ביצועי ריזן 3000 והדבר הבא של אינטל - שנה מרתקת הולכת להיות - עמוד 13 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביצועי ריזן 3000 והדבר הבא של אינטל - שנה מרתקת הולכת להיות

nec_000

Recommended Posts

ציטוט של About:blank

היכולת לעדכן BIOS באמצעות החסן USB לא בהכרח מעידה שאפשר לעשות את זה בלי מעבד. הלוחות שמאפשרים לעדכן BIOS בלי מעבד הם די נדירים ומצויים בקצה העליון של קשת המחירים

לא כל כך בדקתי לגבי חברות אחרות אבל לוחות B450 של (שממש לא בקצה העליון של קשת המחירים)

מאפשרים עדכון ביוס ללא מעבד.

סרטון הדגמה:

רשימת דגמי הB450 שתומכים מתוך האתר של MSI:

The following B450 motheroboard support Flash Button function:B450 GAMING PRO CARBON AC,B450 TOMAHAWK,B450-A PRO,B450 GAMING PLUS,B450M BAZOOKA,B450M GAMING PLUS,B450M MORTAR,B450M MORTAR TITANIUM,B450M BAZOOKA PLUS

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 255
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של napoleon45

בהחלט, אבל מה עם לוחות אחרים ?

אולי תחכה בסבלנות לתגובות נוספות או שתחפש בעצמך באינטרנט במקום להגיב לכל תגובה?

זה סתם מנפח את הפוסט בתגובות לא אינפורמטיביות ובשאלות ששאלת ממש לפני כמה דקות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

^^^^^

או קיי

מה עם השאר ?

קיריל ?

פלונטר ?

כל אחד אחר ?

זאת באמת פעם ראשונה שאתה נתקל במצב שצריך לעדכן ביוס כדי לקבל תמיכה במעבדים חדשים כשאין לך מעבד נתמך? אז אתה יכול להיות רגוע. יש פתרון. עבורי זאת לא פעם ראשונה, ותמיד החנות שקניתי ממנה את הלוח עשתה זאת בשמחה. רק לפני שנתיים היה לי ניסיון כזה עם פלונטר, לוח Z170 ומעבד מהדור השביעי ואני אהיה מופתע אם זאת לא המדיניות בכל חנות אחרת שמכבדת את עצמה. אם לא קנית את הלוח אצלם, אולי יבקשו תשלום סמלי עבור השירות אבל לא מאמין שיסרבו לעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של About:blank

זאת באמת פעם ראשונה שאתה נתקל במצב שצריך לעדכן ביוס כדי לקבל תמיכה במעבדים חדשים ואין לך מעבד ישן? עבורי זאת לא, ותמיד החנות שקניתי ממנה את הלוח עשתה זאת בשמחה. רק לפני שנתיים היה לי ניסיון כזה עם פלונטר, לוח Z170 ומעבד מהדור השביעי.

הדיון הזה ( אני מניח ומקווה ) נועד ליותר מ - 18 אנשים שרשומים בו.

אני לא שואל עבור עצמי, אלא בשביל כלל הגולשים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^

תודה רבה.

כמות לא משהו, הייתי אומר.

מה גם שבארץ גיגהבייט נפוצים לא מעט.

נו, זה מה יש.

כמובן שהחנויות ידאגו לעדכוני ביוס וכו',

אז מי שקונה חומרה להרכבה לבד, שיקח

בחשבון גם את הנקודה הזו.

זהו, מבחינתי בעניין.

המשך דיון פורה.  :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו מעדכנים בשמחה כל לוח שקונים מאיתנו ללא שום חיוב גם אם לא קונים שום דבר חוץ מזה

אבל חובה לומר לנו שרוצים לעשות את זה ואנחנו עושים את זה רק אחרי תשלום/חיוב וכו' ומראש

עכשיו ארחיב.

