התלבטות לגבי מעבד ולוח אם לגיימינג+עריכת תמונות ו-וידאו (מבוסס AMD RYZEN) - עמוד 5 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות לגבי מעבד ולוח אם לגיימינג+עריכת תמונות ו-וידאו (מבוסס AMD RYZEN)

Mike_Shinoda

Recommended Posts

מבחינת אחריות אתה צודק במאה אחוז, בתור אדם שמתעסק עם זה לפעמים אני שוכח.
ההבדל בין לוחות האם הוא בעיקר במערכת החשמל שמסיבה לא ברורה רק החליטה להשקיע בה בלוחות B450.
בגדול זה אומר יותר אפשרויות שדרוג בעתיד או OC בהווה(שבימינו המעבד כבר עושה את זה לבד בברירת המחדל).

אם אתה רוצה chart שמראה את הרמות אתה מוזמן להסתכל פה

עריכה: מבדיקה קצרה ראיתי שיש בכמה חנויות את הbazooka plus ואת הMortar titanium שאמורים להיות סבבה לפחות מהבחינה הזאת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 99
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא חושב ששדרוג הוא שיקול כאן. בין אם קונים את ה-3600 או 3700X, עד שיהיה צורך בשדרוג התושבת (ואולי גם ערכת השבבים והזיכרון כי די מעבר לפינה במונחי דור טכנולוגי חדש) לא תהיה רלוונטית.

ממילא אי אפשר לעשות OC למעבדי רייזן 3000 וכרגע ה-PBO לא כל כך עובד טוב. גם אם יתוקן בהמשך, ההבדל בין התדרנשהמעבד יכול להגיע אליו תחת OC לבין תדרי הטורבו המוצהרים הוא לא משמעותי ברמת הביצועים.

בהתחשב בנסיבות, אני חושב שאחריות יותר חשובה, בטח כשזאת מערכת לעבודה שזמן השבתה שלה הוא כסף (באופן ישיר או עקיף).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב.גילוי נאות -

זה אני שדוחף ל - 3700x.

וזה אני שסבור שהלוחות של גיגהבייט 

שבתחילת הדיון מספיק טובים עבור המעבד הזה.

מה שעומד מאחורי כל הנאמר לעיל, זו ההנחה הדי

מבוססת לטעמי, שעד שיהיה ממש צורך לשדרג את המעבד,

עדיף יהיה כבר להחליף איתו את כל השילוש.

לכן אין טעם להשקיע כרגע בציוד מעבר למספק פלוס.

עריכה

אני יודע ומסכים עם מה שאומר אבואוט בלאנק,

רק לא ראיתי את הפוסט שמעלי בזמן שכתבתי ת הנוכחי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של About:blank

אני לא חושב ששדרוג הוא שיקול כאן. בין אם קונים את ה-3600 או 3700X, עד שיהיה צורך בשדרוג התושבת (ואולי גם ערכת השבבים והזיכרון כי DDR5 די מעבר לפינה במונחי דור טכנולוגי חדש) לא תהיה רלוונטית.

ממילא אי אפשר לעשות OC למעבדי רייזן 3000 וכרגע ה-PBO לא כל כך עובד טוב. גם אם יתוקן בהמשך, ההבדל בין התדרנשהמעבד יכול להגיע אליו תחת OC לבין תדרי הטורבו המוצהרים הוא לא משמעותי ברמת הביצועים.

בהתחשב בנסיבות, אני חושב שאחריות יותר חשובה, בטח כשזאת מערכת לעבודה שזמן השבתה שלה הוא כסף (באופן ישיר או עקיף).

יש בארץ בכמה חנויות גם לוחות של , לא רואה סיבה לקנות לוח פחות טוב אם המחירים דומים.
לדוגמא בTMS https://www.tms.co.il/70899?search=MSI B450

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

יש בארץ בכמה חנויות גם לוחות של MSI, לא רואה סיבה לקנות לוח פחות טוב אם המחירים דומים.
לדוגמא בTMS https://www.tms.co.il/70899?search=MSI B450

מסכים, באמת אין סיבה שלא לקחת בחשבון את הלוח

אם הוא במחיר דומה. למה לא ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חולק עליך. רק מנסה להגיד שזה לא הכרחי.

