התלבטות לגבי מעבד ולוח אם לגיימינג+עריכת תמונות ו-וידאו (מבוסס AMD RYZEN) - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות לגבי מעבד ולוח אם לגיימינג+עריכת תמונות ו-וידאו (מבוסס AMD RYZEN)

Mike_Shinoda

Recommended Posts

ציטוט של About:blank

בסטייה קלה מהנושא.

אם כרגע מדובר בגישוש לקראת קריירה עצמאית, לדעתי זאת טעות לקנות יותר ממה שצריכים מתוך כוונה "לגדול" לתוך זה. הסיבה לכך פשוטה, אף פעם לא יודעים בדיוק לאן מסלול הקריירה יקח אותה ולאיזה ציוד היא תזדקק בעתיד. כל השקעה בכיוון עכשיו היא ספקולטיבית במידה.

בנקודת הזמן הזאת היא צריכה לקנות מערכת שמתאימה למה שהיא עושה עכשיו ובעתיד הנראה לעין. זאת גישה נכונה גם אם לא הייתה מגבלת תקציב, והיא בטח תקפה ברגע שיש מגבלת תקציב. מאוד קל להתבלבל ולרצות את הכי טוב שיש מכל קטגוריה, אבל מה לעשות שיש אילוצים? אז צריך לוודא שהפשרות שעושים כדי להכניס הכל למסגרת התקציב והצרכים הן פשרות שאפשר לחיות איתן ושהשפעתן על העבודה כרגע בפועל היא לא קריטית. כלומר לא לקנות איזה מסך TN ולסבול איתו או לחילופין איזה מעבד שלא מספיק או מערכת מאוד מרעישה ולסבול איתם. חשוב שהפשרות ישפיעו כמה שפחות על חווייית העבודה ויש מספיק מסכים טובים במחיר סביר שיעשו את העבודה בשלב זה של הקריירה שלה ולאור מגבלת התקציב.

אפשר להסתכל על זה גם מהזווית העסקית. אם כל הניסיון זה לא יצליח כי היא תחליט שעדיף לה לעבוד כשכירה (להיות עצמאי זה לנהל עסק על כל המשתמשע מכך ולא כולם בנויים לזה. זה הרבה יותר ממעבר לעשות את העבודה או להציע את השירות שבבסיס העסק), אז יהיה חבל על כל ההשקעה. ואם היציאה לדרך עצמאית כן תצליח בטווח הארוך, יש הרבה יותר הגיון עסקי־כלכלי מבחינת ניהול הכנסות/הוצאות/מע"מ (על משמעויות המיסוי) בקניית ציוד מרווחי העסק (שבצורה עקיפה גם מגדירים את דרישות הציוד בהתאם לחתך סוג העבודות הכי מכניסות) מאשר לקנות הכל מראש בבת אחת. על מחשב אפשר לנכות גם הוצאות פחת.

מן הסתם צריך להשקיע השקעה ראשונית בהקמת העסק (ואולי אפילו צריך לשקול קודם לפתוח עסק ורק אז לקנות את הציוד דרכו), אבל כבעל עסק אסור להתנהל כשכיר או כאדם פרטי שקונה לעצמו ציוד עבור תחביב.

זה מה שאני מנסה להגיד לה. בתור עצמאי ואדם שבכל זאת מבוגר ממנה בעשור.

לאט לאט היא משתכנעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 99
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אל תגיד, תראה לה.

תן לה לקרוא ( לא בהכרח מה שאני כתבתי  .... אולי עדיף שלא :D )

אבל הנה עם ניסוחים יותר עדינים.  :)

כמובן שזה עדיין בפן העסקי.

להשלמת התמונה, נמתין לדעתו של urib או

כל מי שיש לו מה לומר בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

אל תגיד, תראה לה.

תן לה לקרוא ( לא בהכרח מה שאני כתבתי  .... אולי עדיף שלא :D )

אבל הנה עם ניסוחים יותר עדינים.  :)

כמובן שזה עדיין בפן העסקי.

