התקנת לינוקס לצד ווינדוס 10 - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התקנת לינוקס לצד ווינדוס 10

Tamir Nagar

Recommended Posts

אני עשיתי לפי הסירטון הבא:

https://youtu.be/vxepmtjmilQ

צריך לבטל scure boot . לעבור legacy uefi .

חשוב לזכור שה grub2 של הלינוקס משטלט על ה mbr של החלונות. מחיקה של המחיצה של הלינוקס מוחקת את ה mbr וחלונות לא תעלה.

צריך לבצע מחיקה בטוחה של הלינוקס מבלי לפגוע ב mbr של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הינה רעיון נוסף,

אני מריץ 3 מערכות הפעלה על אותו מחשב אבל מה שהופך את ההתקנה למוצלחת היא הפרדת כוננים לכל מערכת הפעלה כאשר אף אחד מהם לא על , בנוסף כאשר אני תקין מערכת הפעלה חדשה, אני מנטרל את שאר הכוננים בביוס, דבר בעייתי כאשר יש לנו .

אני מעדיף שאף אחד מההתקנות לא יראה את ה UFI של מערכת התקנה אחרת, כך שהיא לא תדרוס את ה MBR או כל דבר אחר שעליה מתבססת מערכת ההפעלה.

אין צורך בכוננים גדולים למערכות הפעלה, מספיק 240G לכל מערכת הפעלה + בנפח גדול או HDD בנפח גדול עוד יותר 😉

אם שום דבר לא עוזר, אז בהחלט לשקול את ההצה של VMWARE כתחליף זמני.

אם אתה מוכן להשקיע, נתק את ה ונסה להתקין את ה על כונן עצמאי.

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח עוד פתרון אלטרנטיבי.
אפשר להתקין על win10 מתוך האפ סטור של . (אפשר גם כל דיסטרב אחר, זה רק מורכב יותר להתקנה)

הלינוקס ירוץ מתוך וינדוס, ללא VM.
החסרון של השיקוץ הזה זה שאתה לא מקבל GUI.

אבל אפשר לפתור את זה על ידי התקנת Xming על הווינדוס שייתן לך את הGUI של בחלונות וינדוסים.

הייתרונות של השיקוץ הזה:

לינוקס רץ בחלון בתוך וינדוס, עם גישה לאותם קבצים, כוננים, פריפריאלס בו"ז מוינדוס ומלינוקס.

נוח לאללה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי ממתין עד לשחרור הרשמי של WSL 2, שם יהיה קרנל אמיתי של ולא הפתרון שבנו מיקרוסופט שמדמה קרנל של .

הקאץרנל ב-WSL 2 ירוץ במכונה וירטואלית ואם הוא צריך את זה ללימודים אני לא יודע אם זה הפתרון הכי טוב. כלומר זה תלוי באופי הלימודים. אם מדובר בללמוד Bash וכאלה זה בהחלט יכול להספיק. אבל אם השימוש כולל גם התעסקות ברמות נמוכות יותר, לדעתי אין תחליף להתקנת על מחיצה/דיסק נפרדים, או לפחות מכונה וירטואלית שאפשר להרוס בשנייה ולהקים מחדש (אם יש Snapshot).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...