קצה הקרחון: AMD מתכננת השקה של עשרות דגמי כרטיסי מסך חדשים - עמוד 3 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קצה הקרחון: AMD מתכננת השקה של עשרות דגמי כרטיסי מסך חדשים

yonatan.mendelson

Recommended Posts

ציטוט של captaincaveman

וואו. אתה לגמרי צודק, הרי אם אתה לא מציין שם אתה לא פוגע באף אחד.

כמו שאם אגיד כל האשכנזים זונות, או כל הדתיים עלוקות אני לא פוגע באף אחד.

מספיק להתקרבן (מלשון להפוך עצמך לקורבן), כי אתה לא. אתה משתמש בשפה מתנשאת ופוגענית פעם אחר פעם. וזה חבל, הרבה פעמים אתה מספק מידע מעניין וניתוחים חשובים (אפשר תמיד לתמצת, אבל חפירה זה עניין של סגנון אישי אני מניח), אבל צורת התבטאות כמו זו שבציטוט מייצרת אנטגוניזם וגורמת לנסיונות שלך להקנות ידע לפספס את המטרה.

ציטוט של nec_000

חזרתי לדיון אחרי כמה ימים, קראתי את כל שנאמר, ותודה לכל החברים הוותיקים על התמיכה הרצויה שבמקום.

מוכיחים כל פעם מחדש את האמונה שנתתי בפורום כל השנים.

אחרי שנחרדתי ממשפט השדה שנערך, נחרדתי עד כדי כך, שהייתי חייב לעשות בדק עצמי.

חזרתי למילותיו הקשות של חברנו  56243, ואני באמת תופס את הראש ולא מצליח להבין מה הוא רוצה.

מחזיר אותנו שוב לציטוט שהפריע (לו) במודעתי:

עכשיו תגיד חבר יקר  56243:

באיזה חבר פורום בדיוק  nec פוגע במישרין ?  

איפה הוא שמו של אותו חבר שנפגע מופיע בטקסט ?

לחלופין - היכן הרמיזה לחבר שכזה נמצאת בפוסט המדובר ?

אולי רק אני האדיוט שלא רואה זאת ?

אם בתום כל ההערות פה בשיח לא חיברת את המסקנות איפה, אולי, ממש במקרה, התנסחת בצורה טיפה פוגענית ומזלזלת (שהיא כשלעצמה follow up לדיונים קודמים בהם העירו לך על דפוס ההתנהגות הזה, ולא על כולם יצא לי לעבור כי לא הייתי פעיל במשך כל הזמן), ואיפה הוצאת את הכביסה המלוכלכלת בשמש, אז אתה ואני לא מסתכלים על צ'אט המוני באותה הדרך וזה בסדר. היה לי חשוב להסביר לך, כי אני חושב שאתה כן משקיע מאמצים להסביר ולפרט לכל המגיבים פה במידעים חדשותיים ומאוד אינפורמטיביים, והצד הזה בתגובות שלך מוריד ממך, וחבל.

שבת שלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 91
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בהחלט ייתכן שיש כאן בעיה אישיותית די מוכרת.

אדם המתייחס לעצמו בגוף שלישי או ברבים לעיתים סובל מרגשי נחיתות, ניכור עצמי, כוחניות או צורך בשליטה.
רגשי הנחיתות, הפחד, והבטחון העצמי הנמוך מסתתרים מאחורי החשיבות העצמית שאדם כזה נותן לעצמו תוך יצירת חיץ בינו ובין הסובבים.
ישנם מחקרים המאששים טענות כי אנשים אלו רואים בעצמם את תכלית הכל, יציגו את הסובבים באור שלילי וירמסו אותם על מנת להאדיר את עצמם.

