הדור הבא (10) Comet Lake של אינטל נחשף, 10 ליבות 20 נימים ב500 דולר - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הדור הבא (10) Comet Lake של אינטל נחשף, 10 ליבות 20 נימים ב500 דולר

--Shadow--

Recommended Posts

ציטוט של itanus12345

זה עוד ב-stock clocks 9700K מנצח בכל משחק חוץ מאחד אבל עוד פעם זה stock clocks

לגבי ביצועים של WWZ- בידיוק סטיב התייחס לזה, מתברר שWWZ בידיוק שיחרוו פאצ' של 8GB וכעת הרייזן צמוד ל9900K. אז כמו שאמרתי עדיין מוקדם ליקבוע שאינטול טובה יותר במשחקים כל כל יום יוצאים פאצים ועידכונים שמשפרים את הביצועים של הרייזן- אפשר גם ליראות את השינויים בביקורת המעודכנת
https://youtu.be/oRaZ2Txv13M?t=722
של ANAND, בנוסף עם ביוס המתוקן הם עידכנו את תוצאות הIPC והם אומרים שAMD הייתה הוגנת לגבי הטענה של 15% שיפור, מיתברר שהם השיגו 17% :
https://twitter.com/andreif7/status/1148543797099454464

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 99
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של itanus12345

רייזן טובים לדברים אחרים אבל רוב האנשים קונים מחשבים למשחקים ואני הולך לחכות למעבדים החדשים של אינטל.

עניין של ייעול הקוד. משחקים חדשים כבר יוצאים עם חשיבה על רייזן בתכנון.

אם חשובה לך העלות-תועלת. בחר . וקח כרטיס מסך חזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלקים בדיון הזה ממחישים בדיוק את הבעיה בשוק (וסליחה אם אני בוטה, אבל הבעיה היא בורות) שבזכותה יכולה להמשיך קדימה בחצי פיהוק ובנוסף היא כר פורה למניפולציות שיווקיות.

רוב השוק פשוט לא מוכן לשמוע על שום דבר מלבד , נאחזים בגרפים בלי באמת להבין את המשמעות של התוצאות (כלומר למתודולוגיה, על פגמיה או מטרותיה, אין בכלל חשיבות ומעניינת רק השורה התחתונה גם אם יוצא שלא תמיד משווים מין במינו) וגם כשיש מוצר טוב יותר ביד – יותר מתעניינים מהו הדבר הבא של , כולל תליית תקוות לא לגמרי הגיוניות לגבי לוחות זמנים ושיפורים. כשיצא הדור הבא ויזכה למאה ימי חסד כדי להבשיל, גם התחשיבים יתעדכנו בהתאם.

בחודשים האחרונים חוזרים ומדגישים כמה חשובה תחרות. בלי רייזן דור 1 השוק היה ממשיך לדשדש. מקבלים אותו דבר אבל משלמים יותר. בלי אינטל שתתן תחרות ל- כנראה שארכיטקטורתZEN לא תגיע למלוא הפוטנציאל שלה ולא תעשה עבודת מחקר כמו שצריך על הארכיטקטורה שתירש אותה כדי להמשיך לדחוף את השוק קדימה.

אבל תחרות יכולה להתקיים רק בתנאי שוק רציונלי. כלומר שוק שבו הלקוחות בוחרים לאורך זמן בחירות מושכלות והגיוניות ולא פועלים בנאמנות עיוורת.

כבר היינו בסיפור הזה עם ארכיטקטורת K8 (על נגזרותיה). אותו ג'ים קלר, אותה שמביאה ביצועים עדיפים, צריכת אנרגיה עדיפה וערכת פקודות חדשה (x86-64) כסטנדרט לשוק הדסקטופ – והשוק הגיב במשיכת כתפיים ובריצה לקנות Pentium D. אחר כך באו שנות הנפל של . שילוב של השקעת הרווחים מפלטפורמת K8 שבכל זאת נגסה קצת בפלחי שוק מסוימים ברכישה של ATi במקום במו"פ, הימור לא נכון על עיתוי הרלוונטיות של ארכיטקטורה שבנויה לריבוי תהליכונים יותר מאשר ל-IPC ועוד שורה של מחדלים ורשלנויות בדרגי ההנהלה. מרווח הטעות של כמעט לא קיים לעומת והם עשו את כל הטעויות האפשריות במשך תקופה. עכשיו הם חזרו ונתנו בעיטה לשוק שהפך מנומנם ועצל בהעדרם, אבל צד הביקוש די מתעלם וזה מאוד חבל כי בלי תחרות הצרכנים הם אלה שמפסידים בסוף.