אם מוצאים לוח באותו סדר גודל מחיר בחנות שממנה קונים את יתר הרכיבים, אז כמובן שאין שום סיבה לא לקחת את הלוח עם מערכת החשמל הטובה יותר (ובהנחה שכל יתר התכונות שצריך מהלוח: חיבורי וחריצי הרחבה וכו').

אבל אם זה יוצר סרבול לוגיסטי, אין טעם להתעקש כי כל הלוחות טובים מספיק כדי להזין את אחד מהמעבדים האלה בסטוק.

יש נטיה בקרב חובבי החומרה לייחס חשיבות גדולה מדי לדברים מסוימים שכלל לא מעניינים או רלוונטיים למשתמש הממוצע או למערכת המיועדת לעבודה. לדוגמה: אני לא אמליץ למשתמש ממוצע לבצע OC למערכת עבודה (אלא אם כן מדובר בהעלאת המכפלה עד הגבול שמתח הסטוק תומך ובהנחה שהאדם יודע מה הוא עושה לפחות באופן בסיסי) כי בסביבת עבודה יציבות חשובה יותר מעוד כמה מאות מגה-הרצים.

אפשר לראות את זה גם בכל טבלאות הדירוג של ספקי הכוח. זה לא שהן מיותרות, אלא רלוונטיות רק לקהל משתמשים מסוים. אולם, הן (ודומותיהן) יוצרטת רושם שמה שנמצא בקטגוריה נמוכה יותר הוא פחות טוב ולא מומלץ באופן כללי, כשבפועל המצב רחוק מכך ומי שקונה מערכת ומתכוון להריץ אותה בתדרי סטוק בהחלט יכול להסתפק גם בספק/מערכת חשמל שהם אמינים מספיק להזנת מפרט נתון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים לגבי ויודע את זה (כי כן קראתי ביקורות לפני שכתבתי את הפוסט וכמובן גם תוך כדי בימים האחרונים)
בכל אופן לא רק שראיתי את הטבלה ההיא (גם מזמן) אלא גם את זו:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wmsTYK9Z3-jUX5LGRoFnsZYZiW1pfiDZnKCjaXyzd1o/htmlview?sle=true#gid=2112472504

בגדול הנטיה המקורית (כשהיא רצתה לקנות את המערכת במקור זה עוד היה ב-2018 והכיוון היה לרייזן 1700\1700 ואולי לשדרג לזן 2 בעתיד) הייתה לוח X470 של מסיבות דומות שגם הוא הומלץ לי כאן בעבר. (לפני זה חשבתי על B350 מסויים)

אבל אחרי ההמלצות שהובאו כאן הנטיה דווקא הייתה לכיוון הלוחות של ג'יגהבייט מעבר לזה שיש לי ניסיון טוב עם היבואן שעבדתי איתם במשך שנים (אם כי לא בשנים האחרונות) זה בעיקר כי היא אדם שמאחסן המון והיא הולכת להעביר כוננים מכאנים מהמחשב הקודם והלוח שהבאת כאן הוא עם 4 חיבורי SATAIII. עכשיו זה לא קריטי אני יודע אפשר להמיר את ה- PCI-EX4 התחתון לעוד SATA ואם תגידו שזה באמת שווה את זה אז אני יכול להגיד לה את זה. לא ידוע מה הסיכוי שחוץ מכרטיס מסך היא תשים עוד כרטיס. אבל בגדול הכיוון הוא ללכת על מארז עם מקום להרבה כונני 3.5 אז זה לכאורה יוצא קצת מצחיק לקנות לוח mATX עם כל כך מעט חיבורים (אני יודע שההבדל הוא רק 2 חיבורים במקרה הזה) אבל שוב, אם תגידו שההבדל שווה אז יכול להגיד שאגיד לה ללכת על זה. במקור היא רצתה לקנות מ-TMS אבל עכשיו הכיוון הוא פלונטר אבל אגיד לה את זה. סומך על ההמלצות שלכם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

לאור יחודיות המקרה, הייתי נשאר עם הגיגהבייט.

