ביצועי ריזן 3000 והדבר הבא של אינטל - שנה מרתקת הולכת להיות - עמוד 16 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביצועי ריזן 3000 והדבר הבא של אינטל - שנה מרתקת הולכת להיות

nec_000

Recommended Posts

• תגובות 255
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כל עוד אתה מחזיק מספיק צבר הון המאפשר לך לפחות את האפשרות/היכולת לפרוש קודם יותר (היה ותרצה בכך) בטרם הגיעך

לגיל הפרישה הגריאטרי המוכר 67, אז אין בעיה מהותית שתצרוך גם דברים שאתה לא באמת צריך,

ובתנאי שהם בסכומים כאלו, אשר אינם מכלים לך את הצבר. קרי שגודל ההוצאה הנומינאלי עבורם, מתגמד לעומת הסך

הכללי. לדוגמא אם יש 10 מיליון שח, ממש לא מזיזה הוצאה של 500 או 1000 ש"ח, שנעשים לשיקול לא קריטי או מהותי

מדי ביחס לצבר. זה סכום שקטן עליו.

מצד שני, אם אתה במרוץ/מרדף אחר השגת צבר הון כזה, שאמור לשרתך להבטחת קניית החופש שלך מעבדות

למקום העבודה, אזי ההטפה העקרונית היא להיות שמרן בהוצאות, ולהתמקד ברכש של מה שצריך, ולא סתם קניה

לשם קניה (רק כי אפשר). רק כי אפשר זו לא סיבה מספיק טובה.

מי שמתעסק בשוק ההון (ברמה כזו או אחרת) ויש ברשותו ידע, כמו גם הוא מושקע מנייתי, הנוסחת יסוד העקרונית-כללית

אומרת, שאחרי מס 25% על רווחי הון, ואחרי אינפלציה שנתית של 2%, ואחרי אי אלו עלויות של אחזקת/ניהול תיק ההשקעות,

אפשר להניח בצורה די בטוחה/שמרנית, תשואה נקיה נטו של 4% בשנה (בראייה ארוכת טווח).

**זו תשואה ברוטו של 7.4% בשנה.

זאת אומרת, שמי שרוצה לחיות (בלי לעבוד) רק מההכנסות שלו מההשקעות, ומבלי לאכול את הקרן - שים לב זה חשוב

הדגש הזה של לא לאכול את הקרן, צריך לצבור פי 25 מהצריכה נטו שלו בשנה. או פי 300 מההוצאה שלו נטו בחודש.

כי זה מקיים צריכה של 4% שנתית. קרי אוכלים רק את התשואה הנקיה ולא מעבר.

נגיד מישהו שמספיקים לו 30 אלף ש"ח נטו בחודש, שמבחינתו זה הרף על מנת לשמר רמת חיים שהוא רוצה בה,

אזי לפי הנוסחה מעלה, כדי לחיות רק מההשקעות שלו בלי לעבוד, הוא צריך להחזיק תיק/הון של 9 מיליון ש"ח.

**יחס של 300 משכורות (נטו).

נותן לך מספרים כדי שתקבל איזה שהוא סדר גודל ראציונאלי לפניך, להבין יחס - איך המספרים עובדים בהנחות היסוד הללו.

אוכל בזהירות הנדרשת לשתפך, שהתוכנית הפרטית שלי היא לפרישה מוקדמת הרבה לפני גיל 67 כמובן,

על מנת שישאר ברשותי זמן להנות מפנסיה ארוכה וממצא. כרגע התכנון הפיננסי כספי הוני ארוך הטווח הוא להכנס

למדרגת 8 ספרות בגיל הפרישה שקבעתי לעצמי (בשקלים של היום - זה מהוון). רק מכסף שיצרתי - בלי ירושות כן.

יש ברשותי ממש תכנית דקדקנית ברמה של נהול עסקי כשל חברה. עד כדי כך, עם אקסל והכל.

התכנית כוללת את פירוט התשואות הצפויות לאורך החיים, הכנסות הסכומים לכל אפיק ואפיק,

תוך כדי מדידה שוטפת (אותה מבצע מדי חודש) על מנת לוודא - האם עומד בהנחות היסוד ובתוכניות המקוריות,

או חלילה מפספס את היעד. תוך כדי תנועה הנני מבצע עדכונים על התוכנית, בכדי לקבל אמדן מחודש להמשך הדרך.