המסקנה היחידה שיש כיום – בנקודת הזמן הנוכחית ועוד לפני שלרייזן דור 3 הייתה הזדמנות להבשיל – עבור מי שרוצה מערכת לרוב השימושים (בטח לאלה הנפוצים כאן בפורום) היא שאינטל לא רלוונטית כשבאים לקנות פלטפורמה חדשה. כל מסקנה אחרת (למעט תרחישי שימוש מיוחדים) היא לא התנהגות שוק רציונלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חזק ואמץ.

עצוב מאוד שממשיכים לקנות אינטל על עיוור. כבר מזמן מיצגת מותג יוקרה. ועדיין בישראל נרתעים מלשמוע .

AMD חזקה יותר מתמיד. רייזן 3000 השיג מעל ומעבר. והיא הולכת רק לשגשג מפה, כשאינטל מאחור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטרף,

אל לנו לשפוט סקטור מצומצם ושולי כמו הסקטור הישראלי, שהוא סקטור שאינו מייצג את מה שקורה בעולם הרחב.

השווקים הגדולים הם למשל ארה"ב, גרמניה, סין, הודו... שם יש רכש מסיבי.

התפלגות רכישות עוד בדור ריזן השני (2000) הביאו אשתקד 2018 כן,  למצב שבו בשוק הפרטי 

(מדגיש  הפרטי), שזה לבית, בו AMD החזיקה נתח שוק של 70% ואינטל רק 30.

נתונים אלו באו מכמה מקורות, אחד מהם הוא ה- etailer הכי גדול באירופה ושמו mindfactory אשר שיתף עם

הנתונים האלו את הציבור הרחב. למעשה הוא משתף על בסיס קבוע ואפשר להכנס לאתר שלו לראות כמויות ופילוח סטטיסטי.

עתה כשיצא ריזן 3000, ההערכה המאד סבירה היא ש- AMD תעלה עוד יותר בנתח שוק שלה, כאשר המספר 80%

הוא המשוכה הבאה. הנני מניח בהגין בריא שברבעון הבא אחרי שיאספו מספיק תצפיות, אנו נראה את המספרים.

לא אתפלא גם לנתח שוק של 90% - במידה ואינטל לא מורידה מחירים כנדרש על מנת להתחרות בחזרה.

מעבדי 9700 ו- 9900 בהחלט רלוונטים טכנית, אלא שדבר אחד צריך לקרות, והוא שגם המחיר שלהם יעשה לרלוונטי.

מעבד 9900k צריך לעלות 330$ מכיוון שהוא שווה ערך ל- 3700x. וצריכים גם לכלול בקופסא מערכת מאוורר תואמת.

אם לא, אז יש להפחית את עלות המאוורר מהמחיר לצרכן. מעבד 9700K צריך לעלות 200-250$ משום שהוא מתחרה ישיר

לריזן 3600. גם על מעבד זה לכלול מערכת מאוורר כלולה בקופסא, ואם לא אז להוריד את העלות של מאוורר תואם.

אם אלו לא יהיו המחירים של המעבדים דלעיל, כמתחרים ישירים ראש בראש מול המקבילה מ- , פשוט לא יקנו אותם

ואנחנו נראה נתח שוק מוטה בלעדית לכוון . שזה כבר קיים, משום ש- 70% לעומת 30% שיש בדור ריזן 2000 

די הגיעו למצב הזה as is.

לגבי מכירות ריזן 3000, חוזר על הממצאים:

זה לא שיש מלאים קשים וצריך להתאמץ למצוא מעבד כמו שכתב קודמי מעלה "נחטפים בכמויות". זה הרבה יותר גרוע מכך.

ביום 7.7 בשעת ההשקה הרשמית, כל המלאים נגמרו בתוך שעתיים בלבד בכל המקומות ברשת. 

AMD החלה ייצור רציף ומסחרי של המעבדים בסביבות חודש אפריל, וראינו איך המלאים של 3 חודשי ייצור התאדו

בשעתיים. בדומה להשקה של קו מוצרי GPU חדש של נוידיאה.

זה עד כמה יש בקוש לסדרה הזו, ומי שמחפש ריזן 3000 כנראה לא ירכוש אינטל, אלא ימתין שוב שיהיה מעבד זמין

להזמנה. לכן לא אתפלא באם AMD תשיג נתח שוק של 90% בסקטור הביתי.

