ביצועי ריזן 3000 והדבר הבא של אינטל - שנה מרתקת הולכת להיות - עמוד 10 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביצועי ריזן 3000 והדבר הבא של אינטל - שנה מרתקת הולכת להיות

nec_000

Recommended Posts

• תגובות 255
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הסרטון שבקישור הוסר כבר מהרשת - כנראה בשל הפרת NDA לפני השעה המותרת להיום.
אבל הספקתי כבר לצפות בו לפני שהוסר.

בסיכום:

3600 החדש נראה רציני, קודם כל הוא נותן אפילו ל- 2700 תחרות בלא מעט מדידות ומציג שזה לא היה צפוי.

הוא הרי עם 6 ליבות מצליח למרות זאת לעשות בחלק מן המדידות יותר ממה ש- 2700 עושה עם 8 ליבות.

הדבר מראה עד כמה יש שפור משמעותי הן ב- IPC והן בתדר עבודה (של סדרת 3000 החדשה) שיחדיו מיצרים זינוק קדימה.

בנקודות שהיו התורפה המוסרתית של מול אינטל וזה- single performace הפער נסגר עת ריזן 3 מסוגל עם

פחות תדר אך בזכות IPC חזק יותר (משמעותית) לחפות על ההפרש בתדר עבודה.

במשחקים התחרות קרובה מול כאשר יש נצחון בנקודות פעם לאינטל ופעם לריזן - תלוי במשחק.

**נחכה בהיבט הזה לסקירות יותר קלאסיות ברשת מ- hardwareunboxed ודומיו.

הסקירה הזו יצאה לרשת מוקדם מהמותר ובוצעה על מעבד בתדר עבודת stock, עוד טרם המהרות כל שהן.

אנו יודעים שגרסת 6 הליבות העונה לקוד הדגם ריזן 3600 היא יחסית עובדת על תדר שמרני.

לכן ישנו פוטנציאל שעדיין לא מוצה במעבד, אשר ללא ספק יתן ביצועים קצת יותר טובים לאחר שכזו.

זוהי ללא ספק אחת ההשקות היותר מהנות/מעניינות/מסקרנות - שהיו לנו בשנים האחרונות.

לראיה כל העולם יושב קוסס ציפורניים לקראת הערב והשעה הרשמית של שחרור כל הסקירות.

לא זוכר כזו ציפיה דרוכה בשנים האחרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משום מה טימי פירסם את הביקורת שלו על 3700X, חבל שהוא טעה בשעה ויחטוף מהפרת NDA וAMD לא ישלחו לו יותר כלום.

אגב- מה הקטע עם הביוס 1.0.0.3AB? מיתברר שAMD מנסה ככה לימנוע הדלפות לא מבוקרת של ביצועים אמיתיים? כי כניראה הביוס הזה הוא היחידי שנותן תמיכה מלאה בZEN2 והקודמים מגבילים את הביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שלא כזה להיט שוק ה CPU בלי קשר ל או ל . אם מתמצתים את זה לכמה מילים, מדובר בשינוי לרוחב בסך הכול.

אנחנו בדרך ליותר ליבות, אם פעם משחקים עבדו לרוב על 2\4 זה יעבור ל 6\8 עד שזה סטנדרט ומיישרים קו. כנ"ל בשוק המקצועי,

מעבר שכזה יחמיא מאוד לזמני עבודה שבונים מערכות מרובות ליבות.

מבחינת מעניין יותר.. אני דווקא מוצא את זה בשוק ה GPU, כל נושא ה RT והדברים שעכשיו מתחילים לצוף.. שם באמת מסקרן לראות

איך דברים ייראו בפועל בשנתיים הקרובות. כל פעם שמוציאים חדשות יש גם קפיצת מדרגה "מסתורית" שכזו מאחורי הקלעים בשוק

ה . אני צופה 1440P להמונים ברגע ש NV עוברת ל 7NM.

nec - אז סופית קיבלתי בעיטה לבקשה שלי לרכוש שילוש מבוסס רייזן דרך העבודה. אנחנו פשוט מזמינים פה בלבד.. ויש לי עוד 18 חודשים

גם ככה עד שאני מקבל אישור למחשב מסובסד, אז הלך לפח הרעיון. עוד שנה וחצי עם ה i7 7700K ומשם נמשיך לאינטל הבא. או שלא, נראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכן, פתח את הסירטון בשמחה וצהלה שסוף סוף הוא קיבל דוגמיות לביקורת מAMD ביזכות הקהל שלו שלא הפסיק לתייג אותו ואת שישלחו לו דוגמיות- ובסוף מפרסם לפני סיום הNDA, חחח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

לא זוכר כזו ציפיה דרוכה בשנים האחרונות.

הייתה ציפייה דומה לפני השקת הדור הראשון של רייזן, וצריך לקחת הכל בפרופורציה. רק מיעוט סופר את הדקות עד לפקיעת האמברגו.

