התלבטות לגבי מעבד ולוח אם לגיימינג+עריכת תמונות ו-וידאו (מבוסס AMD RYZEN) - עמוד 6 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות לגבי מעבד ולוח אם לגיימינג+עריכת תמונות ו-וידאו (מבוסס AMD RYZEN)

Mike_Shinoda

Recommended Posts

תראה אני מכיר בעלי מקצוע טובים בתחום שבכלל עובדים על מסכי TN.

אין לזה תשובה חד-משמעית, יש בתי סטודיו שישקיעו במסך של סוני לעריכת שעולה 30,000$ לשם דיוק צבעים.

אני חושב שהמסך הנ"ל נותן לה את כל הדרישות שלה וגם יחסית לא יקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 99
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של urib

תראה אני מכיר בעלי מקצוע טובים בתחום שבכלל עובדים על מסכי TN.

אין לזה תשובה חד-משמעית, יש בתי סטודיו שישקיעו במסך של סוני לעריכת וידאו שעולה 30,000$ לשם דיוק צבעים.

אני חושב שהמסך דל הנ"ל נותן לה את כל הדרישות שלה וגם יחסית לא יקר.

ברור.

ההתלבטות היא בעיקר כי יש הרבה תלונות על הדגם הזה בנוגע ל- LOTTERY וחוץ מזה בכלליות יש חשש לרכוש מסך מחו"ל שאי אפשר לבדוק אותו מראש וגם שאם יהיו בעיות אז צריך לשלוח חזרה וזה בטח יקח יותר זמן\כסף וכו'.

האלטרנטיבה כרגע היא BENQ SW240 שיותר יקר ממנו ועם רזולוציה נמוכה יותר אבל כן יש אותו בארץ.

מה דעתך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסך מצויין, השאלה אם מסך 1080P מספיק עבורה.

בעריכה זה קצת קשה לעבוד על מסך 1080P, בדרך כלל עובדים עם שתי מסכים, יותר נוח על הטיים-ליין.

אני חושב שעדיף לה מסך 1440P לפחות.

לגבי מסכי DELL בארץ תבדוק בשניידר הם מאוד מקצועיים ואמינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

מסך מצויין, השאלה אם מסך 1080P מספיק עבורה.

בעריכה וידאו זה קצת קשה לעבוד על מסך 1080P, בדרך כלל עובדים עם שתי מסכים, יותר נוח על הטיים-ליין.

אני חושב שעדיף לה מסך 1440P לפחות.

לגבי מסכי DELL בארץ תבדוק בשניידר הם מאוד מקצועיים ואמינים.

העבודה בפרמייר היא לא העבודה העיקרית שלה והיא בעיקרון מוכנה להתפשר כרגע על מסך 1200P (כמו -SW240) או אפילו 1080P.
במקור היא רצתה אבל התקציב לא מאפשר כרגע והיא גם עוד לא משדרגת את הכרטיס מסך אז יהיה לה בעיה להריץ משחקים ב- ולכן המחשבה הייתה ש- 1440P יהיה סוג של SWEET SPOT באמצע אבל אין הרבה מסכי 24 אינץ' (27 אינץ' גדול לה מדיי לסביבת עבודה הנוכחית שלה) ואין הרבה מסכי 24 אינץ' 1440P עם 99% ADOBE .

ההתלבטות היחידה היא באופן כללי האם שווה לרכוש מסך בארץ בשביל לבדוק את המסך לפני או למקרה שיהיו תקלות אז שיהיה יותר מהיר\קל להחליף כי ראיתי שיש לא מעט בעיות ב- UP2516D של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Mike_Shinoda

ההתלבטות היחידה היא באופן כללי האם שווה לרכוש מסך בארץ בשביל לבדוק את המסך לפני או למקרה שיהיו תקלות אז שיהיה יותר מהיר\קל להחליף כי ראיתי שיש לא מעט בעיות ב- UP2516D של Dell.

אין לי ניסיון ברכישה של מסך מעבר לגבולות, כך שקשה לי לענות לך על זה.

לפי דבריך נראה באמת שהמסך SW240 הכי טוב בשבילה, לך על זה.

אגב, בדקת את האפשרות לרכוש את המסך באילת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

אין לי ניסיון ברכישה של מסך מעבר לגבולות, כך שקשה לי לענות לך על זה.

לפי דבריך נראה באמת שהמסך SW240 הכי טוב בשבילה, לך על זה.

אגב, בדקת את האפשרות לרכוש את המסך באילת?

יש לה אפשרות לקבל מע"מ בחזרה כי היא עצמאית אז זה די אותו הדבר.

ואת ה- לא מצאתי באילת אז זה רק את ה- BENQ המדובר.

השאלה אם אתה מסכים ששווה לה להתפשר על מסך עם 100% SRGB ואזור ה-70-80% ADOBE ושאין באמת טעם? כי נראה שכאן אתה כן יכול לתרום :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא הייתי קונה מסך לעבודה בחו"ל (ואולי אפילו בכלל, אלא אם מדובר במסך משני שאפשר להסתדר בלעדיו גם אם בדוחק).

עד כמה שידוע לי האחריות לא ממש חלה בארץ ולשלוח כזה דבר לחו"ל זה לא פשוט. זה לא זול ומדובר על זמן השבתה ממושך.