להשלמת התמונה, נמתין לדעתו של urib או

כל מי שיש לו מה לומר בנושא.

להגיד זה ביטוי כמובן. כלומר ברור שאני גם אומר לה כי היא סומכת על דעתי.
אבל אני מראה לה דעה של מקצוענים ואנשים ברשת ונתונים וכו'.
כולל ספציפית בנושא המסך הצעתי לה ללכת לראות בעיניים גם אצל אנשי מקצוע אפילו.
לצורך העניין יש לה חבר שעובד באינטל שממשיך להגיד לה רק ובסוף התעצבנתי אתמול ושלחתי לה גם כתבה מהאתר כאן אבל בכלל גם כל מיני יוטיוברים ואתרים גדולים בארץ ובעולם שתבין שזה לא רק אני אומר את זה חח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Mike_Shinoda

להגיד זה ביטוי כמובן. כלומר ברור שאני גם אומר לה כי היא סומכת על דעתי.
אבל אני מראה לה דעה של מקצוענים ואנשים ברשת ונתונים וכו'.
כולל ספציפית בנושא המסך הצעתי לה ללכת לראות בעיניים גם אצל אנשי מקצוע אפילו.
לצורך העניין יש לה חבר שעובד באינטל שממשיך להגיד לה רק אינטל ובסוף התעצבנתי אתמול ושלחתי לה גם כתבה מהאתר כאן אבל בכלל גם כל מיני יוטיוברים ואתרים גדולים בארץ ובעולם שתבין שזה לא רק אני אומר את זה חח

זווית נוספת על הדברים: יש כרגע התרגשות ברמה עולמית מסדרת המעבדים החדשה של .
לאור אותה התרגשות, שמערבת גם לא מעט שמחה לאיד של שאיבדה את כתר הביצועים בפעם הראשונה מזה עשור, מציע לבדוק באופן אובייקטיבי מה נכון ומתאים ולא להיסחף אחרי ההייפ שגם אם יש לו בסיס טוב לא בטוח שרלוונטי למקרה הנתון.

לגבי מסכים- טוב מראה עיניים מהכל. אם המסך הנוכחי "לא בא טוב בעין" וזה דבר מרכזי אז מומלץ מאוד ללכת להתרשם פיזית ממספר מסכים ולראות אם השוני ניכר. אמרת שהצעת לה אז אם יש דבר שהייתי דוחף אליו זה לשכנע אותה ללכת לראות בעצמה ולא להתעצל על זה. המסך הוא הממשק העיקרי וכל השאר פחות עקרוני במיוחד אם היא לא סגורה על הכיוון כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omertgm

זווית נוספת על הדברים: יש כרגע התרגשות ברמה עולמית מסדרת המעבדים החדשה של AMD.
לאור אותה התרגשות, שמערבת גם לא מעט שמחה לאיד של אינטל שאיבדה את כתר הביצועים בפעם הראשונה מזה עשור, מציע לבדוק באופן אובייקטיבי מה נכון ומתאים ולא להיסחף אחרי ההייפ שגם אם יש לו בסיס טוב לא בטוח שרלוונטי למקרה הנתון.

לגבי מסכים- טוב מראה עיניים מהכל. אם המסך הנוכחי "לא בא טוב בעין" וזה דבר מרכזי אז מומלץ מאוד ללכת להתרשם פיזית ממספר מסכים ולראות אם השוני ניכר. אמרת שהצעת לה אז אם יש דבר שהייתי דוחף אליו זה לשכנע אותה ללכת לראות בעצמה ולא להתעצל על זה. המסך הוא הממשק העיקרי וכל השאר פחות עקרוני במיוחד אם היא לא סגורה על הכיוון כרגע.