מה שנקרא מעדכן Overshot או undershot.

הכניסה למדרגה לסך כזה של הון, תאפשר ביידי איכות חיים גבוהה (בגיל הפרישה), כמו גם עזרה נאה לילדים

ומבלי לדאוג יותר מדי למישור הפיננסי כלכלי בגיל השלישי. ולא מגיעים לצבר כזה (שלא באמצעות זכיה בפיס,

ביצוע אקזיט, או זכיה בירושות נאות) באם לא עובדים תוך כדי חתירה רצינית להשגת היעד. אחד הכלים הבסיסיים

להשגת היעד, והוא כמובן רק כלי אחד בארסנל שלם של כלים, הוא לצרוך בקפדנות, תוך תכנון, ולהתמקד במה שצריך

באמת, ולא לבזבז סתם הוצאות רק כי אפשר. ברגע שמתחילים (נגיד) לצרוך הוצאות לא מבוטלות ולאבד את הרסן

על הסעיף הזה, כי כשיש לא מעט כסף קל להסחף לשם די מהר, כל התכנית של צבירה מתחילה לקבל מכות מכל

הכוונים והיא נפגעת.

מקווה שהצלחת לרדת לסוף דעתי. שכמה שיותר מהר רוצים לצבור, ככה צריך לעבוד על זה ברצינות ובקפדנות.

לא רק בסעיף ניהול צד ההשקעה (שזה offence), אלא גם בסעיך הוצאה (שזה defense).

הקפדה על סעיף הוצאה נבונה, בתורה מאפשרת להשאיר בצד צבר אפקטיבי לטובת ההשקעה.

זה הכל תת-סעיפים שכולם ביחד משיגים את היעד הסופי.

זו הסיבה שכשאני שואל את עצמי את השאלה:

האם אני באמת צריך CPU ב- 600$, או 750$, ועונה לעצמי שמבחינת **צורך** התשובה היא ממש לא,

אז אני לא קונה את ה CPU הזה. לא כי לא יכול, אלא כי לא צריך.

אמנם המלצתי לך ולא יודע אם הספקת, ואם לא, אז תשיג את הספר the millionaire next door.

לא רק שמאד תהנה ממנו כי הוא מרתק, אלא שתלמד ממנו המון כלים וחוכמות לחיים.

**אם תרצה לקבל אותו ממני בחינם מתנה, צור איתי קשר בפרטי ואדאג להעביר אליך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@nec_000 @captaincaveman "התוכנית" לפנסיה מוקדמת אינה תלויה רק בהכנסה הפנויה ובתשואה שיש מהשקעות. היא בהחלט גם

תלויה בנסיבות החיים. וזה משהו שלא מלמדים אותך באקדמיה, כנ"ל בתואר השני שעשיתי בכלכלה שתרם לי שנות אור יותר מהתואר הראשון

שאפשר לנגב איתו את הטוסיק.

אני מת על זה. יש לי חבר קרוב, קצין בקבע, שעשה שלושה ילדים לפני גיל 35. הזוגיות שלו מאז בירידה, הוא עובד כמו חמור, מרוויח פחות ממני

ומסכן את החיים שלו מעל אזרח מחוץ למסגרת הצבאית. התוכנית שלו זה פנסיה מוקדמת ולהתחיל* לטייל בחו"ל ולראות עולם בשנות ה 40

עם האישה, ועד אז הילדים יגדלו ( אנחנו בני 33, אותו מחזור ). עד היום - היו לו כבר פעמיים ( גנטי כנראה ) אבנים בכליות, לא סתם אלא חריף,

וכו' וכו'.

סיפור נוסף. אחי הבכור מגיע ליותר מ 80,000 ברוטו בחודש. הוא שכיר בתחום הסייבר, איש של מחקר ופיתוח. זה ללא הבונוסים השנתיים.

בית עם בריכה ברעננה, שני ילדים בריאים מקסימים ואישתו מהנדסת בתחום החומרים, מרוויחה בערך חצי ממנו. שני אנשי קריירה.