הנה בעיות היצור והזמינות מלאים של בשנה החולפת נפתרו בבת אחת. הבקושים למעבדיה ירדו לרצפה,

כך שהייצור יוכל סוף סוף להדביק מחדש את עקום הביקוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אשכרה דו שיח חרשים. ^^^^

מה מעניין אותי מה רוכשים בארה"ב או בסודן או בקמצ'אטקה ?

כאן בארץ, מר nec_000  הנכבד, עדיין מדקלמים "אינטל, רק אינטל".

זו הבעיה שאליה התייחס About:blank !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של I7210I

מתי המעבדים האלו יתחילו להמכר בכלל?

צדיק בסדום....אכן שאלת המליון דולר...מה שכן פירסום כזה יכול לגרום לאנשים לחכות וקנייה וזה אולי יביא להורדת מחירים נוספת אם לא בדגמים החדשים(ZEN2) אז בדגמים הקודמים שזה מבורך למי שעוד לא קנה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נפוליאון,

גם בארץ כבר לא מדקלמים . זה די נגמר.

בבירור הסקרני שערכתי בקיץ אשקד, שתי חנויות בהם TMS ו- startPC ציינו - שהם מוכרים יותר מחצי מהמעבדים

ממותג . **דווחנו על זה כאן בפורום, כנראה שכחת או פספסת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

נפוליאון,

גם בארץ כבר לא.

בבירור הסקרני שערכתי בקיץ אשקד, שתי חנויות בהם TMS ו- startPC ציינו - שהם מוכרים יותר מחצי מהמעבדים ממותג AMD.

**דווחנו על זה כאן בפורום, כנראה שכחת או פספסת.

נו, טוב לדעת.

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבות להעדפה הישראלית לאינטל הן לא רק טכנולוגיות.

לאינטל מרכז פיתוח חשוב מאד בישראל, ארבעה מרכזים גדולים, מפעל ענק בקריית-גת. ההשקעה הזאת והנוכחות של בישראל גורמת להעדפה אוטומטית של ישראלים לאינטל כאילו מדובר במשהו משלנו. לא אתפלא אם אמצא ישראלים שחושבים שאינטל חברה ישראלית בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

הוא כן נותן מענה, משום שאף אחד שחקן מחשב אמיתי במציאות, אינו מגדיר בכוונת מכוון עומס גראפי

כזה, שמעמיד את הכרטיס מסך במצב שאינו מנצל אותו עד הסוף.

כמו למשל לבחור בכוונת מכוון לא סבירה מציאותית, רזולוציה 1080P על מאיץ גראפי 2080ti שנולד

ונועד לרזולוציות גבוהות יותר. ב- 1080P מאיץ כזה אינו מסוגל להגיע למלוא יכולתו. אז מה בדיוק בדקנו פה.

או כמו לשים רזולוציה 720P על מאיץ כמו נגיד gtx1080, שנועד לרזולציה הרבה יותר גבוה בהתאם גם הוא.

במציאות היומיומית אף שחקן מחשב לא עובד ככה, ואני מכיר רבים. השחקן מגדיר עומסים גראפיים כבדים

דיים אשר מנצלים את המאיץ הגראפי עד תום. ובמקרה שכזה לא משנה כבר המעבד, כל המעבדים מיישרים

קו משום שהחסם ביצוע הוא תמיד המאיץ הגראפי במקרים שכאלו. 

ולא היה צריך את סדרה 3000 של ריזן שתבוא כדי ליישר קו בהיבט הזה, הקו היה ישר גם עם מעבדים ישנים

בהרבה. אפשר להראות שכשהחסם הוא במאיץ הגראפי (כמו שזה קורה בפועל אצל שחקני מחשב אמיתיים)

גם מעבד 2500k של אינטל משנת 2011 מתנהג כמו 9900k ומספק אותו FPS על המסך.

המקום היחידי שבתאוריה נוצר צורך במעבד מאד מהיר לטובת FPS מאד מאד גבוה, וזה רק בתאוריה

ובהמשך נבין מדוע אז קראו הלאה, הוא על מסכי . פעם זה היה ב- 144hz. מה שעשו שחקנים עם מסכים

מהירים שכאלו, זה בגלל שהכרטיס מסך לבדו אינו מסוגל לתדרים מאד גבוהים שכאלו בשילוב רזולוציה והגדרות

גראפיות כבדות, זה הורידו רזולוציה ו/או הגדרות גראפיות מספיק מטה, אשר מאפשרות לכרטיס מסך כן להפציץ

תדרים גבוהים שכאלו. בעיקר שחקנים תחרותיים.