כשאנחנו מספקים לוח ש "טופל" הלקוח יודע שהוא עכשיו "משומש" כי פתחנו אותו ועבדנו עליו ולכן התשלום צריך להתבצע לפני כן.

והדבר השני זה שאנחנו לא מתחייבים לעשות את זה בזמן שהלקוח מגיע אלינו כי קשה לדעת איזה לחץ יש במעבדה אז אנחנו צריכים להכין את הלוח ואז לקרוא ללקוח לאסוף (או לשלוח כמובן)

זהו 🙂

אבל חשוב לא להתפלא שמקבלים לוח לא מעודכן. כי אם לא מבקשים אז הלוח צריך להגיע בתול/חדש/מקורי שלא נגענו בו.

וכמובן שמי שמזמין גם מעבד חדש עם לוח לא מעודכן זה המקום שאנחנו מבינים לבד אבל מתקשרים ושואלים בכל זאת 🙂

מקווה שהתשובה מלאה ועונה על הכל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

ראיתי עד עכשיו ביקורת אחת והנה הרשמים שלי.

ה 3700X צמוד מאד ל 9900K. לאינטל עדין יתרון במשחקים ב 1080 אבל בכמות פרימים כזאת מה זה כבר משנה.

מבחינת זיכרון לא נראה שהיה הבדל מורגש בין זיכרון 3200 ל 3600 שמומלץ ע"י AMD.

מבחינת לוחות  אם אני שמח לגלות שכנראה טעיתי בגדול.

בדיקה עם לוח B350 סולידי (הטומהוק , 4 PHASE והיטסניק טוב) +קירור סטוק נותנים תוצאות לא רחוקות מ X570 + קירור מים ב PBO

מבחינת OC אי אפשר לדחוף את המעבדד מעבר 4.3 וגם זה לא בכל המעבדים כנראה.

גם אם אינטל תוריד מחירים אי אפשר להתחרות במעבד כזה + קירור סטוק+ לוח B450.

לוחות ה X570 נראים מיותרים (אלא אם אתה ממש צריך PCIE 4) כי כמו הדורות הקודמים כמעט ואין לאן לדחוף את המעבד הזה ב OC.

אכן,

הרבה קונספציות והנחות יסוד נופצו.

ממש לא צריך לוח 570 כי pci 4 לא רלוונטי בפרקטיקה, עדיין, וכנראה בזמן הנראה לעין.

*צריך רק לוודא שהזכרונות עובדים מהר 3200/3600 בלוחות סדרה 400 כן....

המעבדים החדשים בקושי צורכים חשמל, כך שממילא לא צריך מערכת אספקת חשמל רצינית יותר שיש

בלוחות  570 , אלא מספיק זו של הלוחות הישנים.

המעבדים לא ניתנים להמהרה מעבר ל- 4.3 על כל הליבות, או בקיצור הכי טוב זה להשאיר אותם בדיפולט,

ולתת למערכת להמהיר לבד מה שהיא יודעת. אלא שאם לא ממהירים, אז לא פורצים את המעטפת החשמלית

והתרמית מלכתחילה, ואז נובע שלא צריך לוחות עם אספקת זרם מוגברת כי שוב - לא ממהירים אז לא צריך את זה.

מעבדי דור 3000 אינם מנתצים את תמונת הגיימינג, כפי שהיה ניתן לחשוב (אולי ?) בהדלפות או בהערכות המקדימות,

אבל הם אכן מצמצמים את הפער (הלא גדול שהיה מקודם), ועושים אותו פשוט לעוד פחות רלוונטי.

בטח בהיבט הפרקטי שימושי בפועל.

אבל כן מנתצים בכל מה שאינו גיימינג (או ככה זה היה נראה לפחות בכל המבדקים הפרודוקטיביים).

ריזן סדרה 3000 פותחת פער משמעותי של ביצועים ביישומי מחשב (שאינם משחקים) על פני .