אין כבר משכנתא, יש גם דירה להשקעה בצפון שרכשו לא מזמן. הם עובדים פי 2-3 שעות ממני בחודש, כבכירים.

רק מהסיבה האחרונה שציינתי, לא הייתי מתחלף איתם, לעולם.

אני בן 33, עם דירה שקנינו השנה בצפון הארץ, משכנתא של 30% בערך וכל השאר הון עצמי. דירה בת 9 שנים - יחסית חדשה, אחרי שיפוצון קל, נשוי, עובד בממוצע* 6 שעות ביום, אפילו 5.5 מאחר והמשרה שלי היא גם בחלק גדול - מהבית. בנסיבות הקיימות מסיים משכנתא בגיל 38 בערך, אישתי תהיה אז בת 34. אישתי עצמאית - מאמנת אישית, חוגים, יש לה סטודיו. טפו טפו טפו החיים יפים.

היינו בחו"ל מאז שהכרנו ( 9 שנים ) בערך 3 פעמים בשנה בממוצע. יש לי יותר זמן לשחק במחשב, מאשר שהייתי ילד ו\או בצבא ו\או סטודנט.

לכן, מה זה פנסיה מוקדמת ? מה אתם מתכננים ? מה יקרה לכם ( מאחל רק דברים טובים ) בגיל 55 ? בגיל 50 ? הבריאות תישאר אותו דבר ?

תכנוני הפנסיות והתשואות של אדם יכולות להשתנות בן רגע. לא גישה טובה להיות פאסימי ולא יותר מידי אופטימי, אלא להיות מוכן וערוך ( ביטוח

בריאות ראוי למשל ) ולהיות ריאלי כמו שאומרים שהחיים הם נסיעה אחת בלבד.

מי שחושב שהוא חוסך חוסך חוסך חוסך כדי לצאת לפנסיה מוקדמת ועכשיו זה לא הזמן לחיות, בוחר בנישה מסוימת של גישה לחיים. אני מזמן...

הבנתי שמשחקי מחשב, חו"ל, זוגיות וכאשר* אהיה מוכן לזה גם ילדים - אלו דברים שצריכים לא לוותר עליהם, בכל פרק זמן בחיים.

אלו שחכמים מבחינתי זה אלו שמצליחים לחיות באושר בכל הרבדים ( כסף, משפחה, זמן לעצמך וכו' ) גם בהווה, בעקביות.

זמן לא = כסף, אלא זמן > כסף. ככה אני רואה את החיים.

אגב אני רוב היום בגיליונות אקסל ודאשבורדים ומספרים, זו העבודה שלי. בן אדם שמחשב את התשואות שלו לפנסיה

מוקדמת, זה יכול להיות דבר מבורך. תוכנית מפורטת -> עוד יותר יותר טוב. רק תשאל את עצמך אם אתה מוותר

על דברים בהווה, כי זה חלק מהחבילה. לכן ההנחה שכולנו צריכים לחסוך את אותם מספרים הינה שגויה.

אני נכון להיום כבר הייתי לשמחתי בכל כך הרבה מדינות בחו"ל עם אישתי וגם לבד, שאנשים אחרים לא יגיעו

לכמות הזו גם בגיל פנסיה.. עקפתי את ההורים שלי מבחינת זמן פר מדינות בחו"ל... כנ"ל את אחי, מינוס הנסיעות

של העבודה שלו.

הנקודה שאני מנסה להעביר זה שכאשר מישהו מכוון מטרה מכמת את הנתונים שלו, הם אלו לא נתונים שחייב שיהיו

מודל לאדם אחר שאין לו כל כוונה לחיות באותה צורה. המודל יכול להוות בסיס טוב, אבל זה בשורה התחתונה אישי.

די דומה לתמהיל משכנתא. תשאל את עצמך אם אתה מוותר על דברים @nec_000 בתוכנית המפורטת שלך.

אם אתה מוותר על דברים שאתה לא רוצה לוותר עליהם אבל אתה בוחר לוותר עליהם בגלל שאתה רוצה להגיע

ליעד עוד פחות מ 15 שנה, אז הויתורים האלה הם חלק ממשוואת התועלת שלך.