שמע אין פה עניין של הייפ. כלומר ברור שיש הייפ בקרב חובבי חומרה כמונו לא מתווכח על זה.
אבל אני עוקב אחרי מבחני ביצועים כל הזמן.
ושוב, זה לא שאני נגד באופן גורף. בסופו של דבר כל המפרטים בשנים האחרונות שבניתי היו .
עד לא מזמן יש שימושים שהיה עדיף (בניידים עדיף לדעתי עדיף עד הודעה חדשה, אולי אחרי שזן 2 יגיע למובייל?)
בתכלס בפרמייר יש מה לעשות עם 8 ליבות ו-8 ליבות באינטל יוצא יקר יותר ולא בהכרח עדיף בביצועים.

לגבי המסך - מסכים. ממש מקווה שהיא תעשה את זה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omertgm

לגבי מסכים- טוב מראה עיניים מהכל. אם המסך הנוכחי "לא בא טוב בעין" וזה דבר מרכזי אז מומלץ מאוד ללכת להתרשם פיזית ממספר מסכים ולראות אם השוני ניכר

ציטוט של Mike_Shinoda

לגבי המסך - מסכים. ממש מקווה שהיא תעשה את זה!

וואללה ?

סתם ביזבזתי אנרגיות ?

מראה עיניים ?  :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omertgm

לגבי מסכים- טוב מראה עיניים מהכל. אם המסך הנוכחי "לא בא טוב בעין" וזה דבר מרכזי אז מומלץ מאוד ללכת להתרשם פיזית ממספר מסכים ולראות אם השוני ניכר.

נכון. אבל אני לא מכיר מקום בארץ שיש בו מסכים מסדרות מקצועיות שעומדים ככה סתם בתצוגה זה לצד זה. גם אם קיים מקום כזה, בסביבה של אולם מכירות עם תאורה חזקה (טבעית ו/או מלאכותית) וכשהמסכים בדרך כלל מוגדרים על בהירות גבוהה קשה מאוד להתרשם באמת בשביל צרכים מקצועיים.
מניסיוני העקיף (ייעוץ לאחרים ושמיעת משוב מכאלה שעוסקים בתחום) המסכים של מהסדרה הקצועית P או UltraSharp (שגם מגיעה לכאורה מכוילת מהמפעל, אם כי כיול תלוי גם בתאורה בסביבת העבודה כך שכיול מהמפעל הוא לא בהכרח המצב הכי אידאלי שאליו יכול להגיע המסך בהגדרות וסביבת עבודה נתונות) הם בחירה לא רעה למי שמחפש מסך במחיר סביר שיאפשר לבצע עבודה מקצועית, גם אם יש מסכים שנחשבים ליותר טובים. יש גם מי שיגיד שכל מסך או (בתנאי שהוא לא זבל גמור) מספיק בשביל להיכנס לתחום.
באיזה מסך היא השתמשה בעבודה הקודמת שלה (אם מדובר בעבודה באותו תחום)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו בדיוק הבעיה. קשה למצוא תצוגה בארץ אז היא צריכה ללכת לבעלי מקצוע וגם אז כמו שאמרת יש עניין של התאורה בסביבה וכו'
אני לא חי בארץ כרגע אחרת הייתי עוזר לה עם זה. אני עוזר לה הכל מרחוק.

לשאלתך המסך הנוכחי שלה הוא DELL U2212HM
כפי שכתבתי קודם.
והיא לא ממש מרוצה ממנו (מבחינת הצבעים\ניגודיות וכו')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע עד לאיפה הדיון הזה התקדם אבל יש 2700X ב900~ שקל באמזון עכשיו ונראה לי שלשימושים שציינת זה כנראה הטוב ביותר, בקשר ללוח אם מכיוון שבארץ לא מוכרים כמעט לוחות B450 טובים הייתי קונה גם אותו מאמזון(B450 של כמו הtomahawk או הgaming plus )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

אני לא יודע עד לאיפה הדיון הזה התקדם אבל יש 2700X ב900~ שקל באמזון עכשיו ונראה לי שלשימושים שציינת זה כנראה הטוב ביותר, בקשר ללוח אם מכיוון שבארץ לא מוכרים כמעט לוחות B450 טובים הייתי קונה גם אותו מאמזון(B450 של MSI כמו הtomahawk או הgaming plus )

כן היה דיבור על זה. דובר על כך שלא שווה לחסוך על זה.

