קצה הקרחון: AMD מתכננת השקה של עשרות דגמי כרטיסי מסך חדשים - עמוד 4 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קצה הקרחון: AMD מתכננת השקה של עשרות דגמי כרטיסי מסך חדשים

yonatan.mendelson

Recommended Posts

היי

כן בוודאי שאני זוכר.. אני עדיין חושב שזה מהלך שהוא קצר-טווח. כלומר, כמו שאני רכשתי את ה 1070 בגל הראשוני במחיר השקה שפורסם

"על נייר", כך יהיה המצב ואז נראה עליית מחירים חזרה בהדרגה בגלל ביקושים וכדומה.

במידה והמחירים נשארים בתחום ההגיוני ואנחנו מקבלים מהם תחרות.. מי אני שאתלונן.. אבל כדי שזה יקרה צריכים לראות זמן מה

איך הדברים יהיו בפועל באוגוסט-ספטמבר. זה המבחן נראה לי.

שיהיה שבוע טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 91
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נראה לי שזה יותר קשור יהיה לשווי המטבעות הוירטואליים שחזרו לצערנו לסבוב בועתי שני.

אם זה יתפתח מחדש אז המחירים ינסקו בשני המותגים ללא קשר למה יהיה בשוק מבחינת דגם.

ואם לא תהיה בועה שניה, אז המחירים יגזרו מהתחרות הטבעית.

navi בא במחיר תגובתי לסדרת RTX2000 ועשה עבודה סבירה:

נתן ב- 450$ מוצר שמתחרה ב- 500$ של נוידיאה ומהיר ממנו בכמה אחוזים.

אז מיד באה נוידיאה ושפרה פוזיציה עם סדרת סופר והכניסה מקל בגלליו של .

זה גרם לכך ש- מגיבה שוב עם מחיר חדש 400$.

האם נראה תגובה על תגובה מצד נוידאה, כך שגם היא מורידה מחירים עוד פעם ?

זה יהיה מעניין.

אני רוצה לראות תחרות עם דם בעיניים ומחירים שמגיעים לרצפה. כרטיס מסך זה מוצר צריכה של פנאי והנאה

בעיקר לצעירים, הנגשתו לכולם הינה ערך סוציאליסטי (חשוב בעייני). 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

בוקר אור ובברכת שבת שלום לכל החברים.

אני מבקש מכולם, בואו נעצור את הדיונים האישיים ובעצת חכמים, חוזרים כולנו לשורשים - דנים אך ורק בתחום

המחשבים שזו הכותרת של הפורום שלנו = hwzone. אם חלילה מציק למישהו נושא אישי או בינאישי או התנסחותי.... 

בואו נשמור על איפוק (כברירת מחדל), נתעלם, אך אם זה מציק ברמה כה גבוהה עד שאי אפשר לסבול, נעבור 

לסגור זאת האחד מול השני בפרטי. בטוחני שכל אחד פתוח לביקורת בונה (כזו שניתן ללמוד ממנה). מי שמנסה

לעשות עליהום או משפט שדה, זוכר מנסיונו - כי ברוב רובו המכריע של המקרים, הוא משיג את ההפך - כך שחבל

על הנקיטה בגישה זו.

עתה בחזרה לנושא הטכני - זו המהות:

עקבתי קצת אחר אמזון היום במטרה לראות מה קורה רגע לפני מחר יום ה- 7.7 . אפשר ללמוד הרבה מניתוח שכזה.

שמתי לב לחיתוך מחירים נוסף ואפשר כבר להשיג את מעבדי ריזן דור שני סדרה 2000 במחיר מופחת. התחושה כאילו

עושים הכל על מנת לפנות מקום על המדפים לקראת יציאת סדרה 3000 מחר. שהרי לאחר השקתה (מחר) יהיה להם

מאד קשה למכור את הסדרות הישנות במחיר של שלשום - אז הם ידרשו להוזלות מחירים ניכרות אפילו עוד יותר. 

משמע שמנסים להשיג עבור סדרות 1000 ו- 2000 את המקסימום שאפשר כרגע, רגע לפני שיהיה מאוחר מדי.