אין לי מושג איך הגענו לזה בדיון הזה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחזרה לנושא, מיתברר שמי שיכול להרשות לעצמו יקנה את ה3950X בעיקר ביזכות הידיעה שכניראה במעבד הזה 2 הציפלטים יהיו באיכות גבוהה ולכן יגיעו לתדרים גבוהים יותר בעת שימוש לא כבד כמו מישחקים וכו' או גם בOC.

מיתברר שב3900X יש ציפלט אחד מצויין ואחד "זבל" ולכן הOC מוגבל לפי הציפלט הגרוע, ניתן ליראות בסרטון האחרון של רומן שמיתברר שבדור החדש יש טריק חדש לOC והוא מיתבסס על תדר המקסימלי PER CCX.

אז ה3950X הולך להיחטף בכמויות :-).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבת דברים מאד יפים @coch ואפילו מאד נכונים ובריאים תפיסתית. השאלה ששאלת בסוף היא אחת המעניינות:

האם אני... כדי לשים הרבה בצד מדי חודש, מונע מעצמי דברים בהווה.

זהו אחד המנחים שלי כל הזמן כשאני עושה החלטה על הוצאה שהיא "צריכה".

לדוגמא:

האם לקנות מעבד CPU ב- 600 או 750$ משמעו שאני מונע מעצמי משהו שאני צריך ורוצה ?

ואז התשובה היא לא. לכן אני לא מוציא את ההוצאה **מהסוג הזה**.

אבל למחרת עולה שאלה אחרת - אשתי מראה לי דיל טוב שקבלנו לצאת לנופש מסובסד ממקום העבודה,

ב- 2000 ש"ח משהו חבל"ז - יומיים ביערות הכרמל או כרמים ליד ירושלים, מלונות בוטיק מהשורה הראשונה בארץ,

פנסיון מלא וחבילת עיסוי מקצועית.

ואז אני שואל את עצמי, למרות שזו הוצאה לא קטנה והיא אכן מעכבת לנו את הצבר, האם למרות זאת אני רוצה

או צריך את ההחופשה הזו ?

מוצא עצמי עונה לשאלה זו: בטח ! 

על גופתי המתה שאוותר על הנופשון הזה ועוד במחיר מסובסד של 30-40%.

אז בוחר לרכוש אותו.

משמע שאינני מונע מעצמי דברים בהווה, על חשבון הצבר.

הדברים מתקשרים בדיוק למה שתארת אתה - עד כמה חשוב לקחת בחשבון, שמחר יכול הכל להתהפך עלינו,

מחלה סופנית, אבדן, אבדן היקרים לנו במשפחה, אסון כלכלי, קטסטרופה, תאונה ומה לא, או כאמרה הידוע:

האדם עושה תוכניות, אבל לאלוהים תוכניות משלו עבורו. 

ולכן חשוב לזכור להנות ולחיות את הרגע גם, לנצל כל יום. לדעת להנות מהדרך כולה, שכן יתכן ומחר זה נגמר.

לכן עושים תמהיל אינטיליגנטי ומושכל:

מה שהוא הוצאה חשובה להנאה שלנו ולאיכות החיים, כזו שהיינו עושים כשאנו בפנסיה, טיולים, חו"ל, נופש,

משפחה, אטרקציה, וכדומה... משהו שאנו תמיד עונים עליו שכן, שאנחנו צריכים אותו...  את זה משתדלים לעשות,

אך במינון נבון, לא להשתולל סתם בלי תקנה. שכן קל ללכת לאיבוד פה, באם לא משמרים רסן ותמהיל מעשי.

מנגד הוצאות שאנו לא צריכים אותן באמת, אלא סתם מכלים עליהן כסף מיותר בקלות דעת, משהו שגם בפנסיה לא

היה נבון שנעשה אילו היינו חושבים על זה כמה רגעים, אז על זה אנחנו מוותרים.

בתמהיל הזה של החלטות מוצאים את "דרך האמצע המושכלת". או לומר האינטיליגנטית.

יכול לספר לך שזמן פנוי כפי שיש לך, למעט מאד אנשים יש בגיל בגרות. הרבה מקנאים במצב שכזה, מי כמוני יודע כמנהל

שקורע את התחת ואין לו מספיק שעות לבלות עם המשפחה, או עבור התחביבים שלו. אבל אלו החיים וזה מה יש, הקריירה

מחייבת ואינני במצב שיכול לעצור זאת כאן ועכשיו, מבלי להקריב את מהלך החיים שנמצא במסלול מוצק ובריא.

