כח אדיר בתושבת של AMD: מעבדי Ryzen 7 3700X ו-Ryzen 9 3900X בביקורת - עמוד 22 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כח אדיר בתושבת של AMD: מעבדי Ryzen 7 3700X ו-Ryzen 9 3900X בביקורת

djelectric

Recommended Posts

מטורף מה שהיה אתמול, הם פשוט ניגבו את הריצה עם מעבדי 8280M של , זה אפילו ממש מביך ליראות את הביקורות.

בתוספת המחיר שאינטל דורשים על ה8280 בשביל לקבל תמיכה ב2T זיכרון ב8280M- אפשר ליקנות מעבד 64 ליבות של !!!!.

שימו לב שאפילו את הציפלטים עם אחת פעילה לכל CCX הם מצליחים לימכור בתור גירסת 8 ליבות עם 128MB קאש כי משתמשים ב4 ציפלטים!.

הם פשוט יכולים לימכור את המעבדים במחירי בדיחה לעומת המחירון של ועדיין להרוויח המון כסף פר ציפלט.

נ.ב: שימו לב שגוגל היו הראשונים להכניס אותם לשימוש והם ממש מנצלים את הPCIE GEN4 בשביל כרטיסי הCOMPUTE שלהם, בקיצור הם השתחררו מהשלשלאות של שהגבילו את ההיתפתחות שלהם עם מעבדי סקייליק עתיקים.

נ.ב2: שווה לעקוב ביד2 באייבי כי הוא הולך ליהיות מוצץ במעבדי זיאון ישנים שמעבדי הולכים להוציאם לפנסיה.

בפעם הקודמת E5 2670 היה מוצץ בכ75$ שזה היה מטורף לזמנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 401
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תרגיע, בקטע הכי ידידותי.....   🙂

בסדר, מוצר מוצלח, אין ספק.

רק שהדברים יתבהרו בעוד הרבה זמן.

לעקוב ? כן, בהחלט.

להסיק מסקנות כבר עכשיו ? מוקדם מידי.

אז  ... להתאזר בסבלנות.

לא לשכוח, הכרזה היא הכרזה,

בין אם היא של נווידיאה, AMD  סמסונג או .

מיותר לציין שלכל אחת היו פלופים במציאות ביחס להכרזה.

אז, פרופורציות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיצטער, אחרי שנים של קיפאון אני נהנה בשנתיים האחרונות ומה שהיה אתמול זה היה סוף סוף מהפך, וזו לא הייתה רק השקה עם סתם באנצים שבוצעו ע"י אלא מעל 80 שיאי עולם רשמיים שDEL/HP ושות' בעצמם ביצעו, לא צריך ליהיות גאון בשביל להאמין ש64 ליבות עם IPC עדיף משל המתחרה יהיו טובים יותר מ28 ליבות.

היה מהפך ועכשיו נחכה מתי תענה, כי לפחות ממה שאינטל פירסמו השבוע אז אפילו באמצע 2020 הם אולי יתחרו ב7742 בבאמצים ל2P עם מעבדי ה56 ליבות אבל גם הם לא יהיו באמת תחרות כי יצרכות כמעט פי2 בחשמל ובוודאי שיעלו הרבה יותר מ14K שצמד 7742 עולים כיום.

אז עד ה7nm מבית אינטל כתר הביצועים והיעילות יהיו בידי

נ.ב: לחשוב שAMD בחרו להציע מעבד 64 ליבות בסוקט בודד בפחות מ5K זה מדהים, במקום ללכת על 13K של 8280M אתה יכול ליקנות לוח ומעבד 64C  בפחות מ5K!.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו, אני ואתה מדברים על דברים שונים.

תקרא אולי שוב מה שכתבתי.

לא אמרתי שאינטל עדיין עדיפה במעבד,

רק שכל אלה שהופיעו בהכרזה, כבודם

במקומם מונח.

