ביצועי 36 ליבות מ-2015 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביצועי 36 ליבות מ-2015

ae bd

Recommended Posts

מערכת קסיאון כפולת , יצאה לשוק ב-2015, בנצ'מרק ביצועים עדכניים.
96 ג'יגה , 90MB קאש L3, טורבו פתוח בחומרה לכל הליבות בעת ובעונה אחת, 3.5 GHZ, מצב NUMA עם

שני nodes

https://imgur.com/1qobB3A

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

1. יש פה שני .

2. זה מראה כמה לא זזה מבחינת ביצועים והחזיקה איתה את כל השוק במקום.

3. מה הדבר הזה יעשה בשימוש יומיומי של צרכן ביתי? יהיה הרבה יותר איטי. (עבודה "רגילה" על מחשב, משחקים וכו')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ae bd

אתה באמת לא רואה את הפואנטה? אני חושב שזה לא מצריך הסברים, כשמערכת מהתקופה האמורה אוכלת מעבדים HIGH END של 2019, את רובם ככולם.

הפורום הוא של מעבדים, כך שאני לא רואה בעייה.

אני שואל, כי כל אחד יכול לראות דברים שונים.

ולא אמרתי שיש לי בעיה עם הפוסט ....  רק שאלתי מה ברצונך לומר.

אני לא מתרשם במיוחד.

בהגזמה, זה כמו להשוות מחשב  על   ל - ביתי.

ודרך אגב, הרבה מערכות שכן התבססו על מעבדי  xeon

נהיו לא רלוונטיות בגלל התפתחות לשוק הביתי,

דוגמת סדרת ה - x של אינטל  או ה - TR  של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני התגובות שלכם אינן נכונות. זו מערכת WORKSTATION שהיא באותה נישה של HEDT, בטח ובטח שלא יותר איטית בשימוש ביתי, מתאימה מאוד למשחקים, לעריכה, למולטי טסקינג ווירטואליזציה, שוב, הרבה יותר מהירה במשימות הנ"ל מ(בין השאר) מעבדי X של אינטל, TR של , שומרת על רלוונטיות גם לאחר שנים רבות(זה שהיא שוחררה לפני ארבע שנים לא אומר שלא בניתי אותה עם חדש לפני שנה),

ואני לא מדבר על רלוונטיות של , , האפשרות למלא 80 ערוצי PCIE 3 בכל סוגי הכרטיסים שתחפוץ, ועוד תכונות שעד לא מזמן היו קיימות בשרתים בלבד, נגישות כעת בסכום לא גבוה, גם למשתמש החובב הביתי, והסכומים הם נמוכים יותר ממעבדי סידרות גבוהות נוכחיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ae bd

שני התגובות שלכם אינן נכונות. זו מערכת WORKSTATION שהיא באותה נישה של HEDT, בטח ובטח שלא יותר איטית בשימוש ביתי, מתאימה מאוד למשחקים, לעריכה, למולטי טסקינג ווירטואליזציה, שוב, הרבה יותר מהירה במשימות הנ"ל מ(בין השאר) מעבדי X של אינטל, TR של AMD, שומרת על רלוונטיות גם לאחר שנים רבות(זה שהיא שוחררה לפני ארבע שנים לא אומר שלא בניתי אותה עם לוח אם חדש לפני שנה),

ואני לא מדבר על רלוונטיות של NVME, SLI, האפשרות למלא 80 ערוצי PCIE 3 בכל סוגי הכרטיסים שתחפוץ, ועוד תכונות שעד לא מזמן היו קיימות בשרתים בלבד, נגישות כעת בסכום לא גבוה, גם למשתמש החובב הביתי, והסכומים הם נמוכים יותר ממעבדי סידרות גבוהות נוכחיים.