גם אם יש יתרון באסספקת מתח ל - MSI, זה לא

שבגיגהבייט זה על הפנים. ממש לא.

אז כאמור, למקרה הפרטי הזה, גיגה בייט עדיף.

בדיוק מה שחשבתי

בגדול הנטיה שלי בתור גיק חומרה זה ללאת לכיוון הג'יגהבייט אבל לא בטוח אם במקרה הזה - זה כדאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי מציע לשמור על פרופורציות ...  :)

כאילו, זה לא כאלה הבדלים לכאן או לכאן,

זה לא שחור ולבן או אחד ואפס.

בעיקרון אין סיבה ממשית לקנות לוח מיני טוב ככל שיהיה,

כשיש לוחות רגילים טובים לא פחות ומתאימים הרבה יותר.

ומעל לכל, גם אם יבחר חלק כזה או אחר שהוא לא המיטבי,

המבחר עדיין טוב וגם אם תהיה ירידה בביצועים, היא לא תהיה

קטסטרופלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

הייתי מציע לשמור על פרופורציות ...  :)

כאילו, זה לא כאלה הבדלים לכאן או לכאן,

זה לא שחור ולבן או אחד ואפס.

בעיקרון אין סיבה ממשית לקנות לוח מיני טוב ככל שיהיה,

כשיש לוחות רגילים טובים לא פחות ומתאימים הרבה יותר.

ומעל לכל, גם אם יבחר חלק כזה או אחר שהוא לא המיטבי,

המבחר עדיין טוב וגם אם תהיה ירידה בביצועים, היא לא תהיה

קטסטרופלית.

מסכים :)

כרגע היא בעיקר תקועה על המסך עדיין כי לא ממש קיבלתי המלצות בפורום המתאים אז הנטיה היא בין למצוא דיל טוב על המסך שאמרתי לך לבין ללכת על ה- BenQ SW240.
אלא אם אצליח לשכנע אותה אולי ללכת לראות מסכים אחרים כי מבחינתה אם המסך הנוכחי שלה הוא 100% SRGB וכ-70% ADOBE ומבחינתה הצבעים מזעזעים אז היא מפחדת שזה יהיה ככה במסך הבא. עכשיו עקרונית אם הייתי יודע בוודאות שזה מסך סבבה אפשר באמת לקחת אותו אולי לכיול (היא גם חשבה לקנות מכשיר כיול) אבל המסך הוא גם ככה של המשפחה. עכשיו שוב אם ידעתי שהוא יספק אותה להם אין צרכים מיוחדים אז אפשר לקנות להם מסך בסיסי ולהעביר את המסך למחשב החדש אבל שוב, אני לא בטוח ואני לא שם.
הבנתי כאן שיש סיכוי שיש בעיה בסדרה הזו (למרות שזכרתי בזמנו שאמרו עליה דברים טובים אבל אולי אני טועה) אז כרגע היא עדיין מתלבטת לגבי האם להשקיע במסך עם כיסוי צבעים מלא ב-ADOBE או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון שאפשר לראות הבדלים באיכות התמונות

המוצגות, אבל הרי שום עין לא תבחין בין 70 אחוז

ל - 85 אחוז. אני בספק, כפי שכבר הוסבר ע"י 

about::blank  אם לראות מסכים זו הדרך הנכונה

לבחור מסך מקצועי.

ואל תשכח שעדיין  @urib  לא הביע את עמדתו

על כלל התפיסה של מה נחוץ ומה כדאי ואיזה כיוון מומלץ.

אז נא להתאזר בסבלנות עד יום ראשון, אני מקווה .....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

נכון שאפשר לראות הבדלים באיכות התמונות

המוצגות, אבל הרי שום עין לא תבחין בין 70 אחוז

ל - 85 אחוז. אני בספק, כפי שכבר הוסבר ע"י 

about::blank  אם לראות מסכים זו הדרך הנכונה

לבחור מסך מקצועי.