אינטל אולי לא רק חוטפת מכות קלות בכנף, אלא

נקלעה למערבולות אוויר רציניות ( הרבה באשמתה שלה ),

אבל אם להמשיך במשל, המטוס עדיין באוויר וממשיך ליעדו.

על כן, שוב, תחגוג כמה שאתה רוצה,

רק תמתין עם מסקנות בקשר לעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שמח בשביל אבל גם לא שוכח שהמוחות בארץ כבר מבשלים משהו מעניין, אנחנו בישראל אחרי הכל :-).

פשוט עד לפני ZEN2 כל השקה הייתה חצי קלאצ'- אנחנו לא הכי טובים אבל הכי משתלמים, אבל אתמול זה היה "אנחנו הכי טובים מכל בחינה-נקודה."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TheHwGeek

אני שמח בשביל AMD אבל גם לא שוכח שהמוחות בארץ כבר מבשלים משהו מעניין, אנחנו בישראל אחרי הכל :-).

אני מאוד מקווה.

הייתי מקווה גם במקרה הפוך,

כי ראינו מה עושה שליטה מוחלטת

הן לשוק והן לחברה השולטת.

או בלשון הכי ברורה - טוב לא יוצא מזה.

ובינינו, מעבר לשאפו ל - AMD  על ההישג

הטכני ואיחולי הצלחה כנים,

מה לנו, הצרכן הביתי כל עניין השרתים שייך ?

לא בקטע של למה דנים פה, אלא שזה לא

החומרה שמעניינת או משפיע עלינו.

זה לא שאם השליטה על שרתים תעבור ל - AMD

נקבל TR3 בגרושים, או את 3900  במאתיים שקלים.

ולצורך העניין, אני מוכן להיות טועה ....  🙂

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה טוב לנו כי זה אומר יותר כסף לGPU שיתחרה בהצלחה בNV וגם תקציבי פיתוח גדולים יותר לZEN4/5, בקיצור אנחנו צריכים לישמוח שתחום השתרתים יצליח לAMD בשביל שיהיה לה כסף לצעצועים שאחנו רוצים - כאילו ושות' מממנים את פיתוחי הצעצועים בשביל השוק הביתי:-).

נ.ב- מתנצל על הOT, למרות שעדיין יש קשר כי יש שימוש באותם הציפלטים מRYZEN 3000 :-).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TheHwGeek

נ.ב- מתנצל על הOT, למרות שעדיין יש קשר

חחח

כבר היינו  ב -  Off topic  גרוע בהרבה  🙂

לדעתי, תחרות טובה. נקודה.

ועכשיו, לחדשות העצובות ( לעניות דעתי, כמובן ) -

לפי מה שנראה עכשיו, גם טריליונים לא ישפרו

את ה - GPU  של האדומים. זה פשוט לא זה.

אבל שוב, מה כבר אני מבין .....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיכום דרמטי:

מי שצפה במצגת אתמול והוא מבין בתעשיה ובכלכלה של סגמנט העבוד השרתי, אני במקרה אחד כזה (גם בגלל הנסיון

במקום העבודה),

מבין כי, 

יחס ההספק ליחידת עלות עומד לטובת בממוצע גס של פי 2, ובשפיל העליון עד כדי פי 4 (עלות המעבד לבדו נטו).

גם מבין כי יחס TCO הוא באזור חיוג של פי 2 (עד פי 2.5) היה שקף שמציג דוגמא מחושבת.

בעולם הוירטואליזציה מדובר בנוק אאוט.

אין כאן תחרות של שני מוצרים שנאבקים על זכיה במכרזים, כאשר התחרות צמוגה או קשה לרוכש להחליט.

הפער בלתי ניתן לגישור.

כרגע הסיבה היחידה של לקוח לרכוש עדיין פלטפורמה מבוססת , היא מכח האינרציה, ההתרגלות לאינטל מהעבר,

הנסיון והאמינות שהוא חושש להם. זה הכל.

