שידרוג זיכרונות - עד כמה אני מוגבל? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שידרוג זיכרונות - עד כמה אני מוגבל?

Hatzi6

Recommended Posts

אני רוצה לשדרג את המחשב ב- שיהיה לי לפחות 16GB. 

תהיתי אם אני אוכל להעיזר בחברי הפורום:

1. מה המגבלות (של הלוח?) מבחינת כרטיסי זיכרון - הלוח של b75m-d3h? (קראתי שעד 32GB ולא יותר מ1600MHz, בבקשה תקנו אותי אם אני טועה). 

2. לבדוק אופציה של אם בכלל אפשר להוסיף לכרטיסים הקיימים שלי (שני כרטיסים של Crucial 4GB 1600MHz ct51264ba160bj - ביחד 8GB, יושבים על השתי סלוטים הימנים). ממה שהבנתי, חובה שהזיכרונות יהיו זהים בדגם (חברה+דגם+תדר) לביצועים מקסימלים - או שאני טועה? לא מצאתי שום מקום שמוכר כאלה בדיוק, יש אלטרנטיבות? או לקנות כבר חדשים? 

עריכה: נראה לי שמצאתי את הדגם שלי באמזון, היתי שמח אם מישהו יכול לאשר שזה מאותו סוג: https://www.amazon.com/Crucial-DDR3-1600-PC3-12800-x4based-CT51264BA160BJ/dp/B00BJHA8GO#customerReviews

4. האם לקנות יד שניה (מצאתי סט של 16GB בסביבות ה350 ש"ח) זה סביר? ממה צריך להימנע? יש סיכון שמשהו לא יעבוד? 

תודה רבה! 

IMG_20190614_200753.jpg

specs.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, יש לי כמעט את אותו הלוח (שלי זה GA-B85M-D3H) ואני משתמש ב4 סטיקים של 4 ג'יגה כל אחד     GSKILL F3-1600C9-4GAO והכל עובד נהדר.

לגבי התאמה, רק הגודל והמהירות (גם הLATENCY) צריכים להתאים, החברה לא חייבת להיות אותו דבר (אבל רצוי לשקט נפשי).

מה שמצאת באמזון זה אותו הדגם כמו שלך (CT51264BA160BJ).

בקנייה מיד שנייה תמיד קיים סיכון, הזכרון יכול להיות תקול ולא תדע את זה עד שלא תתקין אותו במחשב שלך ואח"כ לך חפש את מי שמכר לך אותו (אותו דבר כמו קנייה ממוכר באמזון שהוא לא עצמם).

מהפירוט מוצר אם אתה רק רוצה לשדרג ולא להחליף ל2 8GB X אתה צריך לחפש משהו שמתאים לזה - CT51264BA160BJ is a single 4GB DDR3 Desktop module that operates at speeds up to 1600 MT/s and has a CL11 latency. It is Unbuffered and is non-ECC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Bigyaa

היי, יש לי כמעט את אותו הלוח (שלי זה GA-B85M-D3H) ואני משתמש ב4 סטיקים של 4 ג'יגה כל אחד     GSKILL F3-1600C9-4GAO והכל עובד נהדר.

לגבי התאמה, רק הגודל זכרון והמהירות (גם הLATENCY) צריכים להתאים, החברה לא חייבת להיות אותו דבר (אבל רצוי לשקט נפשי).

מה שמצאת באמזון זה אותו הדגם כמו שלך (CT51264BA160BJ).

בקנייה מיד שנייה תמיד קיים סיכון, הזכרון יכול להיות תקול ולא תדע את זה עד שלא תתקין אותו במחשב שלך ואח"כ לך חפש את מי שמכר לך אותו (אותו דבר כמו קנייה ממוכר באמזון שהוא לא עצמם).

