כח אדיר בתושבת של AMD: מעבדי Ryzen 7 3700X ו-Ryzen 9 3900X בביקורת - עמוד 7 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כח אדיר בתושבת של AMD: מעבדי Ryzen 7 3700X ו-Ryzen 9 3900X בביקורת

djelectric

Recommended Posts

בדיקה מעניינת שמדגימה את ההשפעה של על צריכת הזרם הכללית של המערכת - מעניין:

AMD’s Chipset Draws So Much Power, It’s Warping CPU Comparisons

https://www.extremetech.com/computing/294596-amds-x570-chipset-draws-so-much-power-its-warping-cpu-comparisons

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 401
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

גם אני ראיתי את זה ולא ממש שמחתי ליראות שבגרפים של יעילות הם לא בדקו את הדור החדש על X470 כי כמו שניתן ליראות הפער מול גדל עוד יותר, בעקרון ניראה שה9900K צורך פי2 יותר חשמל מ3700X עם אותם הביצועים- מטורף!.

אשכרה באופן רישמי ה9900K הוא הFX 9590 החדש.

מעניין מתי נתחי ליראות מחשבי מותג כמו ONE מחליפים את ה9700K/9900K עם ה3700X, תחשבו על ההקלה בפיתרונות הקירור לעומת ה9900K.
spacer.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TheHwGeek

אשכרה באופן רישמי ה9900K הוא הFX 9590 החדש.

אני מכיר את הראשון, ה - FX לא מצלצל לי.

בכל מקרה, לא הייתי מספיד את ה - 9900K  לגמרי,

בטח לא לפני שיודעים אם ומתי תיזכר להוריד מחירים.

אבל היי, היקדמתי אותך ....  :D

אינטל בצרות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא היה המעבד הראשון עם בוסט של 5GHZ, ה9900K לא היה הראשון במירוץ הזה.

AMD שיחררו אותו בשביל להיתחרות במעבדי החדשים והאופצייה היחידה שלהם הייתה לשחרר מעבד עם OC כבד מהמיפעל וצריכת חשמל מטורפת מעל 200W.

https://www.anandtech.com/show/8316/amds-5-ghz-turbo-cpu-in-retail-the-fx9590-and-asrock-990fx-extreme9-review

עכשיו הגלגל שוב היתהפך וה9900K מול 3700X באותו המצב כמו שAMD היו מול בזמנו.
כמו שאתה יכול ליראות בתמונה, מעבד של עם פחות ממחצית הצריכה התחרה בהצלחה בFX 9590:
spacer.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של About:blank

זה היה ידוע זמן קצר לפני ההשקה אבל בהעדר תיקון בזמן יצאו עם מה שיש. כל הסוקרים מקבלים גרסאות סקירה מבעוד מועד ואמנם אלו הן מעשית המוצר הסופי ולא דוגמאות הנדסיות, אבל הן לא תמיד אפויות עד הסוף.

בכלל, ככלל אצבע ארכיטקטורה חדשה אף פעם לא בשלה ביום ההשקה. לוקח לה שבועות וחודשים להבשיל. תמיד יש עניינים קטנים ברמת הביוס והמיקרקוד שמתיישרים ברבעון הראשון להשקה.

במקביל נעשות אופטימיזציות ברמת התוכנה של מפתחים צד-שלישי (לדוגמה: שיפור הביצועים הדי דרמטי של מעבדי רייזן דור שני במשחקים חודשים אחרי ההשקה).

אחרי שידעך כל ההייפ ואנשים יפסיקו לראות גרפים בעיניים, הערך/מיקום האמיתי של רייזן דור 3 יתבהר יותר עד הרבעון הרביעי השנה אחרי שימוש בפועל, הצפת באגים/בעיות ותיקונן (אולי). יהיה מעניין לקראת עונת החגים.

חכם, מדויק, ולעניין 👍 

וזו הסיבה הארית לכך שאנו תמיד ממליצים בפורום, לא לרכוש בעת ההשקה של חדשה שום דבר.

תנו רבעון להתייצבות ראשונית. תנו לקונים הראשונים - אלו שאין להם סבלנות, להיות שפני הניסיון של התעשיה. 

השפנים שבאמצעותם היצרנים מיישרים קו - מתקנים באגים ומגהצים מהמורות.

המחמירים אגב ימליצו להמתין אפילו שני רבעונים, שכן לא הכל מתוקן ברבעון אחד. אחרי שניים הרוב כבר מאחורינו.

ניקח דוגמא מהתעשיה המקצועית, בה לא קונים מוצר חדש שנולד אף פעם. חברות עושות פיילוט של שנה שלמה

על שרתי ריזן במעבדותיהם, עם מבדקי qualification אינטנסיביים, תוך כדי תקוני באגים שמצאו ביחד עם היצרן

בסבבים עוקבים אחד אחרי השני. ככה זה עובד, בדיקה, מציאת בעיה, העברת דווח ליצרן, המתנה לגרסא מתוקנת,

ושוב חוזר חלילה עד שהגרסאות של המוצר בשלות ובוגרות.

התעשיה המקצועית לוקחת לעצמה שנה כן, לא רבעון ולא שניים.

שכן בתעשיה המקצועית בשלות המוצר חייבת להיות הרמטית.

ועד שאין יציבות לפי סטנדרט מקובל, יש gates שצריכים לעבור...

לא חותמים על אישור הצטיידות מסיבי בטכנולוגיה החדשה.

אז אמנם אנחנו בבית לא חוות שרתים שצריכה להיות סופר מושלמת, שכן בבית במחשב שלנו אפשר לספוג תקלה

פה ושם, או בעיה מינורית שאינה משביתה את תהליך העבודה, ולכן לא חייבים להמתין שנה להתייצבות.

