כח אדיר בתושבת של AMD: מעבדי Ryzen 7 3700X ו-Ryzen 9 3900X בביקורת - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כח אדיר בתושבת של AMD: מעבדי Ryzen 7 3700X ו-Ryzen 9 3900X בביקורת

djelectric

Recommended Posts

לאחר המתנה שנראית כמו נצח מגיחים לאוויר העולם מעבדי 7 ננומטר ראשונים מסוגם עם Ryzne 7 3700X מתומן הליבות ו-Ryzen 9 3900X האימתני בעל 12 ליבות עיבוד. בואו לגלות את עוצמתם האמיתית מול המתחרים!

לכתבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 401
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תודה רבה על ההשקעה!
מי היה מאמין שאפילו ה3700X היה עומד בכבוד מול ה9900K, ואם מוסיפים כ70$ לקירור ל9900K בשביל להפעילו עם MCE אזי המחיר הוא כמעט פי2 מאשר 3700X! מטורף!.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השקה טובה מאוד של ליין המעבדים החדש, יישור קו מרשים ומעבר לכך בטווח העליון ביותר.
שיפור ניכר בכל המדדים.
מעבדים שעומדים צמוד לאלו של וכוללים את הקירור במחיר החבילה.
רואים שהושקעה עבודה רבה וניכר הליטוש של כל הפרטים.

הדבר היחידי שחבל לי ושבעיקר מעניין אותי אישית הוא ביצועי פרימייר שעדין נראה שמעדיפים בגדול את .

מעבר לכך יש כמה סקירות משנה מעניינות וחשובות לצרכן שיחסכו לו לא מעט כסף.
בקצרה: אין שום שיפור בביצועים עם PCI-E 4 לעומת 3 או 2.
אין שיפור ביצועים בממוצע במשחקים עם לוחות 570X מול 470X או 370X (בחלק יש עליה של כמה אחוזים, בחלק ירידה).
אין ביצועי OC מיוחדים שאפשר להגיע אליהם רק עם לוחות 570X למעט תרחישי קיצון לא רלוונטים לצרכן המצוי.

לוחות 570X הם בהגדרה יקרים להחריד ולמעשה לא נותנים שום תמורה למעט הרגשת "חדש" ו-"מתקדם" כשהסייג היחיד הוא הקומץ שישתמש בכל נימי PCI-E שיש לו. לרוב המוחלט גם הקיים מספיק ויספיק לשנים הקרובות.
אפשר בקלות לחסוך 300-600 ש"ח על מדורות קודמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה בנוגע למעבד r9 3900x, איך הוא עומד כנגד מעבדי האקסטרים של אינטל? אני יודע שמדובר במעבדים שלא מיועדים לשוק הביתי אבל לדעתי יהיה מוצדק תהשוות אותו גם אליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של shahar0592

יש לי שאלה בנוגע למעבד r9 3900x, איך הוא עומד כנגד מעבדי האקסטרים של אינטל? אני יודע שמדובר במעבדים שלא מיועדים לשוק הביתי אבל לדעתי יהיה מוצדק תהשוות אותו גם אליהם.

יגיע תוכן בנושא, מבטיח.

כרגע המטרה היתה לספק ביקורת בהשקה עקב התעכבות מאוד, מאוד ארוכה של החבילה במכס. הכל מאוד ברגע האחרון.

במשך השבוע יהיה זמן להכין עוד תוכן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביקורת מעולה, חיכיתי לה ונהנתי לקרוא, תודה.

רק מחירים היו חסרים לי, יש המון השוואות אבל מחירים אין וקשה לי להשוות.

מהביקורת אני מבין (יתכן ואני טועה, לא מבין בזה הרבה) ש X3900 שקול ל 9900K, אם ההפרש לא גבוה- יתכן ועדיין אעדיף את אינטל על פני .

נרשם פה שהלוחות החדשים של גם הם יקרים ללא פרופורציה.

שורה תחתונה, בתור מי שמתכנן לקנות במבצעי החורף הקרוב שילוש של או , עדיין לא הצלחתי להגיע למסקנה (ע"פ מחיר) מה יהיה נכון יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של About:blank

למשחקים, 3600X ייתן את התמורה הטובה יותר למחיר (אבל צריך לראות מה יהיו המחירים בפועל במועד הקנייה).

3600, בלי X. לא חושב שהתוספת תהיה שווה את יכולות ה-OC (מה גם שרואים שהאלגוריתם של מוצלח יותר מהידני בדגמים החזקים יותר) והתדר היותר גבוהה שמקבלים עם 3600X זניח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omertgm

הדבר היחידי שחבל לי ושבעיקר מעניין אותי אישית הוא ביצועי פרימייר שעדין נראה שמעדיפים בגדול את אינטל.

לפי מה שאני ראיתי, ה - 3700 כמו ואףף יותר טוב מ - 700 של ,

וה - 3900  משתווה ל - 9900.

זה בביצועים.

העלות, לפחות בחו"ל, היא 200 דולר פוחת לטובת רייזן.

גם צריכת חשמל וחום עדיפה.

עוד בדיקות יהיו מן הסתם בקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השקה מוצלחת היתה עכשיו לAMD :) ואהבתי את הביקורת!

אחת ההצלחות של הפעם היה השיפור וייעול הביצועים של הליבה הבודדת ולא רק "הדבקת" כמות ליבות ושיפור כמעט בלתי קיים כמו שאינטל עשו בדורות האחרונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

לפי מה שאני ראיתי, ה - 3700 כמו ואףף יותר טוב מ - 700 של אינטל,

וה - 3900  משתווה ל - 9900.

זה בביצועים.

העלות, לפחות בחו"ל, היא 200 דולר פוחת לטובת רייזן.

גם צריכת חשמל וחום עדיפה.

עוד בדיקות יהיו מן הסתם בקרוב.

9600K לוקח על פני 3700X גם לפני OC וגם זול ממנו משמעותית.
(כמובן זה אך ורק לצורכי פרימייר בעריכת וידאו)

1.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omertgm

3600, בלי X. לא חושב שהתוספת תהיה שווה את יכולות ה-OC (מה גם שרואים שהאלגוריתם של AMD מוצלח יותר מהידני בדגמים החזקים יותר) והתדר היותר גבוהה שמקבלים עם 3600X זניח.

נקודה טובה.

Adobe כנראה תרוץ לנצח יותר טוב על . עדיין לא לגמרי ברורה לי הסיבה (מלבד תמיכה ואופטימיזציה בעייתיות בריבוי תהליכונים שמובילים לכך ש-IPC יותר חשוב מכמות ליבות מעבר למספר מסוים ועד היום לאינטל היה כאן יתרון די מובהק), אבל הייתי ממתין קצת רק למען הסדר הטוב. כמו כל חדשה, דברים צריכים קצת להבשיל יותר בחודשים הראשונים להשקה, אבל ספק אם זה יוביל לשינוי מהותי בכל הנוגע למוצרים של Adobe.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...