Intel NUC8i5BEH כמחשב ביתי (לא משחקים) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Intel NUC8i5BEH כמחשב ביתי (לא משחקים)

asafd

Recommended Posts

שלום לכולם, 

רציתי לשמוע את חוות דעתכם על זה כמחשב ביתי למטרות גלישה באינטרנט וקצת פיתוח: 

https://ksp.co.il/m/uin/54796&ref=select

האם מישהו התנסה איתו? 

די התאהבתי בקונספט של אז בא לי להשאר איתו. הדגם שלעיל נראה לי משתלם מאוד. מעבד חזק יחסית ועד 32GB (יש לי כבר ודיסק ממחשב קיים, אז אני לא צריך להוסיף כסף על זה). 

יש לי היום NUC5PPYH אבל הוא היה טוב כמחשב לטלוויזיה אבל לא סוחב את עם כמה טאבים. כמו כן (כנראה מאותה סיבה) הוא מתחמם מהר והמאוורר כל הזמן עובד וזה משגע אותי :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה לדעתי עם ה- היא שאתה קונה למעשה עוצמת עיבוד של לפטופ. זה לא אומר שזה לא מספיק לצרכים מסויימים (ולצרכים שלך זה יספיק בהחלט), רק שהיחס עלות-תמורה הוא לא משהו.

חלופה ל-NUC היא פלטפורמת DeskMini של . זיכרון SODIMM ומקום רק לכונני 2.5 אינץ' (לשניים), אבל תושבת של מעבד שולחני. לא יודע אם הייתי משדך אותו למעבדים זוללי אנרגיה ופולטי חום (למרות שבעקרון אפשר כי קירורים טובים יותר מהסטוק בפרופיל נמוך שמתאימים), אבל למעבדי אמצע שוק (שהם די והותר לשימושים של כמעט כל מי שמחפש כזה מכשיר קטן) זה פתרון מצוין. מעין הכלאה בין למחשב שולחני.

מגיע בגרסת Barebone (רק לוח ואתה צריך להוסיף מעבד, זיכרון, אחסון ומודולים להרחבה כמו עוד חיבורי ו/או WiFi/BT) או במפרטים מוכנים.

יש גם לאינטל וגם ל-, אם כי עדיין לא יצאו ה- של סדרת רייזן 3000 אז כרגע רלוונטית רק סדרת רייזן 2000G (אלא אם כן קונים מפרט עם גרפי ייעודי).

יש בפלונטר מגוון תצורות.

אני לא טוען שזה באופן חד-משמעי פתרון יותר טוב מ- כי זה תלוי שימושים והעדפות אישיות. אני רק מציע חלופה למען הסדר הטוב.

בכל מקרה, דגם ה- שקישרת אליו הוא בסדר גמור לשימושים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, עלה לי הרעיון גם לתת אפשרות שציינת.

נציג פלונטר טען שכבר יש גם את ה - APU

החדשים בתוספת תשלום סימלי.

בכל מקרה זה לא האישיו.

אז הנה, יש עוד אופציה.

אבל באהבה אין הגיון ( ולפעמים טוב שכך ...  :D  ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי ההשוואה ללפטופ - ברור שהיא מתבקשת, אבל אם אני מוסיף (2x8GB) ודיסק קשיח (ssd 500gb), זה יוצא:

1600 - NUC

500 - זיכרון

400 - דיסק

מסך - 500

3000 - סה״כ

אני לא מצאתי במפרט הזה שעולים 3000. לכן זו אופציה יותר זולה אם אני לא באמת צריך ניידות. אני צודק?

(כמובן שאם אני מוסיף את העובדה שכבר יש לי מסך, ודיסק אז הבחירה ברורה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחח

אתה לא צריך להצתדק.  :)

שאלת אם זה מתאים - והתשבה היא כן.

איש איש והעדפותיו.

מה שניסינו לומר, באותו סכום + / - , אפשר לקבל מערכת חזקה יותר

וגם גמישה יותר. אבל גם גדולה יותר מהנוק.

בקיצור, תתחדש !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

מה שניסינו לומר, באותו סכום + / - , אפשר לקבל מערכת חזקה יותר

וגם גמישה יותר. אבל גם גדולה יותר מהנוק.

בדיוק. זה לא שה- לא בחירה טובה, אלא שרציתי להציע עוד אפשרות לשיקולך (ולא כל כך יותר גדולה מה-NUC).

לגבי ההשוואה לנייד, זה לא מדויק כי עם נייד אתה מקבל מסך, סוללה (שווה ערך לאל-פסק במחשב שולחני), מקלדת, פד מגע (קרי עכבר), ייתכן שגם קורא טביעת אצבע, בניידים עסקיים גם שבב TPM,  ככה שלהשוות רק מעבד, ואחסון זאת לא השוואה הוגנת.

אבל כאמור, הדיון הפך לאקדמי מכיוון שכבר בחרת (ושוב, לא עשית טעות). תתחדש ותהנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

טוב, אז הנוק הגיע. הרכבתי אותו עכשיו. בינתיים אני ממש מבסוט. עובד מעולה, שקט מאוד. הוא גם יותר קטן ממה שחשבתי. הכנסתי לתוכו את ה- מהנוק הישן והכל עובד חלק.

הדבר היחיד ש"השתבש" הוא שהזיכרון מהנוק הישן (DDR2) לא מתאים לחדש (תומך רק DDR4), אז קניתי זיכרון 16GB באמזון UK ב-265 שקל כולל משלוח שהגיע תוך שבוע.

עכשיו אני מחפש מכסה שתומך הטענה Qi :D (אבל מסתבר שזה לא כזה פשוט...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...