מהפירוט מוצר אם אתה רק רוצה לשדרג ולא להחליף ל2 8GB X אתה צריך לחפש משהו שמתאים לזה - CT51264BA160BJ is a single 4GB DDR3 Desktop module that operates at speeds up to 1600 MT/s and has a CL11 latency. It is Unbuffered and is non-ECC

אוקי 

בגדול, נראה לי שלהזמין מאמזון עוד 2 כרטיסים כמו שלי יצא הכי זול (למרות שהוא נראה שונה בתמונה) 

זה משהו סביר להזמין כרטיס מאמזון (בחיים לא הזמנתי משהו שהוא לא ספר מאמזון O: ) 

וגם יוצא לי יותר זול משמעותית מלהביא 2 קינגסטונים נוספים של 4GB + אני ארוויח שזה מאותה חברה. 

עריכה: איי שיט למוכר באמזון יש רק אחד במלאי ): 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Hatzi6

אוקי 

בגדול, נראה לי שלהזמין מאמזון עוד 2 כרטיסים כמו שלי יצא הכי זול (למרות שהוא נראה שונה בתמונה) 

זה משהו סביר להזמין כרטיס זיכרון מאמזון (בחיים לא הזמנתי משהו שהוא לא ספר מאמזון O: ) 

וגם יוצא לי יותר זול משמעותית מלהביא 2 קינגסטונים נוספים של 4GB + אני ארוויח שזה מאותה חברה. 

הבעיה שאני רואה זה שיש רק יחידה אחת (כלומר 4 ג'יגה) שנשלח ע"י לישראל (האופצייה הראשונה). כל השאר זה ממוכר צד ג' (שלא שולח לישראל - כלומר תוספת תשלום לחברת שילוח) שזה סיכון בהתחשב שזה לא אותה האחריות שאמזון נותנת (והם ידועים באחריות טובה).

image.thumb.png.c0667003fea5591dc17fbee014070d2b.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב נראה לי אני אלך על בטוח, אקנה 2 קינגסטונים של 8 
ואם אני בעתיד ארצה להרחיב ל32, אז קינגסטון דיי נפוץ ואוכל להוסיף לו עוד 2 כרטיסים. 

אני חושב נכון? 

היית עושה אותו דבר? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Bigyaa

הבעיה שאני רואה זה שיש רק יחידה אחת (כלומר 4 ג'יגה) שנשלח ע"י לישראל (האופצייה הראשונה). כל השאר זה ממוכר צד ג' (שלא שולח לישראל - כלומר תוספת תשלום לחברת שילוח) שזה סיכון בהתחשב שזה לא אותה האחריות שאמזון נותנת (והם ידועים באחריות טובה).

טוב נראה לי אני אלך על בטוח, אקנה 2 קינגסטונים של 8 
ואם אני בעתיד ארצה להרחיב ל32, אז קינגסטון דיי נפוץ ואוכל להוסיף לו עוד 2 כרטיסים. 

אני חושב נכון? 

היית עושה אותו דבר?

אשמח אם תוכל להמליץ לי על זוג כרטיסים שיתאים 

בינתיים ממה שאני מכיר זה זה: 

Kingston ValueRAM 8GB 1600Mhz CL11

https://ksp.co.il/?uin=18234&select=.1038..392..347..127..786.

(אם אני קונה 2 כאלה, לא צריכה להיות לי בעיה נכון?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

16 ג'יגה יחזיק הרבה זמן (אם אתה בכלל צריך את זה - מה השימוש שלך במחשב שמצריך את השדרוג הזה?) וכשכבר תרצה 32 ג'יגה גם ככה כבר יהיה לא שימושי כי כולם עוברים לDDR4 היום ויהיה לך יותר משתלם להחליף את המחשב כולו (לפחות זה מה שאני עושה פעם ב10 שנים פחות או יותר).

יש גם את הסט הזה

https://ksp.co.il/?uin=22755&appkey=1002&enter_zap=1&store=shipment&utm_source=zap&utm_medium=cpc&utm_campaign=zap&store=shipment&param=2019

425 ש"ח אם אתה קונה דרך האפליקצייה (367 באילת אם רלבנטי).