לגבי היוטיוברים, צריך לזכור שהם לא בהכרח גופים בלתי-תלויים. אני לא מתכוון לכך שירמו במבחני הביצועים, אלא לכך שהם לא איזו סמכות מקצועית. בסך הכל פסבדו-עיתונאים שמקבלים גישה לחומרה (וזה יתרונם הגדול) ומריצים מבחני ביצועים רגילים לגמרי, ובדגש על משחקים (שהם רק שבריר מהשימושים בשוק ואפילו לא מהתובעניים ביותר).

לדוגמה: לרובם (לא שאני ממש עוקב באדיקות אז אם אני מדבר שטויות אנא תקנו אותי) נטאי לטובת , כמו לרוב המכריע של השוק. למרות השבחים הראשונים עם יציאת רייזן 1, זכור לי שרובם המשיכו להשתמש באינטל. לא שיש רע בכך, רק משהו לקחת בחשבון.

הרי זה כמעט לא משנה כמה טובים יהיו , השוק ימשיך לבחור ברובו אינטל, כך מוכיחה ההיסטוריה (Athlon לעומת ), ויהיה צורך בנסיבות מאוד-מאוד משכנעות כדי לשנות את המצב. עד כמה שדור רייזן 3 נראה כמו הצלחה, הוא לא יוצר פער עד כדי כך גדול מאינטל, ובטח לא פער בלתי-מחיק, ולא ישנה מהותית את תמונת נתחי השוק. יכרסם קצת באינטל, בעיקר בפלח הגיימינג, קצת בלפטופים/OEM וכנראה קצת יותר בשוק השרתים (אבל אם תצליח לשכנע לקוחות להמתין קצת עם סבב הרכש הבא כמו שרק יכולה, אז גם זה לא יקרה בשיעור שאותו צופים חלק).

ל- כבר עכשיו נתח יפה, יש שיגידו שליטה, בשוק מחשבי העל אבל למרות שמעורב שם הרבה כסף בכל פרויקט, השוק עצמו קטן יחסית. זה לא צפוי להשתנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של About:blank

ל-AMD כבר עכשיו נתח יפה, יש שיגידו שליטה, בשוק מחשבי העל אבל למרות שמעורב שם הרבה כסף בכל פרויקט, השוק עצמו קטן יחסית. זה לא צפוי להשתנות.

דווקא ראיתי איזשהו ניתוח, אני ינסה לאתר שאהיה בבית, של כאלו שמגיעים מהתחום וטוענים אחרת - לגבי השוק הזה שהוא יצמח בעשורים

הבאים. אני אישית לא בא מהתחום כמקצוע אלא כתחביב, אבל יצא לי לשמוע את זה פה ושם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

דווקא ראיתי איזשהו ניתוח, אני ינסה לאתר שאהיה בבית, של כאלו שמגיעים מהתחום וטוענים אחרת - לגבי השוק הזה שהוא יצמח בעשורים

הבאים. אני אישית לא בא מהתחום כמקצוע אלא כתחביב, אבל יצא לי לשמוע את זה פה ושם.

השוק יגדל, גם יש תחלופה, אבל זה לא שיהיה בכל משרד. הרי ההגדרה של היא מערכת עם יכולות שעולות על זאת של מערכת ממוצעת שאפשר להוריד מהמדף.

ועניין הטרמינולוגיה משחק כאן תפקיד בפני עצמו. אם באופן מסורתי המונח מחשב על התייחס למערכת בעלת עוצמת עיבוד גדולה המשמשת לחישובים מתמטיים ובניית מודלים של חיזוי, אז היום ההגדרה התרחבה לכדי כל מערכת שיש בה איזו שהיא יכולת יוצאת מגדר הרגיל. יש מי שמכניס חוות כרייה להגדרה הזאת, אפילו מערכות DVR בקנה מידה גדול (המון מהיר וכוח עיבוד גדול יחסית כדי להתמודד עם הכול).

מחשבי על, לפחות בהגדרה המסורתית, מריצים לינוקס וכאן יתרון יחסי מסוים שיש ל- ברמת התמיכה. הם ו-Cray בונים עכשיו את מחשב העל הגדול ביותר עד כה וחלק מזה מערב שימוש במעבדי מיוחדים, קושחה בהתאמה אישית ועוד (ואז כמובן צד ה-GPU שהוא לב ליבו של מודרני). לא משהו שהמתחרים ששו להציע בשנים האחרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TheHwGeek

ראיתי עכשיו את המחירים של 5700, מה זה? החל מ2000 שקל?? איך יכול ליהיות כאשר הם מתומחרים זהה ל2060 שמתחילים בארץ ב1500!

עושה רושם שאתה מופתע ....

אההה

זה לא בדיון הזה, אם להיות קטנוני .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...