בואו נניח לצד האישיותי ונרוויח מהצד הטכני שכנראה חזק הרבה יותר – כמו אצל הרבה גאונים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפרופו עשרות דגמים (ובניסיון די נואש להחזיר את השיח למסלול שלא יגרום לו להיסגר עוד פוסט וחצי)

לא סביר שכל העשרות האלו יהיו רלוונטים, אם בכלל, בזמן הקרוב.
NV לדוגמה חיכתה שנתיים פלוס עד שתהליך הייצור של 14NM יבשיל מספיק, ירד ל-12NM כדי לייצר שבבי ענק (כמובן שזה מתיישר עם הרצון למקסם מכירות ולשמור על חדשנות\השקות חדשות לאורך זמן. זו דרך קלאסית לייצר סדרת כרטיסים חדשה על בסיס שיפור ליטוגרפי)

7NM עדין רק בחיתולים ובהרצה ראשונה שלו ויקר לייצור (בגלל פחת גדול). ליטוגרפיה קטנה יותר גוררת גם יותר קשיים טכניים לייעול ואלו הכרחיים ע"מ להגדיל את השבבים.
התפוקה של שבבים תקינים יורדת מעריכית ככול שגדל השבב מעבר לגודל מסוים ואם להעריך ע"פ סדרת 57XX החדשה בעלת שטח 250MM כנראה מעל שטח זה מתחילה הנפילה בכמות החתיכות התקינות ולכן לגמרי לא משתלם לייצר גדול יותר כעת.

ע"מ להגיע לשבב עם שטח כפול או קרוב לכך שיוכל לתת מענה ל-2080TI ו-TITAN ידרשו עוד כמה שנים של ייעול.
את השבב\כרטיס שלם אפשר בינתיים לתכנן אבל לא הייתי מצפה שעוד חצי שנה נראה אותם על המדפים..

אגב, NV מסורתית מחכה שהתהליך הייצור יעבור את תקופת ההרצה הראשונה שלו לפני שהיא משקיעה בו.
מאפשר לה להוציא שבבים יותר יעילים, גדולים ובמחיר נמוך יותר (לפחות להם כיצרן). בזמן שהתהליך "מבשיל" היא מחדשת ומלטשת את הארכיטקטורה, מוסיפה פיצ'רים\תכונות ובכך ממקסמת את פוטנציאל הסיליקון (להבדיל מ- שלרוב מעלה תדרים ושמה עוד יחידות עיבוד זהות בלי אופטמיזציה לארכיטקטורה או הצגה של יכולות חדשות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@nec_000 מציע לך לנטוש את הדיון בשיא :)

ועל הדרך פשוט לעשות חסימה לדרמטים האלה שעושים לך ניתוח אופי ובתכלס מבחינת חומרה הם לא מבינים שום דבר.

פילוסופים שבאים לבלבל את המוח, לקבל קצת לייקים וללכת.

תעשה כמוני - אותם אלה שאין לך איתם סיבה לאינטרקציה - חסימה אוטומטית. ככה יהיה לך שקט להגיב בין כל אלו שמדברים

על חומרה.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omertgm

אפרופו עשרות דגמים (ובניסיון די נואש להחזיר את השיח למסלול שלא יגרום לו להיסגר עוד פוסט וחצי)

לא סביר שכל העשרות האלו יהיו רלוונטים, אם בכלל, בזמן הקרוב.
NV לדוגמה חיכתה שנתיים פלוס עד שתהליך הייצור של 14NM יבשיל מספיק, ירד ל-12NM כדי לייצר שבבי ענק.

7NM עדין רק בחיתולים ובהרצה ראשונה שלו ויקר לייצור (בגלל פחת גדול). ליטוגרפיה קטנה יותר גוררת גם יותר קשיים טכניים לייעול ואלו הכרחיים ע"מ להגדיל את השבבים.
התפוקה של שבבים תקינים יורדת מעריכית ככול שגדל השבב מעבר לגודל מסוים ואם להתבסס על סדרת 57XX החדשה בעלת שטח 250MM כנראה מעל שטח זה מתחילה הנפילה בכמות החתיכות התקינות ולכן לגמרי לא משתלם לייצר שבב גדול יותר.

ע"מ להגיע לשבב עם שטח כפול או קרוב לכך שיוכל לתת מענה ל-2080TI ו-Titan RTX ידרשו עוד כמה שנים של ייעול.
את השבב\כרטיס שלם אפשר בינתיים לתכנן אבל לא הייתי מצפה שעוד חצי שנה נראה אותם על המדפים..

אגב, NV מסורתית מחכה שהתהליך הייצור יעבור את תקופת ההרצה הראשונה שלו לפני שהיא משקיעה בו.
מאפשר לה להוציא שבבים יותר יעילים, גדולים ובמחיר נמוך יותר (לפחות להם כיצרן) כך שנשאר להם יותר ביד מכל מכירה.

