מלחמת הביצועים: Super נגד Navi - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מלחמת הביצועים: Super נגד Navi

yonatan.mendelson

Recommended Posts

ההשקה הרשמית והביקורות של דגמי AMD החדשים מאפשרים לנו לקבל את השוואת הביצועים המסקרנת והמיוחלת אל מול דגמיה המעודכנים של NVIDIA - בצילו של קיצוץ המחירים הבלתי צפוי

לכתבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון לעכשיו ההובלה הברורה היא של NV ששחררה לחברות צד-שלישי לייצר כבר גרסאות מתקדם משלהם.

2060S משווה ביצועים מול 5700XT לפני שעושים להם OC ואחרי יש הובלה של 5-10% ל-NV.
הוא הרבה הרבה יותר שקט, רץ קריר יותר וצורך פחות חשמל. אותה כמו זיכרון, מחיר דומה. מיוצר ב-12 NV לעומת 7NM של .

השוואה אידיאלית תתאפשר רק עוד חודש פלוס אחרי שאותן חברות יוציאו גרסאות קירור מתקדם לחדשים של .
נכון לעכשיו הרפרנס מפוח שלהם הוא כרטיס שאינו רלוונטי לקנייה (חוץ ממי ששם עליו ישר בלוק מים או חייב לחלוטין לדחוף אוויר מחוץ למארז בכל מחיר וחייב רק AMD).

הלכה למעשה, אפשר להמליץ רק על כרטיסי NV בשלב זה. עבור חייבים לחכות, לקוות ולראות מה יצא.
על פניו נראה שיש פוטנציאל טוב מאוד למאבק צמוד שיעזור לנו לקנות יותר בזול. פשוט להמתין עוד קצת.

1.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2070S עם צד-שלישי משווה את ביצועי 2080 ועולה 100$ פחות (לפחות).
אחרי OC הוא פותח פער של כ-20% על 5700XT.

לאור הנתונים האלו ברור לגמרי למה הורידה מחירים ובכך למעשה מול איזה כל כרטיס שלה מתחרה.
5700 מול 2060, 5700XT מול 2060S.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

https://www.tomshardware.com/news/amd-radeon-5700-xt-overclocked,39916.html

"

(...)You might be thinking the 5700 XT is under liquid cooling because it has to be, or it would thermal throttle, but this overclock didn't really push the 5700 XT very hard. This ~10% overclock only required ~15% more power, which is a from the massive power draw required to push previous Vega-based GPUs (even including the Radeon VII that's based on the same 7nm process). For an of this caliber, you hardly need a liquid cooler, just a decent aftermarket air cooler.(...)"

מעניין מאוד. זה אומר שכן יש כאן פוטנציאל דיי גדול שיבוא לידי ביטוי עם קירורים ברמה גבוהה יותר (כדוגמת אלו שיצאו במהלך החודשים הבאים). לא הייתי מספיד את הכרטיסים האלו עדיין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

https://www.computerbase.de/2019-07/radeon-rx-5700-xt-test/4/

הם עשו השוואה בין לארכיטקטורות אחרות, כשהמיוחד הוא שהם ניסו ללכת עד כמה שאפשר על כרטיסים עם מספר זהה, רוחב פס זהה לזיכרון ומהירות זהה.

spacer.png

נראה שיש מה לחכות לכרטיסים חזקים יותר במשפחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשורה מעודדת, כרטיסים עם ראוי לא יכולים להגיע מוקדם מדי.

רק הערה, ההישג של 2.2GHZ הושג אחרי שינוי של ערכי רג'יסטרי במערכת ההפעלה ע"י תוכנה שעברה התאמה אישית.

מציע לא לצפות שכל כרטיס שיגיע מיצרן מוכר יוכל להשיג זאת, אולי דגמי קצה שפתחו להם במיוחד את מעטפת ההספק.
זה כרגע ערך עליון "תיאורטי" כי רוב מי שיקנה את המוצר לא יגיע לעשות כאלו פעולות ע"מ להשיג OC. זה בוודאות יבטל אחריות וזו גם התעסקות לא פשוטה שלא מתאימה לרוב המשתמשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנקודה היא כמובן יכולות OC שלא קורעות את השבב לגמרי עם ההמהרה הקטנה ביותר.

אני מתאר לעצמי שכרטיסים מקוסטמים יקבלו בוסט של 10-12 אחוז בביצועים, דבר שיקרב אותם מאוד לסדרת הסופר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין איזה ביצועים בפועל יהיו לכרטיסי NV הבאים בתור. לא הגירסאות הנוכחיות, המעבר ל 7NM. לא רואה איך אני נשאר ב 1080P

שזה קורה. אני חייב לחדש קצת את החדר עבודה שלי ומסך 27\1440P זה הדבר הבא, בהתאמת GPU ראוי. גם אם זה יקרה עוד שנתיים

זה בסדר, אבל זה נראה לי השינוי הבא שמתבקש.. אני משחק על 1080P כבר נראה לי מעל עשור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של captaincaveman

27/1440p זה קצת קטן לי. תלוי כמובן מה יש לך היום.

אני על 42/2060p ושוקל לשנמך לאיזה מסך ultra wide עם קצב רענון גבוה ולראות איך זה.

רחוק מלהיות קטן לי. אני על 1080P מאז שיצא הדגם U2414H. לפני כן הייתי בכלל על 2209WA האגדי.

לכן מעבר ל 27\1440P זה מבחינתי שדרוג. אין לי עניין להתרחק יותר מידי מהמסך מבחינת מרחק צפייה, כאלה מסכים גדולים

זה כבר לא בשבילי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

מעניין איזה ביצועים בפועל יהיו לכרטיסי NV הבאים בתור. לא הגירסאות הנוכחיות, המעבר ל 7NM. לא רואה איך אני נשאר ב 1080P

שזה קורה. אני חייב לחדש קצת את החדר עבודה שלי ומסך 27\1440P זה הדבר הבא, בהתאמת GPU ראוי. גם אם זה יקרה עוד שנתיים

זה בסדר, אבל זה נראה לי השינוי הבא שמתבקש.. אני משחק על 1080P כבר נראה לי מעל עשור.

אפשר לצפות לזינוק כמו שהיה בין סדרה 9 ל-10 או למשהו קרוב לכך.
שם הייתה הקטנת תהליך ייצור 22 ל-14 NM ובנוסף שיפור אירכיטקטורה שהביא לבסוט נוסף.
לא במקרה 1080TI עדין נחשב למשתלם וחזק מאוד.

השאלה אם NV יבצעו רק הקטנת תהליך והעלאת תדרים או ילטשו עוד יותר את הארכיטקטורה.

בשנים האחרונות הם לא "ריפשרש" פשוט (בניגוד ל-AMD) ולא מאמין שיעשו זאת במעבר ל-7NM.
אבל הכל אפשרי ותלוי במצב השוק (משמע AMD). אם האדומים יוציאו כרטיסים ראויים לסגמנט הגבוה ל-NV יהיה תמריץ לשחרר את אמפרה על 7NM.
אם יעצר איפה שהוא בהחלט אפשרי שנראה סדרת "סופר דופר" על בסיס טורינג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...