5700XT מול 2060S ואין צל של ספק מי מוביל נכון לעכשיו - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

5700XT מול 2060S ואין צל של ספק מי מוביל נכון לעכשיו

omertgm

Recommended Posts

יצאו סקירות לגרסאות צד שלישי של NV עבור 2060/2070 גרסת "סופר".
הרבה מאוד דגמים. בחרתי אחד מייצג.

בקיצור: במחיר דומה וישר מקופסה 2060S עובר בביצועים את 5700XT. אחרי OC לשניהם הפער הוא 10% לטובת NV.
באותה צריכת חשמל הכרטיס רץ ב- 20 מעלות פחות וגם 10dB פחות רועש (משמע 5700XT פי 3 מרעיש). לשניהם אותה כמות DDR6.

כדי לזכור ש-2060S מיוצר ב-12NM בעוד 5700XT ב-7NM מה שנותן לאחרון יתרון תיאורטי ענקי ועמדת פתיחה חזקה מאוד שנראה שלא מנוצלת או פשוט לא מספיקה. 

ביחס ל-5700 ללא XT מדובר ב-13-20% יותר ביצועים (תלוי עם או בלי OC) תמורת 50$ יותר שהם כ-15% מהמחיר של 5700. יחס 1:1 בין תוספת מחיר לביצועים וזה בלי שאר הבונוסים שיש לכרטיסי NV להציע.

כדרך אגב, 2070S מהיר בכ-10% מ-5700XT ואחרי OC הפער גדל לכ-20%. משווה את ביצועי 2080 הרגיל.
תמורת התענוג כמובן שמשלמים יותר אבל משמעותית פחות מעלות 2080 חדש. 
2070S זול מ-2080 ביותר מ- 100$. משתלם ביותר למי רוצה שדרוג לסגמנט הגבוה.

2 משחקים ויכולות RT כלולים במחיר לשני דגמי S החדשים למי שזה מעניין אותו (לדעתי זה זניח אבל בטח לא מזיק)

זמינות של גרסאות צד-שלישי לכרטיסי AMD החדשים- לא לפני אמצע אוגוסט.

relative-performance_2560-1440.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסופו של יום צריך לראות מה יהיו המחירים והמלאי, בינתיים נראה שלמרות שAMD לא חידשה יותר מדי היחס עלות תועלת דומה לנוידיה אז אין Knockout כמו במעבדים אבל מצד שני זה לא שהסחורה ממש מזעזעת כמו עם רדאון 7

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

אבל מצד שני זה לא שהסחורה ממש מזעזעת כמו עם רדאון 7

זה בטוח. הכרטיס הזה היה מת עוד לפני שיצא ומי שקנה אותו למשחקים פשוט אוכל את הלב.
16GB כדי להיות "עמיד לעתיד" הם אמרו. איזה קישקוש..

היחס עלות תועלת אולי דומה אבל כשיורדים לפרטים (החשובים) פשוט לא שווה לקנות כרגע כרטיס . חייבים לחכות עוד חודש+ וגם זה תלוי שיפורי דרייבר נחוצים בעוד ל-NV יש שלל מוצרים שעברו את שלב הלידה ממש כאן ועכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסופו של יום יש מבחר או יותר נכון יהיה מבחר בעתיד הקרוב.

nvidia ממשיכה לפתוח פער וזה לא רק מהבחינה מי נותן יותר fps זה פיצ'רים מסביב, זה עוד ועוד טכנולוגיות שהם דוחפים וכסף שהם שופכים על מנת שמפתחים ישתמשו בטכנולוגיות שלהם, ולכן הם גם רצים יותר טוב על כרטיסים של .

בסוף אנשים רוצים לראות תחרות ברמות הגבוהות, מה שגורם ליחס ביצועים\מחיר יותר טוב בכל הסגמנטים, ואת זה כרגע לא מצליחה לספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פה קצת בעיה עם הנתונים. במידה ותחפרו קצת יותר אז אחרי עדכון הדרייבר האחרון של האדומים, יש תוצאות לא כל כך עקביות.

אני מדבר על אתרים שאומרים ש 2060S חזק יותר מ 5700XT, ויש אתרים שמראים פער קטן מאוד בין 2070S ל 5700XT..