מנגד להמתין רבעון או שניים בהחלט ראוי, ואף מומלץ כמוסבר מעלה.

אם אני עכשיו לקוח של ריזן 3000, לצורך הדוגמא, אז אני מסמן ביומן (שלי) רכש הכי מוקדם רק באוקטובר 2019.

עד אז אנחנו בוודאות נשמע על בעיות שהתגלו במערכת החדשה, ותוקנו בלוחות אם מאצוות יצור Rev 1.1 .

אני די משוכנע שתהיה גרסא עדכנית יותר steeping/revision של המעבדים עצמם. יוציאו ביוסים מתוקנים

ללוחות אם, תלמד התאמה טובה יותר לזכרונות ממגוון רחב יותר של דגמים ויצרנים. יאתרו כשלים בהרכבים

מסוימים של חומרה בשלוב לוח אם כרטיס מסך ועוד... שגם להם יתנו מענה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח

220 וואט

טוב, גם 9900K  לא פחות טוחן הספק.

אבל לפחות נותן תוצרת ....

טוב, זה לא לכאן בדיוק, אבל... בשתי מילים:

שאפו ענק ל - ! הכוונה בתחום המעבדים.

בכרטיסי מסך ... נו, בואו נהיה אופטימיים.....

בכל מקרה, לעניות דעתי, בישלה את הדייסה לעצמה,

במקום לעסוק בפיתוח אמיתי של ארכיטקטורות חדשות וכו' וכו',

החברה דאגה בעיקר לפטם את כיסם של בעלי המניות,

והוציאה את מה שמבחינתה היה המינימום המתבקש,

כשלנו, הצרכנים, לא ממש היו ברירות.

אני לא אייחל שגורל יהיה כגורל רבים וטובים שחשבו עצמן

ככאלו שיהיה לנצח נצחים, ולא נשאר מהן זכר.

אלא שיתעשתו ויחזרו לעצמן לפני שהשתן יעלה ל - לראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omertgm

רק כדי להשלים את התמונה: 
הצ'יפ המרכזי של לוח האם מיוצר עדין ב-14 NM בעוד ה-CPU עבר ל-7NM.
כדי לעמוד בעומס התעבורה שמייצר (תיאורטית) PCI-E 4 חייבים קירור אקטיבי לליבת לוח האם שכנראה מומהרת למקסימום האפשרי לה.
מניח שבהמשך תצא גרסת X590 ללא המאוורר המגוחך, תמורת מחיר גבוה עוד יותר :)

יורידו אותה אוטוטו ל- 7nm ויחסכו את הצורך בקירור שלה,  הגרסא הזו תצרוך חצי מהחשמל ותייצר חצי מהחום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של huber

בדיקה מעניינת שמדגימה את ההשפעה של X570 על צריכת הזרם הכללית של המערכת - מעניין:

AMD’s X570 Chipset Draws So Much Power, It’s Warping CPU Comparisons

https://www.extremetech.com/computing/294596-amds-x570-chipset-draws-so-much-power-its-warping-cpu-comparisons

der8auer הנפלא גם הוא עשה בדיקה דומה והגיע למסקנה שצריכת הזרם הגבוהה יותר לאו דווקא קשורה ל PCIe GEN4:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

אינטל בצרות .

קצת פרופורציה..

מה שיש עכשיו זו תחרות אמיתית בריאה שרק תעזור לאינטל לעזור לנו הלקוחות. 

אני לא דואג להם מכיוון שיש להם כבר דור חדש שעבר שיפורים משמעותיים (ככה מדווח) לעומת מה שהיה בשנים האחרונות ובנוסף תהליך מזעור.

אין ספק שבמצב הנוכחי אינטל נמצאת בעמדת נחיתות (פעם ראשונה מזה כעשור..) אך יש לה 2 קלפים חזקים לשחק בעתיד הקרוב. יש להם מספיק יכולות ותקציב R&D כדי לראות מה עושה שכה מצליח להם ולתת גרסה משלהם אחרי ש"ישאבו השראה". תהיו בטוחים שהם התחילו לכוון לשם ולא מהיום.

אם לא היה להם קלפים כאלו הם באמת היו בצרות צרורות אבל נכון לעכשיו זה רק עניין של זמן (סביבות שנה) לפני שיהיה להם משהו משמעותי להראות. כיום זה ה- money time של ובגדול.
יפה לראות איזו התאוששות הם עשו מלפני 4 שנים אז כולם דיברו על פירוק ומכירה של חטיבות ממנה לגורמים שונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omertgm

מה שיש עכשיו זו תחרות אמיתית בריאה שרק תעזור לאינטל לעזור לנו הלקוחות. 

איפה הם היו עד עכשיו ?

ראה מה כתבתי לעיל.

ואינטל  בצרות ! עכשיו. בוודאות.

מה יהיה עוד שנה ....

ולא, זה לא מדאיג אותי .  :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד לאחרונה (שנה וחצי) הם היו מונופול הלכה למעשה ושלטו לחלוטין בשוק.

הם נכנסו לבעיות קשות בתהליך המזעור שלהם ולמרות זאת הגיבו יפה ל-2 סדרות זן האחרונות.

עכשיו נגמר להם הסוס וכמעט אין מאיפה לגרד עוד ביצועים. זה רחוק מלהיות צרות.
איפה ש- הייתה לפני 2-7 שנים- זה צרות אמיתיות ;)

מבין את "פריקת עצבים" והשמחה לאיד של שאיבדה את ההובלה. אבל מציע לא להתמוגג מדי.
הערכה זעירה שלא ייקח להם אותה כמות זמן כמו שלקח ל- כדי לחזור להובלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...