ואל תשכח שעדיין  @urib  לא הביע את עמדתו

על כלל התפיסה של מה נחוץ ומה כדאי ואיזה כיוון מומלץ.

אז נא להתאזר בסבלנות עד יום ראשון, אני מקווה .....

קטונתי אם שום אין לא תבחין. זה מזכיר לי את הדיונים שהעין לא יכולה להבדיל בין 30 ל-60 FPS או שהעין לא יכולה לראות יותר מ-60 FPS.
מודה שספציפית בקטע של כיסוי של COLOR SPCAE ספציפי כמו ADOBE אין לי מספיק ניסיון HANDS ON (פלוס אני עיוור צבעים אז אני פשוט מניח שאני פסול עדות אבל המסך לא בשבילי גם ככה חח)

אכן מחכה לתגובה שלו. מקווה שתגיע. לי יש סבלנות לילדה פחות אבל מנסה לשכנע אותה לחכות חח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Mike_Shinoda

קטונתי אם שום אין לא תבחין. זה מזכיר לי את הדיונים שהעין לא יכולה להבדיל בין 30 ל-60 FPS או שהעין לא יכולה לראות יותר מ-60 FPS.
מודה שספציפית בקטע של כיסוי של COLOR SPCAE ספציפי כמו ADOBE RGB אין לי מספיק ניסיון HANDS ON (פלוס אני עיוור צבעים אז אני פשוט מניח שאני פסול עדות אבל המסך לא בשבילי גם ככה חח)

אכן מחכה לתגובה שלו. מקווה שתגיע. לי יש סבלנות לילדה פחות אבל מנסה לשכנע אותה לחכות חח

דרך אגב, מסכי מועדפים בתעשייה שלנו בשל תאימות גבוהה לעבודה בצבע בתקן DCP.

אני במשרד עובד על מסך UP2718Q 4K של שנותן לי כיסוי של 100% sRGB / AdobeRGB ישר מהקופסה.

אומנם המסך לא חדש אבל ... הרבה אנשי מקצוע עדיין מעדיפים אותו בתעשייה.

המסך מושלם לפוטושופ ולעבודה באדובי פרמייר, תומך 10bpc.

אפשר לקבל תמיכה ב10 ביט עומק צבע עם המסך הזה גם בכרטיסי GF, למשל אצלי 1080TI, 1080 ללא השקעה בכרטיסי Q יקרים.

לגבי כרטיסי לא יצא לי לנסות.

ועוד פרט קטן... לא לזלזל במסכי TN! אני משתמש בסכי TN לכיול עבודות מול הלקוחות.

בקיצור, זה טוב שיש מסך TN בסביבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

דרך אגב, מסכי Dell מועדפים בתעשייה שלנו בשל תאימות גבוהה לעבודה בצבע בתקן DCP.

אני במשרד עובד על מסך UP2718Q 4K של דל שנותן לי כיסוי של 100% sRGB / AdobeRGB ישר מהקופסה.

אומנם המסך לא חדש אבל ... הרבה אנשי מקצוע עדיין מעדיפים אותו בתעשייה.

המסך מושלם לפוטושופ ולעבודה באדובי פרמייר, תומך 10bpc.

אפשר לקבל תמיכה ב10 ביט עומק צבע עם המסך הזה גם בכרטיסי GF, למשל אצלי 1080TI, 1080 ללא השקעה בכרטיסי Q יקרים.

לגבי כרטיסי RTX לא יצא לי לנסות.

ועוד פרט קטן... לא לזלזל במסכי TN! אני משתמש בסכי TN לכיול עבודות מול הלקוחות.

בקיצור, זה טוב שיש מסך TN בסביבה.

מסכים יצא לי לראות מסכי TN חדשים שהתפלאתי ממש.

מה אתה אומר על ה- UP1516D? יש לך ניסיון איתו?
כרגע מצליחים למצוא אותו רק בחו"ל.

האם אתה מסכים עם מה שנאמר כאן שאין טעים למסך עם כיסוי 100% (או 99% לצורך העניין) של ADOBE RGB?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...