אני חושב שזה גם נובע מכך שאין לה ממש סיבה למהר עם הליתוגרפיות החדשות יותר, היא יכולה להמשיך לסחוט תדרים על הסדרות החדשות שלה בלי לדאוג לכותרת הנוצצת יותר, כשהפיגור בפועל לא באמת מתורגם לביצועים גבוהים יותר. אני מתאר לעצמי שאם הפיורי, או לחלופין ווגה, היו מאיימות עליה יותר ומספקות תקרות ביצועים במחירים שפויים יותר בלאנץ', אולי היא הייתה משנה קצת מסדרי העולם שלה.

איך שזה נראה כרגע, גם ב-7 ננומטר אמד בקושי מצליחה ליישר קו עם הכרטיסים המתחרים שלה, ובמחיר לא ממש אטרקטיבי (נכון לעכשיו). מעניין מתי הלופ הזה יפסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

@nec_000 מציע לך לנטוש את הדיון בשיא :)

ועל הדרך פשוט לעשות חסימה לדרמטים האלה שעושים לך ניתוח אופי ובתכלס מבחינת חומרה הם לא מבינים שום דבר.

פילוסופים שבאים לבלבל את המוח, לקבל קצת לייקים וללכת.

תעשה כמוני - אותם אלה שאין לך איתם סיבה לאינטרקציה - חסימה אוטומטית. ככה יהיה לך שקט להגיב בין כל אלו שמדברים

על חומרה.

בהצלחה.

אז במקום לצאת מנקודת הנחה שיש כמה אנשים שפשוט לא מסכימים איתך, ולא רואים עין בעין עם התנהלות כזו או אחרת שאתה מגדיר נורמטיבית, החלטת שאנחנו עוסקים בניתוח אופי, נטפלים ובעיקר מגדרים את השיח הרלוונטי - בזמן שאתה עושה בדיוק את אותו הדבר שאתה מגדיר "בלבול מוח", ובטעם רע (מדביק עלינו טייטלים, מטיל את הפצצה ובורח). 

לגיטימי, אני מניח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של 243 56

אז במקום לצאת מנקודת הנחה שיש כמה אנשים שפשוט לא מסכימים איתך, ולא רואים עין בעין עם התנהלות כזו או אחרת שאתה מגדיר נורמטיבית, החלטת שאנחנו עוסקים בניתוח אופי, נטפלים ובעיקר מגדרים את השיח הרלוונטי - בזמן שאתה עושה בדיוק את אותו הדבר שאתה מגדיר "בלבול מוח", ובטעם רע (מדביק עלינו טייטלים, מטיל את הפצצה ובורח). 

לגיטימי, אני מניח.

קודם כל זה שאני לא מסכים איתך וההוא וההוא וההוא כן מסכימים איתך לא הופכים את זה לפורום של זיוני מוח. עם כל הכבוד, מרבית התגובות

שלך הם על ניתוחי אופי. אנחנו באינטרנט, יש כאלה שהתגובות שלך עושות עליהם רושם ויש כאלה שפחות. אני בין אלו שפחות, אני בא כדי לקרוא על חומרה.

מטיל פצצות ובורח ? לאן בורח ? מי אתה בכלל ? סתם מישהו באינטרנט וככה אני מתייחס אלייך ולכאלו שמגיבים כמוך מאשר לתרום משהו בתחום החומרה.

ברוך הבא לרשימת החסומים - תגובות שלך אני כבר לא אראה, עוד אחד שנולד פילוסוף ובא להרצות בפורומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

קודם כל זה שאני לא מסכים איתך וההוא וההוא וההוא כן מסכימים איתך לא הופכים את זה לפורום של זיוני מוח. עם כל הכבוד, מרבית התגובות

שלך הם על ניתוחי אופי. אנחנו באינטרנט, יש כאלה שהתגובות שלך עושות עליהם רושם ויש כאלה שפחות. אני בין אלו שפחות, אני בא כדי לקרוא על חומרה.

מטיל פצצות ובורח ? לאן בורח ? מי אתה בכלל ? סתם מישהו באינטרנט וככה אני מתייחס אלייך ולכאלו שמגיבים כמוך מאשר לתרום משהו בתחום החומרה.