לגבי הלוח, אתה חושב שהלוחות שכתבתי לא טובים מספיק?

כי צומצמו פה שניים שהם סבירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Mike_Shinoda

לשאלתך המסך הנוכחי שלה הוא DELL U2212HM
כפי שכתבתי קודם.

אני לא יכול להבטיח שכאן טמונה הבעיה, אבל המסכים של משנת 2012 ידועים כלא מוצלחים במיוחד. תאורה אחורית לא משהו, ציפוי מונע סינוור עבה ומחוספס מדי שמעמעם את התמונה. הדור הבא (שנת 2014 ולמעשה גם הלאה נכון להיום) הוא כבר שיפור משמעותי בעניין הזה. כל שה-U2212HN הוא לא בהכרח רפרנס מייצג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Mike_Shinoda

כן היה דיבור על זה. דובר על כך שלא שווה לחסוך על זה.

לגבי הלוח, אתה חושב שהלוחות שכתבתי לא טובים מספיק?

כי צומצמו פה שניים שהם סבירים.

אני מניח שגם ה3600 סבבה, אבל לא הייתי הולך על מעבד ביותר מ1000 שקל לאדם שרק מתחיל, בקשר ללוחות האם בB450 מעט מאד לוחות טובים מספיק כדי להפעיל מעבדים בעלי 12+ ליבות(במידה והיא תרצה לשדרג בעתיד) ומכיוון שהלוחות שציינתי של לא יקרים יותר אני לא רואה סיבה לקנות בארץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

אני מניח שגם ה3600 סבבה, אבל לא הייתי הולך על מעבד ביותר מ1000 שקל לאדם שרק מתחיל, בקשר ללוחות האם בB450 מעט מאד לוחות טובים מספיק כדי להפעיל מעבדים בעלי 12+ ליבות(במידה והיא תרצה לשדרג בעתיד) ומכיוון שהלוחות שציינתי של MSI לא יקרים יותר אני לא רואה סיבה לקנות בארץ

מקבל את מה שאתה אומר. בתכלס מבחינה כלכלית הנטייה לפני הפוסט הזה הייתה ללכת על 1700 או 1700X או 2700 או 2700X בדיוק בגלל זה (הייתה מחשבה גם אולי ללכת לכיוון 3600 אבל בפרמייר אמור להיות הבדל)

אבל אמרו בצדק שיש הבדל גדול בביצועים וזה כן נכנס בתקציב כרגע (אבל יכול להיות שדברים ישתנו עד הרכישה) וזה לא שהיא מתחילה אבל גם לא מקצוענית שעובדת שנים בתחום.
מה שכן למען ההגינות כפי שציינתי בפוסט היא כרגע עם פלטפורמת דור ראשון אז כפי שאפשר להבין לא בדיוק קונה מחשב כל יום אז מהבחינה הזו כנראה שאולי כן יש היגיון ביחד עם השימושים ללכת על חזק יותר (בלי השימושים מן הסתם זה לא היה הגיוני בכלל עם כל הכבוד)

לגבי הלוחות. מסכים ולא מסכים. אם אתה חושב שהלוחות שהומלצו כאן משמעותית פחות טובים אז אשמח לדעת אבל בגדול השיקול ללמה לא לקנות זה א' אחריות (בניגוד למעבד שאני פחות חושש בלוח יש יותר דברים שיכולים להתקלקל) ו-ב' אם היא קונה את הכל או הרוב מחנות אחת בארץ יהיה לה יותר קל לממש אחריות. (שזה קשור מהבחינה הזו שגם אם היה את זה בארץ היא מעדיפה לקנות בחנות אחת)
אבל אם אתה אומר שזה שווה כי ההפרש משמעותית אז אציע לה את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...