עוד דבר לגבי התיחסותו של (שכחתי מי מהחברים מעלה) אודות כך שליצר ליבות ב- 7nm לתחום הגראפי יקר מאד אם

מטפסים מעל ל- 250 מ"מ (שזה נכון), ושזה יקח שנים (מעתיק מדבריו as is) עד שישיגו מחיר סביר כדי ליישר קו מול

2080ti, אז יש הערה להכניס:  

קצב ירידת מחירים בליטוגיה אינו לוקח שנים, הוא לוקח חודשים. נזכורה כי ליטוגרפיה - כל אורך חייה הוא כולה שנתיים כן.

אזי הנני מניח בהגיון בריא שהתפלקה כאן בטעות סופר המילה "שנים", כשהכוונה היתה ל- "חודשים".

עתה לניתוח כספי עקרוני בתעשיה, שנבין ביחד סדרי גודל מול מה אנו עומדים:

המעבר מדגם 5700 בעל השטח שבב 250 מ"מ מצריך עליה לאזור שטח שבב 350 מ"מ, על מנת ליישר קו ביצועי מול

זה של 2080ti.  העלות של שבב 350 מ"מ אכן משמעותית יותר גדולה - יוצאת פי 2 מהעלות של שבב בגודל 250 מ"מ

(המחיר עולה ריבועית לשטח). נוכל לראות כי 350 בריבוע, הם במקרה יוצאים פי שניים מ- 250 בריבוע (122K לעומת 62K).

בהנחה מאד גנרית-עקרונית-כוללנית-סבירה בתעשיה, שהעלות של ה- die עצמה ב- 7nm היא נגיד 60$ ליצרן,

נוצר מצב שהעלות של 350 מ"מ ליצרן תהיה 120$.  משמע שהחלפת השבב לגדול יותר תתרום עוד 60$ בעלות ייצור.

נוסף על אלו תדרש תוספת עלות לזיכרונות כאשר כיום העלות היא 8$ לג'יגה עקרוני (חישוב מאד מאד מחמיר בכוונה). 

מדובר פה איפה בעוד 32$ כדי להעלות את נפח הזכרון מ- 8GB ל- 12GB - אלו נחוצים לכרטיס שכזה

(בגלל המעבר ל - 384 סיביות בקר זכרון במקום 256).

כמו כן יידרש עוד הספק בלוח PCB בכדי לספק יותר חשמל למעגל, ועוד tracings, שזה הכסף הקטן יחסית, נכמת אותו

בנגיד עוד 20$. וגוף קירור מוגדל עוד 10$.

סיכום תוספת העלות הנחוצה במעבר ל- 5800XT (סדר גדול מאד כוללני ועקרוני בלבד אך לצד החמור)

היא 60+32+20+10 = כ- 120$.

כאשר העלות ליצרן היא עוד 120$, משמעות הדבר מגולמת בפי 3 מחיר לצרכן (בסגמנט GPU, בסגמנטים אחרים זה שונה)

או תוספת של 360$ לצרכן הסופי. משמע הדבר, שתמחורו של xt5800 באזור חיוג 799$ לצרכן, תהיה בהחלט סבירה בהנחה

ש- xt5700 מתומחר כעת ב- 450$.

האם אנו הצרכנים נשמח לקבל כרטיס 5800xt שהוא מתחרה ישיר ב- 2080ti (ואפילו מהיר ממנו בכמה נקודות נגיד 10%)

אך להנות ממחיר 799$ במקום 1200$ ?

סבורני כי זו בהחלט בשורה נחמדה לחובבים הללו, אשר רוצים/מחפשים להצטייד בכרטיסים הכי חזקים שניתן לרכוש,

לפחות עד להשקתה של סדרה 3000 של נוידיאה.

**אפשר אגב גם לנתח תאורטית מה תהיה העלות לייצר דגם 5900 במפרט שתואר כמה עמודים אחורה, תזכורת - מדובר

בשבב שהוא חזק בדיוק כפליים מ- 5700. אנחנו יודעים שהשבב צריך להיות בגודל סביבות 450 מ"מ.

אנחנו יודעים שצריך 16GB זכרון עם בקר 512 סיביות. אפשר לייצר אינטרפולציה (אם זה מעניין מישהו).

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

עריכה:

לקחתי לעצמי את האתגר לנסות להציג משהו חישובי בשבילנו.

שבב בגודל 450 מ"מ עולה פי 3.25 משבב 250 מ"מ (200K לעומת 62K).