ברוך הבא לרשימת החסומים, עוד אחד שנולד פילוסוף ובא להרצות בפורומים.

על מה אתה מדבר? זרקתי פה אולי תגובה אחת או שתיים במהלך הזמן האחרון (וכולן היו פה), והן בעיקר היו הסכמה עם משתמשים אחרים שהביעו דעה דומה על נושא שאני מרגיש שמתחיל להיות רפטטיבי וקבוע יותר מדי בדיונים פה. איפה פה ראית אותי מפיץ את התגובות האלו ברחבי הפורום, או בכלל יורד מהקטע החומרתי ונוגע בנקודה שטיפה מפריעה לי? תגיד שאתה לא רוצה להסיט את השיח מהרעיון המקורי שלו ולשמור על זה מקצועי, זה יהיה הרבה יותר לגיטימי מאשר להמציא נרטיבים.

לקרוא לי "מנתח אופי שמתעסק בפילוסופיה ומבלבל את המוח" בלי לבסס את מה שאתה כותב, ואז להשתמש בתירוץ המביך הזה של "יאללה נחסמת ילדון" זו האימבודמינט של הבריחה. לא שממש אכפת לי, אם הראש שלך זה להטיל ביצות הפתעה ולברוח אני גם אשלח לך רשימה במועד מאוחר יותר עם כל מיני כינויים שאני משתמש בהם באינטרנט, למקרה שגם בעתיד - במידה שאיכשהו המשתמש הזה יילך - תהיה לך את ההזדמנות לחסום כל קומבינציה שאי פעם אגיע אליך איתה באינטראקציה. 

שלום ולא להתראות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמועה:

AMD מורידה מחירים של כרטיסי המסך החדשים עוד לפני ההשקה.

נראה שהייצור ב-7NM זול יותר במידה משמעותית.

https://www.techpowerup.com/257085/amd-to-slash-radeon-rx-5700-navi-series-prices-ahead-of-launch-usd-399-usd-349

בנצ'ים שדלפו:

https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-5700-xt-and-rx-5700-review-leaks-out

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@243 56

זה מקרה קלאסי שהגמל לא רואה את הדבשת של עצמו.

אל תתרגש. אומנם מצד שני, לפעם הבאה כדאי להעיר בפרטי בלבד (לניק. ל-COCH מזמן איבדתי תקווה).

ולדיון עצמו:

הייתה לי תחושה ש- תוריד מחירים. חיתוך של 50$ זה יפה מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של captaincaveman

שמועה:

AMD מורידה מחירים של כרטיסי המסך החדשים עוד לפני ההשקה.

נראה שהייצור ב-7NM זול יותר במידה משמעותית.

https://www.techpowerup.com/257085/amd-to-slash-radeon-rx-5700-navi-series-prices-ahead-of-launch-usd-399-usd-349

בנצ'ים שדלפו:

ttps://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-5700-xt-and-rx-5700-review-leaks-out

המחירים הגיוניים רק לא בטוח שאלו יהיו המחירים בהשקה. תלוי ביקושים גם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות הורדת המחיר המדוברת הם עדין בבעיה בחודשים הקרובים.

אין זכר לגרסאות צד-שלישי עם ראוי ומה שיגיע בזול בעוד יומיים הוא רפרנס גרסת מפוח ידועה לשמצה שכמעט ולא מתקרבים אליה מי שמחפש GPU למשחק (או שופוני). קשה להמליץ על כרטיס כזה, יגידו "חכה עד שיהיה יותר טוב"

מצד שני NV כבר מצוידת בשלל גרסאות צד שלישי כך שמי שרוצה לחכות יצטרך לעמוד בפיתוי.

אם נזכה לראות עוד הורדה מצד NV (לא מאמין שיקרה, המוצר שלהם כרגע נראה כעדיף ומשתלם יותר בכללותו) - אלו סימנים ראשונים לפעמוני משיח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראבק רדו ממנו ותחזרו לנושא. תפסיקו להיות כבדים ולעשות סיפור מכל שטות! מה אתם ילדים קטנים?
nec הוא בין היחידים שמדבר לעניין ומביא מידע רלוונטי ומעניין, אז תתיחסו לנושא ותפסיקו לחפש שטויות.
תתקדמו בבקשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוקר אור ובברכת שבת שלום לכל החברים.