אם כי אמינות אינה רלוונטית ל-  CPU עצמו - אלא ליצרן השרת, ואת זה מכתיבות HP או dell , לא אינטל או .

לאור זאת שהראו כי נסגרו חוזים לאספקת דור 2 מול שלושת הגורמים הנחשבים, בכללם , מקרוסופט וטוויטר

(ויש עוד - לא יכלו להעלות לבימה את כולם), הובן בצורה נחרצת, כי גורלה של לא נפגע קלות, אלא התרסק לרצפה.

מרגע ששלושת הענקים (לדוגמא) שהביאו, התחילו להסב את השרתים החדשים לפלטפורמת . זה נגמר - הסכר נפרץ.

השאלה היא לא האם יבצע חדירה של 10% בשנה 2020 כפי שהעריכו האנליסטים בשנה האחרונה, עוד לפני שהבינו

מה זה Rome, השאלה היא האם הם בתוך שנתיים לא יגיעו למצב כזה, שאולי יקחו אפילו מעל 50% נתח שוק. 

אם לא מוציאה משהו תחרותי בזמן הקרוב (כבר השנה הקרובה), המכירות שלהם (בגובה 70 מיליארד דולר לשנה)

יתרסקו בעשרות אחוזים כלפי מטה, משום ש- תיקח להם נתח ענק מהשוק. לא אחוזים בודדים פה ושם, דור שני

זה לא מוצר nice to have , ומהווה רק אופציה אחת זוטרה מול ...

epyc דור שני זה נוק אאוט ל- , לא קרוב ולא ליד. זה פער של דור טכנולוגי מעל.

זהו פער בפקטור X2 (ומעלה לפעמים) במיוחד ב- TCO , שהוא המכריע הראשי בהחלטות רכש בתעשיה הגדולה של חוות

וירטואליזציה. על סמך TCO אנחנו אצלנו שוכרים שרתים בענן, הנה רק השבוע העברנו שרתים בגלל מחיר לדגם אחר.

אבל במחיר חצי ?   אין בכלל התלבטות מה לשכור. זה אינו פער שמתלבטים לגביו.

לכן תהיה חייבת להוריד מחירים בקצב מהיר ולו בכדי להצליח למכור וליישר קו מול התמחור של Rome,

אלמנט שיפגע בהכנסותיהם בגודל 70 מיליארד דולר.

אינטל יצטרכו להתחיל ללמוד להדק חגורה ולחיות עם פחות הכנסות. כי גם מה שהם כן ימכרו, הם ימכרו בפחות כסף,

ובמתח רווים נמוך משמעותית ממה שהתרגלו אליו.

בקצור, נהנו וחיו על זמן שאול במשך השנתיים האחרונות (של epyc הראשון), רק כי הוא היה עדיין חדש והתעשיה

נזהרה מלרוכשו. אבל עכשיו אחרי שנתיים, התעשיה כבר אינה מפחדת. ומשהפער הטכנולוגי ש- epyc שני מביא, זה נגמר.

עצוב עד כמה שזה נשמע מבחינתנו ישראל (שגלל שאינטל היא אחד המובילים בכלכלה שלנו), אבל זו אינה מכה קטנה בכנף

מה שקרה כאן, זו מכה שאם אינטל אינה מתאפסת על עצמה מהר, יכול בזמן קצר מאד להובילה למקומות נוראיים. 

*מהפך בתחום הי טק כמו זה של יצרניות CPU, יכול להתרחש מהר מאד,

עניין של שנה שנתיים - באם הפערים גדולים כפי שאנו רואים כרגע.