או זה מאיביי

https://www.ebay.com/itm/Desktop-Memory-DDR3-8GB-16GB-32GB-1600MHz-HyperX-RAM-DIMM-NON-ECC-240pin-SL1-/223439822350?var=&ef_id=Cj0KCQjwrpLoBRD_ARIsAJd0BIXVJqmPvQnflh6oTMqmWa-kpIk7484A2weYnrEqpgKC0AFsWXFIB7QaAmgrEALw_wcB:G:s

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Bigyaa

16 ג'יגה יחזיק הרבה זמן (אם אתה בכלל צריך את זה - מה השימוש שלך במחשב שמצריך את השדרוג הזה?) וכשכבר תרצה 32 ג'יגה גם ככה DDR3 כבר יהיה לא שימושי כי כולם עוברים לDDR4 היום ויהיה לך יותר משתלם להחליף את המחשב כולו (לפחות זה מה שאני עושה פעם ב10 שנים פחות או יותר).

יש גם את הסט הזה

https://ksp.co.il/?uin=22755&appkey=1002&enter_zap=1&store=shipment&utm_source=zap&utm_medium=cpc&utm_campaign=zap&store=shipment&param=2019

425 ש"ח אם אתה קונה דרך האפליקצייה (367 באילת אם רלבנטי).

או זה מאיביי

https://www.ebay.com/itm/Desktop-Memory-DDR3-8GB-16GB-32GB-1600MHz-HyperX-RAM-DIMM-NON-ECC-240pin-SL1-/223439822350?var=&ef_id=Cj0KCQjwrpLoBRD_ARIsAJd0BIXVJqmPvQnflh6oTMqmWa-kpIk7484A2weYnrEqpgKC0AFsWXFIB7QaAmgrEALw_wcB:G:s

מה שצירפת מEBAY אמיתי?????

בעיקר לעריכת סאונד

עבדתי עם CUBASE בגרסאות הישנות שלה עם ה 32bit - ובדיוק קניתי את הגירסא האחרונה של התכנה שתומכת רק ב64bit ופחות מגבילה אותי לזיכרון.

ואז דברים קורסים... אז החלטתי להשתדרג מ8 ל16. ואם אני ארצה בעתיד, גם 32.. פשוט להשאיר את האופציה פתוחה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Bigyaa

הבנתי. בהצלחה!

מה שצירפת מEBAY זול משמעותית. 

אם בסוף אני מזמין משם את ה32GB

יש איזשהו מכס/מע"מ על מוצרי חשמל ($106.89) ?  

להזמין 2 הזמנות נפרדות?

אגב הסט של KSP הוא CL10 ולא CL11, זה משנה?

עריכה: עכשיו נפל לי האסימון שהלינק של KSP הוא 32RAM.. אז לא הפרש משמעותי. עדיף מKSP כבר.. תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Hatzi6

מה שצירפת מEBAY זול משמעותית. 

אם בסוף אני מזמין משם את ה32GB

יש איזשהו מכס/מע"מ על מוצרי חשמל ($106.89) ?  

להזמין 2 הזמנות נפרדות?

אגב הסט של KSP הוא CL10 ולא CL11, זה משנה?

עריכה: עכשיו נפל לי האסימון שהלינק של KSP הוא 32RAM.. אז לא הפרש משמעותי. עדיף מKSP כבר.. תודה

של KSP זה 16 ג'יגה ובאיביי אתה בוחר מ3 אופציות: 8, 16 או 32 (המוכר מסין ד"א אם זה חשוב לך).

יש מע"מ על כל קנייה מעל 75$ (עוד 17% על מחיר המוצר + מחיר המשלוח).

אם אתה רוצה לפצל, תעשה הזמנה אחת, תחכה לקבל הודעה שזה נשלח (יום- יומיים) ואז תעשה את ההזמנה השנייה.

ככל שהCL יותר נמוך כך הזכרון בעקרון מהיר יותר אבל אתה לא תרגיש הבדל ברמות האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...