ביצועי ריזן 3000 והדבר הבא של אינטל - שנה מרתקת הולכת להיות - עמוד 15 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביצועי ריזן 3000 והדבר הבא של אינטל - שנה מרתקת הולכת להיות

nec_000

Recommended Posts

מסכים עם רוב מה שאמרת @nec_000 (למרות שהיה אפשר לעצור לפני המשל על הרכבים) עם כוכבית קטנה, זה תלוי משחק.

אם אתה משחק בדברים מאוד ספציפיים בהם יש הבדל ניכר לטובת מעבד מסויים (ויש כאלה בהם הפער הוא מעל 10% ואף מעל 15%), שווה לשקול אותו.

הדבר נכון אגב לשני הכיוונים, כי יש גם משחקים בהם משיגים פער שכזה על .

בממוצע נכון, ההפרש עומד על אחוזים בודדים אבל כדאי להסתכל על השימוש בפועל. במקרה הזה, איזה משחקים אנחנו משחקים (אם בגיימינג עסקינן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 255
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של coch

עדיין, ראש בראש, בגיימינג... למרות השיפור המשמעותי ביותר ובכללי ההשקה המוצלחת... אינטל לא מושכים אחורה.

הם עדיין טובים יותר בממוצע בגיימינג. ראיתי הרבה בנצ'ים בהרבה אתרים, העניין הוא.. שעד ש - 8 ליבות יהפוך ל - 4 ליבות

החדש, וכל משחק שיוצא יראה את הפוטנציאל הזה, אני חושב שלאינטל תהיה תשובה כלשהי.

האמת שחוץ מהמחיר, שזה הרבה.. אינטל גם מרשימים אותי לטובה לאחרונה. הם חזירים, הם לא משתלמים נכון להיום בממוצע

אל מול דור ה RYZEN החדש, אבל הם לא פראיירים...

כל הבדיקות שראית נעשו על מנת להראות את ההבדלים בין המעבדים קרי הם נעשו ב1080P ועם 2080TI ב1440P ההפרשים כמעט נעלמים לחלוטין ועם כל כרטיס חלש יותר מ2080TI הם לא קיימים כמעט בכלל.

וזה בלי כמובן להתחשב בעובדה שכנראה שבעתיד הלא רחוק משחקים יתחילו לנצל יותר מ8 ליבות ואז כנראה שיווצרו הפרשים אבל יותר חשוב מזה תהיה פגיעה ב1%low שזה בדיוק התקיעות שמרגישים ממש והן מפריעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של captaincaveman

מסכים עם רוב מה שאמרת @nec_000 (למרות שהיה אפשר לעצור לפני המשל על הרכבים) עם כוכבית קטנה, זה תלוי משחק.

אם אתה משחק בדברים מאוד ספציפיים בהם יש הבדל ניכר לטובת מעבד מסויים (ויש כאלה בהם הפער הוא מעל 10% ואף מעל 15%), שווה לשקול אותו.

הדבר נכון אגב לשני הכיוונים, כי יש גם משחקים בהם AMD משיגים פער שכזה על אינטל.

בממוצע נכון, ההפרש עומד על אחוזים בודדים אבל כדאי להסתכל על השימוש בפועל. במקרה הזה, איזה משחקים אנחנו משחקים (אם בגיימינג עסקינן)

על איזה משחק חשבת בתור דוגמא ?

אני לא ממש מכיר כזה, גם אחרי העשרות משחקים שראיתי בסקירות השונות, שמציב הבדל ביצועי, כאשר הכרטיס מסך

מוגדר על עומס כנדרש. אתה זוכר דוגמא אחת שמצאה אחרת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

על איזה משחק חשבת בתור דוגמא ?

אני לא ממש מכיר כזה, גם אחרי העשרות משחקים שראיתי בסקירות השונות, שמציב הבדל ביצועי, כאשר הכרטיס מסך

מוגדר על עומס כנדרש. אתה זוכר דוגמא אחת שמצאה אחרת ?

