הדור הבא (10) Comet Lake של אינטל נחשף, 10 ליבות 20 נימים ב500 דולר - עמוד 6 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הדור הבא (10) Comet Lake של אינטל נחשף, 10 ליבות 20 נימים ב500 דולר

--Shadow--

Recommended Posts

הנה, שגם תהיו מעודכנים, למרות שיש פוסט נפרד  -

יצאו מעבדי הדור העשירי ברבעון הראשון של 2020

בתושבת חדשה  LGA 1200 והמעבדים יקראו  10XXX,

לדוגמה 10990K  וכאלה עם  TDP  של 165W לכל היותר.

הליטוגרפיה היא של 14 ננו.

זה כבר יותר מבוסס ממה שבתחילת הדיון, אבל עדיין לא כהכרזה

רישמית. מה הגיון ואיך ולמה ? אל תשאלו אותי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 99
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של nec_000

image.png.36bf93d58f325f0f36568d50c2124806.png

משכך הערכתי היא,

שאנחנו נראה את סדרה 10 יוצאת לשוק בחלון הזמנים של עוד רבעון, עד שניים.

קרי Q4 השנה או Q1 2020.

ציטוט של napoleon45

צר לי, אבל ....

זו כבר דמגוגיה, לא הערכה מושכלת ולא נעליים.

כי כשהייתה אחת כזאת, לא איחרתי לומר זאת.

ציטוט של nec_000

אני תקווה שההערכה שלי תתממש, ולו בשביל ההזדמנות להאכיל אותך כובע קש, ולהנות ביחד עם החברס לראות אותך בולע אותו.

ציטוט של napoleon45

image.png.4cc79b53fadb6a74435887a62d1c6b20.png

הנה, שגם תהיו מעודכנים, למרות שיש פוסט נפרד  -

יצאו מעבדי הדור העשירי ברבעון הראשון של 2020

בתושבת חדשה  LGA 1200 והמעבדים יקראו  10XXX,

לדוגמה 10990K  וכאלה עם  TDP  של 165W לכל היותר.

הליטוגרפיה היא של 14 ננו.

זה כבר יותר מבוסס ממה שבתחילת הדיון, אבל עדיין לא כהכרזה

רישמית. מה הגיון ואיך ולמה ? אל תשאלו אותי...

איזה כיף זה לראות אותי אומר משהו ביום רביעי שעבר, על כך שמעבדי דור 10 יצאו לשוק ברבעון Q4 השנה

או Q1 שנה הבאה....

מיד לאחר מכן לראות אותך מגיב - שזה הבל הבלים ואני כותב דמגוגיה  - לא הערכה מושכלת ולא כלום.

אחרי זה אני צוחק עליך על כך שאשמח לראות אותך אחרי זה אוכל כובע קש כשתגלה שטעית...

רק כדי הבוקר לזכות בעונג הרב, לראות אותך עצמך רושם שצדקתי - שזה אכן ברבעון Q1 2020.

הוצאתי הזמנה לחייט לתפור כובע קש במיוחד עבורך. על חשבוני, ותאמין לי זה שווה כל גרוש :)

@coch ואני יושבים בצד כבר מחממים פופוקורן על האש, מחכים להצגת בכורה בכיכובך.

**הכל ברוח טובה ומליצית כן, מקווה שהבנת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו הייתה ונשארה דמגוגיה, הסיבות וההערכות שכתבת.

ומה לעשות, שניחשת את זמן יציאת המעבדים.

לא רואה קשר בין שני הדברים.

לא יודע מה עם coch, אתה מוזמן לאכול את הכובע

מתי שבא לך  ...  😊

***  הכל ברוח טובה וחברית כן ? בטוח שהבנת ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדלפות לחוד ומציאות לחוד. גם אם זאת הייתה הצהרה רשמית, לא פעם כבר קרה שיצרנים לא עמדו בלוחות הזמנים שלהם עצמם.

על פי כל התחזיות (כולל מידע שאינטל מסרה בעצמם), בעיית החוסרים במלאי של קווי המוצרים הקיימים צפויה להיפתר רק ברבעון הראשון (ואולי השני) ב-2020. אז פתאום סדרות חדשות לגמרי? קצת לא מסתדר אבל אולי הם שולפים את כל תכניות המגירה ואת כל כובד משקלם של המשאבים כדי לבצע תמרון מהיר.

עד שלא תצא הודעה רשמית (ועד שלא יהיה מוצר ביד), זה נראה יותר כמו איתות להרגעת בעלי מניות ושותפים עסקיים וניסיון לפגוע במכירות של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם בכזה לחץ אטומי, עד שאין להם ברירה כרגע. וזה אכן כפי שרשמת - בבחינת לעשות הכל כדי להשאר עם הראש מעל למים.

מהלך כזה הוא על מנת לעצור את הסחף שנוצר לכוונה של ולעשות כל מה שאפשר על מנת למזער נזקים למותג .

החדשות שריזן 3000 עשה בשוק, ותחום ה- שאנו ערים לו בפורום אינו אלא הטיפה הקטנה, שכן המהות היא rome,

עשו מהפכה. כרגע בתעשייה המקצועית,  אנשי תכנון חוות שרת מחכים להטמיע דגם rome אצלם, כי זו הצעקה האחרונה בעיר.

הפחד או החשש שהיה לפני שנתיים, להעז להצטייד בחוות שרתים מבוססת מותג , נגמר.