מה גם שכעובד מדינה, חוץ ממשכורת, מתקיים מצב שאני עושה ציונות. זוהי שליחות מבחינתי. עושה זאת למען העם

שלנו ולמען המדינה מתוך בחירה ואהבה של ממש. עבורי זו זכות.

אז זו עוד סיבה מספיק טובה, שלא לעצור את התהליך גם אם הוא קשה ומתיש.

משכך מנצל את הזמן הפנוי כמיטב יכולתי, כמו גם גונב קצת זמן לעצמי (באמצע היום) היכן שמתאפשר לי,

וגם בסופ"ש בחגים ובחופשות עם המשפחה והיקרים לי נהנה עד הגג.

לגבי הוצאות, ההוצאות שלי הן יחסית בין היותר גבוהות שיש (בממוצע האוכלוסיה) משום שלגדל משפחה עם ילדים כבר

עולה לא מעט כסף, אבל לגדל אותה ולחיות בסטאטוס של וילה בצפון השרון - עם אוטו חדש כל שנתיים בחניה,

עולה פרמיה נוספת רק מהסיבה הטכנית הזו, וזה כמה וכמה אלפי שקלים נוספים.

למשל, רק עבור סעיף ארנונה נאלץ לשלם 2300-2400 ש"ח. שזה מאד גבוה יחסית. בטח ביחס לדירה ברעננה, שם

זה 1200-1500. בטח ביחס לדירה צנועה בשיכון באשקלון ששם זה רק 300-400.

האם אני רוצה הוצאה כזו גבוהה עבור סעיף מס למועצה המקומית, שאני לא מקבל ממנו כלום בחזרה ?

ברור שלא.

אבל זו המשמעות של לגור בוילה בשרון take it or leave it, ואם בחרתי לגור שם אין לי ברירה אלא לספוג את המכה הזו.

עושים את הפשרות על מה אפשר לוותר ועל מה לא מוותרים, ומשאירים בצד נתח סביר (עד כמה שאפשר) לטובת הצבירה. 

רוצה לומר, שגם אצלי יש פשרות לא פשוטות של מה לצרוך ומה לא, ואילו הייתי בוחר לגור בדירת שיכון עלובה של עמידר

בפריפריה הרחוקה והזולה, עם שכנים עלאא יוסתור, אז כנראה הייתי יכול לפרוש כבר מזמן לפנסיה מוקדמת, כי היה לי

מספיק צבר לממן את החיים ללא עבודה. אלא שבהתאם היתה רמת החיים שלי ושל משפחתי, בקנטים.

וזה משהו שגם לו יש גבול סביר - על מה מוכן להתפשר ומה לא. החיים זה לא שחור או לבן, הם אפור.

על מעבד CPU 12 ליבות ב- 500$ ומאיץ גראפי 2080ti ב- 1200$ אני מתפשר, משום שתרומתם "להנאה ולאיכות החיים"

שלי לא באמת קיימת, אבל על מנוי לקאנטרי במושב לכל המשפחה כל קיץ ב- 1700 ש"ח, לא מתפשר - כי זה משהו שאני

רוצה לצרוך ונהנים ממנו כולם מאד. החיים זה לא שחור או לבן, הם אפור.

ככלל אצבע הייתי ממליץ לישראלי המצוי לעבוד כך:

את הפנסיה שמהווה כ- 21% לערך מההכנסה, לא לגעת ולא לפתוח באמצע הדרך בשום אופן, גם אם עוברים מקום עבודה,

לא לשחרר את קרן הפיצויים. את הקרן השתלמות בגובה 10% מההכנסה, גם כן לעולם לא לפתוח אלא לצבור כל השנים.

טעות שרבים עושים היא להתפתות למשוך את הכספים אחרי 6 שנים כשהקרן משתחררת. טעות נוראית, זהו אחד מאפיקי

החסכון הוני הפטורים ממס הבודדים שיש. אז בחיים לא לגעת בה. מעבר אליהם, לשים עוד 10% בצד כל חודש מההכנסה

ברוטו, וללמוד לחיות מ- 90% משכורת. לייצר איכות ורמת חיים כאלו, שמתכנסים לנתונים הללו.

