מתלבט קשות בין 3 מסכים: PG279Q,XB271HU,XG2703-GS - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבט קשות בין 3 מסכים: PG279Q,XB271HU,XG2703-GS

alexc32

Recommended Posts

לאחר רכישת מחשב "high end" עם כרטיס rtx2070 ,מרגיש שהגיע הזמן להתחדש גם במסך HIGH END ( עבור משחקים,גלישה וכו)

מי זה שנים אני רק עם מסכיי DELL- ips  והמסך הנוכחי U2312HM , שנהנתי איתו מכל הבחינות , משחקים ,גלישה,עבודות ,קריאה וכו - יש כפתור לחצן נגיש של מעבר מהיר בין מוד משחקים ,טקסט, וסרטים שהיה בשימוש קבוע.

חיסרון היחידי זה בעצם ה 60 הרץ  ,הגמגומים וקרעים שאני חווה במשחקים מסויים .

לכן אני רוצה להתחדש במסך חדש , שהו קודם כל בהגדרתו שתומך ב 1-144 הרץ כלומר גם טווח נמוך, חשוב לי שהתמונה ,תהיי כמה שיותר חלקה גם ב fps נמוך , כי אני פחות תחרותי במשחקים-לא משחק ברשת ,ומעדיף את היופי של הגרפיקה וכל כותר משחק טוב אני מעדיף לסחוט את הגרפיקה לכמה שיותר גבוהה, לכן חלק משחקים כבדים ממוצע FPS היום אצלי על 60 , כי עושה upscale ל 1440P בתוך המשחק לכל משחק שניתן , וקשה לי כבר לחזור ל 1080P לאחר שמתרגלים ל 1440P.

אז מכל מה שציינתי ולאחר חפירות ברשת הגעתי לשלושת הדגמים הנ"ל  (הלכתי על 27" כי לא מצאתי משהו באזור ה 24" שהו גם 1440 וגם , מבחנתי גם 24-25 טוב , מרחק צפיה\עבודה מהעיניים למסך קצר יחסית 50 ס"מ.

אשמח לעזרה בחוות דעת לכל אחד שמכיר את המסכ/ים באופן אישי שהתנסה ושיש לו כזה , אשמח גם לחוות דעת למה לא ללכת בכלל על אחד מהמסכים אלה כדי ללכת על דגם אחר.

כרגע שני סיבות שמרתיעות אותי מלקנות את אחד המסכים הנל זה בגלל הפחד ולקבל פיקס שרוף בקניה (ואומרים שעד 5 פיקסלים לא מחליפים מסך), וסיבה השניה זה הזליגות אור "החמורות" בסצינות חשוכות ( גל בדל שלי יש זליגות אור אבל מבחינתי זה זליגות מינוריות ולא מפריעות לי , השאלה עד כמה זה הרבה יותר במסכים הנל לעומת הדל שלי ?)

נ.ב : עד היום המסך של איפשר לי לעבוד איתו שעות ארוכות במהלך היום ללא עייפות בעיניים(תוך כדי מעבר במוד בין טקסט למשחקים וכו), חשוב לי שגם המסך החדש יהיה כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלושת הדגמים הם בעצם אותו פאנל מ-AU Optronics. מה ששונה זה פילטרים וכל השאר.

אין מה לעשות בא עם תאורה אחורית ככה זה עובד. אפשר להנמיך כמובן.

ה-PG279Q בא עם פילטר חזק לאור כחול.

XG2703-GS יותר ניטרלי, דיוק צבעים יותר טוב כתוצאה מכך.

לחילופין יש את זה:

Gigabyte AD27QD

תומך 10BITS אבל פחות מהיר. 144HZ לעומת 165HZ. יש אומרים שבפועל הוא רק 120HZ.

אם אתה לא משחק תחרותי, בחר בו. אחרת XG2703-GS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מה הכוונה פילטר חזק לאור כחול? כלומר מה ההשלכות בפועל, מה העיניים שלי יראו? 

2 המסך של gigabyte הנ"ל, גם בו התעניינתי מאוד וכמעט ובחרתי בו אבל אז הבנתי( תקנו אותי אם טועה) שהו ביסוד זאת אומרת שהו תומך ב gsync חלקית זאת אומרת טווח הרצים שלו פחות טוב משהו כמו 45 - 144, זאת אומרת שבעתיד אם יהיו נפילות מתחת ל 45 ארגיש תמונה פחות חלקה, לא ככה? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. קצת קשה להסביר. התמונה תהיה יותר "חמה", הצבע האדום יהיה דומיננטי. אולי יעזור את תסתכל ביוטיוב ותשווה.
  2. נכון. אז אם תקבל 45FPS ומטה עדיף פשוט לכבות את הפיצ'ר הזה. אבל אז זאת לא תהיה "אשמת" המסך אלא הכרטיס מסך.