לא נכון. אם המהירות של המעבד מוגבלת ל-3.5GHZ תהיה איטיות משמעותית ומורגשת לעומת מודרניים שרצים במהירויות גבוהות בהרבה ו/או בעלי IPC גבוה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משמעותית ומורגשת? אולי במיינקראפט 1080P כשמודדדים 300FPS או 250FPS, בשום מצב אחר שאני יכול להעלות על הדעת, לא תהיה לא איטיות ולא מורגשת, היום כל סביבות העבודה הם MULTI AWARE, כולל 12, וכולל משחקים עדכניים. מהירות או תדר ליבה בודדת לא רלוונטי בערך מאז הפנטיום 4. אגב, ה- IPC של אינו רחוק בכלל מ- IPC של , אכן לא הייתה התקדמות משמעותית בנושא כי לא היה צורך .

@napoleon45

אין לי שום טענה כלפיך, הכל ברוח חברית 😉

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ae bd

אין לי שום טענה כלפיך, הכל ברוח חברית

היי, ידוע !  :)

אני רק מוודא ומבהיר שמבחינתי הכל טוב.

שא ברכה !  :xyxthumbs:

ולעצם הנושא - 

אם מעלימים את הנושא התקציבי, יעני את העלות

של המערכת עם המעבד המדובר, יש כמה וכמה

תוכנות שגם היום היו מוציאות את המיטב והמירב

מהמערכת עם הדבר הזה.

אבל, זה יקר, לא פחות משהיה ב - 2015 ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ae bd

ואני לא מדבר על רלוונטיות של NVME, SLI, האפשרות למלא 80 ערוצי PCIE 3 בכל סוגי הכרטיסים שתחפוץ, ועוד תכונות שעד לא מזמן היו קיימות בשרתים בלבד, נגישות כעת בסכום לא גבוה, גם למשתמש החובב הביתי, והסכומים הם נמוכים יותר ממעבדי סידרות גבוהות נוכחיים.

ציטוט של napoleon45

אבל, זה יקר, לא פחות משהיה ב - 2015

טוב, בוא נדבר תכל'ס ....

כמה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

https://www.ebay.com/itm/Intel-Xeon-E5-2699-V3-QS-QGN1-SR1XD-18Core-2-3Ghz-45MB-LGA2011-3-Processor-CPU/202675026347?hash=item2f305f79ab%3Ag%3Ao6oAAOSwJoxc1A1Z&LH_BIN=1

1800 ש"ח, וזה מעבד גבוה יותר משלי עם תדר GHZ 3.8, הסטפינג הוא QS=RETAIL,

לוח אם: כל לוח X99, או לצורך העניין לוח C612 כפול סוקטים( בעוד 400$); מעבדי V3 ניתנים לפתיחה ע"י טלאי EFI שממהיר את כל הליבות לטורבו בודדת(פורץ), וזה נשאר עד כיבוי המערכת, כל MICROCODE עדכני לאחר מכן יעבוד יפה.

ביצועים שקולים ל- 2990WX 

32 ליבות שעולה 2000$, רק המעבד,

כשהזכרון של הקסיאונים הוא מתומן ערוצים(בזוג מעבדים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקאטצ' שזה משומש(מעבדי שרתים לא מתים לעתים קרובות כלל וכלל), סטפינג אחד לפני שחרור (QS), זה עובד על 99% מהלוחות בדיוק כמו מעבד ריטייל, ולמעשה זהה למעבד ריטייל מכל הבחינות, בטח ובטח לאחר ש- MICROCODE נטען והכל יציב. עוד קאטצ' שזה טכנולוגיה מ-2014 עם תמיכה ב-DDR4 

2133MHZ בלבד, ושוב אני מזכיר שמעבד בודד יעבוד על ארבעה ערוצים(60GB לשניה) ושני על שמונה ערוצים יחדיו.

כמו כן, אין מה לדבר על כי הם נעולים, מלבד כמה MHZ ל- BCLK וזהו, אבל שוב- אפשר לפתוח טורבו ולהגביר ביצועים ב-40%

רק לשם השוואה עם מעבד 10 ליבות מהדורות האחרונים של X

11082018-001157.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

יעני, בחישוב גס, 3000 - 3200 ש"ח על לוח ומעבד.

המממ

צריך לחשוב.

טוב, ברור שלא על המחיר, אבל עדיין, מה הקאטצ' ?

מי לימד אותי חשבון ?

הרי זה שני .

אז זה יוצא 5000 ש"ח - הלוח והמעבדים.

המממ

עכשיו באמת יש על מה לחשוב....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...