הדבר אומר ששמים בצד סביבות 40% סדר גודל מההכנסה ולא נוגעים בה כל משך הקריירה, אלא רק צוברים אותה.

לנהל השקעה מנייתית נבונה, ולראות איך הצבר הולך ועולה יפה עם השנים. מה שנקרא למקסם את הפוטנציאל של

הצבר - שזה חשוב לא פחות מאשר ההפקדה בצד.

זהו מתכון בסיסי עקרוני ברור ליישום, לא קשה כפי שהדעת סוברת, והנה לנו מתכון מצוין גם לחיות (סביר), וגם לפרוש

מוקדם. יש עוד הרבה יתרונות בשיטה הזו, כמו למשל בניית כר שומנים נאה - שיכול לשמש אותנו במקרה אסון או חירום

שקורה למשפחה באמצע החיים.

הבעיה היא, שאת החוכמה הכה פשוטה ודי ברורה הזו, רוב רובו של הציבור אינו מבצע, רק כי אף אחד לא מראה לו את

הגישה או הטכניקה הזו. הרוב חיי בשיטה של חיה מהטבע, זו שאינה מתכננת קדימה, משום שלחיות להבדיל מבני אנוש,

אין את מודעות הזמן והתכנון לטווח ארוך. תכונה חשובה שמבדילה אותנו מהם והביאה לאן שהביאה.

ולכן רוב הציבור יושב ליד הברז, כל עוד הוא מטפטף מים, הוא שותה את כל מה שהברז נותן.

קרי אוכל את כל ההכנסה כל חודש עד תום. אם יש אוכל אז אוכלים, אם אין אוכל נשארים רעבים.

וכל פעם שנכנס סכום אקסטרה, כמו קרן השתלמות שנפתחה, או מענק, או כל מתנה נחמדה אחר,  מיד מסמנים אותה

גם כן לטובת "צריכה". כך נוצר מצב שרוב הציבור אוכל ושותה מהיד אל הפה, ואינו מבין, שיש צורה הרבה יותר טובה

נבונה וחכמה, לעשות את זה אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה שאין ילדים יש אקסטרה זמן פנוי. כל מי שיש לו ילדים יודע. מעבר לזה.. אני בין היתר התמזל מזלי ויש לי עבודה שמאפשרת לי את הזמן הזה.

אני לא מישהו מיוחד בתחום שלי ( אנליסט נתונים ), אני פשוט לא רע במה שאני עושה, כמו הרבה חבר'ה הייתי במקום הנכון בזמן הנכון

ונכנסתי למקום בינלאומי-מסודר עם אופציה לעבודה מהבית. בגלל המון זמן פנוי שיש לי יחסית למישהו שעובד 100% משרה, אני בחיים לא אנטוש

את התפקיד הזה..

בחזרה לנושא - גם אני לא ישלם שקל על מעבדי במחירים שלהם, רק ציינתי שהם עדיין רלוונטיים מבחינת התחרות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TheHwGeek

בחזרה לנושא, מיתברר שמי שיכול להרשות לעצמו יקנה את ה3950X בעיקר ביזכות הידיעה שכניראה במעבד הזה 2 הציפלטים יהיו באיכות גבוהה ולכן יגיעו לתדרים גבוהים יותר בעת שימוש לא כבד כמו מישחקים וכו' או גם בOC.

מיתברר שב3900X יש ציפלט אחד מצויין ואחד "זבל" ולכן הOC מוגבל לפי הציפלט הגרוע, ניתן ליראות בסרטון האחרון של רומן שמיתברר שבדור החדש יש טריק חדש לOC והוא מיתבסס על תדר המקסימלי PER CCX.

אז ה3950X הולך להיחטף בכמויות :-).

למעשה ה- 3950x הוא ה- dual chiplet binned גבוהה,

בעוד שה- 3900x הוא ה- dual chiplet binned נמוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

אני שמח לבשר לכל מי שעוסק בפוטושופ... יש אלטרנטיבה זולה ומהירה יותר ממעבדי אינטל.

