ביצועי ריזן 3000 והדבר הבא של אינטל - שנה מרתקת הולכת להיות - עמוד 8 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביצועי ריזן 3000 והדבר הבא של אינטל - שנה מרתקת הולכת להיות

nec_000

Recommended Posts

• תגובות 255
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של captaincaveman

לי מרגיש שאתה מגיב בשביל post count 😛

FALSE POSITIVE

ולעצם העניין -

בנצ'ים של תכל'ס, לא הדלפות של סינטטיקה.

וסליחה אם זה ( הפוסט שלך ודומיו ) לא עושה לי את זה ...  ;) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TheHwGeek

ניראה שהGAME CACHE מספק את הסחורה :-).

שאלה- האם התוכנות באופן אוטומטי יכולות לנצל את הקאש הענק בדור הזה או שהם יזדקקו לפאטצ' שיעזור להם לנצל בצורה טובה יותר את התוספת בקאש?

64MB+8MB למעבד שולחני זה המון,  ובTR כבר מגיעים ל256MB+32MB- התוכנות ביכלל מוכנות לזה?

ארכיטקטורת המטמון כוללת לא מעט חישובים של שקלול תמורות. לדוגמה: ככל שזיכרון המטמון גדול יותר כך זמני הגישה מתארכים ובחירה בזיכרון גדול שלא לצורך עלולה לפגוע בביצועים ולא לשפרם. זאת אחת הסיבות לכך שזיכרון מטמון L1 הוא הקטן ביותר.

לכן אסור ללכת שולל אחרי המספרים (מה שנכון באופן כללי ברמת מפרט חומרה) וצריך להסתכל על הביצועים הסופיים.

בגדול, ארכיטקטורת המטמון שקופה לתוכנות. תוכנה לא יכולה לקבוע איזה מידע וערכות פקודות יאוחסנו במטמון. זה מנוהל ברמת החומרה. כן אפשר לכתוב את הקוד כך שיחפש לנצל קודם את המידע הרלוונטי שנמצא בזיכרון המטמון, אבל גם זה תלוי בסוג התוכנה. תוכנות שזקוקות רק לגישה אקראית למטמון לא באמת מרוויחות הרבה גם מאופטימיזציה של הקוד.

לא חקרתי לעומק לגבי "Game Cache" (שלהבנתי מתייחס לזיכרון מטמון L3 המסורתי) אז אולי אני מדבר שטויות, אבל רק הגיוני להניח שמדובר בדיוק בסידור מהסוג הזה: מטמון L3 עם דגש גדול יותר (אולי) על ערכות פקודות ועוד אובייקטים שרלוונטיים למשחקים (או לפחות לסוג מסוים של משחקים).

ואם לחזור לשאלה המקורית, התשובה היא שבעקרון לא חייבים התייחסות מיוחדת ברמת הקוד, אבל כמו עם כל חדשה או איטרציה של קיימת יש אופטימיזציות שאפשר לבצע כדי להפיק את המירב ממבנה ואופן פעולה נתונים. סביר להניח שזה גם מה שיקרה כאן (אם כי חבלי הלידה יהיו קלים הרבה יותר כי כבר יש ניסיון ובסיס קוד שהבשיל מדור רייזן 1 ו-2).

עריכה: ערכתי מחקר זריז ועושה רושם שהמיתוג מחדש של המטמון L3 ל-Gamecache הוא לא יותר מתעלול שיווקי. אין פה כל בשורה טכנולוגית או איזו אופטימיזציה למשחקים. עקרון הפעולה נשאר זהה לזה של דורות רייזן 1 ו-2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סרקסטיות לא עוברת טוב בטקסט.

אולי לך 850 שקל נראה סביר אבל לי לא, הלוחות אולי יותר טובים (אפילו משמעותית) אבל הם בטח לא שווים את הסכום הזה.

לי זה נראה שהשתן עלה למישהו לראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של About:blank

עריכה: ערכתי מחקר זריז ועושה רושם שהמיתוג מחדש של זיכרון המטמון L3 ל-Gamecache הוא לא יותר מתעלול שיווקי. אין פה כל בשורה טכנולוגית או איזו אופטימיזציה למשחקים. עקרון הפעולה נשאר זהה לזה של דורות רייזן 1 ו-2

אפילו בלי לטרוח לקרוא אני סבור שזה היה לנו די ברור.

מעודי לא נתקלתי ביכולת חומרית לסווג פעילות רכיב אגירה במעבד - לטובת סוג מסוים של ישומים. איך בכלל עושים את זה לא מובן.

לא היה ולא נברא כזה דבר ב CPU ולמיטב ידיעתי את התחום זה בלתי אפשרי. בקיצור marketing terms.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

ראיתי עכשיו מחירים של לוחות X570 ב TMS ופלונטר.

הלוחות הכי פשוטים מתחילים ב 800-850 שקל!

פשוט מחירים מפגרים.

נזמין מאמזון או דומיו. המחירים שם יהיו טובים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

סרקסטיות לא עוברת טוב בטקסט.

אולי לך 850 שקל נראה סביר אבל לי לא, הלוחות אולי יותר טובים (אפילו משמעותית) אבל הם בטח לא שווים את הסכום הזה.

לי זה נראה שהשתן עלה למישהו לראש.

אבל מי מכריח אותך לשלם 850 שקל?

כי אם ה150 שקל הפרש בין מחיר התחלתי לX470 לX570 הוא מה שמונע ממך ליקנות את הלוח החדש אז מיצטער- אתה לא הלקוח הפוטנציאלי שגם ישקיע בכונני PCIE4 ולא חדשים תומכים.

אם אתה לא צריך את כל אלה אז אין לך שום בעיה להישאר עם X470 ולקבל את כל תוספות הביצועים כולל הPBO החדש ואפילו תדרי עבודה גבוהים יותר בזיכרון כי לרוב זה תלי במעבד (לפחות עד כ3600+-).

ואם גם זה יקר לך אז גם לוחות נורמאלים של B350/450/X370 יפעילו בהצלחה את הדור החדש ואפילו עם OC כניראה.

בקיצור יש לך מיבחר בהתאם לתקציב והדרישות שלך, זה לא כמו שמאלצת אותך להחליץ לוח Z270 שהרגע קניתה בZ370/390 עם חירטוטים.

בחיי שלא מבין את התלונות האלה, ועוד בפלטפורמה חדשה וסופר מתקדמת שגם מציע לך אפשרויות שידרוג עד 16 ליבות וככל הניראה גם תמיכה בZEN3 ב2020, לדעתי זה שווה מאוד את ההשקעה הנוספת של עוד 150 שקל.

אחרת מה נגיד על לוחות Z390? הרי זה כבר סוס מת וסתם זורקים כסף לפח כי הוא יוחלף בקרוב ואין לו שום אפשרויות שידרוג באופק(9900KS לא ניחשב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...