המספרים שראיתי בביקורת א', לא מסתדרים עם המספרים בביקורת ב' וכן הלאה.. אז אני לא מחליט סופית, אני רוצה לראות את דגמי AIB

של כדי לראות איך מתפתחים הדברים, וגם חשוב לראות אם המחירים יישמרו בגבול ההיגיון עד סוף שנה או שאנחנו נראה עלייה

הדרגתית.

מה שבוודאות אני יכול להגיד זה שדיעות משתנות. היום קמתי ובדקתי עוד ועוד דברים, וזו השקה רחוקה מלהיות דומה ל . ההשקה הזו

הרבה יותר "מלאה בשר" ויש על מה לדבר ולהיות אופטימי. אני לפחות מבסוט מההשקה.. שיניתי את דעתי מלפני שבוע אחרי שנתתי לזה זמן.

מה שכן - יש בעיות עם כרטיסי הרפרנס שלהם בכל פעם מחדש. נקווה שזה הקירור עצמו ולא נחווה איזשהי בעיה של קלוקים לא עקביים או משהו

מסריח כמו שהיה בימי 290\290X.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא מאוד מרוצה מ-. אם משווים אותם מחיר נגד מחיר (כמו שג'יי ביקר אותם), הוא משתלם יותר מבחינת RAW PERFORMANCE על נבידיה, ומביא ביצועים טובים ל-1440p ו-1080p (קהל היעד שהכרטיסים מכוונים אליו). אני מבין את התסכול על חוסר בקירורי צד ג' בלאנץ', אבל אם לרגע מתעלמים מהם, אני חושב שיש כאן עמידה כלשהי ביעדים שהיא הציבה לעצמה קודם (לתת מענה הולם לסגמנטים האלה).

זה ממש לא ווגה, זה יותר קרוב להיות פולאריס. בעיות בלאנץ, אך מדובר בכרטיס עם פוטנציאל שמביא תחרות הולמת ביחס למחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים. 

לכרטיסים האלו יש יותר תוחלת מאשר למה ש- הביאו לשולחן. 

צריך רק לחכות כמה חודשים שדברים יסתדרו מבחינת ראוי ודרייברים.

גם המחירים יתייצבו וישקפו יותר טוב את הביקוש.

בסוף יהיה פה מגוון גדול יותר וזה טוב לכולנו.

רק חבל שאת ההשקה הם פספסו בצורה כזו כי לראשונה מזה הרבה זמן באמת יש להם פוטנציאל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

יש פה קצת בעיה עם הנתונים. במידה ותחפרו קצת יותר אז אחרי עדכון הדרייבר האחרון של האדומים, יש תוצאות לא כל כך עקביות.

אני מדבר על אתרים שאומרים ש 2060S חזק יותר מ 5700XT, ויש אתרים שמראים פער קטן מאוד בין 2070S ל 5700XT..

המספרים שראיתי בביקורת א', לא מסתדרים עם המספרים בביקורת ב' וכן הלאה.. אז אני לא מחליט סופית, אני רוצה לראות את דגמי AIB

של AMD כדי לראות איך מתפתחים הדברים, וגם חשוב לראות אם המחירים יישמרו בגבול ההיגיון עד סוף שנה או שאנחנו נראה עלייה

הדרגתית. 

מה שבוודאות אני יכול להגיד זה שדיעות משתנות. היום קמתי ובדקתי עוד ועוד דברים, וזו השקה רחוקה מלהיות דומה ל vega. ההשקה הזו

הרבה יותר "מלאה בשר" ויש על מה לדבר ולהיות אופטימי. אני לפחות מבסוט מההשקה.. שיניתי את דעתי מלפני שבוע אחרי שנתתי לזה זמן.

כן ,גם אני שמתי לב בדיוק למה שאתה אומר אבל אני לא רואה את מצליח יותר מידי.

NAVI לא נראה כנפל גמור(כבר השג) ואפילו הביא תחרות במידה מסוימת אבל כדי ש יהיה כרטיס באמת רוולנטי הוא צריך להיות מנצח

ברור בביצועים או במחיר והוא לא זה ולא זה. לדעתי הכרטיס מתומחר עדין גבוה מידי בלפחות 50$.

