כרטיס רשת אלחוטי לא מזהה רשת 5GHZ - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כרטיס רשת אלחוטי לא מזהה רשת 5GHZ

falukky

Recommended Posts

יש לי בבית פרטנר פייבר 500 ג'יגה.

הנייד שלי והפלאפון (iPhone x) מזהים את הרשת של ה-5G אבל המחשב הנייח אליו מחובר כרטיס רשת (בחיבור USB) מסוג Alfa AWUS036H לא רואה את הרשת הזו אלא רק את ה-2.4G.

יכול להיות שהכרטיס לא תומך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שהוא רצה להגיד זה שהכרטיס בכלל לא תומך ב 5ghz .

ב 2.4 הוא תומך רק בתקן מאוד ישן שעובד עד 54 מגה ביט לשניה.( כאשר לך יש לכאורה 500 מגהביט לשניה בפייבר )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ae bd

זה חייב להיות יותר מזה כי הנייד שלי יש לו כרטיס אינטל משנת 2007 גם כן  b/g ורואה ומתחבר לפרטנר 5ghz ללא בעייה, כמובן על 54 מגה ביט

בנייד שלך יש תמיכה ב A שעובד על 5 גה"ץ . ואני חושב שהוא היה קיים לפני ה G .

אני מנחש שפותח הדיון פנה לפרטנר בניסיון להבין למה המחשב שלו לא מגיע ל500 כמו שאר המחשבים בבית ואמרו לו שאם הוא  רוצה להגיע ל500 הוא חייב להתחבר ל 5ghz  .

הוא לא רוצה להתחבר ל 5 גה"ץ מסיבות אידיאולוגיות  אלא משאיפה לניצול רוחב הפס.

כאן יש הסברים על סוגי החיבורים השונים , לצערי אני מחד לא מושחז בתחום ומאידך  לא פנוי להתעמק .

https://www.netcheif.com/Basics.htm

בגדול אתה רוצה ac עם מספר כמה שיותר גבוה ומה שיגביל את המספר הזה זה המחיר שאתה מוכן לשלם.

כדאי לבדוק מה ה"מספרים" שקיימים בנתב שלך ( כוונתי באילו שיטות שידור הוא תומך )  ולקחת משהו תואם או טיפה יותר טוב להתאמה לעתיד .

אתה יכול גם ללכת על ax  אבל אם הוא קיים בשוק הוא בטוח יותר יקר . 

בטווח ה 100 ש"ח יש מוצרים אשר תומכים ב  ac600 שזה אומר חיבור ב 5ghz ב 433 מ"ב  . 

נ.ב.

במידה והמחשב ממש ישן - שים לב שאתה צריך לחבר את הכרטיס ליציאת 3.0 לכל הפחות .

יציאת usb2 תגביל את המהירות  למקסימום מעשי של  פחות מ 500 . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי את הראוטר שפרטנר נותנים וחשבתי על הכרטיס רשת הזה

המחשב שלי אגב נמצא בתוך הממ"ד ולפי מה שבדקתי עם הנייד ועם הפלאפון שלי הקליטה שם טובה ואני מקבל בסביבות 300-350 הורדה ו-50 העלאה .

השאלה שלי היא האם במקום לקנות את הכרטיס האלחוטי אולי עדיף להתשמש ברשת גל גבי החשמל ? ולחבר לראוטר את המכשיר ומצד שני אחד למחשב שלי, זה עולה כ-50 ש"ח יותר מהכרטיס האלחוטי אבל אין לי מושג איך הפיתרון הזה עובד והאם הוא טוב אז אשמח לחוות דעת ממי שמכיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...