המוצר הוכיח עצמו, בסוף 2018 הסתיימה חדירה עם מעל 3.5% לשוק העולמי, משום שהיו כמה חוזים גדולים לחוות

שרתים ש- ספקה לאחר pilot ארוך וממושך של שנה.

הסכר נפרץ, מובילה טכנולוגית ביצועית ואבטחתית בתחום השרתים בפער גדול על פני , בשעה שתחום

השרתים זה הלחם והחמאה של , ולמעשה מהווה את עיקר השוק ועיקר הכנסותיה.

אם חלילה שם מאבדת את המומנטום הובלה, היא בבעיה ענקית. אבוד נתח שוק גדול לטובת AMD בפרק זמן קצר

(שזה מה ש- rome מאיים לבצע), עלול להוביל את אינטל למקומות שהיא לא מכירה אותם. מדובר בלחץ ממשי ואמיתי

וזה לא מצחיק בכלל. אינטל עושה כל מה שצריך על מנת לנער את האורוות, לרענן את השורות, ולהעמיד מועדי ביצוע

שאפתניים בכדי לסגור את הפער.

יש להם גם בעיית ליטוגרפיה קשה לפתור - הם בפיגור של דור אחרי AMD ו- , ובמקביל בעייה שהם עדיין

מבוססים על מיושנת שנשענת על שיצאה לאויר העולם עוד ב- 2009. המוצר הנוכחי הינו גלגול

איטרציה שלה על כל החסרונות שיש בתצורה זו נכון ל- 2019.

אלו לא מעט פערים שצריכים לגשר עליהם ומהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הליטוגרפיה היא נושא מורכב כי אין ממש הגדרה חד-משמעית לעניין וכל יצרן מציג דברים קצת אחרת. ה-10 nm של אינטל הוא שווה ערך ל-7 nm של על פי המידע האחרון שאני קראתי.

לגבי דור 10 של , נחיה ונראה. כשיהיה מוצר ביד (או הדלפות מהימנות יחסית המבוססות על דגימות הנדסיות ויחידות ראשוניות בשבועות שמובילים לתאריך ההשקה) אפשר יהיה להתחיל בחגיגות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דור 10 הוא בדיוק כמו דור 9 אם נשים לב זה אותו המוצר.  מה ששינו זה כדלקמן:

פתחו HT לכל הדגמים, כדי ליישר קו מול ריזן שלא סוגר את SMT,

והוסיפו מעבד אחד למעלה 10 ליבות - כדי להתחרות מול ה- 12 ליבות של ריזן דגם 3900x.

המעבד הזה 10 ליבות הוא הדבר היחידי שחדש - השאר זה rebrand של דגמים קיימים.

משכך אין בעיה לצאת עם זה כבר עכשיו לשוק, למעט המעושר ליבות שהוא היחידי שחדש.

להבנתי המעושר ליבות בתנור אפיה כבר מתחילת השנה ומצוי בתהליכי בדיקות מתקדמות

לפני ירידה לייצור סדרתי. לכן אמרו השקה Q1 2020. בנוסף סביר שרוצים להוציא מהצנרת

את רוב המלאים של סדרה 9 לפני ש- 10 יוצאת לשוק, שלא יתקעו עם stock שקשה לחסל אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

הם בכזה לחץ אטומי, עד שאין להם ברירה כרגע. וזה אכן כפי שרשמת - בבחינת לעשות הכל כדי להשאר עם הראש מעל למים.

מהלך כזה הוא על מנת לעצור את הסחף שנוצר לכוונה של AMD ולעשות כל מה שאפשר על מנת למזער נזקים למותג אינטל. 

מסכים עם כל מילה. 👍

אני לא יודע מה נשאר להם לשפר שהם מוגבלים עדיין ב-14NM. ה-10 ליבות יאפשר לנו לטגן ביצה על צלעות הקירור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה- 10 ליבות יהיה גרסא מיוחדת לחורף - שים לב ישיקו אותו כשקר.

כמו גם עם הכנה במיוחד למדינות קרות (לחסוך עלות חשמל על תנור) - מזכיר לי את המאיץ 390 שהיה 

לי ובחורף מנע (ואני לא ציני) כל צורך בהפעלת מזגן חימום בחדר.

במדינות חמות כישראל עם מעל 30 מעלות צלסיוס בקיץ,

ידרש נוזלים רציני כדי להחזיק אותו בתדר עבודה תחרותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

image.thumb.png.7d00e0b731abea56e94fabe9f77eeb0b.png

נשים לב שבכל המעבדים שחררו בשעה טובה את פונקציית HT, אין יותר נעילה שלה.

נשים לב ש- i3 הוא מרובע ליבות מקביל ל- 7700k. מחיר 179$ - אין עדיין מתחרה ישיר מסדרת ריזן 3000.

i5 הוא משושה ליבות, מקביל ל- 8700k. מתחרה ישיר בריזן 3600. מחיר 269$ שהוא גבוה יותר מאשר זה של .

i7 הוא מתומן ליבות, מקביל ל- 9900k. מתחרה ישיר בריזן 3700x. מחיר 389$ שהוא גבוה יותר מאשר זה של .

i9 החדש הוא 10 ליבות, מתחרה ישיר מול ה- ריזן 3900x. מחיר 499$ - יישור קו אחד לאחד עם מחיר המתחרה.

**שימו לב כי ביטלה את הליבה הגרפית בגרסאת 10 הליבות, משום שלא נותר מקום להוסיף את השתי ליבות

הנוספות, עד שהיו צריכים לשים אותן על חשבון הליבה הגראפית (כדי שיכנס בשבב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...