כח אדיר בתושבת של AMD: מעבדי Ryzen 7 3700X ו-Ryzen 9 3900X בביקורת - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כח אדיר בתושבת של AMD: מעבדי Ryzen 7 3700X ו-Ryzen 9 3900X בביקורת

djelectric

Recommended Posts

• תגובות 401
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם הלוח שלך 370X אז בעידכון ביוס אתה יכול המלצה שלי אל תשדרג עכשיו חכה עם זה לראות איך ענינים יתבשלו ומחירים בטח ירדו כל עקבה לטובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אומרים על ההיסתערות? אני בקושי מוצא את המעבדים במלאי חוץ מהבאנדלים:
מה שמעניין הוא הביקוש ל3900X שאחרי הכל הוא בעצם מעבד עם כמות הליבות שלו, אבל עדיין הוא נחטף וחסר במלאי.

אפשר להבין מה ה3950X יעשה גם, למרות שאנשים לא צריכים את כמות הליבות הם עדיין לא יכולים לעמוד בפיתוי.

image.thumb.png.a429eedb0bfcd92e0b59449f3e59e3aa.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן גם אני ראיתי, אפילו מהזרח הרחוק שהם עומדים בגשם!.
כניראה באמת רבים המתינו אפילו עם מעבדי הישנים שלהם ולא קפצו על הרייזן 2 אפילו כי הם ידעו שמגיע הדור החדש שיהיה שווה את ההמתנה ועכשיו כולם מסתערים.

זה מצחיק כי זה לא אייפון או גאדג'ט מגניב שעומדים בתורות ארוכים בשבילו- זה כולה CPU!, ועדיין הביאו למצב שאנשים עומדים בתור - מטורף בשביל CPU.

מעניין איך הם הצליחו להעתיק את הריגוש של מוצרים חדשים שיש לחובבי שיושנים מול החנות ביום הפתיחה, וZEN3 שנישמע עליו עוד חצי שנה אז ביכלל.
D-385VfXkAAZdzx.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עבור מי שהתרגל לחשוב במונחים תקציביים של i9 (ולמען האמת גם במונחים של i7 בעשור האחרון), ה-3900X נראה פשוט כמו גניבה ואני מבין את ההסתערות.

אני גם מאמין שזה ממחיש עד כמה אנשים היו צמאים למשהו חדש ולא רק איטרציה של אותו דבר כשהמחיר ממשיך לעלות אבל התמורה לא, ואיזו הזדמנות שיווקית-תודעתית-מסחרית ף פספסה בשנות הדשדוש (המכוון) שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן, ממש סקרן מה זה יביא מבחינת התוכנה בעתיד כי אפילו כעת החנויות מוצפות במעבדים של 6 ליבות ומעלה במחירי בדיחה, זה בטוח יתן בוסט למציאת שימוש בכל כוח האיבוד הזה, וגם ליזכור שאפילו שעכשיו רייזן דור 1000/2000 נמכרים במחירי בדיחה, עוד חצי שנה נישמע על ZEN3 ועוד שנה בטח הוא כבר יהיה בחנויות, ואז אפילו 3900X/3950X יתחילו ליפול במחירים, השוק יהיה מוצף במעבדים חזקים מאוד, אין זה ינוצל זה מה שמעניין אותי.

נ.ב: אם השמועות נכונות וZEN3 יעניק SMT4 לכל אז צפויה קפיצה רצינית בביצועים כי בבדיקה הבאה ניתן ליראות את העליוניות של SMT על פני HT:
https://imgur.com/a/bUgp153

https://www.overclock.net/forum/10-amd-cpus/1728758-strictly-technical-matisse-not-really.html

יאללה, כולם ליקנות פופקורן ולהנות מהמופע, מעניין מה תשחרר כי מה שלא לא יהיה הוא יאלץ להיתחרות בZEN3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של huber

תודה על הביקורת. אשמח לדעת מה הדיפרנציאל ביצועים עם זיכרונות "ישנים" יותר (יש לי 32GB בתדר 2600MHZ שממש כואב לי הלב לא להשתמש בהם).

דור רייזן 3 תלוי משמעותית פחות במהירות הזיכרון. בין היתר, כי בקר הזיכרון מופרד עכשיו מה-Infinty Fabric. המשמעות היא גם שיותר פשוט להמהיר את הזיכרון כי אין השפעה על אפיקי תקשורת/רכיבים נוספים. ההמהרה מוגבלת הלכה למעשה על ידי הזיכרון עצמו והגרלת הסיליקון של הבקר.