מעבדי Ryzen 9 3900X ,RYZEN 7 3800X לקחו את ההובלה בפוטושופ! לא רק ביחס עלות/ תועלת. :yelclap:

בהחלט מעניין ואף מפתיע. אין ספק שיהיו כמה חברס שהדבר יגרום להם לבצע רכש והמלצה על המוצר המוביל החדש,

בכללם כנראה חבר הפורום העדכני "נפולאון" (הידוע גם ביוזר העבר שלו askme או kakadu).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

תראה שאין ילדים יש אקסטרה זמן פנוי. כל מי שיש לו ילדים יודע. מעבר לזה.. אני בין היתר התמזל מזלי ויש לי עבודה שמאפשרת לי את הזמן הזה.

אני לא מישהו מיוחד בתחום שלי ( אנליסט נתונים ), אני פשוט לא רע במה שאני עושה, כמו הרבה חבר'ה הייתי במקום הנכון בזמן הנכון

ונכנסתי למקום בינלאומי-מסודר עם אופציה לעבודה מהבית. בגלל המון זמן פנוי שיש לי יחסית למישהו שעובד 100% משרה, אני בחיים לא אנטוש

את התפקיד הזה..

בחזרה לנושא - גם אני לא ישלם שקל על מעבדי אינטל במחירים שלהם, רק ציינתי שהם עדיין רלוונטיים מבחינת התחרות..

כשיהיו לך ילדים, וזה מבינים רק כשיש, אתה תתחרט על כל הזמן שבזבזת בלעדיהם.

זכור וחרוט בזכרונך את מה שכתבתי לך הרגע, עבור היום שזה יגיע, רק כדי שתוכל להגיד - עד כמה זה נכון ומדויק.

אוכל לשתף כי בעברי הייתי שרוי במקום דומה לשלך, באותה קונספציה, לפני שהיו לי ילדים לא רציתי.

עשיתי הכל כדי לדחות את רצונה ותחנוניה של אשתי להביא ילדים לעולם.

אך משבסוף התרצתי והסכמתי, אחרי שנולדה הראשונה, דפקתי לעצמי בראש, למה לעזעזל עכבתי את זה.

אילו רק הייתי יודע מה זה ילד, לפני שהיה לי.

אי אפשר להסביר את זה, מבינים רק כשיש את זה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקווה שגם ב-AFTER יקחו את ההובלה כי בפרמייר הם כבר מובילים.

למרות שני קצת אוכל את עצמי על רכישת 9900K התנור אפיה שלי, אני שמח בשביל ולכל מי שעוסק בתחום הגרפי שיש אלטרנטיבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

כשיהיו לך ילדים, וזה מבינים רק כשיש, אתה תתחרט על כל הזמן שבזבזת בלעדיהם.

זכור וחרוט בזכרונך את מה שכתבתי לך הרגע, עבור היום שזה יגיע, רק כדי שתוכל להגיד - עד כמה זה נכון ומדויק.

אוכל לשתף כי בעברי הייתי שרוי במקום דומה לשלך, באותה קונספציה, לפני שהיו לי ילדים לא רציתי.

עשיתי הכל כדי לדחות את רצונה ותחנוניה של אשתי להביא ילדים לעולם.

אך משבסוף התרצתי והסכמתי, אחרי שנולדה הראשונה, דפקתי לעצמי בראש, למה לעזעזל עכבתי את זה.

אילו רק הייתי יודע מה זה ילד, לפני שהיה לי.

אי אפשר להסביר את זה, מבינים רק כשיש את זה. 

הכול אפשרי. רק ששנינו לא מעוניינים כרגע, היא אמנם בת 29, אבל זה המצב. יש לי שני ילדים כרגע.. בדמות רועה גרמנית וחתולון

שהצלנו שהיינו סטודנטים. כל טוב :)

אני די מסכים עם רוב הדברים שכתבת. פחות יכול להסכים בנושא הרחבת המשפחה כי זה אישי, איך מסתכלים על החיים ומה הדברים

שאתה רוצה לעשות בחיים וכו'. אני מת על אחיינים שלי. מצד שני, לא בא לי עכשיו להיות אבא.. למזלי אישתי באותו סטטוס.

שבת שלום..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...