למעשה אני לא מצליח לחשוב ולו על סיבה אחת ראצונאלית, לי כקניין, לרכוש שרת מבוסס כרגע. אין לו שום יתרון,

אפילו לא בודד. אם אני רואה את זה כך, אז כנראה גם רוב תעשיית אנשי הרכש בסגמנט רואה אותו דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

סיכום דרמטי:

מי שצפה במצגת אתמול והוא מבין בתעשיה ובכלכלה של סגמנט העבוד השרתי, אני במקרה אחד כזה (גם בגלל הנסיון במקום העבודה),

:D  ^^^^^

הרגת אותי מצחוק .....   :xyxthumbs:

ציטוט של nec_000

סיכום דרמטי:

מי שצפה במצגת אתמול והוא מבין בתעשיה ובכלכלה של סגמנט העבוד השרתי, אני במקרה אחד כזה (גם בגלל הנסיון במקום העבודה),

מבין כי, 

יחס ההספק ליחידת עלות עומד לטובת AMD בממוצע גס של פי 2, ובשפיל העליון עד כדי פי 4 (עלות המעבד לבדו נטו).

גם מבין כי יחס TCO הוא באזור חיוג של פי 2 (עד פי 2.5) היה שקף שמציג דוגמא מחושבת. בעולם הוירטואליזציה זה נוק אאוט.

אין כאן תחרות של שני מוצרים שנאבקים על זכיה במכרזים, כאשר התחרות צמוגה וקשה לרוכש להחליט.

הפער בלתי ניתן לגישור.

כרגע הסיבה היחידה של לקוח לרכוש עדיין פלטפורמה מבוססת Xeon, היא מכח האינרציה, ההתרגלות לאינטל מהעבר,

הנסיון והאמינות שהוא חושש להם. זה הכל.

אם כי אמינות אינה רלוונטית ל-  CPU עצמו אלא לשרת, וזה מכתיבבות HP או dell , לא אינטל או AMD.

לאור זאת שהראו כי נסגרו חוזים לאספקת EPYC דור 2 מול שלושת הגורמים הנחשבים, בכללם גוגול, מקרוסופט וטיווטר

(ויש עוד - לא יכול להעלות לבימה את כולם), הובן בצורה נחרצת, כי גורלה של אינטל לא נפגע קלות, אלא התרסק לרצפה.

מרגע ששלושת הענקים (לדוגמא) שהביאו, התחילו להסב את השרתים החדשים לפלטפורמת EPYC. זה נגמר - השכר נפרץ.

השאלה היא לא האם EPYC יבצע חדירה של 10% בשנה 2020 כפי שהעריכו האנליסטים בשנה האחרונה, לפני שהבינו מה זה Rome,

השאלה היא האם הם בתוך שנתיים לא יגיעו למצב, שיקחו אפילו מעל 50% נתח שוק. עד כדי כך.

אם אינטל לא מוציאה משהו תחרותי בזמן הקרוב (כבר השנה הקרובה), המכירות שלהם (בגובה 70 מיליארד דולר לשנה)

יתרסקו בעשרות אחוזים כלפי מטה, משום ש- AMD תיקח להם נתח ענק מהשוק. לא אחוזים בודדים פה ושם, EPYC דור שני זה לא

מוצר nice to have , ומהווה רק אופציה אחת זוטרה מול Xeon...

epyc דור שני זה נוק אאוט ל Zeon, לא קרוב ולא ליד. זה פער של דור טכנולוגי שלם מעל.

זהו פער בפרטור X2 (ומעלה לפעמים) במיוחד ב- TCO , שהוא המכריע הראשי בהחלטות רכש בתעשיה הגדולה של חוות וירטואליזציה.

על סמך TCO אנחנו אצלנו רוכשים שרתים בענן והנה רק השבוע העברנו שרתים בגלל מחיר לדגם אחר.

במחיר חצי ?   אין בכלל התלבטות מה לרכוש. זה אינו פער שמתלבטים לגביו.

לכן אינטל תהיה חייבת להוריד מחירים בקצב מהיר ולו כדי להצליח למכור וליישר קו מול התמחור של Rome,

אלמנט שיפגע בהכנסותיהם בגודל 70 מיליארד דולר בלי בכלל ויכוח.