קרי 200$ במקום 60$. תוספת 140$ לייצור.

16GB זכרון במקום 8GB זכרון זו תוספת של 64$.

PCB משמעותית יותר גדול עם 512 סיביות ותוספת חשמלית הולמת משערך ב- 40$.

גוף קירור מסיבי משמעותית נשערך בעוד 20$.

סה"כ:

140+64+40+20 = 264$  

המחיר לצרכן הוא פי 3 לעומת העלות יצרן, קרי תוספת של עוד 750$.

משמע שכרטיס כזה צריך לתמחר לצרכן עקרונית באזור חיוג 450 + 750 = 1200$

אם AMD משתוללים וכבר עתה רוצים להשיק דגם xt5900 שהוא פי שניים מזה של 5700,

או בעצם מהיר מ- 2080ti בערך ב- 40%...

המחיר לצרכן כנראה ידרש להיות 1200$.

**יש גם קהל יעד לכזו נישה יקרה, כפי שאנו יודעים. 

אני מקווה שה5900 יהיה בנוי משני 5700 כך שהמחיר לא צריך להגיע לסכומים שאתה מציג

לאור הפטנט קירור שיצא לאחרונה(התפרסם לציבור) וההשקעה של באינפינטי פאבריק אני מאמין שזה יהיה בהחלט ההפתעה הבאה

נראה לי שליסה גם רמזה על משהו כזה באחד הכנסים שעשתה לאחרונה (כמובן שאם הייתי זוכר בדיוק איפה למה וכמה הייתי מכניס פה לינק)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי השקה כה כושלת של הסדרה החדשה אני לא יודע מה עדיף-

לבטל לגמרי כל כרטיס נוסף ולחכות לסדרה חדשה עם שם חדש (מה גם שספק שהם יוכלו להוציא משהוא ראוי לאור המצב הנוכחי)

או מצד שני למהר כמה שיותר ולפמפם בכל מחיר (תרתי משמע) משהו חדש בניסיון לתקן את הרושם הראשוני הרע מאוד ש- עושה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omertgm

לבטל לגמרי כל כרטיס נוסף ולחכות לסדרה חדשה עם שם חדש (מה גם שספק שהם יוכלו להוציא משהוא ראוי לאור המצב הנוכחי)

או מצד שני למהר כמה שיותר ולפמפם בכל מחיר (תרתי משמע) משהו חדש בניסיון לתקן את הרושם הראשוני הרע מאוד ש-Navi עושה.

הNAVI לא כזה רע המחיר שלו זה כבר משהו אחר

תראה בנצים הוא עובר במקרים מסויימים אפילו 1080TI אני אשכרה שוקל לזרוק את הכרטיס שלי(1080TI) ולהביא את הXT

המכשול היחיד שלי זה הזכרון 8GB מול 11GB (משחק ב4K)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omertgm

או מצד שני למהר כמה שיותר ולפמפם בכל מחיר (תרתי משמע) משהו חדש בניסיון לתקן את הרושם הראשוני הרע מאוד ש-Navi עושה.

אכן השקה כושלת , לצערנו.... ☹️

AMD 5700 XT & 5700 Review, New Value Champions!

By Steve from hardwareunboxed

image.thumb.png.51ae857a39804a715c2be4b30a8d722a.png

image.thumb.png.ef5d830ce24ae5b883f82f9fa18cf8d5.png

כשבחנו את צריכת החשמל הכושלת של , לא הצליחו להבין את הממצאים:

image.thumb.png.fe6f04aca01e57a4871263b82b2ce5ab.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת פרופורציות. אני בניגוד לעומר לא חושב שההשקה הזו כל כך גרועה וציינתי מדוע ( בעיקר קלף המחיר ).

מצד שני, לפרסם את משחק BF שהוא כרטיס שכבר שנים עובד טוב יותר עם רדאונים, זה קצת מוטה.

יש עשרות משחקים שהכרטיסים של חלשים מהגירסאות הרגילות ( לא S ) של , ואני מדבר על המתחרים הישירים שלהם -

ה 2060 ו ה 2070.

אפשר לתת תמונה קצת יותר רחבה וללכת גם לביקורת באתר שלנו פה מאשר לפרסם משחק אחד בודד, שידוע לכל מושבע

שרדאונים שם מפציצים.