אני מבקש מכולם, בואו נעצור את הדיונים האישיים ובעצת חכמים, חוזרים כולנו לשורשים - דנים אך ורק בתחום

המחשבים שזו הכותרת של הפורום שלנו = hwzone. אם חלילה מציק למישהו נושא אישי או בינאישי או התנסחותי.... 

בואו נשמור על איפוק (כברירת מחדל), נתעלם, אך אם זה מציק ברמה כה גבוהה עד שאי אפשר לסבול, נעבור 

לסגור זאת האחד מול השני בפרטי. בטוחני שכל אחד פתוח לביקורת בונה (כזו שניתן ללמוד ממנה). מי שמנסה

לעשות עליהום או משפט שדה, זוכר מנסיונו - כי ברוב רובו המכריע של המקרים, הוא משיג את ההפך - כך שחבל

על הנקיטה בגישה זו.

עתה בחזרה לנושא הטכני - זו המהות:

עקבתי קצת אחר אמזון היום במטרה לראות מה קורה רגע לפני מחר יום ה- 7.7 . אפשר ללמוד הרבה מניתוח שכזה.

שמתי לב לחיתוך מחירים נוסף ואפשר כבר להשיג את מעבדי ריזן דור שני סדרה 2000 במחיר מופחת. התחושה כאילו

עושים הכל על מנת לפנות מקום על המדפים לקראת יציאת סדרה 3000 מחר. שהרי לאחר השקתה (מחר) יהיה להם

מאד קשה למכור את הסדרות הישנות במחיר של שלשום - אז הם ידרשו להוזלות מחירים ניכרות אפילו עוד יותר. 

משמע שמנסים להשיג עבור סדרות 1000 ו- 2000 את המקסימום שאפשר כרגע, רגע לפני שיהיה מאוחר מדי.

עוד דבר לגבי התיחסותו של (שכחתי מי מהחברים מעלה) אודות כך שליצר ליבות ב- 7nm לתחום הגראפי יקר מאד אם

מטפסים מעל ל- 250 מ"מ (שזה נכון), ושזה יקח שנים (מעתיק מדבריו as is) עד שישיגו מחיר סביר כדי ליישר קו מול

2080ti, אז יש הערה להכניס:  

קצב ירידת מחירים בליטוגיה אינו לוקח שנים, הוא לוקח חודשים. נזכורה כי ליטוגרפיה - כל אורך חייה הוא כולה שנתיים כן.

אזי הנני מניח בהגיון בריא שהתפלקה כאן בטעות סופר המילה "שנים", כשהכוונה היתה ל- "חודשים".

עתה לניתוח כספי עקרוני בתעשיה, שנבין ביחד סדרי גודל מול מה אנו עומדים:

המעבר מדגם 5700 בעל השטח שבב 250 מ"מ מצריך עליה לאזור שטח 350 מ"מ, על מנת ליישר קו ביצועי מול

זה של 2080ti.  העלות של 350 מ"מ אכן משמעותית יותר גדולה - יוצאת פי 2 מהעלות של בגודל 250 מ"מ

(המחיר עולה ריבועית לשטח). נוכל לראות כי 350 בריבוע, הם במקרה יוצאים פי שניים מ- 250 בריבוע (122K לעומת 62K).

בהנחה מאד גנרית-עקרונית-כוללנית-סבירה בתעשיה, שהעלות של ה- die עצמה ב- 7nm היא נגיד 60$ ליצרן,

נוצר מצב שהעלות של 350 מ"מ ליצרן תהיה 120$.  משמע שהחלפת השבב לגדול יותר תתרום עוד 60$ בעלות ייצור.

נוסף על אלו תדרש תוספת עלות לזיכרונות כאשר כיום העלות היא 8$ לג'יגה עקרוני (חישוב מאד מאד מחמיר בכוונה). 

מדובר פה איפה בעוד 32$ כדי להעלות את נפח הזכרון מ- 8GB ל- 12GB - אלו נחוצים לכרטיס שכזה

(בגלל המעבר ל - 384 סיביות בקר במקום 256).

כמו כן יידרש עוד הספק בלוח PCB בכדי לספק יותר חשמל למעגל, ועוד tracings, שזה הכסף הקטן יחסית, נכמת אותו

בנגיד עוד 20$. וגוף קירור מוגדל עוד 10$.

