ראוטר סיב אופטי של פרטרנר בחדר ממד - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ראוטר סיב אופטי של פרטרנר בחדר ממד

פבלו

Recommended Posts

קטגוריה 7 (CAT7) אינה תקן תקשורת מוכר (רק תקן ISO) ואין צורך בכבלים כאלה בסביבה ביתית.

משתמשים בכבלים האלה בחוות שרתים להעברת מידע במהירויות של +25 Gbps ואת הכבלים שבהם משתמשים לא בדיוק קונים בחנות המחשבים השכונתית.

מה כל זה אומר? שמוטב לך לקנות כבל  CAT5e או CAT6 באורך מתאים כי הם בנויים לפי תקן תקשורת. ה-CAT7 הזולים שמוכרים בחנויות השכונתיות או באיביי יכולים להיות בפועל כל דבר. הם בטח לא כבלים שהייתי ממליץ לסמוך עליהם. יותר תעלול לקידום מכירות תוך ניצול חוסר הידע של אנשים והנטייה לחשוב שמספר גדול יותר ייתן יותר "ביצועים".

עד שנגיע ליום שבו תקשורת ביתיות ידרשו להתמודד עם קצבים של יותר מ-10 Gbps, יהיו כבר תקני תקשורת מתאימים עבור כבלים.

כדי לצאת מהממ"ד אם לא תהיה קליטה, הפתרון הכי טוב לחיבור שתי נקודות באופן קווי הוא להשחיל כבל . אם זה לא אפשרי, הפתרון השני בטיבו הוא MoCA (רשת על הכבלים הקואקסיאליים של הוט/יס) והפתרון הקווי האחרון בטיבו הוא מתאמי על גבי החשמל.

מאריכי טווח אלחוטיים הם כמובן פתרון פחות אמין מחיבור קווי כי הם "מגבירים" רק את האות שהם קולטים. ככה שאם האות לא משהו כבר ביציאה מהממ"ד/בנקודה הכי קרובה לממ"ד שבה יש שקע חשמל פנוי שאליו אפשר לחבר מגדיל טווח כזה, מגדיל טווח לא באמת יועיל (ואז יש את סוגיות האבטחה של ציוד לשוק הצרכני שלא ממש מקבל עדכוני אבטחה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני עם הראווטר של טכניקולור.

לפי מה שהבנתי הם היו נותנים אותו עד לפני כמה חודשים ועכשיו החליפו לדגם אחר שאמור להיות יותר מתקדם אבל ההבדל היותר משמעותי הוא שהוא מגיע עם חיבור אופטיקה מובנה בניגוד לראווטר של טכניקולור שמצריך שימוש בקופסאת מתאם חיצונית כזאת (שכחתי איך קוראים לזה). שזה אומר עוד מכשיר ומצריך עוד חיבור חשמל (אצלי זה קריטי כי כמות השקעים מוגבלת).

בכל מקרה הראווטר של טכניקולור סביר ביותר. אצלי הוא אמנם לא יושב בתוך ממד אבל אני כן יכול להגיד שהוא משרד 2 תדרים, התדר של ה5גיגה מפזר מעולה בתוך החדר עצמו שבו הראווטר נמצא (הוא נמצא בתוך ארונית עץ סגורה ככה שזה יכול להשפיע קצת), והתדר של 2.4 מגיע גם לחדרים הסמוכים בצורה טובה.

לסלון ולשאר הבית הקליטה לא מגיע טוב אז הייתי צריך לקנות ראווטר נוסף (כמה מאות שקלים בודדים - יש מלא דגמים לבחירתך) והעברתי כבל בתוך התעלות של המזגן כדי לחבר בין 2 הראווטרים.

עובד טוב מאוד.

לגבי סוג הכבל, היום בדרך כלל כבלים של CAT5E מיוצרים באיכות ממש נמוכה (לא יודע למה אבל זה מה שנתקלתי). המחיר של CAT6 וגם CAT7 לא כזה הפרש גדול. אז לא ממש משנה מה אתה לוקח. תמדוד כמה אתה צריך ותקנה. 

לגבי המותגים, 2 המותגים האלה בסדר. אין ממש הבדל מהותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני עם הראווטר של טכניקולור.

לפי מה שהבנתי הם היו נותנים אותו עד לפני כמה חודשים ועכשיו החליפו לדגם אחר שאמור להיות יותר מתקדם אבל ההבדל היותר משמעותי הוא שהוא מגיע עם חיבור אופטיקה מובנה בניגוד לראווטר של טכניקולור שמצריך שימוש בקופסאת מתאם חיצונית כזאת (שכחתי איך קוראים לזה). שזה אומר עוד מכשיר ומצריך עוד חיבור חשמל (אצלי זה קריטי כי כמות השקעים מוגבלת).

בכל מקרה הראווטר של טכניקולור סביר ביותר. אצלי הוא אמנם לא יושב בתוך ממד אבל אני כן יכול להגיד שהוא משרד 2 תדרים, התדר של ה5גיגה מפזר מעולה בתוך החדר עצמו שבו הראווטר נמצא (הוא נמצא בתוך ארונית עץ סגורה ככה שזה יכול להשפיע קצת), והתדר של 2.4 מגיע גם לחדרים הסמוכים בצורה טובה.

לסלון ולשאר הבית הקליטה לא מגיע טוב אז הייתי צריך לקנות ראווטר נוסף (כמה מאות שקלים בודדים - יש מלא דגמים לבחירתך) והעברתי כבל בתוך התעלות של המזגן כדי לחבר בין 2 הראווטרים.

עובד טוב מאוד.

לגבי סוג הכבל, היום בדרך כלל כבלים של CAT5E מיוצרים באיכות ממש נמוכה (לא יודע למה אבל זה מה שנתקלתי). המחיר של CAT6 וגם CAT7 לא כזה הפרש גדול. אז לא ממש משנה מה אתה לוקח. תמדוד כמה אתה צריך ותקנה. 

לגבי המותגים, 2 המותגים האלה בסדר. אין ממש הבדל מהותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי כדאי  לך cat6  כי הי יש להם סיכוך יותר טוב עם הצלב .luggar בסדר גמור .יש לי בבית . לא בסיב אופטי אבל איכות טובה . הקאט 7 ממש עבים ולא נוחים וגמישים. לא תרגיש הבדל. בממד תהיה לך בעיית קליטה זה בטוח . לא מומלץ בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רכיב הסיב האופטי לא קשור ליכולות ה WiFi של הנתב (שמבוססות כמובן על רכיב אחר בו).

בכל מקרה, ההמלצה תהיה לשים את הנתב מחוץ לממד, או לכבות את היכולת האלחוטית שלו ולמשוך כבל (כבל או שימוש ב homeplug device) ל access point (== זה הרכיב שאחראי על ה WiFi בנתב) שנמצא מחוץ לממ"ד.

במילים אחרות - 

או שתבקש מהמתקין לשים את הנתב מחוץ לממ"ד, או שתכבה את היכולת האלחוטית שלו ותקנה access point שיהיה מחוצה לו.

דרך אגב, אמנם אני לא רופא או חוקר בתחום - אבל להבנתי קיימת המלצה שלא לשים התקן משדר בתוך ממ"ד גם מסיבות בריאותיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...