אגב, למה לא U2518D אם כבר הולכים על הכיוון הזה? (ולדעתי כדאי שהיא תחשוב שוב, כי זאת עלולה להיות רזולוציה גבוהה מדי לכזה גודל פיזי של מסך. אם מעלים את ה-DPI Scaling, אז לא מקבלים את אותו שטח עבודה. במשחקים זה פחות משנה כמובן).

סליחה. לא שמתי לב שדיברת על מסך מסדרת UP

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Mike_Shinoda

השאלה אם אתה מסכים ששווה לה להתפשר על מסך עם 100% SRGB ואזור ה-70-80% ADOBE RGB ושאין באמת טעם? כי נראה שכאן אתה כן יכול לתרום :)

מסכים בהחלט!

כתבתי לך שבעבודה לפני אישור לקוח אני סומך יותר על המסך TN כי זה מה שיש לרוב האנשים.

סיפור מחיי היום יום...

יש לי קולגה צלם, שרכש מחשב IMAC PRO של במחיר מטורף של 28K ש"ח.

המסך מדהים! אין פה שאלה בכלל, אבל התמונות שלו נראות על IMAC מיליון דולר!

רק הבעיה שלרוב הלקוחות אין מסך כזה. זה גם פרמטר לשיקול מי הלקוח שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של About:blank

אני לא הייתי קונה מסך לעבודה בחו"ל (ואולי אפילו בכלל, אלא אם מדובר במסך משני שאפשר להסתדר בלעדיו גם אם בדוחק).

עד כמה שידוע לי האחריות לא ממש חלה בארץ ולשלוח כזה דבר לחו"ל זה לא פשוט. זה לא זול ומדובר על זמן השבתה ממושך.

אגב, לצה לא U2518D אם כבר הולכיםצץ על הכיוון הזה? (ולדעתי כדאי שהיא תחשוב שוב, כי זאת עלולה להיות רזולוציה גדולה מדי לכזה גודל פיזי של מסך. אם מעלים את ה-DPI Scaling, אז לא מקבלים את אותו שטח עבודה. במשחקים זה פחות משנה כמובן).

בגדול ממה שראיתי כל מסך אחר לכאורה מקביל (כמו זה שהצעת) הוא לא עם 99% ADOBE (אלא אם אני טועה וזה יהיה מאד משמח)
זה בעצם לעלות מאד בתקציב בשביל להשיג אלרטנטיבה (או ה- BENQ המדובר וגם כאן מעלים בתקציב ויורדים ברזולוציה)
ואני מניח שאם היה מסך שהכל מושלם היה אפשר לשכנע אותה 27 אינץ' אבל כאמור היא מוכנה להתפשר על הרזולוציה כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

מסכים בהחלט!

כתבתי לך שבעבודה לפני אישור לקוח אני סומך יותר על המסך TN כי זה מה שיש לרוב האנשים.

יש לך מסך שהיית ממליץ עד 25 אינץ' (יכול להיות גם 1080P או 1200P כאמור) שמתאים גם לגיימינג אבל כן בסה"כ נראה לך סביר\טוב (יחסית כאמור) לעבודה גרפית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Mike_Shinoda

בגדול ממה שראיתי כל מסך אחר לכאורה מקביל (כמו זה שהצעת) הוא לא עם 99% ADOBE RGB (אלא אם אני טועה וזה יהיה מאד משמח)

כן. שנייה אחרי שהגבתי נפל לי האסימון שבעצם הזכרת מסך מסדרת UP וערכתי את ההודעה (ובזמן הזה הגבת שוב). אפשר להתעלם מהשטות שכתבתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של About:blank

כן. שנייה אחרי שהגבתי נפל לי האסימון שבעצם הזכרת מסך מסדרת UP וערכתי את ההודעה (ובזמן הזה הגבת שוב). אפשר להתעלם מהשטות שכתבתי.

כן ראיתי חח
שוב יכול להיות שבעקבות מה שURIB אומר נשקול אותו.
אבל בגדול לא מבין למה לא חידשו את הדגם המדובר קצת מוזר. כנראה כי באמת היו להם הרבה תקלות ולא סתם(?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

המומלצים שלי מניסיון אישי, כל מסך עם פנל IPS/VA מהחברות הבאות...

Dell, Samaung, LG, Apple, EIZO, Benq, View Sonic.

אלו מותגים שלא אכזבו אותי.

האם זה נראה לך משנה במספרים הקטנים בין נגיד 70 ומשהו או 80 ומשהו כלומר בסדרי גודל של אחוזים בודדים ב- ADOBE במקרה של מסכים כאלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Mike_Shinoda

אבל בגדול לא מבין למה Dell לא חידשו את הדגם המדובר קצת מוזר. כנראה כי באמת היו להם הרבה תקלות ולא סתם(?)

הסדרות המקצועיות שלהם זוכות בדרך כלל לרענון לעתים רחוקות יותר ממסכי שוק הביניים. בדרך כלל פעם בשלוש או ארבע שנים. אני מניח שחלק מזה הוא העובדה שהם מיועדים לשוק המקצועי ושם לא מחליפים מסך כל שנה או שנתיים. גם אם יוצא דגם שהוא נפל יחסי (וזה לא רק במסכים), לא אחת לא עושים עם זה הרבה כדי לא להכעיס את מי שכבר קנה ולהסתכן בנטישת לקוחות בסבב הרכש הבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...