סיכום תוספת העלות הנחוצה במעבר ל- 5800XT (סדר גדול מאד כוללני ועקרוני בלבד אך לצד החמור)

היא 60+32+20+10 = כ- 120$.

כאשר העלות ליצרן היא עוד 120$, משמעות הדבר מגולמת בפי 3 מחיר לצרכן (בסגמנט GPU, בסגמנטים אחרים זה שונה)

או תוספת של 360$ לצרכן הסופי. משמע הדבר, שתמחורו של xt5800 באזור חיוג 799$ לצרכן, תהיה בהחלט סבירה בהנחה

ש- xt5700 מתומחר כעת ב- 450$.

האם אנו הצרכנים נשמח לקבל כרטיס 5800xt שהוא מתחרה ישיר ב- 2080ti (ואפילו מהיר ממנו בכמה נקודות נגיד 10%)

אך להנות ממחיר 799$ במקום 1200$ ?

סבורני כי זו בהחלט בשורה נחמדה לחובבים הללו, אשר רוצים/מחפשים להצטייד בכרטיסים הכי חזקים שניתן לרכוש,

לפחות עד להשקתה של סדרה 3000 של נוידיאה.

**אפשר אגב גם לנתח תאורטית מה תהיה העלות לייצר דגם 5900 במפרט שתואר כמה עמודים אחורה, תזכורת - מדובר

בשבב שהוא חזק בדיוק כפליים מ- 5700. אנחנו יודעים שהשבב צריך להיות בגודל סביבות 450 מ"מ.

אנחנו יודעים שצריך 16GB עם בקר 512 סיביות. אפשר לייצר אינטרפולציה (אם זה מעניין מישהו).

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

עריכה:

לקחתי לעצמי את האתגר לנסות להציג משהו חישובי בשבילנו.

שבב בגודל 450 מ"מ עולה פי 3.25 משבב 250 מ"מ (200K לעומת 62K).

קרי 200$ במקום 60$. תוספת 140$ לייצור.

16GB במקום 8GB זו תוספת של 64$.

PCB משמעותית יותר גדול עם 512 סיביות ותוספת חשמלית הולמת משערך ב- 40$.

גוף קירור מסיבי משמעותית נשערך בעוד 20$.

סה"כ:

140+64+40+20 = 264$  

המחיר לצרכן הוא פי 3 לעומת העלות יצרן, קרי תוספת של עוד 750$.

משמע שכרטיס כזה צריך לתמחר לצרכן עקרונית באזור חיוג 450 + 750 = 1200$

אם משתוללים וכבר עתה רוצים להשיק דגם xt5900 שהוא פי שניים מזה של 5700,

או בעצם מהיר מ- 2080ti בערך ב- 40%...

המחיר לצרכן כנראה ידרש להיות 1200$.

**יש גם קהל יעד לכזו נישה יקרה, כפי שאנו יודעים. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו זה כבר רשמי, עדכון פורמאלי של עצמה:

uKsP0x5u0cF3AtUA.jpg

coch,

זוכר לפני איזה שבועיים בערך, דיברנו בפורום על כך שנוידיאה הולכת להציג את סדרת ה ,

כנראה במטרה לתת מענה להשקת navi החדש של , ואיך אמרת שאתה מקווה שזה לא יחבל במהלך

של כדי לתת ל- הזדמנות וצ'אנס סוף סוף לחזור ?

זוכר מה אמרתי לך, שנהפוכו, שאנחנו הצרכנים דווקא כן מקווים שהמהלך של נוידיאה יחבל ל- AMD בהשקה משום

שהדבר יוביל לתחרות מחירים בין שתי היצרניות, ומכאן להוזלות עבורנו הצרכנים.

אז הנה מה שקיווינו אכן קרה, והפלה ופלא השקת סדרת סופר אכן חיבלה בתמחורו המקורי של ,

עתה AMD נאלצו לחתוך עוד 50$ במחיר המוצר (שזה יותר מ- 10%). ואם נשים לב הדבר אירע כל כך מהר,

עד כדי שהמוצר אפילו עדיין לא על המדפים וכבר המחיר יורד. אנו רואים אל מול עיננו ממש, מה תחרות בריאה עושה

לטובתנו הצרכנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...