בCIV התורות מחושבים אך ורק על ידי המעבד וגם שם מובילים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

בCIV התורות מחושבים אך ורק על ידי המעבד וגם שם אינטל מובילים

ומה ההבדל במשך זמן חישוב תורות בין מעבד אחד לשני ? במספרים הכוונה - שנבין סדרי גודל.

**במידה ויש גרף/טבלה מוכנים ברשת, שים אותם כאן שנתרשם בקלות (עם קישור גם אפשר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש שם כמה דוגמאות. קפצתי לנקודה די רנדומלית בוידאו והגעתי ל-kingdom come deliverance שם יש לאינטל 133 לעומת 113 של . זה לא מעט. אם נשים או לא נשים לב להבדל הזה זו נקודה אחרת. יהיו שכן ויהיו שלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תקנה את האינטל ותשלם 600$ במקום $330 - באם זו הדוגמא שחשובה לך. כל אחד יעשה עם כיסו מה שעושה לו שכל.

מה השכל שלי ושכמותי בוחר אתה כבר יודע.

ולאן ההחלטות (הראציונאליות לשמצה) הללו של צרכנות מובילות אותנו (בעקיפין), כנראה כבר למדת ממני היטב 🙂 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר (ברשותך זאת אומרת), שאלה אישית:

מהו גילך, וכמה כסף/הון הצלחת/הספקת לצבור בחסכונות/השקעות שלך, עד שלב זה בחיים.

אל תחשוש לתת מידע, אפילו עקרוני, ממש לא חייב להיות מדויק. שהרי ממילא הכל פה אנונימי וודאי תסכים.

אף אחד אינו מכיר אותך, מי אתה בעולם האמיתי... כך שמידע אישי אינו באמת "אישי" בהקשר הזה.

הוא רק מספרים של מישהו וירטואלי מהפורום.

**אם בא לך לשתף פעולה בתרגיל שאראה לך - שיקול שלך שיתקבל בהערכה אם תשתתף  :beerchug:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של aviv00

אני גם באותו מצב

עם OCפשוט ל 4.3GHZ

מקבל 4k 14 ב GEEKBENCH

שואל את עצמי האם כדאי להחליף את המחשב כרגע עם 32 גיגה זיכרון למחשב חדש

דורש הוצאה ניכרת כדי לכדי להכפיל ביצועים של מחשב מלפני 8 שנים ?

מעבד 900+ לוח אם נניח X370 600 שקל באיביי + זיכרון טוב 32גיגה 1300 שקל

או פשוט להישאר או לשדרג את המעבד ל 1680 V2 XEON

אפשר למצוא ב 700 שקל לפעמים

ולהחליף זיכרון למשהו יותר טוב משווה את הביצועים בערך של 3600X

המתודה העקרונית שאני דוגל בה ומעביר מעת לעת לחברים היא כזו:

קונים כשצריך. ככה פשוט.

אז עולה השאלה:

האם המחשב/מעבד הנוכחי מביא אותך בשימושים לבעיה כלשהי ? האם מרגיש שחסר משהו, שמשהו מתפקד לקוי ?

אם התשובה היא כן, אז יש קרקע ראלית לבצע רכש/שדרוג. ענית לעצמך על השאלה.

אבל אם התשובה היא לא, אז "עצם זה שיש משהו טוב יותר" על המדף בחנות, לא צריך לבלבלך או לגרום לך לרכוש אותו סתם.

כי מאד פשוט - אתה לא צריך אותו.

במקרה שכזה תשאיר את הכסף בכיס, ימצא בו שמוש יותר מושכל - כזה שתהיה כן צריך אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של captaincaveman

41. דירה + שלושת רבעי דירה + סכום 7 ספרתי בכל מיני השקעות. (לא כולל ההפרשות השונות לקרנות, קופות וכו')

האם הסכום 7 ספרתי, מקרב אותך לאפשרות של פרישה מוקדמת (לפני גיל 67) ללא צורך לעבוד עוד לפרנסתך ?

קרי שתוכל לעשות מה שאתה רוצה בחיים אפילו לעבוד בהתנדבות או סתם כמה שבא לך ומתי שבה לך...

או אתה עדיין רחוק משם... ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...