ואז בכדי להבטיח עמידה ב 144 או , הם חיפשו את המעבד הכי חזק שהיה באותה עת.

כמות השחקנים שצריכים כזה קצב רענון תמונה מהיר, הם בערך 1 למיליון. בישראל כנראה יש 9

כאלו (בגלל שבישראל יש 9 מיליון תושבים).  

והיתר ?

היתר עובדים נורמטיבית על מסך 60hz (מעטם מקסימום 120) ובשבילם לא צריך לא מעבד 9900k,

ואפילו לא 8700k.  שכן על מנת להגיע לתדרי עבודה 60-120hz אני מתבייש לומר, שגם מעבדים יחסית

ישנים וחלשים במושגים של היום עומדים בדרוש.

משכך ההתפלפלות הפילוסופית שבין 9900k לריזן 3000 - למעשה מתחבטת בשאלה 230 FPS או 215,

והיא שאלה פילוסופית חסרת חשיבות פרקטית מעשית על סמך מה שהסברנו זה עתה.

אין ממש הרבה צרכנים אמיתיים שהשאלה הזו רלוונטית עבורם.

זו הסיבה שאני למשל עדיין נהנה ממעבד 2500k של אינטל משנת 2011.

משום שגם היום במשחקים שאני משחק הוא נותן (להפתעתי) בין 100-200 FPS. 

כמו Doom, prey, witcher 3, dishonored, wolfenstein ועוד כמה נחמדים.

רק בכמה המאד כבדים שנתקלתי בהם, לא אצלי אלא אצל אחרים, היו ירידות מעת לעת מתחת ל- 100

(פה ושם), לא מעבר.

היות ויש ברשותי מסך 60hz, ברור לי שאין טעם לשדרג מעבד. שהרי מה אני צריך שהוא סתם יפציף

יותר FPS ממה שהמסך ממילא חותך בתורו.

אילו הייתי מייצג את השחקן הנדיר, ניחא, לא היה רלוונטי מה שאני כותב. אבל היפה בכל העסק הזה הוא,

שאני מייצג את השחקן הטיפוסי-המוני, ולא ההפך. לרוב יש עדיין מסך 1080P 60hz.

מי שמחפש את הטווח FPS144-240...וחושב שהוא מסוגל להבחין בפער שבין 230 ל- 215FPS,

יסלח לי על אופן התנסחותי, אבל הוא בור מוחלט בתחום הראיה האנושית.

שינסה פעם לאבחן פער שבין 230 ל- 215FPS, נאחל לו בהצלחה.

אחרי שיכשל, נאתגר אם הוא מסוגל להבחין בין 240 ל- 144hz. יש לי חדשות בשבילו,

אף אחד בעולם לא מסוגל לאבחן בכך במבחן עוור תקני.

אז האם יש עוד מישהו בקרב החברים שמתפלפל בגראפים המטופשים הללו, ששמים בנצ'וטר בצד

המנסה בכוונת מכוון מאולצת - למצוא איזה כמה פירורי הבדלים של FPS בין מעבדים, כשממילא אין אנוש

אחד בעולם שמסוגל לחוש בהם בחושיו האישיים ?

הסיבה - הפערים קטנים מדי.

חושי אנוש מסוגלים להבחין בפערי FPS רק כשהפערים גדולים דיים. פי 2 עקרונית.

וגם זה בתנאי שהקצבי רענון נמוכים דיים:

בין 60 ל- 30 הרוב שם לב. למעט הזקנים.

בין 120 ל- 60 מעטים שמים לב, ורק במבחן מאולץ של camera panning. בלעדיו לא ניתן להבחין.

בין 240 ל- 120 אף אחד בעולם כולו כבר לא שם לב. *כותב שורות אלו מגיע מהתעשיה שחוקרת את הנושא.

**מעל 120 זה דיון לפרוטקול בלבד.

כל כך נכון ומצער שאנשים קונים חומרה בלי להבין מה למה וכמה ויש המון!!!

אני מודה שמדגדג לי להחליף את ה1600X שלי סתם בשביל הכיף יתן משהו?...שום דבר אני משחק על רזלוציות גבוהות אני צריך לשדרג אך ורק את המעבד הגרפי

ה1600X מספיק חזק לעבוד עם 2080TI(הכי חזק בשוק כרגע) ןאפילו יותר לדעתי 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...