.

רכשתי השבוע לוח TUF B450M-PLUS GAMING עם מעבד 3700X דרך חנות האינטרנט של אחת החנויות למחשבים.

לאחר שהרכבתי בעצמי את החלקים והדלקתי את המחשב לא הופיעה כלל תצוגה במסך. 

בד"כ זה אופייני למצב שיש בעיה במעבד. ווידאתי שהתקנתי את המעבד נכון וכל הפינים תקינים.

זה גרם לי לחשוב שגרסת ה- איננה עדכנית ולא מזהה את המעבד.

חיפשתי באינטרנט איזכור לבעיה ומצאתי פוסטים במס' פורומים מהשבועיים האחרונים וגם פרסום באתר של AMD:  https://www.amd.com/en/support/kb/faq/pa-100

אז למרות שיצרני הלוחות מפרסמים שהם תומכים במעבדים החדשים גם בסדרות הקודמות 3XX, 4XX - עדיין הדבר מותנה שהלוח יגיע עם גרסת עדכנית.

כדי לעדכן את ה- (ברוב הלוחות) יש צורך להתקין מעבד נתמך של רייזן מסדרות קודמות ולבצע את העדכון.

אופציה נוספת היא USB BIOS FLASHBACK שקיימת בלא מעט לוחות של MSI וחלק מהלוחות של וכו' - ניתן לעדכן דרך ה-, ללא צורך במעבד / / כרטיס מסך וכו'.

לצערי הלוח שלי לא תומך ב- BIOS FLASHBACK אך למזלי נציג החנות ששוחחתי איתו הבין עניין ואישר לבצע עדכון BIOS.

הכנסתי את הלוח לעדכון BIOS ואני מקווה שאקבל אותו בימים הקרובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני די בטוח שהנושא הזה נמצא בדיונים ( כנראה ב IRC ) עוד מתקופת הפנטיום 4 ומעריך שגם מתקופת הפנטיום 2/3 .

אאל"ט צריך להיות רשום על הקופסא במפורש שהלוח תומך במעבד, - 3000 desktop ready או משהו דומה .  

אחרת זה לוח שהגיע למלאי לפני שיצא הביוס עם התמיכה העדכנית ולכן  הוא ( הביוס העדכני ) לא יכול להיות על הלוח.

מה שכן, לא היה מזיק אם מי שהכין לך את ההזמנה ( בהנחה שרכשת את שניהם באותו מקום )  היה מציין זאת מראש.

תתחדש! 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי יואב,

1. בגדול אתה צודק אך ברכישה דרך האינטרנט מרשת חנויות ולא מחנות פרטית, לא ניתן לוודא האם מודבקת מדבקה שכזו ע"ג הקופסא.. :)

2. ציינתי בפני הנציג שהכניס את הלוח למעבדה וגם מול נציג השירות הטלפוני שחבל שלא בוצעה בקרה על הרכיבים בהזמנה וכו' - הוא אמר שהם לא נוגעים בהזמנה, כלומר מה שהלקוח מזמין זה בדיוק מה שיקבל

נ.ב

זה אחד מהחסרונות כאשר רוכשים מרשת חנויות מחשבים ולא מחנות פרטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

עדכון: הלוח חזר אתמול לחנות, לאחר עדכון לגרסה 1607 ועכשיו המחשב נפתח בצורה תקינה.

עדכון2:

כנראה שצרות מגיעות בצרורות :)

הפעלתי את ההתקנה של 10 Pro x64 bit בעזרת ה-ISO העדכני ביותר וקיבלתי את הודעת השגיאה במהלך שלב העתקת הקבצים (מופיעה בצילום המסך המצורף).

רוב החיפושים ברשת יניבו תוצאות בנוגע לזכרון RAM תקול, מדיה של התקנה תקולה וכו'.

תמיד טוב לשלול את 2 האפשרויות הנ"ל, אבל במקרה שלי זה היה הדרייבר המקורי בהתקנה של Win10 של התקן RAID שאינו מתאים.

ראיתי המלצה של להוריד את ה- RAID Driver בגרסה 9.2.0.105, כי הדרייבר הנוכחי שמגיע עם ה-ISO של ההתקנה אינו תקין בלוחות האם הנ"ל.

קישור לאתר של AMD: https://www.amd.com/en/support/kb/faq/pa-260

הורדתי ופרסתי את הדרייבר ע"ג ה- שהתקנתי באמצעותו את Win10 וזה פתר את הבעיה.

נ.ב - יש צורך לבטל את ההסתרה של שאינם חתומים.

לינק להורדה מהאתר של עבור לוח האם שלי:

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/05SATA/DRV_RAID_AMD_RAID_TSD_W10_64_VER920105_20190701R.zip

בהצלחה.

Win10-error.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת. משונה. לקוח שמזמין מעבד ולוח מקבל מאיתנו שיחה שיהיה לו ברור שהלוח יגיע פתוח ומשומש כי נפתח לעדכן ואם לא יש לו בעייה.

בינתיים קיבלנו 100% הסכמה יעוד כמה לייקים וכוכבים בשלל פלטפורמות.

מי שקונה רק לוח או מעבד לא מקבל שיחה. אין לנו מושג מה מתחשק לו לעשות עם הפריט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...