צריך לזכור שהטכנולוגיות האלו באו בעיקר בשביל למנוע קריעות תמונה וקירטועים מנפילות FPS רגעיות (עד רף מסויים כמובן).

יש את FastSync של נבידיה שגם מונע קריעות תמונה ותומך בכל המסכים.

ד"א, תוכל לעשות בדיקה עצמית - הגבל FPS במשחק מסויים ל-45FPS. אתה תראה שיש אפקט של SLOW MOTION, התגובתיות של העכבר תרד. גם ככה לא יהיה כיף לשחק ככה, בשבילי לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

FastSync, ניסיתי בכל מיני משחקים אף פעם לא נשארתי עם זה , עדיין חוויה משחק פחות נעימה בגלל "קרעים אחרים" זה לא אותו הדבר כמו Vsync , שכמתי עובד טוב אז התמונה נעימה לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי עדיין gsync , לכן אין לי ברירה אלה לשחק רק עם Vsync ,כיוון שאיני משחק ברשת אז לא ממש מרגיש (או אולי כבר התרגלתי לכך) את ה input lag ,

ניסיתי בכל שאר התצורות : בלי vsync , fast, adaptive שום דבר מי אלה נסבל בגרפיקה מבחנתי, בכולם מקבל סוג של קרעים\הפרעות בתמונה.

אלה אם כן אני לא מגדיר משהו נכון ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי את ה fast sync , הבנתי שזה יעיל ומונע קרעים במשחקים עם FPS גבוהה , וה דווקא יעיל יותר ב FPS נמוך .

הגדרתי הכל נכון ל FAST ושמתי בכוונה משחק שיש בו כ 180 FPS ואכן נעלמו הקרעים ,אינפוט לג נמוך והמשחק מהיר ,בתחושה שהכל מהיר מידי כי יש בעיה של גימגומים מהירים בתמונה כל כמה רגעים, כלומר פחות חלק מ Vsync on רגיל, איזה מן פתרון זה שהמציעו את fast אבל אם גמגמומים, מעדיף שיהיה איפוט לאג גבוהה ותמונה חלקה מכל הבחינות .

אצל כולם הגמגומים האלה ? לא מובן לי ?

עריכה : בדקתי את מצב ה fast במה משחקים וברוב פחות מרגישים את הגמגומים ובאחד שזה PES 2019 ,בלתי ניתן למשחק עם FAST, לא מבין למה בחלק זה עובד סבבה ובחלק לא ממש שחיק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא.

באיזה משחק מדובר?

ה-FPS קופץ בצורה קיצונית?

דרייברים מעודכנים כמו שצריך?

כנס ל-CPU-Z ול-TIMERS. בדוק שאין חריגה שם. LatencyMon גם יכול לעזור.

האם ביצעת אוברקלוק? יכול להיות שהוא לא יציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב PES 2019 ,  תופעת הגמגומים כזאת שלא ניתן להמשיך לשחק ,

METRO exsodus , בכלל לא הרגשתי הבדל בין Vsync off ל FAST , בכלל זה משחק שלא הרגשתי בו קרעים גם במצב OFF , מוזר.

Grand Theft Auto V - במצב fast אומנם לא ממש מורגש גמגום אבל מורגש בתנועה של תזוזת העכבר מהירה , מן מיקרו קרעים בתמונה אבל שחיק.

ב battlefield v - שחיק במצב FAST אבל שוב תופעה מוזרה של מיקרו גמגומים כאלה ,של תמונה פחות חלקה ונעימה. אבל שחיק

ב Dishonored 2, לא היו מיקרו קרעים ולא קרעים בכלל אבל בכל זאת טיפה הרגשתי פחות תמונה חלקה מבמצב ON .

מה שכן שמתי לבן שה MS -זמתן תגובה או ה latancy שמראה לי ליד ה FPS על מצב ON בכל המשחקים אשר הם סביב ה 16ms וכשאני על מצב FAST על סביב ה 10-12 (וגם כשאני על מצב OFF זה סביב ה 10-11 ), זה תקין ? 

אולי המסך שלי לא מספיק טוב עבור FAST ?

נראה לי שאין מנוס מלקנות Gsync.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהיה לי מסך 60HZ הייתי משחק עם קריעות תמונה כי לא יכלתי לסבול את ה-INPUT LAG.

עכשיו שאני עם מסך 144HZ פאנל VA, אני יכול להגיד שאני לא מבחין בקריעות תמונה אפילו שאני לא מפעיל וזה לא שאין לי את האפשרות. אומרים של- יש פיקסלים איטיים.

אני לא יכול להבטיח לך שלא יהיה לך קריעות תמונה כי זה פאנל .

לכן בחר ב- XG2703-GS שלא יהיו בעיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...