אינטל יצטרכו להתחיל ללמוד להדק חגורה ולחיות עם פחות הכנסות. כי גם מה שהם כן ימכרו, הם ימכרו בפחות כסף, ובמתח רווים נמוך

משמעותית ממה שהתרגלו לו. בקצור, אינטל נהנו וחיו על זמן שאול במשך השנתיים האחרונות של הראשון, רק כי הוא היה עדיין

חדש והתעשיה נזהרה מלרכוש אותו. 

עכשיו אחרי שנתיים, התעשיה כבר אינה מפחדת. ומשהפער הטכנולוגי ש שני מביא, זה נגמר.

עצוב עד כמה שזה נשמע מבחינתנו ישראל, אבל זו לא מכה קטנה בכנף מה שקרה כאן, זו מכה שאם אינה מתאפסת על עצמה מהר 

יכול בזמן קצר מאד להובילה למקומות נוראיים. 

מהפך בתחום הי טק כמו זה יכול להתרחש מהר מאד.

מה שמצחיק לא פחות זה ההמשך, שמצוטט כאן על כל מקרה,

למנוע עריכה במקור.

בייחוד מה שמודגש.

או שבעצם זה עצוב ?

עוד לא סגור על זה, האמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רוצה להישמע כמי שאומר לך נפולאון, שאתה אחד שלא מבין כלום מהחיים שלך בתחום שרתים בתעשיה

או בעסקי ענק ככלל, אז אהיה מנומס יותר:

כשתהיה אי פעם קונה שרתים בארגון ממשלתי אחד הגדולים במשק, אתה תבין היטב מה המשמעות של מה

שהוצג ב- 2. התחרות נגמרה למעשה (כל עוד לא משנה את התגובה מצידה).

אם לאינטל לא היה שם וותיקות, כמו גם אילו מעמדה המיתוגי היה זהה או שווה ערך ל- ,

למעשה אף אחד לא היה קונה בכלל אינטל כרגע (בעולם השרתים). משום שאין ל- הנוכחי אף נקודת חוזקה

כדי לבחור בו. אפילו לא אחת קטנה בודדת שנשארה לטובתו. לא ביצועים, לא , לא מחיר, ולא TCO.

יש לאינטל מזל, שיש לה עדיין שם ומוניטין שמפצים על כך, שעוד איכשהו יצליחו וייסעו בידה (אצל חלק מהקניינים)

לבחור במוצריה בסגמנט זה (כנראה). אבל האמור לבדו (מוניטין) לא יחזיק מעמד לאורך זמן.

משום שהמוניטין של בסגמנט מתחיל לחזור די מהר ולצמצם פערים.

הנה תראה - גוגל ומקרוספוט התחילו לעבוד מול . אינני יודע מה הסטאטוס באמזון (שהיא הזרוע השלישית), אנסה לברר.

אבל אם גם הם עושים סווטיש, לא אתפלא. 

למעשה חלק ניכר מתעשיית הענן והוירטואליזציה הוצגה אתמול - כמי אשר מבצעת הסבה ל- rome. 

זהו אירוע מכונן. ווירטואליציה אחראים לרוב רובם המכריע של רכישות שרתים. זהו הענף הכי צומח שיש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

אם לאינטל לא היה שם וותיקות, כמו גם אילו מעמדה המיתוגי היה זהה או שווה ערך ל- AMD,

למעשה אף אחד לא היה קונה בכלל אינטל כרגע (בעולם השרתים). משום שאין ל Xeonה שום נקודת חוזקה. אפילו לא אחד קטנה בודדת  שנשארה לטובתו. 

מסכים. צודק.

אבל זה העניין, שיש.

יש לאינטל שם, וותק ונתח שוק .

אין ספק שכרגע, יש ל - סוס מנצח.

אבל השוק הזה אף פעם לא נמדד לפי רגע,

אלא פרקי זמן ארוכים בהרבה.

בטח גם אתה יודע שטיב המוצר הוא לא הפרמטר היחידי

במכלול השיקולים, והיו ויהיו דברים מעולם.

אז .... נמתין.  :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...