אני מחכה לכרטיסי AIB ולמחירים שיהיו עד הסתיו-חורף כדי לגבש דיעה האם פה משחקים את המשחק, או שנראה רק בחודש הקרוב

מחירים טובים ומשם זה רק עולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

קצת פרופורציות. אני בניגוד לעומר לא חושב שההשקה הזו כל כך גרועה וציינתי מדוע ( בעיקר קלף המחיר ).

מצד שני, לפרסם את משחק BF שהוא כרטיס שכבר שנים עובד טוב יותר עם רדאונים, זה קצת מוטה.

.

אני מתעניין רק במבחנים של 4K

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ea80

אני מתעניין רק במבחנים של 4K

מעולה.. אני לא. לכן אני אומר פרופורציות. אי אפשר לבוא ולהגיד שההשקה הזו גרועה מבחינת ביצועי הכרטיסים,

ואי אפשר להראות לעם הפשוט משחק אחד או רזולוציה אחת.

עברתי על 10 ביקורות בערך מאתמול, ברמת המיינסטרים ( fhd ) ונכון למרבית משחקי ה AAA המוכרים ו\או אלו שבודקים

בביקורות -> יש פוטנציאל לגירסאות AIB ואני שמח על כך. מצד שני, הכרטיסים לא עומדים עם דגמי "S" במרבית הבדיקות,

אלא חלשים מהם בממוצע. יש לא מעט דוגמאות לביצועים זהים או מעט חלשים גם מהגירסאות הרגילות..

לכן צריכים לבדוק כמה וכמה דוגמאות לפני שמחליטים איך ולמה ההשקה גרועה או מצוינת.

שכל אחד יחליט מה מתאים לו ( איזה משחק ? איזה רזולוציה ? ומה המחיר שמשלמים - שזה דווקא לטובת ).

דבר נוסף שדווקא קורץ לי לטובת זה שהם עמדו יפה בזמנים שלהם. לא רלוונטי לי כרטיסי AIB זה מבחינתי יגיע

בהמשך וזה דווקא טוב מאוד, כי ככה נוכל לראות אם יש שינוי במחירים או לא. הם עמדו יפה בתאריכים שהם שמו לעצמם

בניגוד להשקות קודמות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשך ההשקה הכושלת של , שבמקור תכננו להציב את 5700 הרגיל בכלל מול rtx2060,

רק כדי לגלות שכשנוידיאה משיקה את 2060super (כדי לתת מענה חוזר), למרות זאת כן,

5700 הרגיל מצליח להשתוות אליו, אם לא לעקוף אותו. גם אם זה רק בנקודות.

איזה כשלון :facepalm:

image.thumb.png.cbe510cca4a5603f23c9a0d5e96a47f6.png

navi ממשיך להכשל כאשר בחנו את ה value שלו בסולם cost per frame הפופולארי בתחום, שכן גילו,

שהוא נמצא ממש בתחתית הטבלה. הכי זול פר פריים:

image.thumb.png.6244b2fc59e8b157d378cccd7634d27a.png

עוד כשלון צורב הוא שבמקור תכננו את 5700xt להתחרות מול rtx2070 הרגיל. שם הוא עושה עבודה יפה ופותח

אכן את הפער המובטח. אלא שנחרדו כאשר נוידיאה הגיבה עם 2070super ושמו לב, שעכשיו הוא מפגר אחריו דרמטית !

לא פחות מ 2% בממוצע. 

אלמנט המעמיד את מחירו 399$ לעומת 500$ מחיר 2070super , בצורה שאינה עוברת שום אמת מידה מתקבלת

על הדעת. שהרי אם הוא איטי ברק 2% - איך הוא מעז להיות זול ב- 20%. חצוף:

image.png

מילות הסכום הרלוונטיות של סטיב בדקה 18:40 - תקציר מנהלים למי שלא רוצה לנבור בכל המצגת הארוכה:

https://youtu.be/rz47WqRDDK4?t=1120

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

מעולה.. אני לא. לכן אני אומר פרופורציות. אי אפשר לבוא ולהגיד שההשקה הזו גרועה מבחינת ביצועי הכרטיסים,

עברתי על 10 ביקורות בערך מאתמול, ברמת המיינסטרים ( fhd ) ונכון למרבית משחקי ה AAA המוכרים ו\או אלו שבודקים

בביקורות -> יש פוטנציאל לגירסאות AIB ואני שמח על כך. מצד שני, הכרטיסים לא עומדים עם דגמי "S" במרבית הבדיקות,

אלא חלשים מהם בממוצע. יש לא מעט דוגמאות לביצועים זהים או מעט חלשים גם מהגירסאות הרגילות..

