Ryzen כבר פה - מחפש המלצות למחשב/שילוש חדש בכ 4K - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Ryzen כבר פה - מחפש המלצות למחשב/שילוש חדש בכ 4K

huber

Recommended Posts

הי חברים. 

עכשיו עם השקתו של רייזן 2 הגיע הזמן להשתדרג. 

מה שאני משדרג זה מעבד (רייזן 3700X), לוח אם (ופה ישנה התלבטות) ואולי . מה שיעבור מהמחשב הנוכחי לחדש הם הרכיבים הבאים: 

מארז (Fractal Design Define R5 Black). 
ספק כח (Seasonic 750W Gold). 
מאיץ גרפי (RTX 2080) 
כנראה (יש לי 32 גיגה בתדר 2600MHZ ואני עדיין מנסה להבין אם זה לא יצור צוואר בקבוק למעבד הנ"ל, עדיי לא יצאו סקירות רציניות בנושא). 
דיסק קשיח 970 PRO. 

המחשב ישמש לגיימינג ולשימוש יומיומי סטנדרטי (גלישה באינטרנט לדוגמא) ולניגון סירטי REMUX. 

אשמח להמלצות בנושא כגון איזה לוח כדאי והאם לדעתכם שווה לשדרג גם (אשמח כמובן לאסמכתה בנושא). 

תודה מראש. 

לגבי השאלון:

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

כ 4-5K - לא חייב כמובן לנצל כל שקל.

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

משחקים, , ניגון תכני 4K

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

לא

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

מצויין למעלה

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב?

מצויין למעלה

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)?

לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

לא

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

RSM

9. מתי מתוכננת קניית המחשב?

בחודש הקרוב

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים ספציפיים?

לא

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב?

לא

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעקרון 3700X הוא מעבד "קל" להרצה, רוב לוחות האם של B450, יחד עם בערך כל לוח X470 ממוצע ומעלה יוכלו בקלות להתמודד עם כל השתוללות של 3700X בתושבת.

לגבי , זה משהו שאני כרגע חוקר עם הרבה מהירויות שונות. נראה שרייזן 3000 מאוד מאוד חסין לשינויי , ולא רגיש אפילו בקצת כמו סדרות קודמות, שזה חדשות טובות.

לגבי לוח ספציפי, זה באמת אנ-דנ-דינו. הכל תלוי בסט תכונות ויציאות שאתה מעדיף. לצורך העניין אם אתה ממש רוצה גם GAMING X של גיגהבייט יכול להתאים בשקט. זה לוח שנוצר להריץ 3950X, אחרי הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

לגבי זיכרון, זה משהו שאני כרגע חוקר עם הרבה מהירויות שונות. נראה שרייזן 3000 מאוד מאוד חסין לשינויי זיכרון, ולא רגיש אפילו בקצת כמו סדרות קודמות, שזה חדשות טובות.

אשמח לבדיקה בנושא אפילו למהירויות נמוכות. לי יש כרגע 32GB 2600MMHZ ואני באמת רוצה לדעת אם אוכל להמשיך איתם גם לשידרוג ל 3700X.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון - אתה תמיד יכול, זה לא שהמעבד יסרב לקבל אותם. כרגע אני מריץ כל מיני מבחנים על 3700X ו-3900X עם בקונפיגורציות נפוצות של 2133\2400\2666\3000\3200\3600\3800 לראות מה הדיל. יקח איזה 3-4 ימים לשחרר איטם בנושא.

שוב, ממה שאני רואה פרילימנרית כרגע, הכל נראה מעולה, איבוד הביצועים על גבול סטיית תקן לעומת קונפיגורציה מהירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

djelectric - ידוע שיקבל, השאלה ה"בוערת" היא כמה אחוז מאבדים בביצועים (אם בכלל) בירידה מ 3200/3600 ה"מומלץ" לטווח הנ:ל (2600). ממתין בקוצר רוח לסקירה המלאה 😎

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

טוב, אז התייאשתי מהלמתין ללוחות REV1.1 ומעלה ואני מזמין השבוע (יש לי מישהו שנוסע לאילת - הזדמנות).

יש לי כבר 3600 CL16 ומעבד 3700X ירכש באילת, עזרתכם במציאת ציפסט 570X (כן, אני יודע ש 450 עובד ויותר זול, אבל מכיוון שאני משדרג כל 4-5 שנים לא רוצה דור אחורה) במחיר שפוי.

אני מתכנן להעביר את ה 6700K, הלוח שלו והזיכרון שלו למארז אחר טוב אבל בסיסי אז זקוק גם להמלצה על ספק ומארז סבירים ולא יקרים. ניתן להמליץ מ KSP/IVORY מכייון שמשם הבחור שנוסע לאילת יגש להביא לו מוצרים.

תודה מראש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוחות הללו מעט "תקציביים" מידי ולא עונים על חלק מהצרכים שלי (לפחות 6 כניסות SATA,  לפחות 2 כניסות M2, היטסינק על ה M2 וכו).

החלטתי ללכת על זה:

https://ksp.co.il/?uin=66454

אם יש משהו יותר טוב בתקציב הזה אשמח לשמוע.

בנוסף,  זקוק להמלצה על מארז וספק לא יקרים (זה הולך למחשב המשני, ה 6700K שיעבור למארז/ספק אחרים, אלו שיומלצו פה), מהחברות הבאות:

Corsair

Cooler Master

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספק זול -

https://www.tms.co.il/cp9020102eu?search=CX550M

אפשר גם לקחת 450W, לא ציינת אם ייכנס כרטיס מסך למחשב השני מתישהוא, אם לא אז 450 מספיק בהחלט. שים לב רק דגם עם הM בסוף, לא בלי. 

מארז - 

https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=17412

לא זרימת אוויר מדהימה אבל זול ועושה את העבודה. יש גם גרסא עם חלון זכוכית אם זה מעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...