להערכתי, לא יהיה הבדל של יותר מ-5% בין זיכרון 2400 ל- 3600 בחתך רוחב. כך שלדעתי אתה יכול להשתמש בזיכרונות שיש לך בלי חשש. המהר אותם כמה שתוכל (לאזור ה-3000, עם קצת מזל אפילו קצת יותר אבל לדעתי זה לא שווה את המאמץ) וככה תסגור גם את הפער התיאורטי הקטן הזה כמה שאפשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של About:blank

דור רייזן 3 תלוי משמעותית פחות במהירות הזיכרון. בין היתר, כי בקר הזיכרון מופרד עכשיו מה-Infinty Fabric. המשמעות היא גם שיותר פשוט להמהיר את הזיכרון כי אין השפעה על אפיקי תקשורת/רכיבים נוספים. ההמהרה מוגבלת הלכה למעשה על ידי הזיכרון עצמו והגרלת הסיליקון של הבקר.

להערכתי, לא יהיה הבדל של יותר מ-5% בין זיכרון DDR4 2400 ל-DDR4 3600 וגם זה כמובן בשימושים מסוימים ולא בחתך רוחב. כך שלדעתי אתה יכול להשתמש בזיכרונות שיש לך בלי חשש. המהר אותם כמה שתוכל וככה תסגור גם את הפער התיאורטי הקטן הזה כמה שאפשר.

זה גם מה שאני מבין, רבל עדיין ממתין לסקירות רישמיות בשביל לקבל לזה אסמכתה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה סקירה אחת, סתם מחיפוש מהיר.

סביר להניח שתוכל לדחוף את הזיכרון לאזור ה-3000 בלי שום בעיה (כנראה אפילו בלי להעלות מתח) ואפילו קצת יותר אם יש לך כוח להתעסק בזה, וזה לדעתי די והותר כדי לא להרגיש שמפסידים ביצועים (גם אם רק באופן תיאורטי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TheHwGeek

אכן, ממש סקרן מה זה יביא מבחינת התוכנה בעתיד כי אפילו כעת החנויות מוצפות במעבדים של 6 ליבות ומעלה במחירי בדיחה

זה מאוד תלוי שימוש ומערכת הפעלה.

Windows בעייתית בגלל Scheduler מיושן. הרבה פעמים תהליכטנים רצים על אחת גם כשיש אחרות פנויות, אז ככה שאפילו מולטיטסקינג פשוט של יישומים שכל אחד מהם מנצל רק אחת לא תמיד מרוויח מריבוי ליבות.

יש שיפור מסוים בנושא, אבל הדרך עוד ארוכה.

ואז יש את עניין הקוד. זה לא טריוויאלי לכתוב קוד שמשתמש ביעילות במספר תהליכונים. בתוכנות לא תובעניות שממילא לא יכולות להרוויח הרבה מריבוי ליבו, אין ממש טעם להשקיע בזה ועדיף לתת למערכת ההפעלה לנהל את העומס.

גם בתוכנות שכן יכולות להרוויח מזה, זה לא תמיד נעשה. חבילת התוכנה של Adobe היא דוגמה מצוינת לכך. לא רק שהכלים עצמם עדיין מעדיפים תדר יותר ממספר ליבות, לפעמים יש פילטר שכתוב כך שהוא מנצל רק בודדת ומאט את כל העבודה.

אני חושב שאפשר להבחין בניצני שינוי בגישה, אבל זה יקח עוד זמן עד שריבוי ליבות יהפוך למשהו שכמעט כולם מרוויחים ממנו. מה שבטוח הוא שבלי חומרה מתאימה שינוי בכלל לא היה קורה אז כל המעבדים החדשים בשנים האחרונות מבורכים. ההיגיון אומר שהאימוץ ההולך וגדל שלהם יגרום למפתחים להתייחס לריבוי ליבות באופן שונה. בעולם שבו לרוב האנשים היו עד לא מזמן 2 עד 4 ליבות במחשב, לא הייתה סיבה להשקיע. נקווה שבאמת כך יהיה, אבל זה לא יקרה בין לילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

לאחר המתנה שנראית כמו נצח מגיחים לאוויר העולם מעבדי 7 ננומטר ראשונים מסוגם עם Ryzne 7 3700X מתומן הליבות ו- 9 3900X האימתני בעל 12 ליבות עיבוד. בואו לגלות את עוצמתם האמיתית מול המתחרים!

לכתבה

איזה גירסת ביוס השתמשת?
הבנתי שיש בעיות בביוס בחלק מהלוחות ותדרי הBOOST נפגעו:
זה לגבי :
https://www.overclock.net/forum/10-amd-cpus/1728758-strictly-technical-matisse-not-really.html

גם מושפעת וANAND עושים את כל הבדיקות שלהם מחדש:
https://www.anandtech.com/show/14605/the-and-ryzen-3700x-3900x-review-raising-the-bar/5
AMD-MSI-firmware-update-boost-changes_575px.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...