לכן צריכים לבדוק כמה וכמה דוגמאות לפני שמחליטים איך ולמה ההשקה גרועה או מצוינת.

שכל אחד יחליט מה מתאים לו ( איזה משחק ? איזה רזולוציה ? ומה המחיר שמשלמים - שזה דווקא לטובת AMD ).

דבר נוסף שדווקא קורץ לי לטובת AMD זה שהם עמדו יפה בזמנים שלהם. לא רלוונטי לי כרטיסי AIB זה מבחינתי יגיע

בהמשך וזה דווקא טוב מאוד, כי ככה נוכל לראות אם יש שינוי במחירים או לא. הם עמדו יפה בתאריכים שהם שמו לעצמם

בניגוד להשקות קודמות.

שכל אחד יחליט מה מתאים לו ( איזה משחק ? איזה רזולוציה ? ומה המחיר שמשלמים - שזה דווקא לטובת AMD ).יש קונצנזוס :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

https://hwzone.co.il/main-computers/תחייתו-של-ה-radeon-כרטיסי-מסך-rx-5700-xt-ו-rx-5700-בביקורת-מ/2/

קיצרתי לכם את המסע למציאת הסיבה להמליץ או לא להמליץ על 5700. הביקורת של dj מראה בבירור שהכרטיסים האלה

עומדים בתחום אפור. לא שחור, לא לבן ויש מקום לדיון למי זה מתאים ועבור איזה משחקים.

אני לא יכול להתווכח עם מישהו שהוא מוטה , זה אבוד מראש..

נוטש הפעם את הדיון מוקדם, אחזור שיהיו גירסאות AIB, גם אם זה בעוד כמה חודשים\שבועות. בייוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

רק שאלה אחת: האם הכרטיסים שרלוונטיים לקנייה נכון לרגע ההשקה- גרסאות רפרנס מפוח עם הדרייברים הזמינים- הם קנייה משתלמת?
האם הם עדיפים על פני מה שיש ל-NV להציע ברגע זה ממש?

לדעתי התשובה החד משמעית היא: לחלוטין לא!
זה כאמור מתייחס להשקה. 

עכשיו בו נדבר על עוד 2-3 חודשים שיגיעו כרטיסי צד שלישי, יתקנו את הדרייברים ובמקביל המחיר יתייצב (סביר שיהיה יותר גבוה מהרפרנס אם לשפוט ע"פ העבר). פה אני מסכים, המוצר בהחלט יכול להיות רלוונטי ולהוות אלטרנטיבה לכל מה שבטווח 2060-2070S. לחכות זה טוב, שתרגע קצת ההתרגשות ויכנס יותר שכל.
אבל זה לא נוגע להשקה, את זה עברנו ואני גם עברתי מספר סקירות שכולן אומרים שהמחיר גבוהה מדי, הדרייברים בעיתיים ושאין יכולת OC ושפשוט יש לחכות כמה חודשים לכרטיסים אחרים.

אם כולם אומרים שצריך לחכות אז מה שיש עכשיו לא מוצלח ולא שווה רכישה. ככה פשוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-5700XT מנצח בכמות מזערית של משחקים את ה-1080ti שיצא לפני כמעט 3 שנים.

עבודה טובה AMD! 😐 

מעניין מתי באמת תהיה תחרות בשוק כדי שלא נצטרך לשלם 5 וחצי אלף שקל על הכרטיס החזק ביותר :|.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lalamor123

ה-5700XT מנצח בכמות מזערית של משחקים את ה-1080ti שיצא לפני כמעט 3 שנים.

עבודה טובה AMD! 😐 

מעניין מתי באמת תהיה תחרות בשוק כדי שלא נצטרך לשלם 5 וחצי אלף שקל על הכרטיס החזק ביותר :|.

ומה גורם לך לחשוב שהם ניסו להוציא כרטיס שיתחרה ב-2080ti?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...