במשוואת התמורה למחיר מה שהיה הוא שיהיה, כבר מזמן שולטת (עוד מדור ריזן 1) ודור 3 אינו

משנה את המצב הזה. מי שכן קונה מחשב חדש בעת הזו, אין ספק שברמות התמחור הנוכחיות של ,

אין בכלל התלבטות איזו פלטפורמה לקחת: 

ריזן 3700 במחיר 329$ מבייש את ה- 9900K שעולה מחיר משוקלל סביב 600$ כולל מערכת קירור

שהוא מחייב לקנות עימו. ואם מנסים להתחרות מול ה- 3900 ב- 500$ התמונה זהה, עדיין בוחרים בריזן.

לא רואה מקור אחד ברשת בר המלצה מקצועית, שימליץ למישהו בר דעת לקנות מעבד במחירים הנוכחיים.

גם העוד כמה FPS (על הנייר) שמעבד ייתן באיזה משחק מחשב, בסנריו מאד לא מעשי אלא רק כדי

למצוא את הפער הזה בכח, אינו מצדיק את המחיר כמו גם את הפשרות שבאות עימו מעבר,

בפלטפורמה ישנה ובייצור 14nm.

המשמעות הכי גדולה בהשקת סדרה 3000 היא איפה בשלושת הפרמטרים הבאים:

א. באספקט הארכיטקטוני של chiplets, שמשמעותו הנגשת 12/16 ליבות לסמגנט מחיר ה- mainstream

אולי יותר מהכל.

ב. בסלילת התצורה של המעבדים הבאים לבוא בשנים הקרובות, כנראה משני המותגים גם יחד.

ג. ובפריצה קדימה במעבדי rome לשרתים עם 64 ליבות (128 נימים במקביל).

מעבר לכך לא רואה איזו דרמה או וואוו גדול. המעבדים אינם מגיעים (לצערנו) ל- 5.0ghz ואפילו לא קרוב לכך.

אינם מנתצים את הצורה מקצה לקצה זו הכוונה, וזה מה שמאד רצינו.

לכן מי שהמתין נואשות לריזן 3000 עבור PC ביתי והדגש על ביתי, לא נראה לי שפותח בקבוקי שמפניה משמחה

או חש התרגשות גדולה מדי הערב. לכן חלק לא מבוטל מהצרכנים הביתיים להערכתי הזהירה, יירד מהרעיון של

שדרוג וידחהו למועד כזה, שבו הטכנולוגיה המחשובית תציג קפיצה יותר גדולה עבורו.

שנה הבאה ?  אולי יותר ?  מי יודע...

הנהנים הכי גדולים מארכיטקטורת ריזן 3 הם צרכני השרתים והמקצוע, שבסגמנט שלהם פשוט הכפילו

עבורם את כמות הליבות שזה מאורע משמעותי, וחיזקו את הליבה בכמה אספקטים רלוונטים עבורם

בכללם float ו- security.

ואני ?

אני עם ה- 2500k הבייתי שלי נשאר לעוד סבוב (לפחות)... הוא והמערכת שמסביב לו בת ה- 8 שנים פשוט מסרבת

למות, או להיכנע לדרישות הביצועיות ממנה. אני האשם ?

כנראה שלא. אינטל עשתה טוב בסנדי ברידג' של שנת 2011... כנראה טוב מדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@plonter  - 

סליחה, אבל הבטחות צריך לקיים.

אמרת באחד הדיונים ( באמת שחיפשתי ... )

שהשוותם ובדקתם ומדדתם הרבה צירופים.

יותר מנשמח לשמוע תובנות שהגעתם אליהם.

יאללה בלאגן !  :)

מה טוב לפוטושופ, פרמייר, אפטר ובכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח/מנחש שאוטוטו יצאו ברשת סקירות יעודיות לתכונות הללו שבקשת. תמתין איזה שבוע שבועיים בסבלנות.

יש יסוד סביר להניח ובמלוא הזהירות הנחוצה, שכנראה ריזן 3000 יצא על העליונה ביישומים מסוג זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...