בקיצור אם הם לא יציגו יחס עלות/ביצועים טוב יותר CLEAR CUT אז לא תיהיה פה הצלחה גדולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי בשתי ביקורות שהרפרנס במארז סגור הגיע ל 94 מעלות.. תקין או לא תקין, זה כרטיס חם. גם אולי זה samples שהיו כאלה, אני לא יודע,

זה לא נראה כמו משהו גורף לכל הביקורות וזה גם תלוי תנאים נוספים. אם יצא לכם לחפור בביקורות ( ראיתי בינתיים אחת ) בתנאים

"פתוחים" ללא מארז.. הקירור default הזה של רועש כל כך.. הייתי מתחרפן לשחק ככה, הוא אשכרה עוד רגע שורק במאמץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, חם מאוד ורועש מאוד.

אז כמו עכשיו עם 290X כשיצא והיה רק רפרנס מפוח במשך כמה חודשים. הם הגיעו באופן קבוע ל-94 מעלות ו- אמרו שזה ממש בסדר, לכך הם נבנו.

הרעש היה בהתאם.
מה שעצוב שעכשיו מדובר בתהליך המזעור הכי מתקדם שיש בעולם ועדין מוצאים לנכון לדחוף את הכרטיס עד הקצה ישר מהקופסה ובלי הולם.

אותה פרקטיקה כדי לתת תמונת "אנחנו שווים". אותי זה כבר לא משכנע.

אגב, הודיעו שדגמי מתקדמים שלהם לא יגיעו לפני ספטמבר.
המתנה נעימה למי שבונה עליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omertgm

כן, חם מאוד ורועש מאוד.

אז כמו עכשיו עם 290X כשיצא והיה רק רפרנס מפוח במשך כמה חודשים. הם הגיעו באופן קבוע ל-94 מעלות ו-AMD אמרו שזה ממש בסדר, לכך הם נבנו.

הרעש היה בהתאם.
מה שעצוב שעכשיו מדובר בתהליך המזעור הכי מתקדם שיש בעולם ועדין AMD מוצאים לנכון לדחוף את הכרטיס עד הקצה ישר מהקופסה ובלי קירור הולם.

אותה פרקטיקה כדי לתת תמונת "אנחנו שווים". אותי זה כבר לא משכנע.

אגב, ASUS הודיעו שדגמי קירור מתקדמים שלהם לא יגיעו לפני ספטמבר.
המתנה נעימה למי שבונה עליהם.

הם היו חייבים לדחוף את הכרטיסים שלהם לקצה היכולת בלי לגלוש לקירורי מים, בשביל לגרד עוד ביצועים.

אישית אני לא מבין למה הם לא מוציאים כרטיסים עם גופי מכובדים אם הם מודעים לזה שהכרטיסים חמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם כבר עשו את זה בעבר עם VEGA64  וגם FURY (שניהם בעלי HBM כחלק מהליבה). היו להם גרסת מים מהמפעל והיה גם כרטיס כפול ליבות בעבר שהגיע ככה. 
יתכן שהם יוציאו עוד גרסאות מים אם וכאשר יהיו גרסאות 5800/5900XT. מאמין שיצרני צד-שלישי גם יוציאו מים אם המכירות של 5700XT יהיו טובות מספיק.

קירור מים זה עסק יקר מאוד וזה לא יאפשר להם להתחרות מול NV במחיר.
הם אולי יהיו קצת יותר מהירים ומשמעותית יותר יקרים, זה גם לא מוצר שמתאים לכל אחד- צריך להתקין את הרדיאטור בצורה נכונה, מארז מתאים והתעסקות שלא רלוונטית לקהל הרחב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך לזכור שמדובר בארכיטקטורה חדשה. יהיה שיפור מצד מפתחי המשחקים ומצד הדרייברים של .

בנוסף, מחכה לראות מה יעשו קירורים צד שלישי לכרטיס הזה (ועוד יותר מה מים עושים, כי זה רלוונטי לגבי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של captaincaveman

צריך לזכור שמדובר בארכיטקטורה חדשה. יהיה שיפור מצד מפתחי המשחקים ומצד הדרייברים של AMD.

בנוסף, מחכה לראות מה יעשו קירורים צד שלישי לכרטיס הזה (ועוד יותר מה מים עושים, כי זה רלוונטי לגבי)

אתה לא עם 1080TI?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...